Odkvap

Dobrý den. Chcem sa opýtať ci musím mať dokončené odkvapy ak by som. Chcel kolaudovat dom? Mam ich zavedene len zo strechy k zemi a tým to končí... Ďakujem za radu
Odpovedať
Profilova fotka
ani k zemi nemusí byť, povedzte, že sa Vám to páči tak.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

ani k zemi nemusí byť, povedzte, že sa Vám to páč…
@jan45 takže keď prídu z úradu na kolaudáciu a nebudem mat nič na odvod dažďovej vody iba len tak žeby to nebolo nijak odvedené napr do nádoby alebo do jamy tak ako sa to robí prejde mi to pri kolaudácii?
Odpovedať
Ja som sa informoval u nasho a toto by nepreslo. Odovodnenie - musia byt urobone vodozadrzne opatrenia (ja som kombinoval vskakovaciu jamu + nadrz)
Odpovedať
Profilova fotka
U nas staci vyvedene po zem na prirodzene vsakovanie ale na vlastnom aby kaluz bola iba tvoja.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tomi55555:

@jan45 takže keď prídu z úradu na kolaudáciu a ne…
@tomi55555 ako píše wolodymyr, spôsob nie je určený, komplexný projekt pre stavebné povolenie má určiť nakladanie s odpadovou a dažďovou vodou, žiaľ to sa ešte nevžilo.
Odpovedať
Lebo mne dokončili holodom firma, žiaľ ceny ma nepustili viac urobiť, podľa čoho by som mal urobiť odvod vody lebo je toho viac ako sa dá odviesť voda napr. Do zeme (jamy) nejaká zberná nádoba atď... Mne by bolo najlepšie do zeme vykopať 2 jamy a po 2 odkvapy napojiť žiaľ dispozícia domu mi nedovolí mat 1 na 4 odkvapy a treba sa nejak preukázať ze to mam alebo stačí ze budu vidieť ze to ide do zeme a myslieť si ze to tak aj je urobené?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tomi55555:

Lebo mne dokončili holodom firma, žiaľ ceny ma ne…
@tomi55555 bežne je odkvap zvedený k zemi a vyústený na terén
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od jan45:

@tomi55555 bežne je odkvap zvedený k zemi a vyús…
@jan45 bude to v pohode ak bude vyusteny iba k zemi?
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tomi55555:

@jan45 bude to v pohode ak bude vyusteny iba k ze…
@tomi55555 pri spodnom kolene sa ešte nastavuje aspoň meter potrubia, aby sa voda nevracala k zákldom. Po ukončení stavby tento účel plni odkvapový chodník.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?