Kto dal akú strešnú krytinu?

Zobraz úvodný príspevok
Kto dá/dal aku krytinu (značka/engoba, palena/keramicka)?
Odpovedať
Profilova fotka
Ak by som sa mohol opytat mate niekto strechu od Ruukki aj na obytnom podkrovi? Zaznamenali ste nejake problemy pri pokladke okolo stresnych okien? Vsetko vam pasovalo ako malo? Nejake negativa v rozpati casu?
Odpovedať
@kristian3367 rodičia strešné okno na kúpeľni tuším Velux, a krytinu Ruukki, ničoho sa báť netreba ak je realizácia prevedená správne naši nemajú žiadne problémy 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
A klapmiarov ste mali odkial, ci mala firma svojich montaznikov?
Odpovedať
@kristian3367 bola to nejaká firma klampiari boli doporučení predajcom že táto firma má školených klampiarov na systémy ruukki 🙂 Každopádne si myslím že by to bolo tak trochu jedno, nakoľko mne ten systém ruukki neprišiel moc odlišný od iných výrobcov plechových krytín 🙂 Podľa mňa by to mala zvládnuť každá partia skúsenejších klampiarov čo majú aj príslušné vybavenie a nie sú to amatéri, ktorí by rezali krytinu flexou a podobne 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
No vsak to je sice pravda, ale tak radsej by som niekoho, kto s touto krytinou ma uz teda nejake tie skusenosti
Odpovedať
Profilova fotka
@kristian3367 tak v tom nebudes mat problem, nakolko ako napisala aj sousekekovci89, ak oni maju skolenych klampiarov a vedia ti ich odporucit. Treba sa potom na nich obratit a budes to mat cez starosti vsetko 😎
Odpovedať
Profilova fotka
No tak idem sa pochvalit, strecha objednana a dostal som doporucenie aj na chlapov, ktori pokladaju hlavne tuto krytinu. Takze uz len drzte palce aby nam pocasie vyslo pri pokladke
Odpovedať
Profilova fotka
@kristian3367 super, tak to je dobra spravicka 😎 A kedy ze mate na plane robit strechu? Na kedy ich mas zajednanych?
Odpovedať
Profilova fotka
Ak budeš robiť plechovú falcovanú pozri si tento článok: http://www.modrastrecha.sk/catalog/ve...
Odpovedať
@marcuss ono je to pekne na tych vystavkach, len bude problem najst majstrov co to takto dokonale spravia.radsej to cele zaklepnu na hrebeni bez akychkolvek vetracich otvorov a mas istotu ze cez to nenafuka sneh,alebo nanaprsi pri nejakom dazdi s vetrom. Nie kazdy majster sa s tym tak pekne vyhrajka, a laik zakaznik si to nema ani ako potom skontrolovat.
Odpovedať
@kristian3367 no tak teda super. Tak sme na tom rovnako. Objednavali sme tyzden dozadu a do piatka by sme ju mali mat doma. Aky typ si si vybral a zaujimala by ma aj zaruka, pre aky balicek ste sa rozhodli
Odpovedať
Zdravím, my sme dali Tondach mediteran plus engoba. Pálená škridla, Klampiar si dali priplatiť za prácu s touto skridlou navyše, ale stalo to za to, výsledok je skvelý. Vždy keď pozriem na dom napĺňa ma to spokojnosťou že toto som chcela.. 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ked pocujem nazory typu, ze lahka krytina je lepsia lebo nezatazuje domcek tak mi ide od*ebat dekel z hlavy...
Odpovedať
@storm2015 Ahoj, mozes sem dat fotku tvojej strechy? Rozhodujem sa medzi palenou, alebo betonovou skridlou.
Odpovedať
Ahojte, robím si prieskum krytín. Budeme mať sedlovú strechu so sklonom 23 stupňov. Bungalov o zastavanej ploche 130m. Celkom ma zaujalo ako píšete o plechovej škridle. Dali by ste si to znovu? Alebo čo by ste nám poradili? Nemáme striktnú preferenciu. Od čoho sa odraziť? Hľadáme niečo v dobrom pomere cena ku výkonu, klasika.
Odpovedať
Profilova fotka
@somecheck ahoj, co sa tyka mna, tak ja by som si ju jednoznacne znovu na dom dal. Mam plechovu krytinu Ruukki a sme s nou spokojni. Nemam jej co vytknut, je to kvalitna krytina a ked mas aj dobrych klampiarov, ktory s plechom vedia robit, tak nie je ziadny problem.
Odpovedať
@emilpemil Posielam fotto
Odpovedať
Profilova fotka
@emilpemil ja som mala beton tak som aj beton dala naspat, akurat mladsi asi o 80 rokov 😉 cena u mna rozhodla, palena by bola plus dalsich 30% a ono by mi to aj vyslo, no radsej som si nechala rezervu. A dobre som spravila, pri rekonstrukcii az ked zhodis staru skridlu a dotknes sa komina zistis skutocny stav 😉
Odpovedať
@kaktusik007 a to na stary krov si dala naspat betonovu krytinu? Nebala si sa? Ci som tomu len zle pochopil a robili ste na novo aj krov?
Odpovedať
@lukso88 ak @kaktusik007 starý krov doteraz udržal betónovú krytinu a nemá nejaké závažnejšie defekty, resp. ich odstránila, udrží jej betónovú krytinu aj teraz. 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 okey, tak v tom pripade to je dobre. Lebo viem, ze vela krat sa ludia rozhodnut uz pre inu krytinu, lahsiu ako je napriklad plech, ked maju starsi krov. Ale tak samozrejme, to je kazdeho osobna vec. Komu sa co paci, to si na dom da. Ja som sa len spytal.
Odpovedať
Profilova fotka
@lukso88 je to presne o tom ako pise @sousedekovci89 - kedze tam bola betonova krytina, mohla tam ist betonova tiez... ta povodna je este podomacky robena a na m2 bola veru tazsia ako ta, co tam mam teraz. A kriv v tej najstarsej, asi 120 rocnej, casti bol uplne v poriadku, mladsi krov, cca 80 rocny, bol uz miestami taky ze menili niektore krokvy. Ak bude menit strechu na stodole, tam pojde plech - ale som rada ze na dom mohla ist skridla 😍
Odpovedať
@kaktusik007 to je najdolezitejsie, aby ste boli vy spokojni 😎 My mame zase plechovu krytinu aj na dome a inu by som nechcel. Ale to je ten uhol pohladu, kazdy si preferuje to svoje 😎
Odpovedať
@storm2015 prosim Vas ktory to je presny odtien? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@lukso88 presne, ono je to jedno - plech vyjde lacno ak je jednoducha strecha, ja mam zlozitu, cize co by som usetrila za material zaplatim na pracnosti pokladky.. A nemam to dom, ale chalupu, tak proste ked mohla ist skridla, dala som tu... ROdicia mali na chalupe azbestovu krytinu, tam skridla ist nemohla - tak maju plech a su spokojni tiez 🙂
Odpovedať
@kaktusik007 tak, tak a hlavne ide o tom, aby proste do chalupy/domu neprsalo 🙂
Odpovedať
@zuzana838 mediteran engoba plus antik piesková č. 48
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
zdravim vas, svokor potrebuje novu strechu na dome. nevie sa vsak rozhodnut, ci opat ist do skridlovej alebo skusit nieco nove a dat tam plechovu. skridlovu mal doteraz od zaciatku ako postavil dom. vyzadovala nejake opravy za ten cas, to je jasne. ale vravi, ze sa nemoze na nu stazovat. zase na druhej strane ho laka vyskusat aj plechovu. viete mi povedat nejake pre a proti? aby si vypocul viacej nazorov a mohol si mozno aj podla toho vybrat.
Odpovedať
Vlani som si tiez robil prieskum ohladom stresnych krytin. Nad skridlovou som nejak neuvazoval. Plechova mi prisla praktickejsia aj pri manipulacii. Kedze su to vacsie kusy ako jednotlive skridle, bola aj rychlejsie nahodena. Brat je klampiar, takze som nemal ani problem pri montazi, nemusel som zhanat montaznikov.
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den.Chcem poprosit ma tu niekto skridlu Talianska skridla Antic Possagno? Mate skusosenosti s talianskou skridlou? Dakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?