Koľko dreva potrebujem na krov domu o rozmere 14 krát 14 m?

Profilova fotka
Myslíte že je veľa 40 m3 dreva na strechu bungalovu??? rozmery domu cca 14 x 14m. Dik za vaše názory, skúsenosti :)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam dom 17,5x9m a mal som 14 m3 dreva , tak.... :-)
Odpovedať
@keisa66 My máme dom 13x13cca a kupili sme 17 kubikov, ale ostal aj odpad. Zalezi podla typu krovu, podla rozmerov domu sa to asi neda typnut...zober projekt strechy a spytaj sa nejakeho krovara, ten Ti povie presnejsie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Kolko kubikov dreva potrebujem na garaz rozmeri11×7?presnejse potrebujem
Odpovedať
Kolko kubikov dreva potrebujem na valdovu strechu rozmeri11krat7
Odpovedať
Profilova fotka
@keisa66 Ved v projekte to máš napísane./ plan krovu a výpis reziva/. Rataj pomurnica 16/16 dl 32m = 0,82M3 Krokva 10/16 0,13m3 x28 kusov = 3,64 M3 dl 8m klieština 6/18 dl 8m 0,09m3x 48 kusov = 4,15 m3 veznica 14/16 dl 16m 0,35M3 laty 5/4 dl.... kontralaty dl .... /1200 Bm/ 2,4m3 desky z 1m3 = 42 M2. vzorec pomurnica 0,16x0,16x32 =0,82 m3 mne to vyšlo 11,36 M3 Jeto jednoduche Ačko. Jeden 1m3 stoji približne 200 EUR. Zaleži ci mas sedlovu strechu alebo ihlanovu všetko je vo vykresoch.
Odpovedať
Profilova fotka
@luigi1234 pozri obrazok priklad vyrataš ako som pisal keisa66.
Odpovedať
@luigi1234 Pri sklone 24°: 1,631m3 (bez pomurnice) + 372m lát (bez kontralát) 10% stratné
Odpovedať
@luigi1234 Akurát si robím valbu 9,5x7, drevo som objednával úplne presne, počítané cez objemy jednotlivých rezív so zohľadnením dĺžok, ktoré robia na píle (vždy na celé metre), celkovo skoro presne 6 m kubických. Mal som aj ponuku od strechárskej firmy, ale tí to počítajú nejakým "paušálnym" vzorcom, do skutočného objemu sa netrafia, to si musíš vypočítať sám + rozdelenie podľa dĺžok (čím dlhšie rezivo, tým drahšie...). Ale celkovo asi bude záležať aj od konštrukcie strechy, plus ja som si napr.kontralaty oproti projektu trošku predimenzoval :), ale toto je objem do stavu, že fóliu natiahnem na strechu a poprochytávam kontralatami, latovanie pod krytinu budem objednávať zvlášť, tam ešte nepadlo definitívne rozhodnutie :).
Odpovedať
Profilova fotka
@lenkavrananova dakujem za odpoved... :) my už mame domček 2 roky dokončený...len mi vtedy bolo čudné ked sused (s rovnakým domov ako my) vyratal jemu aj nam každemu 40m3...a aj to vela bolo :D čo už :)
Odpovedať
Profilova fotka
a co takto ? namiesto dilemy ? a dostaneš vystúp komplet reziva ako aj strešných plôch / koľko škridle , okapu a pod. , vrátane izolovanej plochy a ostatného prekrytia , množstva strešných lát a pod./ , bohužiaľ sa nedá pridať excel príloha ani textový súbor . a nikto vas neoklame kolko dreva potrebuje , upozornenie pre podrývačov , nie je to rozmerovo strecha na ktorú sa pýtal , je to len ako príklad
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 rokoch
Zdravím vo spolok potrebujem vedieť koľko materiálu budem potrebovať na dom o rozmere 8,5x8,5 chcem tam urobiť sedlovú strechu s presahom meter na každej strane sklon strechy bude 45stupnov a v pláne mám klestinovy krov s obytným podkrovím za rady ďakujem
Odpovedať
@dravco 15,6 m3 !!!!!!!!!!! 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dravco 8m3
Odpovedať
Stiahni si bezplatný program Liberta (WETO) a chvíľu sa pohraj.
Odpovedať
kolko dreva potrebujem na dva klobase medijumrer?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?