Potrebujem suhlas vsetkych vlastnikov ?

Ideme stavat dom a potrebujeme ho umiestnit na 1m k susednemu pozemku. Susedny pozemok je vlastnictvom 8 ludi, kazdy ma isty podiel..je tam ale jeden ktory vlastni 4/8 ..staci mi suhlas od neho alebo musim obehat vsetkych osem vlastnikov..dakujem
Odpovedať
musis obehat vsetkych a ani to mozno nebude stacit, nakolko posledne slovo ma aj tak stavebny urad, ktory moze, ale aj nemusi na to prihliadat.. Takze skor, ako zacnes obehavat, sa chod opytat na SU, ze ci to vobec ma zmysel..lebo ak to oni nepovolia, tak mozes mat suhlas aj vsetkych svatych a aj tak ti to bude na dve veci..
Odpovedať
Staci ti len od jedneho od ktoreho chces ten 1m.Ale aj tak ti to na stavebnom nedovolia lebo min je 2m.Tak to bolo este minuly rok.
Odpovedať
Profilova fotka
Ak nemáš stiesnene podmienky 1m SU nepovolí.
Odpovedať
Mozes uz stavat na hranici.
Odpovedať
Hmmm tak toto ti pomôže, 4 poradcovia 5 názorov. Všetko ti povedia na SÚ. Zober si tam papier a pero a nech ti povedia všetko čo od teba budú chcieť. Všetko presné pozapisuj a potom všetko obehaj. Potom s tým papierom a všetkými dokundamentami choď na SÚ a tam im to vysyp na stôl. Keď niečo bude chýbať ukáž papier,že to predtým nechceli. Aspoň nebudú vymýšľať.
Odpovedať
V prvom rade s tým musí súhlasiť stav. úrad, ktorý si myslím, že s tým nebude súhlasiť. SÚ aj tak osloví všetkých susedov, asi písomne, aby sa vyjadrili k návrhu. V rámci stavebného či územného konania môžu susedia a iné dotknuté osoby dať svoje námietky.
Odpovedať
1m odstup by ti musel povoliť SU, nie susedia. A nemal by ti ho povoliť ani keby si mal súhlas od všetkých vlastníkov, lebo tým porušuješ zákon aj voči budúcim potenciálnym vlastníkom.
Odpovedať
Podla mňa na 1m od hranice susedného pozemku je to dnes nereálne, Stavebný úrad zo zakona musí posudzovať všetky aspekty , požiarne , hygienicky , bezpečnostné , vo verejnom zaujme a ine a to mu zakon tak nedovoluje , Ano treba súhlasi vsetkych vlastníkov a čo sa stane ked sa pozemok preda a nude chiet tam sused postavit si humno alebo garaž tak Stavebný úrad rozhodne min 2 metre.
Odpovedať
Samozrejme, že budeš potrebovať súhlas od všetkých vlastníkov. Bez toho by som ani nezačal stavať, lebo by si mohol mať problémy z toho
Odpovedať
Profilova fotka
Bohuzila ano, musia sa zhodnut vsetky strany. No ak nemas prilis uzky pozemok, neviem, ci ti takyto odstup povoli samotny stavebny urad
Odpovedať
Profilova fotka
Budeš s tým mať viacej komplikácií. Nie je potrebuješ súhlas od všetkých vlastníkov, ale budú ti to prešetrovať aj iné úrady a schvaľovať
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?