Koeficient zastavanosti vypocet

Ahojte, Prosim Vas vedel by mi niekto z oboru povedat ako sa presne pocita zastavana plocha. Mame pozemok zlozeny z dvoch parciel: 1. 404 m2 lesny pozemok so sposobom vyuzivania (Pozemok s lesným porastom, dočasne bez lesného porastu na účely obnovy lesa alebo po vykonaní náhodnej ťažby) 2. 348 m2 druh pozemku zastavana plocha a nadvorie. Na tuto parcelu mame vydane aj stavebne povolenie lebo iba na tejto parcele je mozne realizovat stavbu. Index zastavanosti je 0,30. Moja otazka je ze ci mam tych 0,30 pocitat z 348 m2 alebo z (348+404)*0,30? Ako to je spravne? Pocita sa do indexu zastavanosti aj plocha ma ktorej sa neda nikdy stavat (nebude na nu mozne ziskat stavebne povolenie) alebo len plocha na ktoru je vydane stavebne povolenie? Pytam sa preto lebo jedno vedenie uradu to pocitalo dokopy obe parcely a druhe vedenie uradu iba z jednej percely. Vopred dakujem.
Odpovedať
Podla mna je dolezity uzemny plan - ktore pozemky v nom su urcene na zastavanie. Lesny pozemok ma pravdepodobne zastavanost 0%, cize ten sa nemoze ratat do celkovej plochy pre urcenie zastavanosti. Predstav si, keby si mal les 95m a vedla toho 5m zastavanu plochu, nemohol by si zastavat 30m plochu, podla koeficientu 0,30. Cize len 0,30 z 348m2. U nas je napriklad podmienkou to, ze pozemok na zastavanie musi mat minimalne 800m, ale musi ten pozemok byt v uzemnom plane oznaceny na zastavanie. Nestaci ak mas 700m pozemok ostatne plochy a pri nom 10 000m lesa, ajntak povolenie nedostanes.
Odpovedať
Však treba stavať tak ako je vydané stavebné povolenie. Keby to zodpovednému nepasovalo, tak by stavebko nevydal 😜
Odpovedať
Mam podobny pozemok s tym rozdielom ze nemam les ale ochranne pasmo vodneho toku. Jedna parcela je urcena na stavbu, ma 506m, druha parcela, ochranne pasmo, ma 263m, je vsak tiez vedena na katastri ako zastavane plochy a nadvoria. Podla zakona vsak ochranne pasmo je 10m od brehovej ciary a tato parcela je vacsia, tak neviem presne ako toto funguje. Informoval som sa vsak na stavebnom urade, ktory je priamo v nasej obci. Zastavanost uzemia sa v mojom pripade pocita z oboch parciel a je to max 40%.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?