Sušička LG so samočistiacim kondenzátorom a pripojením na odpad- problém

Ahojte. Mám cca 4 ročnú sušičku LG, tepelné čerpadlo, samočistiaci kondenzátor a pripojenie na odpad. Sušičku mám samozrejme pripojenú na odpad, doteraz som nemal žiadny problém. Ale teraz mi v poslednom čase robí to že cca po 1h 55minúte zastaví sušenie a svieti kontrolka indikujúca, že nádoba na kondenzát je plná a treba ju vyprázdniť. Pritom ako som písal nádobu nepoužívam a sušička je pripojená priamo na odpad. Po opätovnom spustení sušenia, proces sušenia sa už dokončí. Pripojenie na odpad som kontroloval, nie je zanesené. A kondenzát asi odteká, keďže po opätovnom štartu sušička dosuší a funguje takto už pár týždňov. Neviete poradiť kde môže byť chyba? Ďakujem.
Odpovedať
A co papiere k susicke? Nie je v manuali pri beznych poruchach pisane co treba robit?
Odpovedať
@kordo3 nenašiel som, je tam iba informácia že ked táto kontrolka svieti, mám vyprázdniť zásobník na kondenzát. Pritom ako som písal, ten ani nie je pripojený, kondenzát odteká priamo do odtoku.
Odpovedať
@kajo873 Niekde v zbernej nádobe na kondenzát, alebo pri ňom je čidlo, ktoré sleduje hladinu vody v nádobe. To čidlo spína potom čerpadlo, ktoré odčerpá vodu z nádoby do zásobníka na vodu alebo do odtoku (záleží od toho, kam je vyvedený vývod z čerpadla). Aspoň ja to tak mám. Možno to čidlo je vadné/špinavé/zaseknuté a nie vždy zopne čerpadlo - teda voda ti zostane v nádobe a neodčerpá sa. Ak to rozoberáš sám, skús to pohľadať a vyčistiť ho. Alebo zavolaj servis, tí by mali vedieť, kde presne to čidlo je.
Odpovedať
@chrobak7 Skúsim pozrieť dnu, či nie je niekde niečo zanesené. Aspoň mám predstavu čo mám hladať. Dík.
Odpovedať
@kajo873 Tá zberná nádoba býva vzadu na spodku sušičky , lebo kondenzát tam odteká samospádom. To čerpadlo ho potom prečerpáva do hornej nádoby, ktorá sa vylieva ručne (ak nie je priamy odtok do sifónu).
Odpovedať
@kajo873 sa ti to nejak uz podarilo vyriesit? Alebo neskusal si k tomu niekoho zavolat?
Odpovedať
@kordo3 No volal som predajcovi, ten mi povedal že kontakt na pozáručný servis nemá tak som volal na infolinku LG. Tam mi nadiktoval kontakt na jediný autorizovaný servis pre LG na západnom slovensku v Malackách. Tam ma pánko hned stopol a spýtal sa že odkial som a dal mi kontakt na servisného technika LG z vedľajšej dediny 😄 Skúšal som ju sám rozobrať ale nedostal som sa úplne dovnútra. Prišiel opravár a vpodstate sušičku rozobral na dve časti. Plastové dno s kompresorom motorom a čerpadlom, a zvyšok. To plastové dno otvoril a vo vnútri bolo špiny, a aj kondenzátory boli na 2/3 zanesené. Poskladal to a funguje ako nová. Druhý krát to už budem vedieť vyčistiť sám. Je to náročnejšie a bežný človek to len tak bez toho aby vedel ako, nerozoberie. A vravel že ked mi vydržala 4 roky bez čistenia som dobrý. Chodieva čistiť aj 1x ročne.
Odpovedať
@kajo873 tak to si este v podstate dobre obisiel si myslim. Minimalne z toho hladiska, ze budes vediet ako to treba spravit, keby aj v buducnosti sa to zase prihodilo. Aj ked verim, ze to bolo uz o nervy toto cele absolvovat.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?