Ste spokojní s vysávačom Vorwerk 140?

Zobraz úvodný príspevok
Sme vo fáze,kedy je potrebné urobiť rozvody na centrálny vysavač,ale vošiel mi do cesty Vorwerk 140 a urobil dojem,až na tú cenu-pomaly viac ako central-lebo tie zlacneli a rozvody si urobime sami,kvalita vysávania hrá v prospech vorwerku až na tie vrecká-tu je lepší centrál,čas tlačí a tak vďaka za skúsenosti s worverkom
Odpovedať
Mám na predaj Vowverk Kobolt VK136, aj s klepacou hlavou, používaný cca 4-5 rokov, ale stav je výborný, vysávač vyzerá ako nový. Cena 200Eur. V prípade záujmu pošlem foto na mail.
Odpovedať
@daniela261 Je vaša ponuka ešte aktuálna?
Odpovedať
Nie, už je predaný. :)
Odpovedať
Mám na predaj vysávač Vorwerk Kobolt 150 so všetkým príslušenstvom ktoré pozostáva z týchto častí - 1. otočná hlavica na tvrdé podlahy 2. hlavica na prášenie kobercov a matracov s vymeniteľnými silikónovými kefkami na matrace a kazetami na suché tepovanie 3. hlavica s dvomi nasávacími otvormi na umývanie podláh (vysáva a umýva zároveň) + 4 utierky z mikrovlákna, nádoba na jednoduché vlhčenie utierok 4. polsterboy - určený na prášenie sedačiek, paplónov, podušiek a všetkého čalúneného nábytku, 5. príslušenstvo s nadstavcami ako viacúčelová prachovka s nastaviteľnou dĺžkou štetín vhodná na vysávanie nerovných plôch ako klávesnice, knižnice, tienidlá lámp a všetky povrchy nábytkov, hubica s nadstavcom na čistenie ťažko dostupných priestorov, flexi nadstavec na povrch nábytku a schody, steny, dvere, čalúnenie, závesy, záclony, autosedačky, medzery rohy, medzi čalúnením, nástenné koberce, látkové tapety, na odevy, nadstavec na odsávanie prachu pri vŕtaní (nie je potrebný ďalší človek, nadstavec sa po zapnutí vysávača prisaje na stenu) K tomu je 6 vreciek, 5ks osviežovača vzduchu na vrecko, sneh na suché tepovanie kobercov a matracov, univerzálny antibakteriálny koncentrát na umývanie podláh, popruh na zavesenie a podrobný manuál. Vysávač je v podstate nepoužívaný, je to predvádzací kus, ktorý bol používaný pri prezentáciách v septembri a októbri 2013. Všetky súčasti nie sú v pôvodnom balení, tie rozmernejšie krabice som žiaľ vyhodila. Cena je 1250 €. Dohoda možná
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den daju sa aj niektore casti kupit zvlast od vas?
Odpovedať
Mam záujem o vrecká do vysávačov vorwerk VK 140. Nemá niekto na predaj? Dám 25Eur za 6 kusov.
Odpovedať
Profilova fotka
@luciac prosím vás, neviete aký je rozdiel medzi vk140 a vk150?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@macik21 Predám vysávač Vorwerk Kobald 135, vhodný pre alergikov, nevíri prach, vysávanie aj tepovanie,vyklepávanie matracov, málo používaný, niektoré násadce nie sú ešte ani vybalené, sada náhradných sáčkov, sada náhradných filtrov, tepovacie prášky, vône do vysávača... Pôvodná cena 1300 € teraz 350€.
Odpovedať
Ako to tu vyzdvihujete do neba a tolko ludí sa toho zbavuje... Včera u mna bol panko, vysavač super ale za tu venu by to muselo vysávať samo... Predpokladám, že za tu cenu 19,00 s komplet prísl. je viac ako polovica bakšoš pre predajcu, jeho šefa a firmu ťčo to tu predáva... takže za mna nie...
Odpovedať
@jurinko66 Ešte je ten vysávač aktuálny? A ak sa smiem opýtať, prečo ho predávate? Ja kupujem taký nový od predajca, ktorý bol u nás v piatok ho predvádzať a veľmi sa mi páčil, ako dobre povysáva, vyčistí, a že mále elektriky spáli, ľahko sa s ním vysáva. Len je strááááááááášne drahý. Niekto ho chváli do nebies, niekto haní. Tak by som bola rada, ak by ste mi napísali niečo viac.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dobrý deň, áno, je aktuálny. Bol to vysavač starkého, no umrel, takže sme ho zdedili a my koberce nemáme. Mal alergiu na prach a tento prach nevíri. Je aj málo používaný a niektoré násadce neboli ani vybalené. On s ním bol inak spokojný.
Odpovedať
@vk5umv tak,už ho mám skoro rok,som z neho nadšená,hrubý koberec-vlnený,čo sa muž pokúšal vonku prášiť a nič navyprášil,je dokonale povysávaný,naskor som ho povysávala z rubu aked som ho pretáčala,na zemi bola kopa jemneho prachu ako piesok,tento kobár sa nedal poriadne vysávať bežným vysavačov-trvalo to hrozne dlho,som sa namakala,týmto je to brnkačka,auto?ten koberec mám povysávaný asi 15xrýchlejšie,zem umývam tou hlavicou,pravda je že tak ako pri mope aj tu niektoré flaky treba ručne,ronako rohy,ak má niekto byt o 60m2,nedoporučujem,netreba tú hlavicu je to priliš drahá investicia tu sa da vystačiť aj s lacným mopom,ale ja drhnem 168m2,a pribudme mi dalších 300m2,pre mna je to mega pomoc,po roku trochu citim zápach z motora-asi prach ale to len na začiatku vysávania,rovnako predvádzačka tvrdila že sáčok musí byť uplne napeckovaný až potom vyveniť ale mne sa potom prehrieva motor,takže nejdem na livit a radšej to vymením skor,okrem ceny som spokojná na max a nie,nie som predajca ani nikoto z mojej rodiny a ani známy,no a inak kým som sa naučila prehadzovač hlavice a všetko okolo toho bola to docela komedia,jedine ma štvú sáčky ale ani na miele nie sú najlacnejšie,ten je podla mna druhý naj vysavač,dokonca aj tie sáčky sú kvalitou podobné
Odpovedať
@pepo316 ano je ,určite je to predražená záležitosť,som si vedomá že som prispela niekomu vo Svajciarsku na nové porsche,ale je to iste lepšia investícia ako napr do prekrásnej indukcie za 1700eur-čo uvarí rovnako ako tá za 250,alebo chladničky za 3000eur ked tá za 800 podá rovnaký výkon,alebo do rúry za 3400eur,skrátka tu ide o to že iný vysavač nedokáže to isté,mne vadí prach v matracoch,a tie hrubé kobare-bez šance povysávať-ved sa na tom hrajú deti,keby išlo len o parkety tak ho nekúpim,gauče mám koženné alebo zo snimatelným potahomna prach na sedackach v aute sa mozem vybodnúť,ale matrace a koberce musia byť čisté
Odpovedať
Profilova fotka
Ja tiež som bola ohúrená vysavačom vorwerk ale na konci aj tou cenou. Predavač samozrejme nezabudol povedať, že je to nemecká kvalita. Tak som pozerala na nemecké stránky a našla som kobold 140 aj s príslušenstvom za nejakých 700 eur, čo mne povedal že minimálne stojí 1500. Myslím si že v dnešnej dobe sa netreba báť kupovať zo zahraničia...
Odpovedať
dnes som doma celil otazke ci poznam vysavac znacky vorwerk nakolko manzelka chce od jeziska nejaky vysavac a okrem dysona nasla aj tuto znacku a tak som googlil a vygooglil som ze sa jedna sice o kvaltny vysavac ale s prehnanou cenou, vraj nema hodnotu vyssiu ako 200€ a da sa kupit od podomovych predajcov...
Odpovedať
Vynikajuce vysavace sa daju kupit okolo 200€. Vysavaju rovnako alebo lepsie ak ten zazrak Vorverk
Odpovedať
@stesasi mate este zaujem o vrecka?? Mam na predaj, sice neoriginal ale presne pasuju na VK140
Odpovedať
@lenkapalova
Odpovedať
mam si kupiť vysavač vorwerk 136 prosim je dobry je uz 5rocny ale zachovaly za 230eur je drahy
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Máte někdo zájem o vysavač vorwerk VK140? Musela jsem si ho koupit jak jsem s firmou spolupracovala a tedka ho uz nevyuzivam lebo doma mame druhy.. je kupovany v septembri 2012, delala jsem s nim asi 60 prezentaci a parkrat doma vysavala..použivam ten druhy.. Je k nemu hlavice na koberce, kartacky na matrace, hlavice na podlahu a prislušenstvi hadice a spol. na cene se dohodneme. @kajamana @sada1 @adustek
Odpovedať
otvaram temu znova: nedavno boli predvadzat "vysavac" vorverk u mojej mamy aj brata, obaja boli nadseni, ale nemohli si ho dovolit. Poslali ich ku nam a my sme boli, uprimne povedani, ohureni,... a kedze sme boli v procese vyberania noveho vysavaca/tepovaca (uvazovali sme nad nejakym priemyselnejsim Karcherom, co aj omietku a auto zvladne vycistit). Z 3 dni dozadu vyprateho (v pracke!) koberceka, vytiahol tolko bordelu ze som zasla. O matracoch (dvojrocnych!) nehovoriac. A ze preco moj muz kycha ked lahne do postele,...roztoce, odumreta koza, prach v matracoch...(a ja ze alergia na mna:) ) ale inde v mojej pritomnosti nekycha... Cize nasa volba bola jasna. Kupime jeden a v ramci rodiny si popoziciavame. Presvedcila nas aj 5 rocna zaruka a 20 rocny fullservis ( a zdarma kazdorocne precistenie). Takze - zacali s nejakou cenou okolo 1500e, samozrejme potom marketingovo zacali znizovat (leasing, splatky, Quatro a podobne), na zaver sa dostal na nejakych 1000, na co som mu povedala ze ak nam da variantu s trojcifernym cislom, tak berieme. Tak sa chlapec trochu spotil, prehodnotil svoje provizie a moznosti... a vymyslel nieco za 899 ktore musime dat pri donaske kurierovi v hotovosti, na co sme povedali ze berieme. Vsetci ti -co to tu predavate/kupujete - majte na zreteli to, ze 20 rocny servis sa nevztahuje na pristroj, ale na majitela. Tymto zabranuju tomu co sa stavalo, ze cigan/spekulant kupil na splatky a okamzite predal za polovicnu cenu a potom splatky nesplacal a kedze bol nemajetny, nemali mu co zobrat. Davajte si pozor. Ak by ste niekto mali zaujem aby vam to u vas predviedli/ukazali - dajte mi vediet a dam vase cislo "podomovemu predajcovi" (inak jeden z najprofesionalnejsich predajcov akych som za poslednu (dlhu) dobu zazila)
Odpovedať
@ckatka rovnaké vysávače sa v elektroobchodoch predávajú od 200 EUR. Je blbosť proste zaplatiť si za servis 20 rokov dopredu. Spotrebiče sú v dnešnej dobe vyslovene spotrebiče. 5 - 10 rokov za nový a efektívnejší. O 5 rokov budú vysávače úplne niekde inde, čo sa týka vysávania. A dokonca ten nádstavec HD50 na tvrdé podlahy vysáva horšie tvrdé podlahy ako bez toho nádstavca. Cena za sáčky do toho predraženého Vorwerku je tiež niekoľkonásobne vyššia ako do bežných značiek vysávačov s rovnakými parametrami. A na špinavé práce si kúpte nejaký mokrosuchý vysávač / tepovač od Karchera. Ten znesie aj hrubé zaobchádzanie. Máme niekoľko rokov mokrosuchý vysávač od Karchera, a vysávame s ním bazén pri čistení, pri búraní dobre poslúžil, keď vysával omietky a prach zo stavebnej sute, hadica sa dá dať do výfuku a využívam to na vyfúkanie listov a iného rastlinného materiálu zo štrkového pásu okolo domu. Taktiež s ním nafukujem a vyfukujem nafukovačky, nafukovaciu posteľ/matrac, lopty, horný límec bazénu. Keďže ešte vysávač nemáte, tak pri podomovom predaji má spotrebiteľ právo odstúpiť v lehote 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, a to bez uvedenia dôvodu. Predpokladám že ste si objednali Vorwerk VK150. Takže porovnanie vysávania Vorwerk VK150 za 899 EUR vs Electrolux ZUOGREEN+ za 215 EUR.
Odpovedať
@stastnyjim co ti ja viem, skusali sme uz vselico... ale teraz.... po jednom(!) povysavani celeho domu Vorverkom, moj manzel prestal doma kychat... toto je pre mna fakt podstatne - a nie nejake porovnavanie. Podotykam, ze vsetky textilie su pravidelne prane, koberce a sedacky profesionalne tepovane (Karchermi), a teraz sme sa prvykrat dostali do fazy, ze je doma sviezo (mame fakt stary stary dom, matrace maju 2 roky...aj sedacka je viac menej starozitnost...). Takze neviem ako ostatnych, ale mna tato 150tka presvedcila. Koberce su nadychane, vonavejsie a na dotyk ovela lepsie ako po mokrom profi cisteni. A za cely ten cas som nespozorovala ze by sa mi na podlahe robili tie chumace prachu ako doteraz (a to vysavam dom fakt raz za tyzden - len chodbu a kuchynu dva). Neviem cim to je ale ja som spokojna. Sacky su drahe,...ano ...ale sacok = filter, a kazde menenie sacku mate prakticky novy filter (do bezneho vysavaca okrem toho ze menite sacky - tak by ste mali menit vsetky filtre aspon raz za rok - max dva. A pozrite si kolko stoja tie...
Odpovedať
@ckatka ja viem, už ste to kúpili tak to musíš obhájiť si pred sebou. Ja som ti len písal že za tú sumu sa dajú kúpiť 4 vysávače s rovnakými parametrami. Možno že tie VORWERKy pred mnohými rokmi naozaj vysávali oveľa lepšie ako vtedy väčšina dostupných vysávačov. Ale v dnešnej dobe už nie. Keď ste spokojný, tak je to v poriadku, len to netreba obhajovať, lebo cena pomer/výkon ukazuje na nevýhodnosť kúpy. Hlavne som to písal aj pre ostatných, aby sa vyhli podomovému predaju a predaju na rôznych akciách, lebo tam sa ponúkajú len výrobky s rovnakými parametrami ako bežne v obchodoch, ale za predražené sumy. Prípadne ten horší prípad, že predávajú horšie výrobky, a prezentujú to ako výrobky s kozmickými technológiami. Takže ešte raz ten vysávač svojimi parametrami nie je zlý, len je 4-krát predražený. A samozrejme že verím, že ste s ním spokojný. Tak nech dobre slúži aspoň tých 20 rokov, keď ste už ten servis na 20 rokov zaplatili.
Odpovedať
@stastnyjim :) vec nazoru, ja vam ho neberiem...len zdielam svoju skusenost, lebo sa mi nepaci ked ludia hodnotia nieco bez skusenosti. Pred sebou to obhajovat nepotrebujem, to som si obhajila v momente ked sme povedali ze berieme :) takychto studii a porovnani uz som videla tolko... a vyrobok sa mi po 25 mesiacoch - mesiac po skonceni zaruky pokazil... takmer so zeleznou pravidelnostou sa nam kazia elektrospotrebice kupene po roku 2010 - tesne po skonceni zaruky (vynimocne tesne pred koncom a stihame reklamaciu). Vysavac uz mame za 5 rokov treti...Oprava stoji skoro tolko co novy. Ja si za ten servis ozaj priplatim - ked viem ze sa 20 rokov nemusim starat,...preboha ved za 20 rokov mozem takymto tempom prerobit len na vysavacoch 2000 eur aj viac...ked tam stale budu pchat tie kurvitka, ktore vam spotrebic po dvoch rokoch pokazia... Podomovy predaj v niektorych veciach nie je zly - napr s Tupperware sme spokojni uz pomaly tretia generacia...cize podomovy predaj nemeckych vyrobkov je jeden z mala, ktorych neodpinkam hned v telefone. Samozrejme, ked niekto mina posledne eurace z dochodku na biolampy a zazracny prasok z mesacnych kamenov....to je na zamyslenie. 2 hrnce ktore som si kupila za "sialenych" 200E...mam roky, su ako nove, v zivote mi tam nic neprihorelo a pouzivam ich dookola lebo sa v nich vari skvele, lahucko a rychlo a dobre sa umyvaju. Iny som uz nepouzila ani nepamatam. Miska z Tupperwaru je roky rokuce rovnaka, naproti tomu "rovnaka" z Tesca, je po par pouzitiach kriva, smrdi, a bohvie co za z nej uvolnuje do jedla v mikrovlnke,...Uz ani neratam, kolko som takych vyhodila...a napriak tomu, ze sa tvaria vakuovo, vodotesne ...tak kolkokrat som prala manzelovi z bielych veci kari omacku - ked miska v batohu proste prepustila... :)))) Podomovy predaj je preto podomovy, ze neveriaci Tomas sa moze na vlastne oci presvedcit - napr ze doma vyluxujete, povysavate, date si vytepovat profi technikou,... a potom pride nejaky zasran s nemeckym strojom, prebehne vam meter stvorcovy koberca,...a vy tam mate za salku bordelu...:))) Real story. A ano - Vorverk nie je spotrebic, tak k tomu treba pristupovat. Takze u mna v rovnici cena/vykon - sa menovatel zvysuje...pretoze vykon je xkrat lepsi, ako vsetky vysavace/tepovace - co som kedy videla a mala moznost vyskusat. A ze ich nebolo malo. Za Ferrari si tiez priplatite - a odvezie vas rovnako ako Fabia :) tam su tie pridane hodnoty, ktore niekomu stoja za to a niekomu nie. Preto ani kazdy nema Ferrari, nie? Ci je predrazeny alebo nie,...kazdy si musi posudit sam...Ano, je to drahe, je to sakra drahe, ale my sme velka rodina a poziciavame si ho (matrace alebo sedacku necisti clovek kazdy mesiac)...takze sa nam to cochvila vrati, ked nebudeme musiet domov volat tepovacov. Dalsi priklad - svokor alergicky na zvieracie chlpy - mame doma psa - vzdy u nas kychal (aj ked sme psa k nemu nepustili, po dome chlpy budu vzdy nejake zabudnute) - odteraz uz je u nas v pohode,...ani tabletky si nemusi davat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
len chcem prispieť svojou skúsenosťou do tejto diskusie....vysávač som si kúpila v minulom storočí, pred 19 rokmi, na materskej, z dedičstva po babičke, lebo manžel sa vyjadril, že na takú predraženú "haraburdu" neprispeje. Základná sada vtedy stála 20 000 Sk. Okrem výmeny filtrov, 1x zodratých kefiek a novej el. šnúry nemal jedinú poruchu. Už nejaký čas sa pozerám, čo by ho nahradilo, keď sa pokazí, ale nič tak praktické a výkonné som nenašla. Veľmi mi prekáža pri takmer všetkých vysavačoch, že ich treba ťahať za sebou ( stačí párx za rok na chalupe, kde máme za ten čas už tretí bežný výrobok!). Keď sme sa naposledy na tú tému doma bavili, že čo keď sa pokazí, manžel sa bez zaváhania vyjadril, že predsa Volwerk. Tento týždeň bol u nás na kontrole servisák a mal so sebou najnovší model. Keď som videla ten pokrok ( ľahší, ešte praktickejšie ovládanie, nové násadce, bez potreby meniť filtre... ) neváhala som a objednala ho komplet so všetkými nadstavcami a vylepšeniami, ktoré mi dovtedy chýbali, alebo sa ani nevyrábali. A ten starý ešte presuniem na chalupu a som zvedavá, koľko vydrží. Ináč všetky nové nadstavce sú kompatibilné so starým typom. Vo všetkom súhlasím s názorom ckatky, je to porsche medzi vysávačmi a kto ho raz použije, už sa ho nevzdá. A čo sa týka sumy, je to otázka priorít...... :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
pre @stastnyjim a kopu dalších, si znova po rokoch píšem do vlastnej temy a znova hlavne koli cene prehodnocujem tento vysavač,vysava dobre,súhlasim v tom, že čisto na parkety sa dajú zohnať daleko lacnejšie vysavace a povysavajú podobne dobre,ale ta umyvacia hlavica ma štve na dlažbe,trochu rozmazava prach ale na parketach -drevennych je dokonalá-vysavam a umyvam po buracich prácach,v duchu som si povedala,že tak teraz sa ukáže,,zač tie volky,,lebo ak by som nato šla obyc. handrou bolo by to čiste tak na tretie umytie,po jednom prejdení je to dokonale čisté,jdnoducho drevenne podlahy umyjem a povysavam v jednom kroku a matrace sú fakt dobre vyprášené s tou hlavicou,len tá cena 8-( ,ale zas mam kopu ušetreneho času a nemusim si na tak velky barak brat pani na upratovanie,vysavam a umyvam skoro kazdy den,kedze mame male deti a dom sa doraba,, zajazdy,,
Odpovedať
Profilova fotka
taze pridam moju skusenost s tymto super vysavacom..prisiel dnes panko predviedol vysvetlil...urobil brutalnu "zlavu" ak ho kupime od neho...povysaval koberec v detskej izbe...na handricke zostal koopa prachu...ja som zostala zaskocena a ked odisiel som urobila to iste co urobil on..dala som do mojho obycajneho vysavaca kusok bieleho platna pred zberne vrecko aaaaa cuduj sa svete kopa spiny a prachu. vysavala som presne ten 1m2 co on. moj vysavac stal pred nejakymi 6 rokmi 50€ a ten jeho cez 1000.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?