Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@biene Tak to by bolo dobré keby si išla do takého Nayu,alebo Datartu alebo.......a otvorila obidve a kuk na ne,aby si ich porovnala. 8-)
Odpovedať
Dnes som bola na návšteve a sme sa rozprávali aj o UMR a pýtala som sa čo používa a tak a ona,že miesto leštidla používa ocot a že pri prvom použití vôbec nedala vodu a potom soľ,že jej niekto povedal,že však tabletky obsahujú soľ tak netreba takto samostatne dávať,že ju má 3 roky a ide bez problémov a takisto ešte ani raz UMR nepustila naprázdno s prostriedkom na to určeným.Čo vy ako ste na tom?A prosím o váš názor?Jasné ja som pred prvým použitím UMR naliala vodu nasypala soľ,priliala leštidlo a až potom umývala a keď signalizuje,že nemá soľ prisypem a nemá leštidlo prilejem. 8-)
Odpovedať
@marta2610 Martuš, no ja som tiež z tých puntičkársky zodpovedných :-D :-D takže voda,soľ, leštidlo a pravidelne v trojmesačných intervaloch generálka :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ja som tiež lajdak, vzdy zabudem ju pustit na prazdno, takze za 3 roky čo boženu mame som ju cistila na prazdnom programe asi 3x .. alebo 4...ale nikdy nebola nejaka spinava, ani nam nesmrdieva....aj filter skoro cisty vzdy. sol doplnam normalne, ked treba a svieti.....
Odpovedať
Dávate niekto ocot do UMR,alebo do práčky? 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
nie, ale pracky uvažujem, ze dam..tak raz za rok :-D
Odpovedať
Má niekto skúsenosti so vstavanou umývačkou riadu značky MORA?
Odpovedať
@marta2610 dakujem. Vyzerá byť super, tak uvidíme. A hlavne má všetko čo chcem. Ešte raz dakujem za radu.
Odpovedať
Dievcata pozeram, ze sa vyznate. Ktora z tychto dvoch myciek je lepsia? bez ohladu na to, ze jedna je vstavana a jedna volne stojaca. cisto podla funkcii. http://umyvacky-riadu.heureka.sk/bosc... alebo http://umyvacky-riadu.heureka.sk/bosc...
Odpovedať
@blondi2 Za mňa prvá super,druhá má T.speed pre mňa program o ničom. 8-)
Odpovedať
@marta2610 a nevies o nejakej podobnej tej, co som uviedla ako prvu... http://umyvacky-riadu.heureka.sk/bosc... ...aby sa vosla do 400 e, nemusi to byt Bosch a idealne bude, ak bude vstavana. A este jedna otazka, ked je vstavana umyvacka, tak zhora nie je ziadny displej? napr. aby mi to ukazovalo, ze sa mina sol?
Odpovedať
@blondi2 Táto je s predným panelom Bosch SMI 59 M 05,dievčatá ju tu tiež majú a sú dalo by sa povedať veľmi spokojné.Kuk na Heureka.sk 8-) A čo sa pýtaš, ked otvoríš dvierka na tej hrane to tam máš,preto je podľa mňa lepšia s predným panelom,ale to už je na tebe.UMR rozlišujeme:voľne stojaca,s predným panelom,alebo plne integrovaná to je tá Bosch SMV 48m10 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marta2610 takze aj ked je umyvacka vstavana, tak ma displej zhora na tej hrane, dobre som to pochopila, ze? zatial u mna vyhrava Bosch SMV 48m10. len ta cena skoro 500 eur. kolko vydrzi taka umyvacka? 10 rokov? ci sa oplati tolko do nej investovat. alebo ci by nebolo lepsie kupit trochu lacnejsiu znacku napr. Siemens (nemyslim znacky Amica, Beco, Candy). Nevies o nejakej takej do cca 400 eur a funciami podobnej boschke smv 48m10? a prepac ze ta tolko otravujem.
Odpovedať
u mna bolo dolezite aby bola len 45 cm a s variabilnymi kosmi a mala aj oplach, aj rychly program aj nejaky s vysokou teplotou ( na sterilizaciu, zavaranie, pre bejby...) takze vyhrala vstavana whirpoolka s prednym panelom a spokojnost velika, na heureke som si nasla najnizsiu cenu a zohnala som ju asi za 290 e...
Odpovedať
@blondi2 Vôbec neotravuješ,čo viem odpoviem potom kuk na Electrolux ESL 6550 R0 od 403 E,alebo ESL 6551 R0 od 420 E,ale aký je v nich rozdiel ani srnky netušia?! :-| kuk tiež na heureka.sk,za mňa ja by som UMR bez zásuvky ale nechcela,ale ako píšem to sa musíš ty rozhodnúť,ono rozdiel je cca 65 E?!A ? vydrží UMR to by som aj ja rada vedela.Želám dobrý výber 8-)A v vstavanej vidíš t na hrane dverí či chýba soľ,alebo leštidlo ale to zbadáš iba vtedy ked otvoríš UMR.
Odpovedať
Ahojte dievčatá vyberám UMR,volne stojaca,60cm,nerez,cena do 500 E, vyberám už dlhšiu dobu a neviem sa rozhodnúť BOSH SMS 58N68, SIEMENS SN 25M883 EU....Je to moja prvá UMR,takže neviem či vybrať z týchto dvoch,alebo hladať inú,Budem vďačná aj za iné typy
Odpovedať
@lubka68 1- T.speed pre mňa program o ničom,2- veľmi dobrý výber môžeš napojiť aj na teplú vodu,hlavne ak je solár,potom je aj Siemens SN 25M887,ale je totožná však kuk či nájdeš rozdiel?Heureka.sk tam si daj do porovnania,a ešte kuk na Siemens home tak nejak sa to píše tam máš ozaj super napísané. 8-)
Odpovedať
@marta2610 ďakujem,takže rozdiel je SN 25M887 má navyše funkciu polovičná náplň a výškovo nastavitelné nožičky a samozrejme cena, inak všetko je rovnaké.
Odpovedať
@lubka68 pol.náplň som použila asi raz kvôli tomu,aby som vedela že pre mňa je to nezaujímavý program a my sme tie nast.nožičky využili to vieš stará chalupa,želám dobré rozhodnutie. 8-)
Odpovedať
Ahojte tak už mam namontovanu umr a neviem ako ju zapnut prvy krat a čo presne urobit, v navode to nepišu nechcem nič zanedbať. Dakujem za rady...
Odpovedať
@stelinau Otvor ten vrchnák dole na otvore na soľ, nalej tam asi liter vody a nasyp soľ do umr kolko sa zmestí. Asi pol balíčka sa zmestí určite. Toto je najdôležitejšie. potom do otvoru na dverách kde je označená tušímhviezdička, tam sa leje leštidlo. Lej ho opatrne aby ti nenakvapkalo vedľa, ak ti nakvapká utri handrou, lebo inak bude tvoriť veľa peny v umývačke. a môžeš ju spustiť. Ešte skontroluj ako máš nastavený odber soli. Ale z výroby by mal byť nastavený dostatočne. :-)
Odpovedať
speed program ja napr. vyuzivam vzdy pred odchodom z domu na dlhsie, Napr. rano vstaneme, naranajkujeme sa a potom pustim umyvacku. Kym sa pobalime, nalozime a konecne sadneme do auta, je riad umyty a necaka spinavy viac dni na nas. Kedze takto cestujeme rel. casto, tak je to super program. Okrem toho najviac pouzivam eco program, vacsinou sa nam naplni umyvacka vecer, takze je mi jedno, kolko umyva. Co vobec nevidim vyznam je polovicna napln a odlozeny start. (radsej umyjem spinavy riad hned a cisty caka do rana akoby mal spinavy cakat par hodin)
Odpovedať
@dreamerka A ja pustím bud rýchly 29 min.,alebo predumytie.Ono ide o to,že UMR pri T.speed sa musí spustiť naprázdno a až ked je UMR akože pripravená,nahriata,zatiaľ v kuchyni bordel sa môže niekoľko krát po sebe naložiť,takže za mňa T.speed o ničom,ešte ako píšem rýchly 29 min.a T.speed najmenej cca 50 min.
Odpovedať
@marta2610 aha, ja som myslela, ze je to ten rychly program, sorry ...
Odpovedať
@dreamerka Ok,však práve netreba si ich mýliť tu je práve ten rozdiel. 8-)
Odpovedať
@egreska1 dakujem, a ziadny prašok alebo tabletu nedavať? A ktory program zapnuť,alebo je to jedno? A kde mam pozrieť to nastavenie soli a podľa čoho nastaviť davkovanie tej soli?
Odpovedať
@stelinau ano daj aj tabletku prvý krát a zapni program s najvyššou teplotou aby sa celá umr prečistila od tej novoty :-) a akú máš umr?
Odpovedať
@egreska1 mam bosch smv 48m10. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, chcela by som vas poprosiť o radu..čo hovoríte na túto umývačku: Bosch SMI 59 M25 EU? máte s ňou nejaké skúsenosti? ide o moju prvú umývačku, tak chceme zainvestovať a kúpiť kvalitnú. a ešte sa chcem poradiť - ovládací panel predný alebo vo vnútri myčky? lebo ja som za predný - potrebujem vedieť, koľko času zostáva na umytie..a mm a všetci ostatní mi tvrdia, že lepší je vo vnútri...? dakujeeeem za rady.. :-)
Odpovedať
@kikasi Veľmi dobrý výber,ja tiež pokial je možnosť preferujem s predným panelom pretože ono je to akoby vonku na suchu a my čo máme na hrane dverí ono ako by som je to furt v mokrom?!Kuk ešte na Heureka.sk a porovnaj s Bosch SMI 59m05 od 466 E,alebo aj kuk na Bosch-home.com tam by to malo byť presne a ich porovnaj.Treba sa s tým pohrať je to na cca dúfam 10 rokov a ešte kuk aj na dopravu tam sú tiež iné rozdiely a treba to brať na dobierku,bla bla. 8-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?