Akú umývačku riadu preferujete?

16. mar 202010947
  • mne je v podstate jedno ci s panelom alebo bez ale musi byt vstavana sirky 60cm 🙂?
    Vyberam zo znaciek Elektrolux, Aeg, Bosch a Siemens
    Ktora z nich okolo 500€ je najtichsia a ma horny kos na pribor?
    Dakujem

• @igigi do 48dB je ticha kazda 🙂 len nesmies mat spolocny odtok s umyvadom, to ti potom nepomoze ani 44dB
    pozri par prispevkov dozadu, alebo aj stran, tam mas tipy na UMR okolo 500E BOsch a pod.. 🙂

• vybral som si tuto, len asi nema ten kos... Je dobra vec ten kos na pribor?
    http://www.andreashopsala.sk/internetovy-obchod/plne-integrovane--sirka-60-cm-/electrolux-esl-6551-ro/

• Sponzor fóra
  • @igigi môj názor : cena 421 + 15 poštovné. Umývačka má dobré parametre a to najmä 44db je ok. Ale v tej cene by mohla mať aj hornú zásuvku na príbor a nemá (electroluxky to nemajú) majú kôš v dolnej zásuvke, kt. zaberá miesto. Ak by si si trochu priplatil, myslím že nejde o veľa euráčikov, tak by si mohol mať s treťou zásuvkou bosch al. siemens, ale pravdepodobne s 46db. Záleží na tvojich prioritách, či uprednostníš menej db al. radšej viac miesta. V podstate podľa mňa v tejto cene aj s poštovným by už mohla mať aj tú zásuvku 🙂 Ja tu zásuvku tiež nemám, ale len preto že keď som umr kupovala tak bol rozdiel v cene dosť veľký 🤔

• len ci sa da tym db verit... myslim si skor, ze nie 🙂
    jednoznacne chcem co najtichsiu... ale aby mala dobre usporiadane vnutro...

• @igigi  Tak ešte trochu pohľadaj, určite sa niečo nájde, bývajú niekedy také dobré ceny, kt. trvajú len pár dní 🤔 ja mám 46db a viac by som nechcela ani náhodou, je nás tu viac, ale sú aj dievčatá kt. sú spokojné aj s 48db, podľa mňa nie je kus ako kus, je to o šťastí 🙂 Aj moja suseda má 46 a je spokojná, záleží aj na sluchovej náročnosti 😃 Hľadaj: rýchly program, do 44-46db, a zásuvku na príbor tiež keď chceš aj dobre usporiadané vnútro.

• @igigi  ja mam 48dB a nepocujem FAKT vobec ale vobec nic ked ide 🙂 ale mam na nu samosthany odtok 🙂
    kos na pribor ti zbytocne zaberie miesto pre nejaky hrniec, co tam mohol byt... radsej hladaj so sufliom na pribor 🙂

• ja som narocny na hluk 🙂 preto hladam co najtichsiu... idem este hladat... kludne si nieco aj doplatim - ale fakt max 600€
    vsak prave hladam s tym suflikom... len neviem najst...

• @igigi  aj ja som narocna na hluk.. ked vravom, ze ju nepocujem, ked ide, tak ju naozaj nepocujem....
    nenapisal si, ci mas ten odtok zvlast??? ak ano, kludne chod do 46-48dB, nebudes pocut nic

• odtok spravim tak ako bude treba aby to bolo tiche... 🙂 cize nie do jednej rury s umyvadlom?
    ELECTROLUX ESL 67070 R - co vravite na tuto?

• @katrin21  katrin, vidíš ja mám 46db a počujem celé umývanie, počujem vodu ako bije do dvierok a proste všetko, čo sa tam deje a to nemám spojenú kuchyňu s obývačkou úplne 🙂 mám siemens, čiže....ale ako vravím, som presvedčená je to o šťastí v natrafení na dobrý kus ako všetko. Ale mňa by určite porazilo keby som mala mať o niečo väčší hluk ako je toto, išla by z domu 🙂 tak ako chladnička bosch pred ňou 😃

• @egreska1  ja nepocujem nic, iba ak by som nejako blbo ulozila riad, ze bucha do seba.... alebo mozno vecer ked je uplne ticho, tak by som pocula zvuk intentity asi ako ked pustas vodu, cite nic skoro.... Ja fakt nepocujem nic... tiez mame kuchynu s obyvackou a jedalnou jeden priestor oddeleny len polopriečkou.. Voda do dvierok ze bucha, ani netusim 🙂
    A ty mas odtok zvlast?
    @igigi  jednoznacne nie spolu s umyvadlom, lebo to potom mozes mat aj 35dB a budes pocut, ked vypusta, napusta, proste ten hluk je riadne pocut...

• @katrin21  nemám odtok zvlášť, ale myslím že s celým chodom to nemá nič spoločné, len s napúšťaním a vypúšťaním.Lebo ja počujem celý celučičký chod ako píšem , všetko aj silu vody, proste všetúčko. Normálne ma to hnevá, keď vravíš že tvoja je tichá..

• @igigi  electrolux nemá zásuvku na príbor.

• Sponzor fóra
  • @igigi  Len tá posledná neviem či má tretiu zásuvku 🤔

• uff ta vypada super.... aj cena je uz trosku vyssia... diky moc za tipy.

• @igigi  no inde stojí aj do 900euráčikov 🤔

•  ale aj tá druhá boschka vyzerá ok

• no ja som sa pytal znameho v obchode a za 560 sa da zohnat...

• @igigi  tá siemenska? presne ten typ?

• aka siemenska? BOSCH SMV 69N20 EU....

• @egreska1 urcite ma vplyv, lebo to mas akoby si mala UMR stale otvorenu na 2cm dierku 🙂 alebo kolko ma ta trubka , co ustí do odtoku.. preto to vsetko pocujes 🙂

• @igigi  jáj tak boschka, veď je to jedno 🙂 robím 3 veci naraz, chápeš?

• @katrin21  tak to som netušila 😞 ale mi to pripadá no čudné 😞 žeby sme prerobili? no mm trafí 😕

• @liat  ahoj, cakala som na tvoj prispevok,tak ako vidim,uz pouzivas. chcem sa spytat,co sa tyka hlucnosti,ci je hlucna atd.a ci ma vo vnutri kos na pribory alebo zasuvku a prosim ta zmeras mi presne vysku dvierok lebo v tych popisoch je to vselijako popisane....dakujem

• @igigi  Podľa mňa má t.speed program na h.........!!SMV 69N20.Však kuk aj iné dievčatá.

• @igigi  Kuk na moju odpoved včera 20.59 hod. 😎

• @lucildka  nakoniec si niečo našla? aj ja uvažujem nad 45

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

Články od našich partnerov
    Rekonštrukcia kúpeľne v panelovom byte má svoje pravidlá
    Nový PREKLAD HELUZ FAMILY 3in1 nosný má variabilný priestor na vonkajšiu tieniacu techniku
    Ako sa zbaviť vlhkosti a plesne v zrekonštruovanom dome s vetracou jednotkou
    Archív článkov od partnerov