Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
http://www.cecedslovakia.sk/?q=CECED_... Beko je samostatna firma, s Boschom a Siemensom nema nic spolocne...
Odpovedať
@nanika ...ved v poriadku. Ja som napisala to co tvrdia viaceri. Nemyslim si ze neviem obsluhovat umr, ani moji rodicia nie su neschopni...len proste neumyva az tak fantasticky ako tu mnohi ospevuju boschky..nie vsetko co je drahe a znackove je aj najlepsie..objednala som si beko a uvidim....
Odpovedať
@flow333 ja som nikde nenapisala, ze nevies obsluhovat UMR ani nic o neschopnosti tvojich rodicov. Pisala som vo vseobecnosti, ze UMR zo zasady umyva blbo zlym nastavenim, alebo ma poruchu. So znackou, alebo sumou, ktoru stala, to nesuvisi. Kazdy si kupi na co ma a co mu je nejakym sposobom blizke. Ja mam fagor, dva roky stala, kym sa dom od developera predal nam. Za rok uzivania som musela menit loziska na kosi a dnes mi ta potvora strajkovala, ze sa mi ani nedala spustit, uz som od bezmocnosti do nej kopla. A hovori sa, ze Fagor, su Spanieli a drahe spotrebice jak fras :( Nikdy som si nikoho nedovolila napadnut, alebo nebodaj kritizovat, aku znacku ma spotrebice a nemienim to ani robit, lebo je to kazdeho osobna vec.
Odpovedať
Ved presne...je to kazdeho osobna vec. Chcela som tu radu ktorej som sa nedockalavtak som si urobila po svojom....podla mna to co je naj naj naj po vsetkych smeroch nemusi byt vzdy aj najlepsie. Podla mna drahe znacky su o prestizi. Mnoho ludi si kupi drahu kuchynu a potom si tam vari parky lebo na ine nema....mozem si dovolit aj bosch ale pre mna to nema vyznam. Radsej ju za 2 roky vymenim zase za novu....
Odpovedať
@flow333 ok, asi sa zle vyjadrujem, lebo moje prispevky si pochopila uplne opacne, ako som ich myslela. Kupila si si, co si kupila, nech ti dobre sluzi. Ale v com si konkretne chcela poradit, som nepochopila...
Odpovedať
@nanika. Cakala som radu, skusenost..... ci na bosch, beko....nikto nic...tak som citala recenzie ludia si chvalia stale to svoje. Ale nic extra negativne som nenasla ani na jednu ani druhu znacku....uvidim sama....ja tiez netvrdim, ze X6 je najlepsie auto preto, ze na nom jazdim.
Odpovedať
@flow333 tu nejde o to, ci je to adidas, ide o kvalitu spracovania, po technickej stranke, zivotnost lozisk, kvalitu cerpadiel, tesneni, kvalitu povrchovych uprav, kluciek, pantov a pod. Aj ked vela z tychto veci - suciastok sa vyraba v cine, nie je jedno, kde sa to sklada cele dokopy. urcite bude rozdiel ked to iste posklada v cine narychlo preskoleny azerbajdzansko-pakistansky pastier oviec alebo sa to zlozi v nemecku v nemeckej fabrike. Ide aj o to, aky vyskum maju tieto znacky za sebou. Beko vyskumne centrum kuchynskych spotrebicov sa urcite nechyta na siemens, ktory existuje este spred vojny, je to jednoducho iny level. Fabriky japonskeho koncernu matsushita electric kvalitou strcia do vrecka akukolvek fabriku na elektroniku vo svete. Alebo aj japonske auta sa udajne uz vsetky skladali v europe, Toyota ma fabriku v turecku. Honda a Mazda tu ale vyrobu udajne medzicasom zrusili a preniesli sa spat do japonska z dovodu zhorsenia kvality. U nich je hanba pracovnika ked si vezme dovolenku, kvalita sa ani neda porovnavat, to je nebo a dudy. Tym nechcem povedat, ze Beko, Mora, Trabant alebo Moskvič nie je pre ludi, ale treba ratat s tym, ze sa to pravdepodobne rozsype skor ako nieco z japonska, alebo nemecka, preto je otazka, ci sa za to oplati vyhadzovat peniaze. Stroje su na to aby makali, nie na paradu ja sa vzdy snazim vyberat tie, ktore si myslim, ze vydrzia driet dlhsie. Ak stoji turecky, alebo rusky stroj rovnako ako nemecky, tak beriem nemecky. Turecky vezmem len v pripade, ze je o 1/2 lacnejsi, alebo ak momentalne nemam na nemca peniaze. O to viac, ak mi z toho tureckeho ostane kus plastu v ruke uz na predajni. Tieto zabomysie znackove vojny su odveci. Vsetko je to i tak spotrebny tovar, dodrbe sa to a potom sa to vysmari do smetiaka lebo oprava bude draha.
Odpovedať
@flow333 Pýtala si sa,že ktorú značku ja som ti odpovedala,že Bosch tak nepíš že nikto ti neodpovedal 8-) 8-) 8-) 8-) Veď my sa tu myslím si nehádame teraz to myslím všeobecne,ale sa radíme atď.My sme tu také slušné forum??Čo vravíte dievčatá?Ono je pravda,že človek preferuje značku,ktorú používa na tom nič nie je nelogické.Ono by bolo dobré a niekedy to tu aj niekto písal,že mal som takú značku teraz mám inú a to porovnal,no ale vývoj ide dopredu ako som už písala nechodíme len na bicykli máme už aj autá.Milujem tu také stále píšem všeobecne prídu naberú rady a už ich niet.,keby aspoň napísali/česť výnimkám/ joj ako ste mi dobre poradili bla,bla..Jasné je to naša vec keď chceme napíšeme,poradíme,ale?
Odpovedať
Ja myslim, ze je to pisane na kazdej jednej strane tejto temy, ze su tu velmi dobre skusenosti s Bosch a Siemens a ja uz k tomu nemam co dodat, som z takychto natahovaciek akurat tak unavena... A kto sa chcete vadit a vztahovacne sa urazat, nech sa paci. Ja z umyvaciek nezijem, nepredavam ich, ani neopravujem, takze moje nazory su total od veci a nestoja za nic. Pa pa
Odpovedať
@nanika Veru,veru aj ježiško chodil a ništ,škoda že nám za to neplatia!!!!!!!????My sme tu také písacie reklamy a ZADARMO no čo už,ale aj teba aj mňa to baví a vo tom to je.Pozdravujem ťa. :-o :-o :-o :-o
Odpovedať
@marta2610 je to o tom, aky pozicaj, taky vrat, zopar ludi mi uz na fore MS pomohlo, tak to posuvam dalej :) Marti, dnes tu mam vyse 34 stupnov, najradsej by som si do tej UMR vliezla, pustila studeny predoplach a vyliezla az v zime =-) :-N
Odpovedať
@nanika My máme teraz 23 konečne paráda,že vraj aj zajtra bude 22 to už áno.To vieš Žilina je sever v zime to nie je bohviečo,ale teraz OK. :-D :-D :-D A ja idem na dov,tam 40 takže chvíľu budete mať pokoj PC si určite neberiem a UMR tiež nie,ale bude mi smutno. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte, viete mi poradit, ktoru umyvacku riadu si mam vybrat Baumatic BDWI660 alebo Bosh SGV46MB EU? dik
Odpovedať
Profilova fotka
@c15211b8 baumatic :)
Odpovedať
Profilova fotka
@kanvor dobra odpoved:)
Odpovedať
@c15211b8 Ahoj, ak vies, hod na tu boschku link, ja to neviem akosi dohladat. Osobne si myslim, ze pri cene 400 eur za baumatic, by bola v podobnych hodnotach aj bosch a tu by som teda vzala urcite radsej. U baumaticu mi chyba 70 stupnovy program a celkovo su tie programy take skor divoke, tu sa nam osvedcili skor 70, rychly, auto (eco).
Odpovedať
Ahojte, ani som si nemyslela, že UMR vie rozprúdiť takú diskusiu ;-) . My máme elektrolux, ale umýva otrasne. V hornom šuflíku ostávajú veci úplne špinavé a dole zas nevládze opláchnuť čistiaci prostriedok. Máme možnosť ju v rámci záruky vymeniť, len tých značiek je toľko, že ani si neviem vybrať. Keby ste si teraz mali kúpiť UMR, aká by to bola? ďakujem za pomoc
Odpovedať
@marta2610 vcera som dala limetku do UMR,rano super vona ;-)
Odpovedať
@tamix to je blbe. Ja, hovorim za seba, by som vzala bosch, alebo siemens, neviem presne typ, baby ho tu stale pisu do okola, dost ludi z fora si take brali - 6,5 l vody na umytie, rychly program, auto, 70 stupnovy, suflik na pribor. Asi SIEMENS SX65M086, za predpokladu, ze by som si ju v tom okamihu vedela dovolit, ak nie, tak by som hladala nieco do 10 l, s programami ako som pisala a na suflik by som zabudla, lebo tu uz by som mala dost nizky limit. Ale v mojom pripade by som asi radsej pockala a umyvala v rukach, ako sa potom s vycitkou zakazdym pozerat na UMR, ktoru som nechcela :(
Odpovedať
alebo BOSCH ActiveWater Eco SMV 69M40EU
Odpovedať
@nanika spotreba 6,5 l / cyklus - to uz budu masiny v inych cenovych hladinach nie?
Odpovedať
@kanvor ved hej, preto aj ten uvod, ze keby som na nu mala, tak taku, ak nie, musela by som zlavit z pouzivanej vody a bez suflika na pribor... Su to uz UMR od cca 600 Eur vyssie.
Odpovedať
@nanika to sa neoplati. Ak taka za 300-400€ napr. zozerie 12L/cyklus a nejaka ina za 600-700€ zozrie 6L/cyklus a peru sa v tom riady kazdy druhy den.. to je 3x do tyzdna - uspora bude 3x6=18 L vody / tyzden = 72L / mesiac = 864 L / rok. Nech nezerem, zaokruhlime to na 1000L vody, co je 1m3. Pri cenach za vodu napr. VS vodarne VODNE-1,4898€/m3 a STOCNE-0,9991€/m3 = 2,4889€/m3 (1000L) bude navratnost cca 10 rokov. Dovtedy urcite ta UMR 2x zdochne. Za 200€ mam 80,356741 m3 (80 357 L) hotovej uz aj stocenej vody co mi pride kepsia investicia ako do 6L setriacej UMR. Ci ? :-) Dufam, ze som to dobre spocital.
Odpovedať
@kanvor ale pripocitj aj ohrev tej vody, nie vsetkej ale vacsiny a ze 3x do tyzdna????????T UMR ide cca 9x do tyzdna , dobre odpocitaj nejaku tu dovolenku, ale zasa ak su prazdniny, Vianoce.....ide vacsinou aj 2x denne a neratam v lete grilovacky ak tu ma nas + nejake 2-3 rodiny Tak ju aj so sklom dam 4x.
Odpovedať
@nanika Ďakujem za odpoveď, aj kamoška má Bosch a nedá na ňu dopustiť. Len predajňa, ktorá má aj servis do pár hodín, Bosch neservisuje :-( . @kanvor dík za výpočet. mne sa páčila aj Hotpoint Ariston LFTA+ 3214 HX , ale to len na základe parametrov
Odpovedať
@kanvor pripajam sa k atlaske, bezny tyzden ide aj u nas UMR raz za den, obcas aj dvakrat, ak pouzivam napriklad parny hrniec, to je hned polka UMR fuc. Pri sviatkoch a oslavach 2x - 3x denne v case varenia a spratavania po hostoch. Na strane druhej, v case, ked uz budu deti chodit do skolky a ja do prace sa moze ta frekvencia znizit na cca 5x tyzdenne. Mne ide o to, ze moja dalsia UMR bude pevne verim kamoska na tych 5-7 rokov a vtedy predpokladam, ze uz UMR budu mat nizku spotrebu uplne beznu. A ked si ju chcem uzit a hyckat si ju, chcela by som, aby splnala moje predstavy, vsetko sa neda prepocitat len na peniaze :) Inak, toto, co pises, som tu presne pisala aj ja, ze na tej vode sa v prepocte na cenu UMR neusetri, ale ked si vezmes, ze suflikove UMR - teda s priborovou zasuvkou idu cca 450-500 eur, uz ten priplatok za nizsiu spotrebu nie je az taky markantny. Ked som sa dnes hrabala v ponuke UMR, nasla som dokonca Electrolux za 1500 eur a to predpokladam, odpaluje tu spinu z riadu laserom aj bez vody a je to perpetum mobile, takze ani elektriku netreba loooooooooool
Odpovedať
@atlaska samozrejme, ze to neplati generalne na cely svet. My sme traja, a 60-ka UMR u nas ide cca 1x kazdy druhy den (vacsinou-90% prevadzky, neber to doslova) pri beznej prevadzke. K ohrevu vody - podla papierov zozre za cyklus 1kWh. Dajme tomu, ze vyrobca klame a v skutocnosti zozre 2kWh. V mojom pripade VSE tarifa DD4-AkuMaxi platim za VT (denny prud) 0,0863€/kWh a v NT (nocny prud) 0,0510€/kWh. UMR sa zapina odlozenym startom v NT. takze co se elektriky tyka - to su take cisla, ze sa mi ani neplati kalkulacku zapinat :-) Pri 9x / tyzden zapinani by som to uz asi zapojil na studnu.
Odpovedať
Inak k tej spotrebe, to by trebalo pozriet dost detailne, prepocitat to na pocet konkretnych cyklov a kedze kazdy cyklus pracuje s inym objemom, ak niekto casto umyva na vyssich stupnoch, neda sa to porovnat so spotrebou pri ecu, napriklad pri tych boschkach bola spotreba 6,5 az 17 litrov, neviem, kolko bezne splachne UMR pri 70 stupnovom, ak pri ecu ma 12l.
Odpovedať
@tamix castokrat sa skor rozhodneme srdcom a intuiciou a ak ti nieco navrava, ze ta hotpoint bude dobra, tak nevidim dovod, preco ju nebrat :)
Odpovedať
a predsa zle. Vsetko OK, len ta navratnost hore co som pisal je hlupost. Vedel som, ze nieco nesedi, uz som to hodil na papier :-) Takze ak investujem 200€ do lepsieho stroja koli uspore 6L vody / cyklus, potom : - pri zapnuti 3x tyzdenne : 3x6L=18L/tyzden=72L/mesiac=864L/rok (1m3) navratnost 200€:2,4889= 80,3567841 rokov - pri zapnuti 7x tyzdenne : 7x6L=42L/tyzden=168L/mesiac=2016L/rok (2m3) navratnost 200€:4,9778=40,1783321 rokov - pri zapnuti 14x tyzdenne: 14x6=84L/tyzden=336L/mesiac=4042L/rok (4m3) navratnost 200€:9,9556=20,089196 rokov Takze doplatit koli "uspore" vody na cyklus sa neoplati. Mozno koli niecomu inemu, ale koli tomu nie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?