Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@atlaska to bola Martus. @stanulka76 Martuska normalne strci do UMR polovicku vyzmykaneho citrona, sa tak klasicky odstavuje, ze ho rozrezes na poli a lisom na citrony vymackas stavu a zvysok das do UMR. Dvierka mi drzia same od seba, ja ju po programe pootvorim, ale neviem na ako dlho, kedze mi ju mala hned za patami zatvori :-D @marta2610 ty dokazes naplnit UMR cez 10 cm medzeru? =-) Krasne si mi vylepsila naladu, dakujem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ja , aby sa mi dvierka nezavreli, povytiahnem horny suflik, trosicku :) a je to :)
Odpovedať
@katrin21 jo, tak to by uz zacala vykladat, brala by to ako pozvanie loooooool
Odpovedať
BOSCH SGV46M13EU mate ju niekto???? aka je?
Odpovedať
@nanika Ako dobre,že si sa zasmiala :-D ,jasné že som to myslela tak,že aby to nebolo cítiť tak mám tam špongiu je to potom otvorené na cca 10 cm 8-) 8-) 8-) mne dvierka nedržia v akej chcem polohe tak som to takto vyriešila ty máš deti malé otvor im to na 10 cm nemboj oni ti to tam nahádžu. 8-) 8-) 8-) Píšem tu všeobecne:Nanika písala o tom citrone áno ja som to tu zavesila,žeby som si to dala patentovať??? :-D :-D :-D vyžmýkaný citron ktorý by sme ináč zahodili dám respektíve ho zapichnem a umývam aj s tým.Ja čistím UMR tak cca raz za 3-4 mesiace,kupujem to v Lidli,ale oni to majú len niekedy balenie 2 kusy.Nanika ak to máš prosím ťa odfoť im to.Ináč minule som umývala ja mám intenzívny 70 stupňový 2,15 Hod trvá a umylo krásne.UMR bola až taká vyleštená,takže ako ste písali že treba to sem tam pustiť je to OK.Takže do umývania dievčatá. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@marta2610 ej bistu, ty si mi snorila v skrini?! Ja sama som nevedela, ci to mam doma, ale mam. Byva to len v akcii LESK na cistiace prostriedky, predpokladam, ze coskoro uz bude :) Mna len vzdy pobavi, ze sa ten prostriedok ma pustit na 65 stupnovom programe a ja taky nemam ]-( :-N =-) Tak pustam na 70 :)
Odpovedať
@nanika To je ono ďakujem.Čo je doma to sa ráta,ale mne sa raz stalo,že po skončení mi tam ostalo 1/2 fľašky.ale prečo ani srnky netušia. :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika a kde mam dat ten citron? len tak polozit do kosa alebo niekde inde?...a tieto flasky? to kde vyliat? ;-) ja viem, ze to asi bude v navode, no budem aspon za mudru, ked kupim :-) dakuujem!!
Odpovedať
@stanulka76 Ten citron zapichni ,ale širokým dole hlavou :-D :-D :-D Ten čistič tiež dole hlavou v návode to máš napísané. :-D :-D :-D
Odpovedať
@marta2610 ved aj ja ho vyhadzujem, tak to bola rada od teba, dik. Da am ho do suplika na pri or.
Odpovedať
@atlaska Rado sa stalo. 8-) 8-) 8-) Viac hláv,viac rozumu.
Odpovedať
Koľko krát cca za mesiac použijete Program Intenzívny 70 stup.?Minule tu dal niekto tip na UMR v ktorej chýbal tento program,nechcela som sa do toho montovať pretože otázka bola postavená,že kto ju má?Mne osobne by tento program chýbal.Ja viem niekto zase napíše ja ho nemám a nevadí?!Prosím o váš názor.Ďakujem.Ešte ma napadlo keď bude mať niekto grep,alebo pomaranč samozrejme prázdny skúste to dať do UMR miesto citronu či to nahradí,respektíve či sa to tiež môže použiť? 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marta2610 Minimalne dva razy do mesiaca, podla mna je to idealne pri naozaj castom pouzivani UMR pustat na 70 raz do tyzdna. Ale realita je taka, ze ten naozaj zapeceny plech mam asi raz za mesiac, takze by som ho tak casto nepouzila, ale pre samotnu UMR je to lepsie :-N
Odpovedať
Profilova fotka
vcera sme vyskusali polovicnu napln (aj ked bola mycka plna) a super.......skratilo to o jeden oplach, a ten ma 20min....takze aj menej vody a vsetko sa blistalo ako aj pri rychlom, ako proste vzdy........nevidim nejaky rozdiel a ani vo W5 a jarovych vankusikoch, co sa tyka cistoty.......len to druhe po umyti krajsie vonia:-) ...tu polovicnu naplnu budeme vyuzivat asi castejsie..........skoda ze to eco tak dlho trva :-(
Odpovedať
Aj pracka by sa raz za cas mala dat vyvarit. Intenzivny pouzijem na riad tak raz za 3mesiace a potom ked tam davam ten cistic,aby sa rozpustila ta voskova zatka a dobre sa trubky precistili.
Odpovedať
@atlaska Niekde som čítala,že práčka sa má raz za čas pustiť naprázdno s octom.Ja dávam do cca každého 4 prania také tabletky proti vodnému kameňu:Raz som ju dala aj do UMR a umylo pekne. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
vsetok riad je po umyti krasne cisty a leskly okrem takych tych malych "horcicakov", tie su akesi zabielene.......ale ostatne sklo super.........stava sa to aj vam? :-( :-(
Odpovedať
@stanulka76 ak to ide umyt v rukach bez namahy, mas nastavene vela lestidla. Ak to dole s vodu nejde, skus s octom, to bude vodny kamen, mas nastevene malo soli. Ak to nejde ani s octom, ani s nicim, je to korozia skla, riad nevhodny do UMR.
Odpovedať
vcera som umyvala riad, vsetko bolo pekne umyte, akurat v hrnci mi nieco biele zostalo, bud to bol kamen alebo prasok...zaujimave je, ze nikde inde nic neostalo...islo to nasucho zotret prstom, nebolo to zaschnute....prasku davam malo, menej ako je odporucane a vzdy je vsetko umyte, tak to bude asi ten kamen...tvrdost vody som len nedavno prestavovala na vyssi stupen...ze by bolo este treba?...kontrolky na sol ani lestidlo mi neblikaju. Dakujem za vsetky postrehy.
Odpovedať
@spagetka1812 nevarila si v tom hrnci len vodu so solou - vajcia, cestoviny... pri tomto mi to robi, akoby sa ta sol tam vyzrazala.
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika slo to dole s octom, ale nie vsetko....len neviem, ci dat viac soli, ked vsetko ostatne je super, aby sa nieco zas nepokazilo.....a tie horcicaky zostali uz len dva :-D , tak ich mozno prestaneme davat do mycky a bude :-) ......taketo biele flaky nie su na ostatnom skle ani naznakom.......ale skusim aspon na skusku dat o jeden stupen viac a uvidime :-) dakujem nanika
Odpovedať
@stanulka76 nz, ked sa nad tym zamyslim, je mozne, ze starsi riad je uz opotrebeny, cize na povrchu uz nie je uplne celistvy a tak sa tam vodny kamen moze ukladat lahsie
Odpovedať
@nanika ano, varila som v nom vajicka...takze to musim nechat tak..nebudem zvysovat ani tvrdost vody ani lestidlo...dakujem.
Odpovedať
dobry den...prosim poradte...potrebujem na myčku pritok a odtok vody zvlast alebo to moze byt spojene s drezom...pretoze nam to instalater spravil tak ze mam len pritok teplej a studenej vody a jeden odtok.a bude tam aj myčka aj drez.on tvrdi ze to nevadi...ale nejak sami to nezda...
Odpovedať
@kvietok2012 Dobrý den. Z technického hlediska to není problém. Na vývod studené vody dá T kus a tím to rozbočí do dřezové baterie a do myčky. Taktéž odpad se napojí na spec. mezikus, který je součástí dřezového sifonu, nebo se dá ten mezikus dokoupit. Nicméně, když bude myčka vypouštět vodu, tak to bude v sifonu bublat a možná Vám to bude vadit. Já jsem si na myčku udělal sifon sampostaný, přívod vody taktéž a ani nevím, že mám myčku. :-) S pozdravem Laďa
Odpovedať
@ladajaskva dakujem pekne za odpoved...totiz to pan instalater to uz zarobil,omietol a uz mame aj dlazbu polozenu,tak uz velmi by som nechcela aby sa znova buralo.trochu som aj na seba nahnevana ze som to neskontrovala ked to robil.a bol oboznameny ze bude drez a vedla myčka a predsa to spravil takto...
Odpovedať
Profilova fotka
@kvietok2012 odtok moze byt do umyvadla, ale umyvacka bude hlucnejsia..... to je jedine minus
Odpovedať
@katrin21 dakujem za odpoved.nie som z toho nadsena ale tak co uz...najradsej by som ho nakopala...vrrrrr ]-( ]-( ]-( ]-(
Odpovedať
Kamoška zavárala 3 krát v UMR na 70 stupňov,teraz sa jej pokazila UMR môže byť príčina zaváranie? 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@kvietok2012 netrap sa, bude to dobre aj tak, ak si odtok zastuplujes, hlucnost este dost znizis :) Ja som tak mala obe UMR a je to ok, nekaz si takymi vecami pekny den :-N :-D
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?