Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@nanika mne sa hore teda taniere nezmestia na vysku ani nahodou, mam tretiu mycku a nikdy hore nevosli a ani tam nemam na ne "priehradky" vzdy su v dolnom kosi. Pocujem fakt prvykrat ze taniere sa davaju hore.
Odpovedať
@atlaska bezne tam davam dezertne a podsalky, podsalky mi dole prepadavaju, ked je oslava a UMR ide naplno, tak mam tie dezertne hore na 100%, mne tam v pohode vlezu, ked je suflik na spodnej polohe :)
Odpovedať
@nanika ja som porozumela s tvojho prispúevku ze tam davas vsetky taniere okrem velkych plytkych.
Odpovedať
@atlaska hej, ale my nie sme polievkovi, takze hlboke umyvam raz za uhorsky rok a tie hore horsie drzia, takze su take sklopene, ze kludne ich aj hore umyjem
Odpovedať
@nanika Píšeš,že ti misky prepadávajú ja mám v robote pod pohármi také podložky bývajú biele,červené,zelené a ........ niekedy ich umývam samozrejme v UMR dostať ich v Te..u a v domácich potrebách.Vieš ktoré myslím?Tie si dám a nič mi neprepadne nielen,aby som ich umyla ale práve kvôli miskám atď.Nestoja veľa cca 0.50 e odporúčam. :-D :-D :-D
Odpovedať
@marta2610 mne prepadaju podsalky v spodnom sufliku, preto ich davam hore :) Hore umyvam aj tegliky z jogurtov, z mliecnych vyrobkov, dokonca dekle z kompotovych flias davam na tie vyklopne policky hore, nezhadzuje mi ich :)
Odpovedať
nanika už na tanieroch nemám flaky...bolo to tym, ze som mala nastavenu tvrdost vody na nizsom stupni , nez bolo treba. Zvysila som na 5ku a uz to bolo ok. Prvy raz som skusila program sklo a vsetko pekne umylo, okrem jedneho hrnca(ale nan bolo 40 st. asi malo)...len sa mi podsalky a taniere zdali nejake doskrkane, ked som pozrela do svetla...mozno som si to nevsimla pri beznom umyvani riadu rucne, lebo tak nablyskane nikdy neboli a teraz je to viac vidiet...ze by bol ten lidl-prasok az taky abrazivny?
Odpovedať
Profilova fotka
@spagetka1812 to budu doskrkane skor od priborov :)
Odpovedať
podsalky aj ja davam hore,ale to len sem tam, lebu su vlastne ciste,netreba ich umyt. velke taniere hore nedam ani ked dam kos na najnizsu polohu-trcia o dobrych 5centi. Hlboke mavam ln od cestovin, polievku jeme z misiek. Jogurtove tegliky ma nenapadlo davat do mycky-skusim,len asi treba davat bacha na 70tke by sa asi rozpustili ci nie? vrchnaky od zavaranin davam do prib.suplika.
Odpovedať
@katrin21 velke taniere su aj do priborov doskrkane..ale tie podsalky...to som teraz dostala(nie su nove), ale tak som sa zacudovala ze ake mnozstvo skrkancekov je tam...clovek si to ozaj vsimne asi len ked je ten riad nablyskany... dost sa bojim tam dat pohare na vodu...umyvala som zatial len 3x ale este som sa neodhodlala..tiez sa bojim tych skrkancov...neska to mozno risknem.. dakujem vsetkym za rady...
Odpovedať
Profilova fotka
@rossoneri my prave nad BOSCH SMV48M10EU rozmyslame. A este mam v hladaciku BOSCH SMI59M05EU ako ma stanulka76, zdaju sa mi velmi podobne a prave preto sa neviem rozhodnut. @stanulka76 Teba som sa chcela spytat - tuto "Tvoju" umyvacku sme si objednali asi pred mesiacom, ked nam po tyzdni zavolali z predajne, ze predavac, ktory s nami jednal urobil chybu, pretoze tato UMR nie je typ "vstavana", tak sme to potom cele zrusili. Teraz ked som porovnavala, tak mi vyslo, ze vstavana je, len ovladaci dispej je vidno, co mne vobec neprekaza. Dalsi rozdiel medzi tymito 2 UMR som nasla v type ovladania, SMV ma elektronicky a SMI dotykovy - v tom je nejaky rozdiel? A celkovo, zdaju sa mi byt velmi podobne, je v tej drahsej nejaka vyhoda - teda okrem skryteho panelu?
Odpovedať
Profilova fotka
@bibi78 prave si ich porovnavam a typ ovladania je pri oboch "elektronicke"...a rozdiel vidim len v tom, ze SMI ma o eden program navyse a tiez ma viac sklopnych priehradok.......tak neviem preco je ta druha drahsia :-| skus si piorovnat http://www.bosch-home.com/sk/spotrebi... a http://www.bosch-home.com/sk/spotrebi... ja som chcela s panelom, aby som videla cas.....ale je pravda, ze nam po skonceni nepipne, len sa proste vypne ale to nevadi, ved stale ides pre nieco do kuchyne tak pozries :-) ...ja som s nasou spokojna, no bosch musi byt dobra kazda!!!!!!!!! :-) .... tak ti zelam stastny vyber ;-) ....... tak uz len zvaz financie a predny panel.....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bibi78 ...ten program navyse je eco 45stup intensive......asi ho ani nevyuzijem, lebo ma vyssiu spotrebu a pritom teplota je rovnaka ako pri rychlom, tak neviem ci bude iny vysledok umyvania :-) ... ale umyvat bude dlhsie ...ja myslim, ze 4 programi uplne stacia
Odpovedať
@stanulka76 , keď porovnávaš dve umývačky, skús sa pozrieť aj na spotrebu vody a energie. Predpokladám, že tá drahšia bude mať nižšiu spotrebu.
Odpovedať
Jéééjda, to som zabila :-D :-D :-D Obe umývačky majú pri programe eco50 rovnakú spotrebu aj vody aj energie. Hmm, takže v tom rozdiel nebude ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejka10 :-) mam ich prejdene, este aj minuty im sedia presne, su ako cez kopirku....len ten jeden zbytocny program navyse a viac sklopnych priehradiek pri smi
Odpovedať
@stanulka76 , to bolo prvé čo ma napadlo. Keď ich porovnávate a sú takmer rovnaké, či náhodou nebude vyššia spotreba jednej. No potom som si obe pozrela a bum... :-D :-D :-D obe mali rovnakú spotrebu. Lebo keď sme my vyberali umývačku, tak boli novšie a boli lacnejšie ako tá naša. A potom som si všimla, že spotreba našej je 6,5l, čo je dosť nízka. Keď som sa vám už tu tak vtrela, mám na vás otázočku. Stalo sa mi dvakrát, že mi tlak vody vyrazil pri umývaní vrchný kôš. Potom umývačka prestala umývať a začala silne hučať. Keď som ju otvorila, kôš vtačila späť bolo všetko OK. Stalo sa to už niekomu?? Bežne naložím UMR a idem s deťúrencami von. Nerada by som, aby sa to stalo, keď nebudeme doma. Neviem, či náhodou nebudem mať skrivený kôš, alebo..... no neviem.
Odpovedať
Profilova fotka
@spagetka1812 podsalky sa zase mozu doskrkať, ked sa na ne dava salka :) Ale moze to byt aj UMR, ved aj sklo sa od tabliet a prachu doskriabe, ak je menej kvalitne.. takze.... nevylucujem, len hovorim, ze mozno to uz aj bolo :)
Odpovedať
Profilova fotka
@bibi78 a este som nasla dalsiu vyhodu pre smi.....varioflexplus system kosov, kym ta druha len varioflex a este drziak na pohare v spodnom kosi :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@andrejka10 ...tak to si neviem ani len predstavit ;-( ved to musi byt nejako chranene proti niecomu takemu...tam je taky silny prud vody?? nieco s tym kosom bolo asi zle, mozno nebol dobre zasunuty v kolajnickach a padol by aj tak.....na videach sa mi nezdal silny prud vody, len to tak striekalo ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@stanulka76 dakujem za nazor. mne sa tiez zdali dost podobne, len som nechapala v com je najvacsi rozdiel okrem ceny a displeja. takze nakoniec mi vychadza, ze ta lacnejsia je aj vyhodnejsia, teda aspon pre mna, panel vonku mi nevadi. my ju zatial planujeme mat aj tak len volne stojacu, ked sa raz prestahujeme do noveho byvania, tak si ju dame zabudovat.... a este sa spytam, instalovali vam umyvacku priamo dodavatelia alebo ste si poradili sami?
Odpovedať
@bibi78 volnestojacu mycku nemas ako zabudovat. Mne vsetky mycky napajal vodar.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska naopak, je to vstavana umyvacka, ktoru chcem "zatial" nechat volne stojacu. viem, ze naopak to nejde ;-)
Odpovedať
@bibi78 potom sa ti ale bude sama vkuse zatvarat, bude sa ti tazko nakladat a vykladat riad. Bez drzania neostane otvorena a nema vrchnu dosku.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska to, ze sa bude sama zatvarat a ze nema vrchnu dosku az tak nevadi, ci ano? a preco sa bude tazko nakladat a vykladat riad?
Odpovedať
@bibi78 lebo jednou rukou drzat dolu dvierka od mycky a druhou nakladat riad je dost nepohodlne. a vykladanie ani nevravim. a vrchnu dosku aku budes na nej mat? tam je len vacsinou vlisova vlozka,alebo nieco ako polystyren.
Odpovedať
Profilova fotka
@atlaska tak na vzhlade mi nezalezi, hlavne, ze to bude mat "strechu", je jedno z akeho materialu, je mi jasne, ze na nu klast nic nebudem... a budem si musiet teda vystacit s jednou rukou :-D , lebo samostatne stojacu na niekolko mesiacov kupovat nemienim, ale ani riad rucne umyvat, takze budeme musiet prezit takyto kompromis, hlavne, ze bude funkcna... ;-)
Odpovedať
baby, nechcem sa vam do toho montovat, ale ved ked je to na nutny cas, tak sa da nieco hore polozit, napriklad velka doska na cesto a na dvierka tiez cosi, co ich zatazi :) Ide o to, len chciet :)
Odpovedať
Co sa tyka doskrabania, je nemozne, aby to bolo po kratkom pouzivani UMR, zvycajne je riad dorafany az casom. Druha vec je, ze tie prostriedky su tak silna chemia, ze ak bol riad mechanicky poskodeny, aj ked to nebolo volnym okom vidno, posobenim tej chemie moze zrazu to poskodenie vystupit :) Je lepsie pouzivat prostriedky s "ochranou skla".
Odpovedať
@nanika preto pouzivam prasok a nie tablety, lebo prasku mozem dat kolko chcem a polit tablety nemienim. Ja fakt pouzivam minimum prasku. @bibi78 ja by som dala stolarovi vyrobit nejaku dosku navrch aj na dvierka, drevotrieska stoji par eur. Ja by som hned vedela ako ju v buducnosti vyuzit - napr. prebalovaci pult,kt. sa da dat na jestvujucu komodu....police do daraze....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?