Menu Forum

Akú umývačku riadu preferujete?

1. dec 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
stanulka76
73
Registrovala sa 6. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 266 príspevkov a 4 albumy. Má 79 priateľov. Okres Kežmarok.
fotoportrét
fotoportrét
stanulka76
73
Registrovala sa 6. júna 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 266 príspevkov a 4 albumy. Má 79 priateľov. Okres Kežmarok.
 @rossoneri presne tuto spominal vyssie nano...ze si ju idu kupit, tak som si ju precitala a je parametrovo uplne rovnaka ako ta nasa, len nema predny panel (takze isto aj lacnejsia)...ja by som ju brala, lebo s tou nasou som spokojna (najdolezitejsi je rychly program-u nas ide kazdy den), len uz som viackrat spominala, ze mne 46dB trocha "huci" ale je to len moj pocit, lebo ostatni doma su nadseni aka je tichucka emoticon emoticon takze je to subjektivny pocit.........mne by asi vyhovovala nejaka co ma 41 a menejemoticon ........ale pracka sa nechta, to mam pocit, ze pristava lietadlo emoticon ......takze, ok, mycka je ticha emoticon
5. aug 2012 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
Registrovala sa 7. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 3259 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
Registrovala sa 7. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 3259 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
 @stanulka76 Teraz ma napadlo,že ono to je aj tým,že zabudovaná akoby sa ten zvuk odrážal ja mám voľne stojacu 46 db máme ešte pridaný ventil k vodovodu tú vodu počuť keď napúšťa a moje deti vravia,že akú ju mám tichú oproti nim,oni majú zabudovanú..Takže????? emoticon emoticon emoticon
5. aug 2012 o 16:34  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bibi23
1
Registrovala sa 29. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 92 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Zvolen.
fotoportrét
fotoportrét
bibi23
1
Registrovala sa 29. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 92 príspevkov. Má 6 priateľov. Okres Zvolen.
 @marta2610 aj ja som pocula, ze volnestojace su tichsie, no nejak som tu informaciu brala s nadhladom. A teraz si to napisala ty.
5. aug 2012 o 17:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bibi23
1
fotoportrét
fotoportrét
bibi23
1
 máte prosím niekto konkrétne túto umývačku SIEMENS SN 25M289 EU ???
5. aug 2012 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
slavka1307 (38 r.)
2
Registrovala sa 12. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 58 príspevkov a 2 inzeráty. Má 16 priateľov. Okres Žiar nad Hronom.
  • Snívam o dome
fotoportrét
fotoportrét
slavka1307 (38 r.)
2
Registrovala sa 12. apríla 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 58 príspevkov a 2 inzeráty. Má 16 priateľov. Okres Žiar nad Hronom.
  • Snívam o dome
 @nano10476 Dobrý večer. Krivá je linka, resp. neviem, či všetky vstavané UMR majú rovnaké miery alebo ako to má byť. Vpredu tej linky je taká doska, namiesto ktorej má byť asi panel umývačky. Vôbec tomu nerozumiem. Má tu niekto skúsenosť ? Ďakujem.
5. aug 2012 o 21:02  •  sníva o dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
bibi23
1
fotoportrét
fotoportrét
bibi23
1
 @stanulka76 kedže aj siemens tá volnestojaca má ten rýchly 45 program, tak aké tablety používaš, aby sa pustili?
čítala som aj staršiu diskusiu, ale predsa sa ešte spýtam, či tablety tvrdé alebo gelové jarové sú lepšie? prípadne značku. aj som čítala diskusiu niekolko strán dozadu, že stačí lacná sol i leštidlo z lidla W5 a aj tablety tie? dík.
6. aug 2012 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45633 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45633 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @bibi23 w5 tablety 3v1 sa mi krasne rozpustia aj na kratkom programe emoticon
6. aug 2012 o 08:47  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
spagetka1812
Registrovala sa 26. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 20 príspevkov. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
spagetka1812
Registrovala sa 26. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 20 príspevkov. Okres Trnava.
 chris7711 vcera som ju skusala prvy krat. Spustila som program so 6tym zmyslom, "pralo" to 150 min (aj ked by tam malo byt rozpätie medzi 70-155 min podla znecistenia)- zdalo sa mi to dost dlho, aj ked je zas pravda, ze niektory riad bol dost zaschnuty....riad sa mi vsetok pekne umyl, akurat niekde ostali zaschnute kvapky vody, asi som malo nastavila lestidlo (ved sa len ucim)...do horneho kosa mi nevojdu taniere, lebo mam stvorcove a su moc velke...to jedine ma trapi..inac je v celku ticha a dobre to "oprala"...na prvy raz som to necakala...zmestilo sa tam vela riadu, kebyze ho mam umyvat v rukach, tak to mam aj na hodinu, kedze by som ho nemala vsetok hned kam odkladat.....myslim, ze este trosku do toho dozrejem, vychytam muchy a bude to super....zatial odporucam....pouzivam prasok, lestidlo a sol W5 z lidlu.
6. aug 2012 o 09:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stanulka76
73
fotoportrét
fotoportrét
stanulka76
73
 @marta2610 ...vidis, to ma nenapadlo emoticon ale asi na tom nieco bude, ked uz to vravia viaceri...
@bibi23 ja som dala tiez vsetko W5 a dokonca sa nam raz stala taka vec, ze sme pustili auto, samozrejma aj tabletku, no nejaky riad tam zacal o nieco klepkat, tak sme sa zlakli (to bolo druhykrat) a malo to umyvat skoro 2hodky, tak som to restla, ze dam kratky program, pol hodku klepkania vydrzime, no tabletka uz spadla, tak sme dali novu a vsetko krasne rozpustene aj umyte emoticon emoticon W5tka je super, no kupila som aj jarove vankusiky, no zatial som to este neotvorila, ked toto tak pekne umyva emoticon .... ale ved ony pridu na rad!
6. aug 2012 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
Registrovala sa 18. októbra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 381 príspevkov a 8 albumov. Má 5 priateľov. Okres Galanta.
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
Registrovala sa 18. októbra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 381 príspevkov a 8 albumov. Má 5 priateľov. Okres Galanta.
 @nanika
@katrin21
mno, teraz mi vyhodila chybu E24 /odpadova hadica je upchata alebo zlomena, su upchate sitka/
ako sitka cistim, nie po kazdom umyvani, ale tak 2-3x do tyzdna
Musela som teraz odsat tu spinavu vodu odtial s handrou, sitka som vycistila aj ked sa mi zdali ok emoticon
a dala som kratky program, dufam ze to bude ok emoticon
stalo sa vam to niekedy? a ako casto cistite tie sitka? fakt po kazdom umyvani? d.
6. aug 2012 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
Registrovala sa 2. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 29 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
Registrovala sa 2. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 29 príspevkov. Má 5 priateľov. Okres Bratislava.
 @macka23 mne sa to stalo teraz a to som zapla umyvacku 1krat netusim co amm robit
6. aug 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barbarosa (30 r.)
Registroval sa 20. júla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 201 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Nitra.
  • Prestavujem byt
    Nitra, okres Nitra
fotoportrét
fotoportrét
barbarosa (30 r.)
Registroval sa 20. júla 2012 na modrastrecha.sk. Pridal 201 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Nitra.
  • Prestavujem byt
    Nitra, okres Nitra
 Ahoj @macka23 .
Nam tu chybu raz vyhodilo, uplne na zaciatku, lebo ,,majstri,, z nemenbovanej predajne to zapojili s nejakou zaslepkou pri vytoku, dosiel servisman a vsetko dal do poriadku za par sekund.
Sitko naspodu cistime zhruba raz za mesiac, umyvame plnu umyvacku cca 3 krat do tyzdna, neoplachujeme pred tym, takze tam ide vsetko co ostane na tanieri..
6. aug 2012 o 21:51  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
 @dadisa no ked len prvy raz, tak skontrolovat fakt tu hadicu a to co pisu v navode. Len ja som nedala ani nejak brutal spinave riady, tak dufam, ze nebudem kyblovat dnes vecer este raz emoticon
6. aug 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
 @barbarosa no uvidim, plnu davam tak 5-6x do tyzdna, tiez neoplachujem, sitka cistim ako som uz pisla 2-3x do tyzdna, umyvam v nej uz cca pol roka...takze namontovana je dobre emoticon
6. aug 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
 @macka23 tu hadicu pozerame je OK, tie sitka su tam prisrofovane, to treba dat prec a pozriet donutra ?
6. aug 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
 @dadisa neviem aku mas UMR, ja to cistim presne podla navodu emoticon /som navodovy typ - najprv nastudujem, potom konam emoticon / dole mam nieco take poootocit, a vyberiem sitka, rozoberiem, oplachnem s jarovou vodou a je to emoticon
6. aug 2012 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
 @barbarosa ahoj aj mne sa to teraz stalo, ale pozerame hadicu a ta je uplne sucha , ako keby tadial ta voda ani nesla.
6. aug 2012 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
 @macka23 siemens
6. aug 2012 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @macka23 nie mne sa nic take nestalo.. sitko cistim asi raz za pol roka... lebo skoro nic na nom nemavam....
6. aug 2012 o 22:27  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barbarosa (30 r.)
  • Prestavujem byt
    Nitra, okres Nitra
fotoportrét
fotoportrét
barbarosa (30 r.)
  • Prestavujem byt
    Nitra, okres Nitra
 @dadisa nam sa to stalo na BOSCHke..
tam kde je vyvod z umyvacky pirpojeny pod sifonom do vytokovej hadice z umyvadla, teda polopatisticky opacny koniec nie ten co je pripevneny na umyvacke treba vymontovat a pozret donho, tam bola taka,,zaslepka,, alebo ako to nazvat a to servisak vytiahol von a vsetko islo ako malo dalej emoticon
ked ta nic ,,nezavadzia,, chyba bude inde..
6. aug 2012 o 22:56  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
fotoportrét
fotoportrét
dadisa
8
 @barbarosa ano presne to sme mali aj my. Hruza. Som poucena na veky emoticon
6. aug 2012 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
barbarosa (30 r.)
  • Prestavujem byt
    Nitra, okres Nitra
fotoportrét
fotoportrét
barbarosa (30 r.)
  • Prestavujem byt
    Nitra, okres Nitra
 @dadisa najlepsie na tom je to, ze ,,zapajaci,, z obchodu kde sme to kupovali to robili ako po stotisici krat a vidis takto to dopadlo.. proste neslo nic a to sme chceli hned vysksuat kratky program nie?? emoticon
Samozrejme nedalo sa a hned na treti den musel prist servisak a dal to do poriadku zachvilu, asi nemal prvu skusenost.. Ale samozrejme ked sme mu volali podla chyby nemohol urcite ze toto urobte.. Moze to mat viacej veci teda myslim tu chybu na pricine.
6. aug 2012 o 23:01  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
spagetka1812
fotoportrét
fotoportrét
spagetka1812
 ahojte..pouzila som umyvacku len 2. raz, mam wh ADG 6240, prvy raz som mala taniere pekne leskle(mam cierne a biele taniere), okrem jedneho, kde bola taka akoby mapa z kamena alebo ja neviem..a niekde som mala zaschnute kvapky vody....tak som dala lestidlo na stupen 4...vcera som umyvala zas, aj ten "mapovy" tanier...zostal taky isty a este sa ta mapa urobila aj na druhom a aj take uplne miniaturne bodky...strasne vela, skoro po celom tanieri, na tom ciernom je to dost videt..prstom to zotret nejde...taniere by mali byt vhodne do UMR..akurat som ich umyvala v dolnom kosi, lebo hore sa nevojdu...pouzila som prasok, lestidlo a sol w5..najprv program eko 55st. a potom 6. zmysel....sol mam nastavenu na stupen 4, tvrdost vody mam 18-19(nemecke stupne)....neviete cim to moze byt????sa mi to teda vobec nepaci:(
7. aug 2012 o 07:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
 Keď idete na dovolenku,alebo kdesi preč zastavujete prívod vody? emoticon emoticon emoticon
7. aug 2012 o 09:28  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
Registrovala sa 13. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 8780 príspevkov. Má 39 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
atlaska
76
Registrovala sa 13. marca 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 8780 príspevkov. Má 39 priateľov.
 @spagetka1812 ja taniere nikdy neumyvam v hornom kosi a to mam mycku 17rokov. Vzdy dole, hore dam niekedy male podsalky.
Moze to byt zle nastavena sol. Asi velmi tvrda voda.
7. aug 2012 o 09:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @marta2610 nie
7. aug 2012 o 09:57  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
spagetka1812
fotoportrét
fotoportrét
spagetka1812
 atlaska dakujem za odpoved...no pytala som sa preto, lebo v hornom kosi mam presne na to take priehradky,aby tam isli taniere(asi su myslene ozaj len dezertne)...a tu sol neska zvysim teda (teda tvrdost vody nastavim na vyssi stupen), lebo zvysenie lestidla moc nepomohlo...

a este sa chcem opytat, ako ukladas tie taniere..lebo ja ked ich davam kazdy do jednej priehradky, zdaju sa mi velmi tesne pri sebe, alebo sa mi dokonca hore dotykaju..tak davam len do kazdej tretej priehradky a potom sa mi ich tam vojde malo...celkovo neviem moc ako sa tam veci ukladaju(hlavne panvice a hrnce aby toho voslo co najviac)...asi to chce cas....inak plastove nadobky co si v nich bravam jedlo do prace su totalne ciste aj v zahyboch, to sa mi paci, ale vcera som pouzila aj vonavku do umyvacky a neska som mala "jablkovu" cinu..takze s tym koncim...
7. aug 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
stanulka76
73
fotoportrét
fotoportrét
stanulka76
73
 raz tu bol dany link na super clanky o myckach........skuste precitat, pise sa tam aj o tych nanosoch vodneho kamena a davkovani soli a lestidla...velmi poucny clanok http://domacnost.sme.sk/c/3370643/vsetko-co-potrebujete-vediet-o-umyvacke-12.html
http://domacnost.sme.sk/c/3384251/vsetko-co-potrebujete-vediet-o-umyvacke-22.html
a tiez na youtube je vela videi ako ukladat riad do umyvaciek.......mne to dost pomohlo emoticon
...a ked je napisane, ze "samocistiace sitko", tak ho treba tiez kontrolovat po kazdom umyti?
7. aug 2012 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
Registrovala sa 27. júla 2006 na modrastrecha.sk. Pridala 1665 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Dunajská Streda.
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
Registrovala sa 27. júla 2006 na modrastrecha.sk. Pridala 1665 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Dunajská Streda.
 @spagetka1812 hore patria naozaj len taniere mimo tych normalnych plytkych. Taniere sa mozu dotykat, je to ok. Kludne davaj vedla seba, su na to testovane, tie UMR. Len nestriedaj hlboke s plytkymi, inak je to jedno.
Co sa tyka tych nestastnych tanierov, moze byt tych dovodov viacero. Za prve, ak je na niecom napisane, ze je to vhodne do UMR, pravda to v reale byt teda nemusi. Za druhe to moze byt cistiacim prostriedkom. Tie lepsie su s "ochranou skla", ale tyka sa to aj nie - skla. Urob test, skus umyt tie taniere s octom, ak je to dole, treba zvysit nastavenie soli. Len taka otazocka, nema nahodu tvoja UMR funkciu, ktora vyblokuva sol a len berie z tablety? Nemas to prepnute na nejaky tabletovy rezim? No a pokial to nezliezlo, tak pouzivas nevhodny cistic UMR, vyskytla sa ti korozia skla, alebo bol ten riad jemne povedane klumprt emoticon
7. aug 2012 o 16:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
 @macka23 odkontroluj podla navodu, ci mas spravne sklony hadice, prepac, uz si nepamatam, ako ju dlho mas... Dalej moze byt ucpaty tvoj sifon, tak ten by som troska precistila s cisticom sifonu. Tretia vec, niekedy sa stava, ze clovek v UMR umyva aj svietniky a podobne veci, z ktorych sa nejaka latka uvolnuje a moze ti to zlikvidovat UMR. Viem teda poradit len nasledovne, ak je uplne nova, parkrat pouzita, precistit odtok - sifon, skontrolovat preplachom hadicu, pozriet ten navod. Ak je starsia, mimo to pustit cistic UMR. Ak nic nezaberie, kontaktovat servis...
7. aug 2012 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš