Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
Baby,ten andreashop,co sa tu spomina mate overeny?pytam sa,lebo pri kupe velkych spotr.mam skusenosti len s mall a hej.sk. A este ma zaujima,ako by sa pripadnr postupovalo pri nejakej poruche umr?snad sa nemusi posielat spat?:)
Odpovedať
@sunshine85 urcite je overeny a dobry, len musis objednavat z Andreashop DS, nie Sala!!! (www.andreashopsala.sk) Je tu o tom popisane aj na MS. http://www.andreashop.sk/reklamacie tu je postup reklamacie
Odpovedať
@nanika skúsim zvýšiť stupne tvrdosti,nádobku na soľ mám plnú tak,že tam nevojde už ani zrnko soli :-) .Dnes som zapla program 29 minút a vyberám riad mierne mastný,,a zistila som,že zásobník na tabletu sa vobec neotvoril :-( ,,,to ked sa stane pri Eco,čo umýva skoro 3 hodiny tak ďakujem pekne .A vďaka za rady x-)
Odpovedať
@meganmario nz :) Zasobnik sa zvykne zaseknut z nasej viny, alebo je pokazeny, ale typujem to prve. Skus si spomenut, ci si pred neho nedala nieco vysoke, alebo plne, nieco ako stena, ktora vyflusnutiu tablety zabrani. Mne to robil velky tanier na tortu, alebo nemozne postaveny hrniec, od vtedy na to miesto davam len puklice, taniere, alebo nizsie misky. Uvidis, ak sa ti to este niekedy stane, tak na to urcite prides, co otvaracu vadi :) Inak, ak ti zostal mastny riad, tak to nemusel byt ani vhodne zvoleny program, ten rychly je skor na take ranajkove taniere, kde nic tu nic, ak by si pouzila dlhsi a tableta by nevypadla, mala by si 90% riadu umyteho aj bez tablety :)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ...na tu moju mi spravili cenu 540e nakolko sme brali aj ine spotrebice.........myslis marti, ze ked budem umyvat na kratkom programe, tak dat radsej prasok alebo gel a ked na kratkych na tabletku?......a ten gel, to su tie gelove vankusiky alebo to je nejaka tekutina, ktoru niekde nalejem?.......toto je nasa prva UMR :-) ...a my sme konkretne chceli s tym panelom, sestra ma podobnu a dobre to vyzera a ako sa poznam, budem na nu chodit kuk kazdych 10min a na tom paneli aspon nieco precitam :-D ...inak o tom suseni som citala vela a vacsinou nic lichotive :-( ... aj na tu moju mycku, viem, ze plast nevysusi poriadne nikdy:-(, no co odporucate viac??.....po skonceni dvierka nechat zavrete alebo na chvilu otvorit a zavriet, alebo ich hned otvorit cele a nechat tak a vyberat........ake mate kto skusenosti, ako najepsie podporit susenie???? alebo ma do toho co hovorit lestidlo?.......aj ked sa pouzivaju tablety 3v1? ja uz sa tesim az ju otvorim :-D
Odpovedať
@nanika Vďaka ešte raz za pomoc ;-)
Odpovedať
@meganmario prestan :) @stanulka76 zalezi na tom, ci chces ten riad hned odkladat, ak ano, otvoris dvere dokoran, aby vysla para a hlavne sa riad ochladil, lebo bude este dost teply. Ak ti to nesuri a budes odkladat neskor, nam sa tu skor osvedcilo pootvorit dvierka na malu skaru a za taku pol hodku mozes vyberat. Neutecie ti teplo, len trosku pary a zvyskove teplo z umyvania ti podpori schnutie... Ano, gel myslela Martuska tusim somat, prepac za prirovnanie, ale vypada to obalom a tekutinou, ako cistic na wc :) Takze gel, alebo prasok +lestidlo na kratky program, u ostatnych je to jedno. lestidlo treba vyskusat, ak mas velmi tvrdu vodu, je nutne mat naplnene lestidlo a hlavne sol. Uvidis, ci bude lestidlo nutne, ja ho mam pri tabletach na 1 stupni, ked idem s praskom, tak na 3. Vyssou davkou lestidla nebudes mat suchsie taniere, skor ti na riade zostanu zvysky lestidla a bude flakaty... My mame jednu z najtvrdsich vod na SR :(
Odpovedať
ahojte baby, chcem sa vas este spytat, ze aky je rizdiel medzi : zabudovatelne modely UMR a plne zabudovatelne integrovane??? DAKUJEM ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
pozeram, ze mi to nejako poprehadzovalo pismenka...skriatok jeden :-) ...takze, ked kratky program, dat radsej, prasok alebo gel, lebo sa skor rozpusti........a ked dlhsi, tak mozem tabletku 3v1 alebo iny, no vzdy este sol, popripade lestidlo, koli suseniu........je to tak?
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika a nanika uz odpovedala ;-) DAKUJEM
Odpovedať
Profilova fotka
@sunshine85 ...zabudovatelnne su vlastne vstavane.......tie plne zabudovatelne su bez displeja ktory vidis na prednom paneli, dispey vidis az ked mycku otvoris
Odpovedať
@sunshine85 plne zabudovatelna je uplne skryta v linke, ovladanie nie je viditelne, je na hrane, ked ju otvoris, z predu je dekor linky. Ciastocne zabudovatelna je to iste, ale ma v hornej casti z predu displej s ovladanim.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@stanulka76 to sa neda povedat takto presne. Moja umyvacka akceptuje jarove vankusiky aj na kratky program a robila to aj ta predtym. Takze treba vyskusat, ci ti tu tabletu celkom rozpusti, alebo nie. Zvysok co si napisala sedi :) Ak budes pouzivat hlavne lacnejsie prostriedky do UMR, tak je nutne pouzit aj lestidlo. Pri velkej tvrdosti vody urcite nebude stacit sol, takze tu maj vzdy doplnenu, nech si berie. Drahsie, ako finish a jarove vankusiky obsahuju toho lestidla viac, tak by mohlo stacit, pripadne, ak by si nebola spokojna, staci pri nich doplnit na 1. To si musis vsetko odsledovat a vyskusat :) Kazda mame inu vodu a inu umyvacku, tak sa neda presne povedat, ze toto pouzivaj, takto to nastav...
Odpovedať
@nanika otazka mozno blba ale predsa. kam sa davaju tie jarove vankuse? ak by som ich chcela vyskusat ze kam to vlozit?
Odpovedať
@nanika dakujem :-) @stanulka76 dakujem :-) som si to aj myslela, ale nebola som si ista :-) rozhodla som sa pre tuto mycku. http://www.hej.sk/vstavane-spotrebice... co na na poviete?
Odpovedať
@mima1 normalne, tam, kde tablety, vacsinou to je v dvierkach...
Odpovedať
@sunshine85 je to ok, ale ak mas pritvrdu vodu, to radsej potom nezapinaj multitab, lebo ti vyblokuje nadrzku so solou :( Beries z Hej, ci Andreashopu?
Odpovedať
@nanika fuuuha, tak to mu az tak nerozumiem, lebo som mycku este nemala ;) radsej z hej, i ked je tam rozdiel okolo 20€ po priratani dopravy (alebo pockam, kym v hej bude akcia, doprava zadara) :) ale nestoji mi to za to. necitala som skoro nic dobre o tom shope, nepoznam ho. z hej mam skusenosti vlastne a nikdy nebol problem.
Odpovedať
@sunshine85 a este ja vlastne neviem, aku vodu mame. nikdy som neskusala zistit je tvrdost.
Odpovedať
@sunshine85 no, hlavne si tam zavolaj, ci ju aj maju, to, ze je na nete este neznamena, ze je na sklade, aby si na nu necakala dlho, kedze je skladom, ale u dodavatela porozumies, electroluxky maju moznost prepnut na rezim mulltitab, to znamena, ze mozes pouzit 3v1 tabletu a malo by to pustat presne take teploty, aby sa rozpustila postupne ta ktora zlozka. Ale tato funkcia ti uplne vyblokuje sol a lestidlo.
Odpovedať
@nanika hej, hej, pisala som im, tak cakam na odpoved... a vsak ked je tableta 3v1, tak to neznamena, ze uz netreba nic ine pouzit?
Odpovedať
@sunshine85 ani nie, lebo tam mas alibisticku poznamku, ze to plati len do 21 dH tvrdosti vody :) A v tych lacnejsich je to este horsie :(
Odpovedať
@nanika a kde sa vlastne daju kupit tie papieriky alebo to, ci sa meria tvrdost vody????
Odpovedať
@nanika Ahojte, dal by som si pozor pri objednavani niektorych veci cez andreashop, lebo objednavaju modely vyrabane v Polsku alebo Madarsku a ked pride k samotnej reklamacii tak zaplatite plnu sumu opravy... Znama s tym robi, ma maly utulny obchodik, ale za to vyzna sa a hovorila ako sa ludia stazuju na taketo veci. Mne spravila na ruru, indukcnu dosku, digestor a mycku cenu 1300 EUR s 5-rocnou zarukou :) a podotykam, ze vsetky spotrebice su najvyssej triedy od Hotpoint Ariston...
Odpovedať
@sunshine85 mozno ti ani netreba lakmusovy papierik (mozno ho budes mat pribaleny k UMR), ale len zavolat do vodarni, nech ti ju nadiktuju :) Na nete su na to aj tabulky a mapy... http://www.mertens.sk/uprava-vody-inf...
Odpovedať
@nanika no super :-) takze okres Levice - voda tvrdá ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@sunshine85 vyzera byt dobra, ma to nejaky specialny system susenia, to bude asi super...len to nema tu priborovu zasuvku (mnohe kocky ju tu chvalia) ...alebo som to prehliadla? http://www.electrolux.sk/Products/Um%... ...ale mozno ti ani nebude chybat........iinak ma vsetko, co ma mat ;-) ...tak len najst ten spravny obchod a je to!!
Odpovedať
@stanulka76 myslim, ze potom by bola o dve stovky drahsia :)
Odpovedať
baby, nasla som este jednu electroluxku, je znacne lacnejsia a v podstate ma funkcia ako ta predtym, co som sem davala, akurat ma trosku vyssiu spotrebu vody, 13l. je to uz vela? co vy na to? lebo na tuto mam, na tu drahsiu si musim pozicat :-) oplati sa viac zainvestovat? ci pri tej dnesnej "vydrzi" spotrebicov je to jedno??? http://www.mall.sk/eco-vstavane-umyva...
Odpovedať
@sunshine85 ak ma rovnake parametre okrem vody, tak ju kludne vezmi. Ta voda by sa ti kedy vratila, po 10, 15 rokoch? Nie je to rentabilne a zadlzovat sa kvoli tom zbytocne, ja davam prst hore pre tuto aktualnu :)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?