Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@mima1 Teflóvé panvice dávam úplne v pohode, keramickú mám len jednu a zatiaľ som ešte neskúšala a asi ani nebudem. ale za to mám taký lacný wok z Ikei a tomu umývačka veľmi neprospieva:) ale vôbec mi to nevadí, nakoľko bol lacný v nejakej akcii v Ikei a keď odíde úplne, tak si kúpim nový a poriadny:)
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 ja mam na vsetkych Tefal panviciach , aj wok napisane, ze mozu ist do umyvacky, ale na 80% ich radsej aj tak umyvam rucne :-) Len tie lacne, starsie, ktore ma nemrzia, ak odidu, tie davam do myčky :) zatial žiju :-D
Odpovedať
sice ta keramicka nestala vela ale je velmi dobra tak ju radsej umyjem rucne. tak dik
Odpovedať
@nanika , ahoj, chcem ešte raz poďakovať za rady, dnes som skusila ešte jedno vylepšenie a zdá sa že definitívne budem vedieť umývať riad bez kvapiek na pohároch... síce som nepoužila leštidlo z obchodu, ale do nádobky na leštidlo som dala dodatočne 3 lyžice octu.. poháre vyšli super.. krásne, lesklé, bez kvapiek... jasné že som mala aj tabletu, ale predtým mi ostávali kvapky, tak som rada že som to poriešila týmto spôsobom... :-)
Odpovedať
@dedian si superna :) Niekedy vyskusam aj ja, ked miniem lestidlo. Lebo aj ked svieti, tak by tam mala byt este davka na take dve tri umytia, ale toto ma nenapadlo :)
Odpovedať
@mima1 povrchovej vrstve UMR neuskodi, ak mas na obale napisane, ze je vhodna do UMR, tak je vhodna, ak sa zopsuje, vyreklamujes. Ak bola lacnejsia, neznackova a obal uz nemas, moze sa ti stat nasledovne. Pisem podla seba, lebo tefalka s hotspot je ako nova. Keramicke misky mam krasne, poskrabane, ale z metlicky, nie umyvacky, takze z tohoto dedukujem, ze neprilnava vrstva a samotna keramika bude ok. Ale do coho ja uz nevidim, je rucka. Ja mam taku starsiu panvicu z Ikea a palacinkovu z tescoma a ten kov, s ktorym je to pripnute, sa mi osupal a taktiez sa mi supe farba zo spodnej strany, co byva na sporaku. Na funkcii panvic mi to neubera, takze neriesim.
Odpovedať
Teraz ma napadlo keď vás čítam a čo keď pridám priamo do UMR do nádobky na leštidlo cca0.02 až 0.05 cl octu?Niekto pridáva aj do práčky.A ešte o vhodnosti riadu do UMR.Ja mám riad Top Slovakia a oni píšu:Umývanie riadov v UMR nedoporučujeme,lebo čistiace náplne?????????do UMR,vzhľadom ku svojej agresivite neprospievajú na vzhľad vášho riadu,aj keď na jeho funkčnosť nemajú žiadny vplyv.Presne opísané,skoro ma piclo dáš za riady myslím dosť a teraz ich umývam v rukách!!!!!!!!!!Ale sklené pokrievky tam dávam. 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
@marta2610 vies co, mna prave tie sklenene pokrievky stvu :( Vecne mi voda zatecie pod drzadlo a musim to pokazde rozmontovavat :( Kedze mam este male deti, ja drahoty nekupujem, ani zariadenie, ani riady - nie su peniaze a aspon nemusim vecne po detoch vrieskat, nech sa s tym nehraju :) Takze ak sa cosi zopsuje v UMR, tak to beriem, ze druhy raz skusim kupit nieco ine a to snad vydrzi. V rukach neumyvam uz nic, ani sadu Tri gracie :) Osobne si myslim, ze je to vsetko alibizmus vyrobcov, je jednoduchsie napisat, ze nevhodne do UMR, ako prevziat za vyrobok zodpovednost :(
Odpovedať
Dievcata , co mate bosku, konkretne BOSCH-SMV-48M10-EU, pouzivate Variospeed? Je lepsia priborova zasuvka (nie je zdlhave ju naplnit?) alebo kosik? Vyuzivate moznost polovicnej náplne ? Ma 2 alebo 3 sprchovacie ramena ? Vaham medzi Bosch (46dB, 580 E) a Elektrolux- http://www.najnakup.sk/Porovnaj_vstav... - hlucnost 43 dB, cena 380. Dik.
Odpovedať
@nikake mam boshku /smv48m10eu/ pouzivam takmer len variospeed,castokrat aj polovicnu napln, zasuvka sa mi zda lepsia, ked je to naukladane, myslim ze sa lepsie umyje a jednoduchsie sa mi potom odklada do suplika :-) sice to moja prva UMR ale spriatelili sme sa dost rychlo :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@nikake naplnanie priborovej zasuvky nech ta netrapi :) to je jedno, co chces naplnit, ci kosik , alebo zasuvku, nikde nie je napisane, kolko ma byt plna, ked ides UMR pustit :) kludne tam nemusi byt aj nic :) takze usetris dole miesto a das o hrniec, alebo nejake taniere viac :)
Odpovedať
@macka23 VarioSpeed:S touto funkciou môže byť doba trvania programu skrátena podľa zvoleného programu o cca 20 až 50 %.Ak chcete pri skrát.dobe dosiahnúť optim. výsledky umývania,sa zvýši spotreba vody a energie.Ja ho mám a priznám sa ešte som ho nepoužila.Preto tu stále píšem kupujte si takú UMR,aby mala rýchly program.Mne najviac vyhovuje Auto 45-65 napíše mi,že doba umývania 2,40 min,ale koľkokrát mám to umyté aj za 1,30 ono záleží aký je riad znečistený a koľko ho je tam. 8-) 8-) 8-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
ahojte. aku konkretnu umyvacku by ste mi poradili? musi byt vstavana, 60cm siroka a cena cca 350€. DAKUJEM :-)
Odpovedať
@marta2610 ak das auto 45 a napise napr ze 2:40 znamena to ze nemusi umyvat tolko? samo to skrati cas? =-)
Odpovedať
@mima1 to mas ako tie pracky so siestym zmyslom, proste na zaklade znecistenia vody z oplachu vyhodnoti, ako dlho treba s akym mnozstvom vody umyvat, aby to bolo ciste, takze cas si moze aj natiahnut, aj skratit. @jane1111 panel z vonka, ci vnutra, spotreba? Ono si totiz treba najprv uzrejmit znacku a potom skocit dajme tomu na andreashop a nastavit parametre vyhladavania na znacku, cenu, ze sa jedna o vstavanu a 60 cm. Samozrejme, za 350 eur netreba ocakavat ziadne zazraky :) Zalezi aj na tom, co od UMR ocakavas, je dobre mat polovicnu napln, ale ak naplnis UMR a pustis ju max kazdy druhy den, je tato funkcia zbytocna. Dobry je rychly program a 70 na riadne prihorete a smradlave hrnce. Treba sa v tom ponurat, nikto ti neda zaruku, ze ked kupis tu ktoru, ze sa ti nepokazi, alebo nebude dobre umyvat, to dost zalezi uz na konkretnom uzivatelovi a tvrdosti vody. Ja by som sa pozrela aj na spotrebu vody a energii, ale samozrejme, ze setrnejsie stroje su uz cenovo niekde inde...
Odpovedať
@nanika jááááj, zabudla som. spotreba max 12 litrov, panel sa mi viac paci ten zvonka, ale nie je podmienka a polovicny program by som tiez brala.... ja sa v tom totiž nuram uz viac ako 2 mesiace... dokonca som si zaplatila aj recenzie v test magazine a zrovna som trafila na vitaza, bola to boschka, ale i ta bola "len" na 69% a vlastne som tam citala, ze vyberat umyvacku LEN podla znacky tiez nie je zaruka.... tak som zacala hladat podla parametrov a MOJ vitaz je tato umyvacka WHIRPOOL ADG 6240 FD http://www.mall.sk/eco-vstavane-umyva... , spotreba vody, ze 6 litrov, lebo voda z posledneho oplachu je prefiltrovana a odlozena do 72 hodin... lenze sa oabavam, ci sa to casom nemoze nejak skor pokazit... kvoli mnohym internetovym nazorom som whirpoolky najprv vobec nepozerala, ale ked som sa pytala znamych, tak su s nimi spokojni...ale maju uz starsie modely... a este tuto Whirpoolku pozeram W. 8296 IX, priznam sa ze viac menej kvoli tomu panelu prednemu ;-) no a vrchol vsetkeho, ze u tychto umyvaciek na stranke mall.sk a hej.sk udavaju, ze maju 1/2 program, ale ked som pozrela stranku vyrobcu, tak to neudaval...z int. obchodu mi doderaz na to neodpisali....takze ako mozem verit tym ich popisom v obchodoch??? a nemate niekora overenu v praxi pisanu spotrebu danej umyvacky, kt. ste kupili????tak, ak by ste boli niektora ochotna, prijimam rady... DAKUJEM
Odpovedať
@jane1111 ja z osobnej skusenosti by som si whirlpool kupila este tak mikrovlnku, ale pracku, alebo UMR, to radsej nie. Ale je to taky moj subjektivny nazor, ktory tu zdielame viacere z fora. Ale ak voci nej nemas vyhrady, nevidim dovod, preco by si si ju nemohla kupit. Ten udaj o spotrebe je orientacny, trebalo by pozriet niekde, kde je to dokladne rozpisane, lebo kazdy program minie iny objem vody a tych 6l bude zrejme len referencny program, mozno eco a bude to minimalna spotreba vody, cize od 6l, nie do 6 litrov. Ja som zasadena na bosch a siemens, ale tu je cena vyssia ako za electrolux, ci whirlpool, pri rovnakych funkciach...
Odpovedať
@nanika a co by si povedala na tu BOSCHKU? http://www.mall.sk/eco-vstavane-umyva...
Odpovedať
@jane1111 pozriem ti to vecer, ked ulozim deti, skusime najst nejake optimum :)
Odpovedať
A co tak http://www.andreashop.sk/internetovy-... http://www.najnakup.sk/Porovnaj_vstav... http://www.najnakup.sk/Porovnaj_vstav... Ja mam tu Electrolux a max. spokojnost. Spotreba na programe ECo je 10 - 11 litrov. To mam odsledovane. Na programe AUTO okolo 13 - 16 kedy ako je riad znecisteny. A na intenzivnom okolo 17 litrov,
Odpovedať
@nanika dakujem, pridem pozriet ;-) @evikuke idem kuk tieto od teba :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jane1111 ked sa ti paci whirlpool kludne si ju kup , predosle som mala wh a electrolux a ziadne poruchy nic , teraz mam boschku a vdaka slabemu tlaku v potrubi preukazuje vady ;) po navsteve servisu mozem povedat, ze boschka je dobra v podmienkach jej vyhovujucej ;)))) inak pohroma . Takze po 10 r pouzivania lacnejsej znacky kde som len dala tabletu a nic neriesila, iba sol a lestidlo, musim sypat prasok ;O a to pri spotrebici o 100% ako chces ty ... No aj ked tu uz je cisto kult bosch a siemens ;) mne znacky nic nevravia , takze sa nato pozeram inak ;) @nanika a ty mas umyvacku bosch ked si ju tak zastavas ?
Odpovedať
Nie nanika ma FAGOR, tu citam stale ako na nich nadava. Ja som si tiez myslela ze Fagor je ta z lepsich znaciek, ale asi som sa mylila :D
Odpovedať
Profilova fotka
@kkiki Katka, ked ty mas taku smolu, siroko daleko co poznam si jedina, co ma s BOSCH UMR problem :-( proste asi smola a vadny kus :.-(
Odpovedať
@evikuke to sa tak vela na nu stazujem? looooooooooooool, nechcela som, aby to vyznelo, ze stale len kuvikam :)
Odpovedať
@nanika ale nie to som zasa tak nemyslela ze sa stazujes, len to ze nemas ku tej znacke blizko, jednoducho ste si asi nesadli ;-)
Odpovedať
@kkiki fakt nemam, ale rada by som mala :) Postupne prechadzam na vsetky spotrebice od bosch, keby som mala na siemens, kupim tie... Kedze som sa nastahovala do domu, ktory uz bol technicky zariadeny, tak mam bohuzial take tie velke kusy vsetko fagor, no fakt, zachran sa kto mozes :) Ale take tie prkotiny, ze kosacka, zehlicka, ponorny mixer mam bosch, dnes si idem aj po hriankovac, na jesen ma od nich caka vertikutator :) Mala som aj pracku, ale prestahovala som sa a predala ju. Proste som si nasla pre mna vyhovujucu znacku, co do kvality, vyhotovenia, ceny aj skaly vyrobkov a zatial som mala stastie, musim si poklopat, nic sa nepokazilo, co nemozem povedat o x veciach, co som mala inych znaciek :) Ale samozrejme bosch krmivo by som pre psa nekupila looooool
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 katka vobec to nie je vadny kus, sam servisak potvrdil, ze ano bosch je velmi dobry produkt ale v pripade ze je vsetko dobre . voda, tlak ... na margo plavacikov u bosch a siemens , jedno ako druhe, nerozpustene tablety zanesu plavacik a umyvacka vypoveda vadu ... umyvanie nie je dokonale a spinave, ako dosiahnut spokojnost sypat prasok :) a baby toto nie je z mojej hlavy ani z uzivatelskej prirucky .... ja len vravim , ze bosch nie je az taky zazrak za aky ho povazujete :) tot vsjo ... @nanika
Odpovedať
Profilova fotka
@kkiki a preco nemate dobry tlak??? mne sa este nestalo, ze by nerozpustilo tabletu
Odpovedať
Profilova fotka
@katrin21 pretoze ho nema mesto :) to iste sa moze stat v bytovkach uz na 3 poschodi :))) a v tom je problem bosch :) a nie som sama, co ma tento problem ....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?