Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@nanika toto trapi aj mna :( preco to vlastne hrdzavie?? uz asi budem umyvat rucne ked kupiim nove pribory....
Odpovedať
@nanika pouzivame boshku necele dva mesiace, pribory mam obycko z Ikea tie za 9,90 2sady a su vyblyskane zatial..teraz ked uz cokolvek kupoujem tak hladam piktogram umyvacky :-D jak som zlenivela, neskutocne :-D
Odpovedať
@martinatavodova ked umyjem sem tam nieco rucne /pribory su leskle/ tak to nie je take ako z umyvacky, tak som dokupila 2hu sadu a nechavm uz len tam umyvat :D nedbala by som aj noze...ale tie radsej rucne :-)
Odpovedať
@macka23 ale preco sa to vlastne deje??
Odpovedať
@macka23 tak ikeacke mi posli prve :) ale s tym, ze kupujes uz len veci vhodne do umyvacky, to je svata pravda, taka som aj ja :) Ale ucty odkladam, skor ci neskor ratam s reklamaciou :( @martinatavodova to pre tie sajrajty, s ktorymi UMR umyva, su velmi agresivne a zvycajne umyvame spinavsie veci na vyssich teplotach, tak to akosi dokopy tomu riadu nesvadci. Mne napriklad schadza glazura z tanierov a urcite boli do umyvacky, modry pruh po kraji zostava, ale ked sa pozriem na tanier oproti slnku, tak nie je leskly, ale akoby od nejakej kyseliny oleptany :) Ale v rukach by som ho neumyla, aj keby som mala kazdy rok menit aj taniere, aj pribor :)
Odpovedať
@nanika ked sa mam priznat, ucty nejak moc neodkladam /len vacsie polozky/ ale asi zacnem teda :-S No a s tymi pribormi uvidim...ale asi by ma to viac stvalo keby boli nejake drahee...by som sa bala ich tam dat a umyvala asi rucne :D
Odpovedať
@nanika ked bola myska nova taniere boli uplne nadherne leskle...momentalne zanechava na tanieri taky divny flak ako po stekani jednym smerom tak do stredu skor nechapem co to je...tiez to vyzera ako nieco chemicke zaschnute na tom...
Odpovedať
@macka23 z vlastnych skusenosti viem, ze nie vsetko, co sa tvari, ze je do umyvacky, do nej aj fakt je, takze ucty od plechov, priboru, poharov a podobne si odkladam a nakupujem vyhradne v tescu a ikea, aby sa to dalo riesit bud vymenou, alebo vratenymi peniazmi :) Inak, najviac ma zerie, ze clovek kupuje UMR preto, aby do nej riad narval hlavne cez sviatky a oslavy a smola je v tom, ze zvycajne taky riad nie je vhodny do UMR, na porazenie. Ale po porade s muzom budem mat radsej trocha upraveny riad UMR, ako stravit sviatky v kuchyni. Ale trpnem, kedy zacne zlato z tych "extra" tanierov zliezat :(
Odpovedať
Profilova fotka
@martinatavodova mne hrdzaveli, ked som po umyti nechala umyvacku zavretu a zostali v tej vlhkej pare..... ako nahle otvaram dvierka hned po doumyvani aspon na pol hodinu, tak uz pribory hrdzave flaky nemavaju :) A prikupila som si jedny z IKEA , lacne za 9,90, pisu ze su do umyvacky a zatial drzia :) Ale celkovo som matne pribory nikdy nemala, ziadne :-) pouzivam tablety W5 z Lidla, ako som tu uz pisala... ale fakt mi nic nehrdzavie.. teraz som kupila tie 2v1 co k nim treba dat este lestidlo, a tie maju aj ochranu skla napisanu, ale paradoxne napr na kratkom programe umyva horsie... tie 3v1 nemali problem s nicim :) ked tieto domínam, vratim sa zase k nim :-) Povlak by ste nemali mat po doumyvani na riade,jedine ak sa zle davkuje lestidlo.... alebo tak..
Odpovedať
@katrin21 no ale napr. davam jarove kapsule uz s lestidlom tak nenalievam aj lestidlo este do mycky lebo to nebolo ptoom dobre...a vzdy odtvaram mycku ,,nie hned sice to je pravda...asi to budem robit tak ze ostatne veci necham doschnut a pribor vyberiem
Odpovedať
@martinatavodova co davas do UMR - mas tam zrejme sol a potom co pouzivas?
Odpovedať
@nanika ano sol...a uz len jarove vankusiky kde je prasok a lestidlo spolu....a pouzivam eko program ktory to vzdy poriadne umyje..a vysusi...ostatne programy boli bude strasne dlhe..aj tento eko je dost dlhy...alebo prilis kratke a ostala tam pena
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@martinatavodova jasne, ze ked mam 3v1 ani ja lestidlo uz nedavam... ale to otvaranie po umyti mam na 100% odskusane... minule som nebola doma ako doumyvalo, mooj chlap neotvoril umyvacku, len vypol a hned som nasla fliacky na par priboroch... ked ju otvorim hned po umyti, fakt ziadne nie su :) takze je to 100% tym, ze im vadi potom ta para.... Nemam pocit, zeby mi potom ostatne riady neuschli, ved ono to susi uz poslednu pol hodinu cyklu :) takze to je za jedno a ak su tam nejake kvapky, uschnu aj pri otvorenych dvierkach :)
Odpovedať
@katrin21 noo mas pravdu tak to skusim aj ja dakujem ;-)
Odpovedať
@katrin21 ja otvaram na 99% a hrdzaviet zacali az teraz posledne dva mesiace, tak odhadujem to na ten lidl-prach... @martinatavodova to potom ako ides, ked dominas lestidlo, tak sa preorientujes na tablety all in one a mimo to ides nejaku dobu zasa s lestidlom a prachom? Porozmyslam nad tym, robi to z casu na cas aj mne...
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika moze byt, ja prasok nepouzivam, len tie tablety... neviem...
Odpovedať
@nanika u nas je to nastastie tak, ze mali sme len malo veci a vella vlastne teraz dokupujeme a uz to prisposobujeme pre UMR..lebo fakt nie je nad to ked po velkom nedelnom obede, po vareni a vypekani za 5min je pracovna plocha prazdna a cista a kamoska si potichucky spokojne zblnkoce a ja mozem kludne oddychovat s mm na gauci :-) @katrin21 Tiez som skusala tie tablety W5 len nejak asi neviem nastavit UMR na to..ked som s tym umyla pohare vyzerali strasne. Potom som kupila finish quantum /bola aj vzorka UMR/ a to je parada..pohare az vrzgaju ako su vyletene, Skusala som aj jarovy vankusik /mama mi dala vzorku/ ale to sa mi az tak nelubilo...takze cakam na akciu na finish teraz aby som doplnila zasoby :-D @katrin21
Odpovedať
@nanika vies co ked sme mali novu mycku tak sme dali vsetko ako ma byt...najskor sme mali klasicke tablety z lidla ale potom ked sme kupili tie jarove kde je lestidlo tak sme mali pocit ze je toho dako vela a ze to neumyva dobre...tak sme dominali lestidlo..a teraz ho nemam naliate neviem...
Odpovedať
Profilova fotka
@macka23 ja nic nenastavujem, sol mam stale pre istotu nasypanu, vydrzi mi ale aj pol roka, kedze si berie minimum, ked pouzivam 3v1... ale inak nic nenastavujem, stlacim program a dam tabletu, to je vsetko :-) Aku mas znacku umyvacky? ja mam Bosch.... Mala som par tabliet Finish, este ku umyvacke boli asi pribalene, ale ziadny rozdiel oproti Lidlu, takze nie som ochotna platit 10e za par tabliet, ked tam mozem mat za 3e 40ks, chapes.. ale tak ked tebe neumyvaju dobre, asi to bude inou umyvackou... ci?
Odpovedať
@katrin21 bosh tiez :-) no raz som s tym umyvala...mozno zasa niekedy vyskusam...teraz uz pouzivam vlastne len eco program, castokrat len polovicny cas /podla toho ake su spinave riady/ No pokukam este navod a tak...sol som napr. uz minule dosypala, lebo mi svietila, ale mame velmi tvrdu vodu, takze asi aj preto :-|
Odpovedať
@macka23 my mame echt tvrdu vodu a sol sypem raz za mesiac :(
Odpovedať
@martinatavodova ja pri jarovych davam lestidlo na minimum, ale kedze som teraz koncila s lidlpraskom a idem pokracovat s praskom od finishu, tak si to budem stale rucne prepinat pri tabletach na minimum, vypnut to bohuzial nejde...
Odpovedať
pribor nema stat vo vlhkej mycke, treba ju po domyti otvorit, dalej do mycky len pribor 18/10 alebo 18/8, INOX pribor, striebro 800 alebo 925
Odpovedať
@atlaska to si musim niekde napisat, dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
@macka23 ja bezne pouzivam vario speed a vsetky programy, aj kratky mi dobre umyje :-) @atlaska presne ako som aj ja pisala, vlhko mu nerobi dobre :)
Odpovedať
@danulienka , ja sa chystam kupit umyvacku, ale este som nepocula,ze by sa dal umyt iba jeden kos. Ktora znacka ma tuto funkciu? Potom sa pouzije aj o polovicu menej vody?
Odpovedať
ja by som sa chcela opytat, ci ste skusali davat aj keramicke riady(panvice a hrnce) do umyvacky, ci neboli doskrkane.dakujem.
Odpovedať
@spagetka1812 mam jednu keramocku panvicu tescoma a davala som ju uz aj do UMR a v pohode :-)
Odpovedať
@spagetka1812 UMR cisti prudom vody, takze doskriabanie mechanicke nehrozi. To umyvanie len v jednom kosi mam aj ja, ale nepouzivam, pochybujem totiz, zeby umyvacka naozaj pouzila len polovicku vody a u tej elektrickej energie to tiez nebude ruzove. Pokial pustas UMR max raz za 2 dni, tak ta funkcia nie je nevyhnutna. UMR je totiz usposobena tak, ze v hornom kosi sa umyvaju pohare, misky a podobne mensie kusy a dole taniere a hrnce, dole by umiestnenie poharov predstavovalo riziko, ze sa prevrhnu a rozbiju. Do horneho kosa ale kludne dam aj hrniec, ale nie tanier, lebo sa mi na vysku nezmesti. Takze mne sa tymto stylom este nepodarilo UMR naplnit tak, aby som ju pustila len s jednym kosom :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nanika ale hrozi.. :-) prasok doskriabe, aj tablety.... v nich tie čiastocky su dost abrazivne... napr. aj pohare po case mozu byt doskriabane... aj panvice teflonove, hoci mozu ist do UMR..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?