Akú umývačku riadu preferujete?

17. okt 202010977
  • @katrin21  myslim, ze je to uplne porovnatelne s umyvanim v rukach v dreze, nie?

• nie, nie je.... uvidis tak o 3-4 roky, ake budu pohare.... alebo ako napr. zlezu niektore vzory zo sialok, poharov a pod.... v rukach umyvas ten pohar roky a zrazu, ako rok pouzivas umyvacku, zacne miznut vzor... alebo pohare su tak hlboko poskriabane, uplne akoby si ich kamienkami drhla.. to v ruke neurobis , ani za roky umyvania...
    Ale to je dan za nase pohodlie..... s tym sa pocita.. Preto co chces ochranit, nedavaj do umyvacky..... napr. krystal a pod..

• @aneri53  ahoj 🙂, my hľadáme dobrú myčku za rozumnú cenu s vrchnou zásuvkou na príbory, vieš mi poradiť typ? Veľakrát v technickej špecifikácii tento údaj nie je uvedený, tak mi trochu robí problém nájsť to, čo hľadám. Pozerala som aj Siemens-ky a je tam slušná spotreba vody, aj cena je prijateľná, tak o nej uvažujeme.

• Sponzor fóra
  • ja súhlasím s katrin a s názorom s poškriabaním. Mám napríklad titanové panvice a tiež mi povedali, že sa neodporúčajú do umývačky. Isto majú prípravky do umývačky čiastočky, ktoré poškriabu. A môj riad nepotrebuje 3-4 roky, teraz keď si tak poriadne popozerám riad, je už "počmáraný". Jánske sklo a pekáče umyje krásne ale je to poškrkané. Stále je to moja najlepšia pomocníčka a nedala by som si ju. 😃

• @tatiana111  Máme vestavnou myčku Siemens SX68T091EU. Mám všechny spotřebiče přes kuch. studio, které mi dělalo kuchyň a i ceny za spotřebiče byly opravdu solidní (jako na internetu, někdy i nižší). Majitel studia mi ji doporučil a jsem s ní opravdu velmi spokojena. Je velice tichá, dobře myje a je ve třídě A++.
    Jinak ale tahle myčka patří k těm dražším, nevím, jaký máš nastaven fin. limit.

• @aneri53 Ďakujem za info 🙂, pôjdem to omrknúť na net...pozerala som si tvoj domček a musím ťa véééľmi pochváliť, krásne bývanie máte 🙂)

• @garam_g Ďakujem za tip 🙂, musím to všetko riadne omrknúť a dobre vybrať... 🙂

• myslim, ze v konecnom dosledku, ako bude riad po case vypadat zalezi v prvom rade na kvalite riadu, lebo ako som uz pisala, papier znesie vsetko, aj ze je riad vhodny do UMR a pritom sa setrilo na ochrannej glazure, ci hrubke vrstvy na nelepivych povrchov panvic a hrncov. A rozhodne na to ma vplyv pouzitej teploty v UMR, kedze mnohe UMR maju program na ochranu skla, takze to dost suvisi s teplotou. A pokial niekto dlhodobo pouziva nekvalitne prostriedky do UMR, ktore neobsahuju prisady na ochranu priboru, alebo skla, tak sa potom nemoze divit, ze s tym riadom cosi nie je v poriadku. Vsetko je to loteria...

Ale aby som sa vratila k tu pisanej otazke o keramickej panvici, myslim, ze je vyssie riziko poskriabania akehokolvek riadu mechanicky pri uzivani, ako pripadne drobne skrabanceky sposobene UMR. A rozhodne keramicka panvica vydrzi o mnoho viac uzivania, ako akakolvek ina, lebo sa mi este nestalo, aj ked som nemala UMR, aby po par rokoch kazda aj drahsia panvica neletela do kosa...

• @tatiana111  pri predavanych UMR to v tej specifikacii byva, len to moze byt oznacene inym slovnym vyrazom, v konecnom dosledku to ale na obrazku vidno. Suflik na pribor byva pri 60 cm UMR, malokedy pri 45 cm. Cena sa pohybuje od tych cca 500 eur, takze ak si das filter v normalnom internetovom obchode nad tuto sumu, je vysoka sanca, ze ten suflik tam bude. Konkretny typ by som nevypichovala, kedze skor by som sa zamerala na znacku, nie na konkretnu UMR. Siemens je fajn a jeho mladsi lacnejsi surodenec je bosch, tak by som odporucala sa zamerat na tieto dve, pricom nevylucujem, ze ina znacka sa ti moze hodit viac 🙂

• @nanika dakujem za odpoved.....http://mycky-nadobi.heureka.cz/whirlpool-adg-6240-fd/specifikace/....uvazujeme nad touto umyvackou, nemate ju niekto?...jedine,co mi tam chyba je zasuvka na pribor, tie kose mi pridu ,ze dost zavadzaju....jedine ze by boli vyberatelne...mate niekto skusenost?

tuto temu som citala od prvej strany a je mi uz skoro vsetko jasne. Chcem sa ale opytat, v akom mnozstve sa tam doplnaju prostriedky..napr. sol. Nasypu sa 2 kg a potom sa nasype napr. po mesiaci ked to oznami kontrolka? alebo sa to pri kazdom cykle pridava. Tak isto aj lestidlo ma zaujima-ako casto sa priblizne dodava, a kolko vydrzi taka flasa lestidla. Ohladom lestidla by som chcela vedet, ake sa vam osvedcilo, v soli a prasku mam uz jasno. vopred dakujem za odpoved.

• @erix presne ako pises, aj ja som si na jednych poharoch vsimla po roku take blede skrabance, viem, ze su z umyvacky, lebo to poznam.... a ze je tam nieco abrazivne sa da zistit aj podla toho, že napr. panvice, som som mala roky a umyvala ich rucne, uz nemali zvonku " farbu", lebo zvonku boli cierne od ohna, beznym umyvanim to dole nejde........ a po par umytiach v myčke že: jeeej, ta panvica je modra, aj som zabudla 😃
    Ale tiež aj tak nedam na myčku dopustit 🙂

NIe je to len o kvalite riadu 😉 isto nie-. Jasne, ze co nie je vhodne do umyvacky, dopadne zle,ale tak vacsina veci je vhodna do umyvacka a co nie je, to tam nedame 🙂
    Keramicka panvica asi dopadne isto lepsie ako teflonova, podla mna teflon sam o sebe je super pohodlny na varenie, ale podla mna je to dobry šit a po case sa olupe.. uvidime....

• @nanika ďakujem za info 🙂, niečo som omrkla...predpokladám, že ak tam nie je nič spomenuté o samostatnej príborovej zásuvke, tak to v tej myčke asi nie je. Pozerám to cez najnákup, je tam veľký výber, ale niekedy sú tie technické parametre napísané dosť biedne a veľa obrázkov je so zatvorenou umývačkou. Stretla si sa s nejakou umývačkou, ktorá má túto príborovú zásuvku a je v cenovej relácii do 600,-EUR?

• @tatiana111  tiez som dlho hladala, ale nakoniec som si zadala kriteria:
    - aby mala suflik na pribory
    - polovicnu napln
    - kratky program
    - nie velku spotrebu
    - nebola hlucna
    - aquastop
    - skryty ovladaci panel
    - a aby bola cenovo prijatelna 🙂
    nakoniec som lovila len z ponuky Bosh a vyhrala BOSCH SMV 48M10EU a spokojnost 😵

• @tatiana111  skoc do andreashop.sk , tam si to nahod cez filter a ked najdes nieco zaujimave, tak uz googli priamo typ kvoli cene. V andreashope sa totiz dobre nastavuju filtre a usetris si robotu. Nastav si ale vyssie cenove rozpatie, lebo co najdes tam ja neviem za 800 eur a pride ti to vela, neskor najdes cez google aj lacnejsie...

• Sponzor fóra
  • @katrin21  ja mam podobnu skusenost, co sa tyka plechov, tie sa casom vyglancovali, ale beriem to skor tou vyssou teplotou, lebo plechy a velmi spinave hrnce periem cisto len na 70 stupnoch a tie tablety su tak silna chemia, ze nejake abrazivne zlozky ani nemusia mat, oni totiz vyslovene tu spinu rozozeru 😞

• @tatiana111  ano su aj take 🙂 ako nanika pise..
    @nanika ja neumyvam na 70st , vacsinou na 45-60st programe a tam ich tak vyglancovalo, ale nebolo to isto len teplotou 🙂

• @tatiana111  bohuzial ti momentalne nemozem pomoct, lebo je zasa koniec zuctovacieho obdobia na net a ja ho mam tak pomaly, ze sa v andreashope neviem ani pohnut, keby daco, mozem ti to pozriet vecer s inym netom...

• @spagetka1812  s tym davkovanim soli je to velmi individualne. Zalezi od tvrdosti tvojej vody. Ked kupis UMR, mala by si k nej dostat lakmusovy papierik, aby si si tu tvrdost mohla odmerat, pripadne zavolas do vodarni. Podla navodu si nastavis stupen tvrdosti a podla toho ti UMR tu sol bude davkovat. Takze pokial mas velmi tvrdu vodu, tak budes sypat asi raz za mesiac nieco vyse 1 kg, ak makku, tak mozno rovnake mnozstvo raz za pol roka. Nie je pravda, zeby ti sol davkovala UMR podla potreby, proste ako nastavis, tak si bude brat...

lestidlo pokial budes pouzivat tablety z tych kvalitnejsich - drahsich mozno ani nebudes potrebovat, alebo si ho nastavis na prvy stupen. Ak budes pouzivat prasok, alebo lacnejsie tablety, tak samozrejme mnozstvo zvysis a bude ti aj viac minat. Ja mam lestidlo asi pol roka a z toho asi pol doby som sla na tablety a lestidlom na minime a druhu polovicu na prasku a lestidlo na 3/4 a lestidla mam este taku mensiu polovicu flase - 750ml. Mam Somat, zatial som ine nemala a je ok...

• @macka23  ahoj 🙂, ďakujem...tiež hľadám niečo takéto, podobné kritériá, len pri tom množstve tovaru, čo je v ponuke je to práca pre popolušku 🙂, hlavne, keď sa v tom nejako extra nevyznám 🙂. Pozerala som tú tvoju Bosch-ku a tie technické parametre sú niekedy zavádzajúce, našla som pri nej popis, že tam je košík na príbory a pritom je tam zásuvka, ktorú presne chcem, bežne by som po prečítaní špecifikácie túto umývačku rovno zavrhla a ono to celkom tak nie je...

• @nanika  ešte raz ďakujem za ochotu pomôcť, idem teda hľadať do andrea shop-u, dúfam, že niečo nájdem 🙂

• http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/aku-umyvacku-riadu-preferujete/?page=156
    tu marta chvali UMR Bosch, co som jej odporucala, stala vyse 500e a je spokojna, mozes pozrieť,ci ju este maju za dobru cenu niekde, pozri cez HEJ.sk najlepsiu cenu 🙂

• @tatiana111  ja som potom pozerala parametre priamo na bosh stranke, tam by mali byt asi pravdive 🙂 ja som inak kpovala cez andreashop, a som fakt spokojna 🙂 stala do 600eur

@katrin21 tak som zasa skusala tie lidlove tablety a fakt v pohode...takze som usetrila za finish 😃

• @macka23 to veru ano, a poriadne 🙂

• @tatiana111  No vieme,že preferuješ zásuvku na príbor-super vec.Zadaj parametre:Voľne stojaca?Zabudovateľná?60 alebo45?Dúfam,že 60.Pri voľne stojacej farba?Pri zabudovateľnej môže byť vidno panel,alebo musí byť skovaný?Hlavne cenový strop??????????

• Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.

• @marta2610 ahoj🙂...takže okrem "super vecičky" potrebujeme zabudovateľnú, 60 cm - trovú, panel som nejako neriešila - nechám si poradiť ... no a strop??? tak skúsme, že 600 ? ale keď bude menej, len sa poteším 🙂..neviem, či je to nejaká reálna cena...na nejakej výhradnej značke netrváme, len nech to dobre umýva a má prijateľnú spotrebu vody a možno podľa tvojich skúseností nejaké vhodné programy 🙂. Vééééľmi ďakujem za pomoc 🙂

• @tatiana111  Dôležitý parameter je i hlučnosť 🙂

• @ivetbal  veru, ďakujem 🙂, tak dopĺňam ďalší parameter 🙂 @marta2610

• @tatiana111  Bosch SMI 59 M 05 525 e má zásuvku na príbor.Siemens SN 55 M 507 570 e ,ale neviem či má zásuvku na príbor treba sa s tým pohrať však dievčatá poradia.U mňa zásuvka bod č.1 veľmi dobrá vec.Panel aby bolo vidieť??????Moje dcéry majú viditeľný panel a dizajnovo je to veľmi pekné a hlavne môžeš sledovať kedy doumýva čo je podľa mňa výhoda.ja mám voľne stojacu. 😎 😎 😎

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Eshop svietidiel od svetových výrobcov. V ponuke nájdete dizajnové kúsky a tiež cenovo dostupné riešenia pre tradičné či moderné bývanie budúcnosti.
    Kreatívna tvorba nápisov a dekorácií.
    Výroba: pečiatky, reklamné logá, drevené výrobky.
    Ponúkame služby pre harmonizáciu priestorov. Tvorbu dekorácií, maľovanie obrazov na mieru a stien špeciálnou technikou.
    Články od našich partnerov
    Povalové schody do pasívnych domov
    Farebné teplo do každej kúpeľne
    Vyberte si osvedčenú kvalitu na vašu strechu!
    Archív článkov od partnerov