Menu Forum

Akú umývačku riadu preferujete?

1. dec 2016  • 
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
Registrovala sa 27. júla 2006 na modrastrecha.sk. Pridala 1665 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Dunajská Streda.
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
Registrovala sa 27. júla 2006 na modrastrecha.sk. Pridala 1665 príspevkov. Má 10 priateľov. Okres Dunajská Streda.
 @katrin21 myslim, ze je to uplne porovnatelne s umyvanim v rukach v dreze, nie?
12. apr 2012 o 15:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45634 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
Registrovala sa 15. mája 2008 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 45634 príspevkov a 14 albumov. Má 96 priateľov. Okres Trnava.
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 nie, nie je.... uvidis tak o 3-4 roky, ake budu pohare.... alebo ako napr. zlezu niektore vzory zo sialok, poharov a pod.... v rukach umyvas ten pohar roky a zrazu, ako rok pouzivas umyvacku, zacne miznut vzor... alebo pohare su tak hlboko poskriabane, uplne akoby si ich kamienkami drhla.. to v ruke neurobis , ani za roky umyvania...
Ale to je dan za nase pohodlie..... s tym sa pocita.. Preto co chces ochranit, nedavaj do umyvacky..... napr. krystal a pod..
12. apr 2012 o 15:50  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
Registrovala sa 22. mája 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 20 príspevkov a 1 album. Má 10 priateľov. Žilina, okres Žilina.
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
Registrovala sa 22. mája 2009 na modrastrecha.sk. Pridala 20 príspevkov a 1 album. Má 10 priateľov. Žilina, okres Žilina.
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
 @aneri53 ahoj emoticon, my hľadáme dobrú myčku za rozumnú cenu s vrchnou zásuvkou na príbory, vieš mi poradiť typ? Veľakrát v technickej špecifikácii tento údaj nie je uvedený, tak mi trochu robí problém nájsť to, čo hľadám. Pozerala som aj Siemens-ky a je tam slušná spotreba vody, aj cena je prijateľná, tak o nej uvažujeme.
12. apr 2012 o 21:45  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
erix
Registrovala sa 4. septembra 2009 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 53 príspevkov. Okres Trenčín.
fotoportrét
fotoportrét
erix
Registrovala sa 4. septembra 2009 na modrykonik.sk. Na modrastrecha.sk pridala 53 príspevkov. Okres Trenčín.
 ja súhlasím s katrin a s názorom s poškriabaním. Mám napríklad titanové panvice a tiež mi povedali, že sa neodporúčajú do umývačky. Isto majú prípravky do umývačky čiastočky, ktoré poškriabu. A môj riad nepotrebuje 3-4 roky, teraz keď si tak poriadne popozerám riad, je už "počmáraný". Jánske sklo a pekáče umyje krásne ale je to poškrkané. Stále je to moja najlepšia pomocníčka a nedala by som si ju. emoticon
12. apr 2012 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
Registrovala sa 28. decembra 2010 na modrastrecha.cz. Pridala 1952 príspevkov. Má 40 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
aneri53
Registrovala sa 28. decembra 2010 na modrastrecha.cz. Pridala 1952 príspevkov. Má 40 priateľov.
 @tatiana111 Máme vestavnou myčku Siemens SX68T091EU. Mám všechny spotřebiče přes kuch. studio, které mi dělalo kuchyň a i ceny za spotřebiče byly opravdu solidní (jako na internetu, někdy i nižší). Majitel studia mi ji doporučil a jsem s ní opravdu velmi spokojena. Je velice tichá, dobře myje a je ve třídě A++.
Jinak ale tahle myčka patří k těm dražším, nevím, jaký máš nastaven fin. limit.
12. apr 2012 o 22:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
 @aneri53 Ďakujem za info emoticon, pôjdem to omrknúť na net...pozerala som si tvoj domček a musím ťa véééľmi pochváliť, krásne bývanie máte emoticon)
12. apr 2012 o 22:41  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
garam_g
Registrovala sa 9. mája 2011 na modrastrecha.cz. Pridala 103 príspevkov a 3 albumy. Má 86 priateľov.
  • Už bývam v dome
    Česká republika
fotoportrét
fotoportrét
garam_g
Registrovala sa 9. mája 2011 na modrastrecha.cz. Pridala 103 príspevkov a 3 albumy. Má 86 priateľov.
  • Už bývam v dome
    Česká republika
 @tatiana111 máme tuto a jsme spokojení BRANDT VH 1144J http://www.brandt.cz/myti-nadobi/vestavne-mycky-60-cm/plne-vestavna-mycka-brandt-vh-1144j.aspx
12. apr 2012 o 23:05  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
 @garam_g Ďakujem za tip emoticon, musím to všetko riadne omrknúť a dobre vybrať... emoticon
12. apr 2012 o 23:14  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
 myslim, ze v konecnom dosledku, ako bude riad po case vypadat zalezi v prvom rade na kvalite riadu, lebo ako som uz pisala, papier znesie vsetko, aj ze je riad vhodny do UMR a pritom sa setrilo na ochrannej glazure, ci hrubke vrstvy na nelepivych povrchov panvic a hrncov. A rozhodne na to ma vplyv pouzitej teploty v UMR, kedze mnohe UMR maju program na ochranu skla, takze to dost suvisi s teplotou. A pokial niekto dlhodobo pouziva nekvalitne prostriedky do UMR, ktore neobsahuju prisady na ochranu priboru, alebo skla, tak sa potom nemoze divit, ze s tym riadom cosi nie je v poriadku. Vsetko je to loteria...

Ale aby som sa vratila k tu pisanej otazke o keramickej panvici, myslim, ze je vyssie riziko poskriabania akehokolvek riadu mechanicky pri uzivani, ako pripadne drobne skrabanceky sposobene UMR. A rozhodne keramicka panvica vydrzi o mnoho viac uzivania, ako akakolvek ina, lebo sa mi este nestalo, aj ked som nemala UMR, aby po par rokoch kazda aj drahsia panvica neletela do kosa...
13. apr 2012 o 06:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
 @tatiana111 pri predavanych UMR to v tej specifikacii byva, len to moze byt oznacene inym slovnym vyrazom, v konecnom dosledku to ale na obrazku vidno. Suflik na pribor byva pri 60 cm UMR, malokedy pri 45 cm. Cena sa pohybuje od tych cca 500 eur, takze ak si das filter v normalnom internetovom obchode nad tuto sumu, je vysoka sanca, ze ten suflik tam bude. Konkretny typ by som nevypichovala, kedze skor by som sa zamerala na znacku, nie na konkretnu UMR. Siemens je fajn a jeho mladsi lacnejsi surodenec je bosch, tak by som odporucala sa zamerat na tieto dve, pricom nevylucujem, ze ina znacka sa ti moze hodit viac emoticon
13. apr 2012 o 06:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
spagetka1812
Registrovala sa 26. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 20 príspevkov. Okres Trnava.
fotoportrét
fotoportrét
spagetka1812
Registrovala sa 26. januára 2012 na modrastrecha.sk. Pridala 20 príspevkov. Okres Trnava.
 @nanika dakujem za odpoved.....http://mycky-nadobi.heureka.cz/whirlpool-adg-6240-fd/specifikace/....uvazujeme nad touto umyvackou, nemate ju niekto?...jedine,co mi tam chyba je zasuvka na pribor, tie kose mi pridu ,ze dost zavadzaju....jedine ze by boli vyberatelne...mate niekto skusenost?

tuto temu som citala od prvej strany a je mi uz skoro vsetko jasne. Chcem sa ale opytat, v akom mnozstve sa tam doplnaju prostriedky..napr. sol. Nasypu sa 2 kg a potom sa nasype napr. po mesiaci ked to oznami kontrolka? alebo sa to pri kazdom cykle pridava. Tak isto aj lestidlo ma zaujima-ako casto sa priblizne dodava, a kolko vydrzi taka flasa lestidla. Ohladom lestidla by som chcela vedet, ake sa vam osvedcilo, v soli a prasku mam uz jasno. vopred dakujem za odpoved.
13. apr 2012 o 07:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @erix presne ako pises, aj ja som si na jednych poharoch vsimla po roku take blede skrabance, viem, ze su z umyvacky, lebo to poznam.... a ze je tam nieco abrazivne sa da zistit aj podla toho, že napr. panvice, som som mala roky a umyvala ich rucne, uz nemali zvonku " farbu", lebo zvonku boli cierne od ohna, beznym umyvanim to dole nejde........ a po par umytiach v myčke že: jeeej, ta panvica je modra, aj som zabudla emoticon
Ale tiež aj tak nedam na myčku dopustit emoticon

NIe je to len o kvalite riadu emoticon isto nie-. Jasne, ze co nie je vhodne do umyvacky, dopadne zle,ale tak vacsina veci je vhodna do umyvacka a co nie je, to tam nedame emoticon
Keramicka panvica asi dopadne isto lepsie ako teflonova, podla mna teflon sam o sebe je super pohodlny na varenie, ale podla mna je to dobry šit a po case sa olupe.. uvidime....
13. apr 2012 o 07:50  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
 @nanika ďakujem za info emoticon, niečo som omrkla...predpokladám, že ak tam nie je nič spomenuté o samostatnej príborovej zásuvke, tak to v tej myčke asi nie je. Pozerám to cez najnákup, je tam veľký výber, ale niekedy sú tie technické parametre napísané dosť biedne a veľa obrázkov je so zatvorenou umývačkou. Stretla si sa s nejakou umývačkou, ktorá má túto príborovú zásuvku a je v cenovej relácii do 600,-EUR?
13. apr 2012 o 09:12  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
Registrovala sa 18. októbra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 381 príspevkov a 8 albumov. Má 5 priateľov. Okres Galanta.
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
Registrovala sa 18. októbra 2007 na mojasvadba.sk. Na modrastrecha.sk pridala 381 príspevkov a 8 albumov. Má 5 priateľov. Okres Galanta.
 @tatiana111 tiez som dlho hladala, ale nakoniec som si zadala kriteria:
- aby mala suflik na pribory
- polovicnu napln
- kratky program
- nie velku spotrebu
- nebola hlucna
- aquastop
- skryty ovladaci panel
- a aby bola cenovo prijatelna emoticon
nakoniec som lovila len z ponuky Bosh a vyhrala BOSCH SMV 48M10EU a spokojnost emoticon
13. apr 2012 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
 @tatiana111 skoc do andreashop.sk , tam si to nahod cez filter a ked najdes nieco zaujimave, tak uz googli priamo typ kvoli cene. V andreashope sa totiz dobre nastavuju filtre a usetris si robotu. Nastav si ale vyssie cenove rozpatie, lebo co najdes tam ja neviem za 800 eur a pride ti to vela, neskor najdes cez google aj lacnejsie...
13. apr 2012 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
 @katrin21 ja mam podobnu skusenost, co sa tyka plechov, tie sa casom vyglancovali, ale beriem to skor tou vyssou teplotou, lebo plechy a velmi spinave hrnce periem cisto len na 70 stupnoch a tie tablety su tak silna chemia, ze nejake abrazivne zlozky ani nemusia mat, oni totiz vyslovene tu spinu rozozeru :(
13. apr 2012 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @tatiana111 ano su aj take emoticon ako nanika pise..
@nanika ja neumyvam na 70st , vacsinou na 45-60st programe a tam ich tak vyglancovalo, ale nebolo to isto len teplotou emoticon
13. apr 2012 o 09:43  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
 @tatiana111 bohuzial ti momentalne nemozem pomoct, lebo je zasa koniec zuctovacieho obdobia na net a ja ho mam tak pomaly, ze sa v andreashope neviem ani pohnut, keby daco, mozem ti to pozriet vecer s inym netom...
13. apr 2012 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
fotoportrét
fotoportrét
nanika
2
 @spagetka1812 s tym davkovanim soli je to velmi individualne. Zalezi od tvrdosti tvojej vody. Ked kupis UMR, mala by si k nej dostat lakmusovy papierik, aby si si tu tvrdost mohla odmerat, pripadne zavolas do vodarni. Podla navodu si nastavis stupen tvrdosti a podla toho ti UMR tu sol bude davkovat. Takze pokial mas velmi tvrdu vodu, tak budes sypat asi raz za mesiac nieco vyse 1 kg, ak makku, tak mozno rovnake mnozstvo raz za pol roka. Nie je pravda, zeby ti sol davkovala UMR podla potreby, proste ako nastavis, tak si bude brat...

lestidlo pokial budes pouzivat tablety z tych kvalitnejsich - drahsich mozno ani nebudes potrebovat, alebo si ho nastavis na prvy stupen. Ak budes pouzivat prasok, alebo lacnejsie tablety, tak samozrejme mnozstvo zvysis a bude ti aj viac minat. Ja mam lestidlo asi pol roka a z toho asi pol doby som sla na tablety a lestidlom na minime a druhu polovicu na prasku a lestidlo na 3/4 a lestidla mam este taku mensiu polovicu flase - 750ml. Mam Somat, zatial som ine nemala a je ok...
13. apr 2012 o 09:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
 @macka23 ahoj emoticon, ďakujem...tiež hľadám niečo takéto, podobné kritériá, len pri tom množstve tovaru, čo je v ponuke je to práca pre popolušku emoticon, hlavne, keď sa v tom nejako extra nevyznám emoticon. Pozerala som tú tvoju Bosch-ku a tie technické parametre sú niekedy zavádzajúce, našla som pri nej popis, že tam je košík na príbory a pritom je tam zásuvka, ktorú presne chcem, bežne by som po prečítaní špecifikácie túto umývačku rovno zavrhla a ono to celkom tak nie je...
13. apr 2012 o 10:03  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
 @nanika ešte raz ďakujem za ochotu pomôcť, idem teda hľadať do andrea shop-u, dúfam, že niečo nájdem emoticon
13. apr 2012 o 10:04  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 http://www.modrastrecha.sk/forum/tema/aku-umyvacku-riadu-preferujete/?page=156
tu marta chvali UMR Bosch, co som jej odporucala, stala vyse 500e a je spokojna, mozes pozrieť,ci ju este maju za dobru cenu niekde, pozri cez HEJ.sk najlepsiu cenu emoticon
13. apr 2012 o 10:40  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
fotoportrét
fotoportrét
macka23
44
 @tatiana111 ja som potom pozerala parametre priamo na bosh stranke, tam by mali byt asi pravdive emoticon ja som inak kpovala cez andreashop, a som fakt spokojna emoticon stala do 600eur

@katrin21 tak som zasa skusala tie lidlove tablety a fakt v pohode...takze som usetrila za finish emoticon
13. apr 2012 o 11:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
fotoportrét
fotoportrét
katrin21 (39 r.)
529
  • Už bývam v dome
    okres Trnava
 @macka23 to veru ano, a poriadne emoticon
13. apr 2012 o 11:03  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
Registrovala sa 7. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 3264 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
Registrovala sa 7. marca 2011 na modrastrecha.sk. Pridala 3264 príspevkov. Má 4 priateľov.
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
 @tatiana111 No vieme,že preferuješ zásuvku na príbor-super vec.Zadaj parametre:Voľne stojaca?Zabudovateľná?60 alebo45?Dúfam,že 60.Pri voľne stojacej farba?Pri zabudovateľnej môže byť vidno panel,alebo musí byť skovaný?Hlavne cenový strop??????????
13. apr 2012 o 21:26  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
mediatech (30 r.)
10
Registroval sa 26. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Zatiaľ nepridal žiadny príspevok ani album. Má 1 priateľa. Hliník nad Váhom, okres Bytča.
  • Staviam dom
    Kotešová, okres Bytča
fotoportrét
fotoportrét
mediatech (30 r.)
10
Registroval sa 26. októbra 2011 na modrastrecha.sk. Zatiaľ nepridal žiadny príspevok ani album. Má 1 priateľa. Hliník nad Váhom, okres Bytča.
  • Staviam dom
    Kotešová, okres Bytča
 Ahoj, strýko robí servisáka a vždy mi odporúčal jedine Elektrolux. Mám umývačku Elektrolux vo firme a 5 rok ide denne bez problémov, vo firme je nás 16 a všetci sa tam stravujeme a v pohode to zvláda. Doma mam Miele, tiež spokojnosť no cenovo úplne niekde inde. Takže ak niečo lacnejšie, tak isto Elektrolux, niečo medzi Bosch a potom Miele.
13. apr 2012 o 21:41  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
 @marta2610 ahojemoticon...takže okrem "super vecičky" potrebujeme zabudovateľnú, 60 cm - trovú, panel som nejako neriešila - nechám si poradiť ... no a strop??? tak skúsme, že 600 ? ale keď bude menej, len sa poteším emoticon..neviem, či je to nejaká reálna cena...na nejakej výhradnej značke netrváme, len nech to dobre umýva a má prijateľnú spotrebu vody a možno podľa tvojich skúseností nejaké vhodné programy emoticon. Vééééľmi ďakujem za pomoc emoticon
13. apr 2012 o 21:52  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
ivetbal
76
Registrovala sa 30. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 514 príspevkov. Má 41 priateľov.
fotoportrét
fotoportrét
ivetbal
76
Registrovala sa 30. augusta 2008 na modrastrecha.sk. Pridala 514 príspevkov. Má 41 priateľov.
 @tatiana111 Dôležitý parameter je i hlučnosť emoticon
13. apr 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
tatiana111 (39 r.)
43
  • Prestavujem byt
    Žilina, okres Žilina
 @ivetbal veru, ďakujem emoticon, tak dopĺňam ďalší parameter emoticon @marta2610
13. apr 2012 o 22:15  •  prestavuje byt  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
fotoportrét
fotoportrét
marta2610
3
  • Už bývam v dome
    Zilina, okres Žilina
 @tatiana111 Bosch SMI 59 M 05 525 e má zásuvku na príbor.Siemens SN 55 M 507 570 e ,ale neviem či má zásuvku na príbor treba sa s tým pohrať však dievčatá poradia.U mňa zásuvka bod č.1 veľmi dobrá vec.Panel aby bolo vidieť??????Moje dcéry majú viditeľný panel a dizajnovo je to veľmi pekné a hlavne môžeš sledovať kedy doumýva čo je podľa mňa výhoda.ja mám voľne stojacu. emoticon emoticon emoticon
13. apr 2012 o 22:22  •  už býva v dome  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš