Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
zostatkovy cas u electroluxu je u vyssich rad, takze si za to clovek priplati, u nizsich je len svetelna signalizacia, ale tu ma viacero druhov, nielen znacka electrolux...
Odpovedať
baby a aj to sledujete ze kedy vam skonci umyvacka alebo za kolko vam skonci? ved ked doumyva nemusite hned vytiahnut riad ci?
Odpovedať
@nanika aj ja som nad tym uvazovala ci to vyuzijem, ale nakolko som mycku este nemala, tak sa chcem poradit
Odpovedať
nesledujem, vacsinou aj tak zapinam na noc.
Odpovedať
mne to len prislo take ze naco by som ju sledovala a cakala kedy doumyva. ze ved doumyva bude umyte. myslim ze je to zbytocne. akoze na pracke to vyuzivam lebo ked chcem nieco robit alebo niekam ist tak viem presne aky program nastavim aby mi to vyslo do odchodu a stihla som to obesit na snuru napr.
Odpovedať
@marta2610 ta cena je uz mimo nas limit, aj ked viem, ze urcite je kvalitna, ale bohuzial musime sa zmestit do 450 eur a v tejto cene najst to najlepsie z bosiek, aj keby som sa mala vzdat nejakych funkcii, ktore mozno nikdy nevyuzijem
Odpovedať
Profilova fotka
my mame tuto http://www.andreashop.sk/internetovy-... a mozem vrelo doporucit. nizka spotreba, casovy svetelny udaj na podlahe, svetlo vo vnutri, oneskoreny start a hlavne je neuveritelne ticha. zo zaciatku som sa musel po spusteni pozerat dovnutra ci vobec ide ci neni pokazena. vobec nic som nepocul zeby tam spliechalo alebo hucalo. pre mna je to neuveritelne ako moze byt taka ticha. a umyva super, najkratsi program 55 minut, pouzivame len 3v1 multitab , nepridavam ani sol ani lestidlo a vsetko je krasne ciste a pohare krystalovo priezracne. velmi spokojny... :)
Odpovedať
@madein1974 A nepridávam leštidlo budiš.Ale soľ????To by som ja neriskovala.
Odpovedať
@mima1 Ja mám zostatkový čas na UMR a sledovať to nie,ale ja častejšie pečiem a keď potrebujem misu z mixéra ktorá je v UMR tak kukám kedy to bude.Nie je to na škodu vidieť.
Odpovedať
Profilova fotka
@marta2610 a co sa moze stat? Inak podla balenia - teda aspon to co mam z anglicka- pri pouziti finish powerball in 1, sol pridavat netreba.
Odpovedať
@madein1974 @marta2610 ja som mala prvu tiez electrolux a pri pouzivani funkcie multitab umyvacka vyblokuva lestidlo aj sol, takze aj ked ho tam das, tak ti to nepouzije :)
Odpovedať
@nanika Jasné,že nepoužije ale keď tam dáš prášok z Li..a ten nie je 3in1,alebo 4in1 a to tam nemáš to musíš pri tom stále premýšlať,že čo mi tam chýba?Ja mám stále soľ aj leštidlo a keď mi to signalizuje,že chýba hneď doplním a vôbec nad tým nepremýšľam.Keď dáme za UMR cca 500 až 700 e predsa ma nemôže ohroziť položka za soľ a leštidlo.Toť vsjo. :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
kocky ako casto sa tam ma dosypavat ta sol? myslela som, ze raz za cas, ale uz pri druhom umyvani si sol umyvacka pytala =-)
Odpovedať
@madein1974 taketo nieco chcem aj ja, pripadne o jednu radu nizsie, ty si ju kupil za tu cenu cca 500,-€
Odpovedať
@luciferova To je nejaká blbosť.Ja soľ pridávam cca raz za 10 týždňov keď signalizuje.A ? si jej tam dala 1 krát? My sme tam dali prvý krát 1 celú krabicu to jest 1 aj pol kg.A teraz už len dosýpaš soľ už nedávaj vodu.Mne ide UMR tak 25 krát do mesiaca.
Odpovedať
@madein1974 ja by som chcela tuto : Electrolux ESL 65070 R, pozeram, ze je trochu hlucnejsia
Odpovedať
@marta2610 vsak? aj ja si myslim, ze blbost. prvy raz islo tak pol skatule. ale aj keby tam slo stvrt skatule, tak minimalne stvrt roka by mala cusat, nie? vodu som tam sla naliat, ale bolo jej tam vela, tak ma ani nepustilo viac...
Odpovedať
Profilova fotka
@dani777 Vyzera dost dobre...
Odpovedať
@luciferova skontroluj si, si je riadne uzavrety uzaver soli, niekedy to hlasi kvoli tomu. Mne umyvacka pyta sol raz za mesiac pri tabletach. @marta2610 ja reagujem na to, ze v prispevku bolo napisane, ze uzivatel umr ide len a len na tabletach a pri naprogramovani umr na multitab a je blbost, ak niekto ide len na tabletach tam pridavat cokolvek ine, ked to roky nepouzijes...
Odpovedať
@nanika jasné, podľa toho čo tam je. len ja už som mala pocit, že všetkým umývačka dokonale umyje všetko len mne nie. tí čo máte na UMR funkciu predoplach, ako ju spúšťate? je to extra program?mám BOSCH SMI59M05EU a predoplach je len súčasťou každého programu.
Odpovedať
@nanika Zo začiatku som išla tiež len na tabletkách,ale aj soľ aj leštidlo som mala v UMR a tiež som to doplňala keď mi to signalizovala to znamená,že aj keď tam boli si potiahla ? potrebovala.Je pravda,že ja nemám naprogramovanie multilab.Teraz keď tiež používam prášok z Li..a to nie je 3in 1 atď už som o tom písala niekde vyššie.Myslím,že kedysi o tom písala aj Katrin aj viaceré,že prvá vec ktorú spravíš je že tam nasypeš soľ,ktorá ........
Odpovedať
@dzinka ano, zvlast funkcia
Odpovedať
@marta2610 Spomen si, ked som sem zacala pisat, ako sme panikarili, ze preco neberie sol, ja som ju tam mala vyse pol roka a umyvacka s nou nepohla, potom som pozrela do navodu a tam bolo, ze ak je prepnuta na ten multitab, proste nedoplna sol ani lestidlo, zablokuje ich. Keby mi bola zostala ta electroluxka, kedze som tam ja tu sol nacpala, casom som chcela prejst na prasok, aby sa ta sol minula, lebo netusim, ci to nahodou neposkodi UMR, ked tam sol len stoji a stoji. Nemala som ju tam vobec davat. Multitab je specialne na tablety all in one, lebo podla toho si upravuje aj umyvaci cyklus, aby sa vzdy rozpustilo na tablete to, aka faza programu prebieha, take nieco ako vylepsenie... Aby som to uzavrela, ked idem len na tabletach a na multitab pri electroluxe, nesypem tam nic ine...
Odpovedať
@dzinka Ty podľa mňa nemáš funkciu Predumytie.Na prednom paneli by si mala nakreslené taký akokeby 5 -timi čiarkami prúd vody.Pozri si to v návode.Ako si s ňou spokojná?Podľa mňa má výborné parametre.Koľko minút ti trvá rýchly program?Ďakujem. :-) :-) :-)
Odpovedať
@marta2610 Oprava:Najprv naplň zásobník vodou iba pri 1 použití ,potom doplň špeciálnu soľ.Potom už iba soľ.
Odpovedať
@marta2610 s umývačkou som spokojná, len to predumytie mi chýba, lebo umývame každý druhý deň a potom mi to smrdí.Hlavne, že som sa na to pri kúpe zameriavala a potom mi to neako ušlo. Dávnejšie tu niekto písal, že dáva predoplach a uviedol túto UMR, tak preto som sa pýtala. Najkratší program trvá 29minút pri 45°C, je to na sklo.používam ho keď mám iba ľahko znečistené a potrebujem rýchlo umyť, ale rýchly používam veľmi málo. Stále frčím na automatickom, podľa množstva a znečistenia si pekne skráti aj čas umývania.
Odpovedať
Ahoj ako prvy krat spustit UMR poradte do zasobnika naliat vodu a zasypat solou az do vytlacenia vody a potom ju spustit s 70programom potom pri pouzivani tablit 3v1 atd treba tu sol zvlast pouzivat dalej berie sa ta sol zo zasobnika aj ked je v tabletach?
Odpovedať
@terkamel u vacsiny umyvaciek ano, toto tu par prispevkov hore pisane plati pri electroluxe a jeho funkcii multitab. Zalezi na tvrdosti tvojej vody a obsahu soli v tabletach, ale pravidlom je, ze berie :)
Odpovedať
Profilova fotka
tak teraz neviem lebo som hladal na nete dake info a nasiel som ze pri vybere funkcie 3v1 uz dalsiu sol zvlast neberie...
Odpovedať
podla mna je dobre mat sol nasypanu,aj som niekde citala ze aj ked pouzivate tablety 3v1 ma sa nasypat sol do mycky, ak tam nieje to posledne oplachovanie je uz pootm bez soli-teda tvrdou voodu,nie? aj voda co ostava v mycke potom ostane tam tvrda a tvori sa kamen.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?