Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@luciferova podla toho, ci mas mokre vsetko, alebo len konkretne nieco... Za druhe, ta hviezdicka je lestiaci prostriedok, v pripade tabliet ho ignoruj, pripadne pozri do navodu, ci sa neda vypnut. Pripadne dokup aj to lestidlo, to mohlo byt aj dovodom mokreho riadu, ze ho tableta obsahovala primalo a preto ti riad neuschol. Si si ista, program dobehol? Mne ta potvora je vyse pol hodiny poslednej ako pena tichucka a musim do nej v kuse liezt, ci som len neprepocula pipnutie. Ono sa odporuca po dobehnuti cyklu pootvorit na skaru par cm dvierka, nech sa troska vydymi, ale riad by mal byt suchy tak ci tak, aj ked ich nepootvoris. Inak ECO umyva na nizsej teplote, mozno ju pouziva v ramci setrenia aj na susenie a preto je riad mokrejsi, ze sa tak rychlo nestihla voda odparit.
Odpovedať
@nanika vdaka, asi kupim to lestidlo a bude pokoj :-) Praveze eco bol o 15 minut dlhsi ako auto =-) a tiez ako pises, poslednu polhodku ticho stala, nic nerobila. Otvorila som ju az po pipnuti. Mokre nebolo vsetko, umele misky boli, aj pribory, na ostatnom len par kvapiek...=-)
Odpovedať
takze druhy pokus s Lidl praskom, baby, keby ste videli to jenske sklo z dnesneho obeda, piekla som maso v oboch polovickach a neklamem, do polovicky vypadalo ako obhorete, proste cierne, ze mi to ani s nechtom neslo zoskrabat. Som zvyknuta, ze mi umyvacka nie vzdy umyje extra pripecence, tak som to davala do UMR len ako predmyt, ze to potom nejako dodrhnem s praskom, moc som to teda ruzovo nevidela. Sanku mam padnutu este teraz, zliezlo to cele komplet, sklo je krasne ciste, ziarivo ciste =-) :-D Neverim vlastnym ociam. Takze po minuti jarovych vankusikov prechadzame cisto na prasok. Otazka dna: Ma ten praskovy cistic aj ina firma, ako lidl? V tescu som si nevsimla, v dm ma to nenapadlo pozerat, neviete niekto?
Odpovedať
@luciferova umelu hmotu a riad s neprilnavou vrstvou nevysusi, neber to ako chybu :) Pribor neviem preco. Dodrzala si postupnost, ze vykladame riad od spodu smerom hore? Lebo ak vykladas od vrchu, posunom suflika a manipulaciou s riadom ti zostatkova voda z ramien a kosa pada na spodny riad...
Odpovedať
@nanika parada :-) mne sa mari, ze v DMke som videla prasok, ale som novacik, tak som si nie ista :-)
Odpovedať
Vies co mam priborovu zasuvku, takze pribor bol na vrchu, ale asi som ho zle ulozila, voda bola hlavne v lyzickach :-D
Odpovedať
@luciferova to bude asi ten dovod :) No uvidim, mozno cez tyzden skocim do dm, mam par veci napisanych, tak pozriem, ci maju, ich tablety nie su stavane na nasu vodu ani umyvacku :( Lebo ak ma clovek pri tabletach pouzivat este aj lestidlo, tak na to sa mozem vykaslat. Ten lidl prasok ma 2 kg, 100 normal davok, 3,5 eur. Za tridsat tabliet jari v ultra akcii dam cez 10 euro. Viem, ze tie lacnejsie su lacnejsie, ale aj tak to ekonomicky na ten prasok nema :) Teraz mi napadlo, ze amazon.de ponuka aj dm, tak to idem overit :)
Odpovedať
@nanika Ano aj DM má prášok do UMR,ale myslím že je drahší ešte som ho nemala.Nemá s ním niekto skúsenosti?Aj ja som spokojná s práškom s Lidla.
Odpovedať
a ako je to so zdravotnou (ne)zavadnostou tych tabliet a praskov? ma niekto nejake info/test?
Odpovedať
luciferova.ešteže čítaš návod to je dobre.Lyžice aj lyžičky daj akokeby nabok.Mne keď doumýva,nedajú sa mi len tak pootvoriť dvierka dám tam penu cca 10 cm širokú a nechám ju aby to teplo vyšlo.Potom ju zavriem a nechám riad aby tam pomaly uschol.Riad sa odkladá zo spodu nahor. :-D :-D :-D
Odpovedať
Ahoj dnes sme si objednali UMR Bosh SMS 59M02EU mate ju niekto ste s nou spokojne dakujem za odpoved
Odpovedať
@terkamel parametrovo je ok :) Aj cenovo :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
my máme Bosch sgi 55e75eu umývačku .. hladali sme podla spotreby vody a elektriny, a podla funkcií. nemôžem nanu povedať pol krivého slova. užas.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, prosim co mate umyvacku BOSCH SMI59M05EU, aky ma panel? nerezovy, alebo cierny? na nete vidim vsade nerez a v reali zatial cierne. to sa mi ale vobec nehodi a umyvacka je uz objednana =-)
Odpovedať
Profilova fotka
beriem spat, to bola len tmava fotka, ale sa mi velmi ulavilo :-D
Odpovedať
@nanika tak super, že ti to tak krásne umylo. púšťame umývačku každý druhý deň a potom mi už prischnuté v hrncoch neumyje, musím doumývať ručne.ide ma poraziť. myslíš že je to tabletami? skúšala som finish, W5, teraz mám somat..tento sa mi zdá naj. skúsim asi aj ja neaký prášok
Odpovedať
@dzinka podla toho, co v tych hrncoch bolo, napriklad pripecene kura by ti malo zmyt aj po tyzdni, staci len zotriet hrubu spinu a tu zostatkovu len vidlickou rozrusit, aby sa k nej prostriedok dostal. Ale ak mas ryzu a cestovinu prisusenu zo vcera, tak to tazko aj rucne umyjem :(
Odpovedať
Ahojte, poradite mi? Sme uz mierne zmateni z tych funkcii. Hladame umyvacku, najlepsi bosku, 60 cm do 450 Eur. Umyvacku sme este nemali, tak neviem posudit, co je dobre a co nie, co by mala mat a co nevyuzijem.
Odpovedať
Prosím vás, viete mi Poradiť 45 cm umyvacku za slušní cenu? Potrebujem to len do bytu, ktorý sa prenajima, takze skutočne nemusí byt špičková. Dik
Odpovedať
@ushka spotreba vody do 10 litrov a suflik na pribory. Dalej bodne rychly program, ostatne by som povedala je uz o zvysenych narokoch, alebo estetike, neviem, ci ju chces plne zabudovanu, alebo volne stojacu. Skoc na andreashop, filtruj bosch, vstavanuj, ci volne stojacu, podla ceny a hladaj so suflikom, ten rychly program uz maju vsetky, aspon myslim, kontroluj si tie litre, myslim, ze do 5 minut ju mas najdenu. Nasledne ju hod do googlu, ci nenajdes niekde aj lepsiu cenu. Tot vsjo :)
Odpovedať
@luciaj plati pre teba to iste, co pre ushku, samozrejme s tvojimi parametrami, kedze je to do najomneho bytu, moze ti byt ostatne suma fuk, tie 45 cm, aj tak nemaju suflik na pribor, teda drviva vacsina. Pripadne ina znacka, co ti je sympaticka, ja sa drzim boschu a som si ista, ze najdes za viac ako priaznivu cenu aj v tejto znacke :)
Odpovedať
@nanika dakujem, no s takými parametrami sa bohuzial nezmestime do limitu (alebo neviem hladat?), ale pozdava sa mi tato bosch sgv46m13eu, ale chybaju (teda aspon niesu uvedene) funkcie ako polovicna napln a predumytie, no neviem, ci by som ich vobec vyuzila
Odpovedať
@ushka Ja teraz využívam to predumytie keď viem,že tak skoro nebudem umývať riad aby to nezaschlo. a to nie je tak cítiť.
Odpovedať
@ushka A ešte,ke´d chcete od nás poradiť základ.chcem volne stojacu,alebo zabudovateľnú bielu-antikor???? Veľa ľudí si objednáva a má super parametre Bosch SMS 59M02eu stojí 409 e .Dat..t ju má za tú cenu a doprava zadarmo.Ale treba sa s tým pohrať či nenájdeš lepšiu cenu.Príjemný výber. :-D
Odpovedať
@marta2610 chceme zabudovanú
Odpovedať
@luciaj Spotreba pri 45-60 cm je skoro rovnaká minimálny rozdiel.Ja tiež prenajímam byt a dali sme tam 60 cm pretože podľa mňa 45 cm ide častejšie,takže???Ak je to len rozmerovo možné dať 60 cm.Tak isto Bosch SMS 59M02EU 409 e.Príjemný výber. :-D
Odpovedať
@ushka predumytie som pouzila za skoro pol rok asi dvakrat a polovicnu napln ani raz.
Odpovedať
@ushka Bosch SMI 59M05 EU 532 e Nanika pozri aj ty čo na ňu vravíš???Dievčatá dajte si tiež Heureka.sk a tam si zadáte parametre tam je to super.A ešte bývajú plne zabudovateľné???Moje dcéry majú tiež takú s panelom a vôbec to neruší vzhľad kuchyne vidia zostávajúci čas na panely čo im práveže vyhovuje,ale to už je na tebe.
Odpovedať
@luciaj 45cm www.superelektro.sk/index.php?page=de... www.superelektro.sk/index.php?page=de...
Odpovedať
@marta2610 ak chces vidiet zostavajuci cas a chces plne integrovanu, tak viem ze napr. electrolux ma taky model, ze zostatkovy cas svieti na podlahe pod dverami . Ale urcite nema ten horny kos na pribor, a tiez neviem ake su ostatne funkcie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?