Akú umývačku riadu preferujete?

Zobraz úvodný príspevok
Aky mate nazor a skusenosti s umyvackou riadu. Popripade, aku znacku preferujete.
Odpovedať
@daniela15 @alzbetae @katrin21 vdaka kocky :-)
Odpovedať
Inak vcera som citala zaujimavy clanok. Spominala sa tam aj umyvacka riadu tak kopirujem do temy. Takze nelutovat chemiu na cistenie samotnej umyvacky a nezvyknut si pravidelne pouzivat nizke teploty na sklo/porcelan. Ja osobne mam default 70 C a zatial som neodpisala z mojho kuchynskeho kralovstva nic. Aj ked bol clanok zverejneny v nasom najpopularnejsom bulvari, predsa ma len realny zaklad (http://www.physorg.com/news/2011-06-d...). Najviac sa mi paci ten titulok "Moja umyvacka sa ma snazi zabit" :-D. Umývačka riadu Mýtus Pre mnohých symbol čistoty, ale v skutočnosti obrovské skladisko baktérií, ktoré sú zdrojom chorôb a môžu aj zabiť Pravda Žiaľ je to pravda, teda ak nie je umývačka riadne čistená. V zanedbanej umývačke sa nachádza až 3,5 milióna baktérií na 100 centimetrov štvorcových. Medzi nimi baktérie čeľade Enterobacter, ktoré spôsobujú infekcie dýchacích a močových ciest, Bacillus cereus (zdroj otravy jedlom) a Campylobacter (vyvoláva črevné infekcie).
Odpovedať
Mrsky skarede na foto :-D Zdroj: http://www.sciencedirect.com/science/...
Odpovedať
Co si mam kupit do umyvacky? Sol a tablety na umyvanie 3v1?
Odpovedať
@luciferova hlavne krabicu soli, kludne najlacnejsiu aku najdes. To je zaklad. Nasledne akekolvek tablety 3v1, pozor, toto je dolezite, co najmensie balenie, lebo mozes strelit capa a potom budes trpet kazde spustenie umyvacky. / Alebo gel na umyvanie, alebo iba prasok na umyvanie. Za tretie - lestidlo - ak tvoja umyvacka nevyblokuvava sol a lestidlo pri pouzivani tabliet all in one, tak mozes kupit aj lestidlo a umyvacka ho bude pridavat aj pri umyvani s tabletami. Ak budes mat len prasok, musis mat aj lestidlo. Pri tabletach all in one to nie je nutne, zalezi na tom, kolko ma ktora tableta v sebe lestidla, pri lacnejsich by ti mala umyvacka toho lestidla tahat viac, ja som pouzivala jarove vankusiky, alebo finis tie lepsie a lestidlo tam sice mam, ale umyvacka ho velmi nepouziva. zopakujeme si to: sol, tablety all in one (3 alebo viac v 1) - lestidlo nie je nutne ( zalezi od umyvacky, niektore maju ponuku all in one a nasledne vyblokuju priehradku soli a lestidla, takze to tam zbytocne nasypes) sol, gel (prasok alebo tablety 2 v 1), lestidlo mozes dokupit este vonavku, nasledne po par mesiacoch cistidlo na umyvacky
Odpovedať
baby a ake cistidlo na umyvacky pouzivate? ten clanok ma dostal, fuuuj :P
Odpovedať
@luciaj Keď je v akcii v Lidli.Je to balené po 2 kusy.
Odpovedať
pred malou chvilkou mi dorazila umyvacka, jupiii :-) len nemam navod v SJ :-( co s tym? treba ju nechat prvy raz na prazdno?
Odpovedať
@nanika umyvacku mam bosch smv 69m40EU, kupila som si v DMke sol a finish all in one :-) dobre?
Odpovedať
@luciferova manual najdes hocikde na webe, dufam ze tento link pojde: slovenskemanualy.sk/public/files/products/8360/downloads/BOSCH%20SMV%2069M40%20EU.pdf
Odpovedať
@nanika @luciferova podľa mňa je zbytočné kupovať do umývačky voňavky, výbornú službu, a vlastne zadarmo, urobí vytlačený citrón (už som to tu raz písala), nie je nič lepšie voňavé, ako dať pred spustením programu do horného koša ten citrón (samozrejme reznou stranou dole) a potom, keď po skončení programu otvoríte umývačku, "udrie" vám do nosa krásna vôňa citrónu :-)
Odpovedať
@daniela15 u nas sa kupuju citrony asi 3x do roka, tak to by mi teda dlho nevonalo :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@luciferova mozes pridat fotku z netu, ktory finish all in one si kupila? Bol tu rozoberany problem s konkretnymi tabletami finish all in one, ja som mala citron a tie potvory sa trusili, nechavali taky pieskovy povlak. Dufam, ze si aspon kupila mensie balenie, alebo snad uz problem bol len kratkodoby vyrobny a uz su tie tablety normalne...
Odpovedať
Ja som dnes kupila lidlacky prasok na umyvanie, tak som zvedava, skoda, ze to nemam do coho presypat, hm
Odpovedať
@luciaj niekedy byvaju akcie na ten umyvac finish v tescu, tiez dva kusy, neviem uz za co.
Odpovedať
@nanika mozem pridat, ale neskor, ja s tymi tabletami nemam problem, len maju all in one a quantum a chcem vediet rozdiel. Inak umyli mi super :-) a kupila som najmensie balenie ako si mi radila ;-) 28ks je tam tusim. V umyvacke boli este dva take, tak mam na mesiac pokoj :-)
Odpovedať
@luciferova taky ten obal ako umely a v tom nasypane, tie su dobre. Ja myslim http://www.mojalekaren.sk/calgonit-fi... tieto su taka zlisovana tableta a nabuduce uz ani zadarmo. Najviac mi vyhovovali jarove a tie quantum finish, gel som zatial neskusala. Taky normal su lidl, dm. Na tie finish a jar si musis vymaknut akciu.
Odpovedať
@nanika Z ktorého mesta si?Ja to mám v umelohmotnej nádobe z granka,alebo zo zmrzliny.Môj syn cvičí tak toho máme až až myslím všeljaké nádoby.A keby ste mohli uvádzať ? e stojí 1 kus do UMR a či ste s tým spokojné?
Odpovedať
@luciferova Tak nech dlho vydrží. :-) :-) :-)
Odpovedať
@marta2610 Pardon z ďaleka už som niekedy ako stroj až teraz som sa kukla,že to je naša Janka. :-D
Odpovedať
Potrebujem už asi dovolenku. :-D :-D :-D
Odpovedať
@luciferova Bod č.1 nasypať soľ do UMR a potom doliať vodu.Potom leštidlo a ešte tabletku daj.Niekto tu polemizuje či je potrebné dávať leštidlo ja dávam stále mám W 5 1 liter stojí v Lidli 2,30 e vydrží 2-3 mesiace záleží ? vás je doma,ale aj či človek varí.Takže ešte raz uži si ju. :-) :-) :-)
Odpovedať
@marta2610 prepac, nepochopila som, akoze nevidis, ze som to ja, ci kto? :-N Taka technicka otazka, kolko vlezie toho lestidla do UMR? Inak sranda je, ze mi posledne asi dva razy nerozpustilo vankusik jari, ale to je moja blbost, ze som mala v spodnom kosi obrovsku puklicu k panvici a asi to blokovalo :( No len to som chcela spomenut, ze riad spinavy, ale ako sa leskol loooooooooooooooool
Odpovedať
@nanikaVeď áno,pardon už so sa ospravedlnila . :-D :-D :-D
Odpovedať
@nanika Podľa mňa cca pol deci-deci prečo sa pýtaš?
Odpovedať
Pol deci sem, pol deci tam, do polnoci celá fľaša. :-p
Odpovedať
@marta2610 takze moje zistenie je nasledovne, kedze som tak nejako predpokladala, ze ta nadrzka na lestidlo je kapacitou na par pouziti. Finish quantum lestidlo taha, ale jar berie minimum, alebo vobec, nespominam si totiz presne, kedy som lestidlo dolievala, UMR fici kazdy den a urcite to nebolo dolievane mozno aj mesiac. Totiz, finish som uz dominala, idem momentalne na jari. Sol som dosial sypala asi raz za mesiac, naposledy asi dva tyzdne do zadu, ale kedze chcem ist aj na prasku, tak vysledky budu zasa skreslene, lebo nebudem pouzivat len jedno umyvadlo...
Odpovedať
@nanika Myslíš tým,že ideš na Jari to znamená kapsulky do UMR dúfam ,aby tam dievčatá nedali Jar na umývanie riadov!!!! :-D :-D :-D Ono záleží akú máte tvrdú vodu už sme o tom viac-krát písali.
Odpovedať
@marta2610 Teraz pri com, pri soli, ci lestidle? :) Vidis, s tou jarou ma to nenapadlo, nabuduce budem konkretizovat :) ;-) Som zvedava, ak pojdem len na sypkom prostriedku, ako rychlo miniem sol, ci v tom bude rozdiel... Inak, prasok otestovany, riad bol normalne pekne umyty, len lestidlo pouzivam zatial somat, tak neviem, ake by to bolo s lestidlom z lidla. Tak ale riad mi umylo, aj ked sa zasekla tableta a umyvalo len s vodu, no tak dobre, umylo to asi pol na pol, cosi ciste, cosi spinave, ale hlavne, ze sa lesklo :-N
Odpovedať
@marta2610 v navode bolo najprv vodu a potom sol, ale tej vody sme nevedeli, kolko naliat, sli tam 4 salky a este malo apetit. ale uz sme dali sol. @nanika uz som dosla na ten rozdiel, quantum su v takom umelohmotnom obale nasypane gulocky (to som mala 2ks v umyvacke pribalene gratis) a all in one su tie tabletky (ako sumive mi pripadaju) a to som dala dnes a asi su lepsie tie gulocky. totiz neviem preco, ale riad mam mokry, to nema byt? ci? som z toho tatar... a este mi pri casovaci svieti hviezdicka, co to odo mna chce? a pouzila som ECO program, minule som dala AUTO a riad bol suchy.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?