Je tu niekto zo Žiliny?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ahojte ;-) je tu niekto zo Žiliny? My sme sa pred mesiacom presťahovali do bytíku na Solinkách ;-)
Odpovedať
tak ver, ze to bude stacit aj nam ;-) ten bazen bude len taky bonus, raz ked ta motyka vystreli...
Odpovedať
u mileho maju doma..normalne som bola sokovana,ze bazen na zahrade,ked som tam prvykrat prisla..ze ho vo velkom vyuzivali,ked boli mensi..parada :-)
Odpovedať
tak som prilepila pohlady na nas terajsi dom, teda projekt :-) sever: tam kde je to auto, to je to prestresene statie, hore je terasa a spalnove dvere na terasu... popod to prestresenie sa vchadza do domu vychod: takto bude dom od vjazdu... dvojgaraz a to kryte statie... vidno aj vchodove dvere sever: pergola nad terasou a nad nou terasa z detskych izieb... detske zmensime o 1m a zvacsi sa aj terasa... zapad: hore detske izby (zmensenim o 1m sa zmeni aj jedno okno, aby obe detske mali pristup na terasu), dole presklena jedalen, obyvka a pracovna cast :-) vsetko prestresene pergolou :-)
Odpovedať
jo a gabi: kuchyna je uplne mnamkovaaaaaaa ... zacinam uvazovat tiez o dakej kombinacii k orechu ;-) myslim farebnej...
Odpovedať
ahojky kočky :-) sharin, ďakujem som rada, že sme sa vrátili k našej fialovej x-) tapeta v kuchyni bude poriadna dávka odvahy ale už teraz vieme, že to bude super :-D rozloženie domu mate fajnove ;-) už len aby to bolo, hmm?
Odpovedať
gabi: dakujem, jo nech uz tam fungujem aj realne, nie len prstom po projekte ci monitore :-D inak mne sa ta filajova aj viac paci... aj ked fialovu dako nemusim, zacinam jej prichadzat na chut, ale ziadnej farby nesmie byt zase vela, stratilo by to svoje caro ;-) samo ze chvalim aj belle za take krasne vizky.... belle coskoro ta budem zrejme otravovat s nasim prizemim ;-)
Odpovedať
adi, neboj, čas uteka ako voda a ani sa nenazdate a budete sa sťahovať ;-) aj ja viac inklinujem k fialovej ako ku žltej x-) bell, včera sme boli zajednať posteľ a sedačku, ta bude biela ako v návrhu ;-) ešte ideme objednať tapety a riškova mamina bude tapetovať :-N
Odpovedať
caute sa :-) prave postarka doniesla daky papier zo stavebneho uradu... dokopy mi to nic nehovori, ale je tam datum na ustne prejednanie v juli s tym, ze ak dotknute strany dovtedy neoznamia svoje stanovisko, povazuje sa to za suhlas so stavbou... takze mozno zacneme robit tie zaklady az v tom juli... neva, chceme urobit aspon hrubu stavbu bez okien, a to musime stihnut ;-)
Odpovedať
ahoj Sharin, polovicka bol akuratne kamoske vymeriavat zaklady po dva krat, tiez idu stavat, cakaju na povolenie- drzim palec, aby ste mohli zacat.
Odpovedať
ahojte kočandy :-) sharin, tak hádam nič zle do toho nepríde a budete môcť začať x-) vio a vy ako? čo teraz robkate na dome?
Odpovedať
dakujem kocky :-) no susedia, s kt. sme boli nie su vobec proti, videli aj projekt vopred, ale to neni obr dom, aby komusi zavadzal tienil ci cosi ine prekazalo... skor su radi, ako sa vyjadrili, lebo ocakavju ze obec potom spravi cestu aj lepsie osvetlenie nasej ulice... tak tuk tuk tuk, lebo v poslednej dobe sme daky zakliaty a uz nas opustila optimisticka nalada, tak zakazdym a za vsetkym vzdy cakame nieco zle...
Odpovedať
vio: a tvoj manzo sa tomu venuje? ci je to "iba" konicek?
Odpovedať
Článok sa načítava...
sharin, tak už len aby dobre dopadli sedenia s rudim a môžete ísť na nakup stavebneho materialu ;-)
Odpovedať
gabi: tak k tomu by nam postacilo keby sme predali auto... manzovu dodafku, teda skor mikro bus... :-)
Odpovedať
Sharin, moj je stavbar..kamarati nas poprosili, ci by im to neurobil, lebo chcu co najviac usetrit na robotnikoch a tak. Tak tam bol a no a buduci majitel :-) je zase stolar, takze nam bude teraz na oplatku robit mensiu vstavanu skrinu na chodbu na topanky a na vysavac a tak. Pozical si z prace aj nivelak na vymeriavanie vysok a tak urobili aj to za pol dna.
Odpovedať
a svokor je zase sudny znalec v stavebnictve na dochodku..robi stavebne posudky (ked sa mu chce :-D ) na byty, pozemky, domy..a tak. Viac menej uz len ked ho niekto popyta.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte ako sa dnes mate vio a kedy idete stavat ci v akom je to stadiu?
Odpovedať
vio: tak to su skvele profesie v rodine... my mame totiz stale dilemu ci spustit este dole z ornice tak 0,5 alebo ci to nechat tak... lebo mame svahovity pozemok a taka 1/3 budu dost vysoke zaklady, tak preto uvazujeme ste dat cosik dole zo zeminy... no zial nemame nikoho fundovane, kto by nam to vedel povedat objektivne.... samotny dom je uz vykolikovany, ale preto sa nam to nezda a mozno len vymyslame... lebo stale mame pocit ze to je strasne vysoko...
Odpovedať
to by asi chcelo vidiet osobne, to sa asi neda takto povedat z brucha.. Lindus my nejdeme stavat- pretoze sme zistili, ze peniaze doma netlacime :-), tak len budeme opravovat tuto staru rozpadnutu chajdu svokrovcov a budeme radi ak s tym vyjdeme.
Odpovedať
Profilova fotka
aha...no to nic aj my opravujeme nasu staru chajdu ...a je to nekonecny pribeh ale som rada ze byvame...stavanie by sme asi nezvladli ani finacne ani s nervami:))))
Odpovedať
ahojte..vidim,ze debatujete vo velkom :-) my budeme mat o chvilku obednajsiu prestavu a uz sa aj tesim..lebo viem,ze to rychlejsie ubehne aspon :-D sharin..no jul je uz takmer za dverami..ved coskoro mame koniec juna..takze to rychlo ubehne..uz len nech pocasie praje :-) vio..no to mate dobrych ludi v rodine..my tiez mame stolarov,tak parada..aj kopec elektrikarov a aj vodar sa najde..ale ziadny murar :-D ale stale mam pocit,ze aj napriek krize,ak nejaka vobec je(teda pracovna urcite je)..tak stavebnictvo sa ma stale dobre..
Odpovedať
hih, Kati, moj manzo nie je murar, ma skoncenu stavbarinu, ale viac menej vsetky veci ako vodarinu, elektriku, murarcinu zvlada sam, len obcas si vypyta pomoc odbornika..nam by sa tak zisiel stolar..to je super job!
Odpovedať
ahojte kočandy :-) hlásim sa z domu, dnes mám voľný deň, tak sa teším z toho :-) Evi ja som to s tým 4D ultrazvukom myslela tak, že som na to počula už rôzne názory... kamarátka čaká teraz bábätko, a jej lekár povedal, že má možnosť ísť na tento ultrazvuk, ale musí jej povedať, že je tam riziko nejakého ožiarenia bábätka, že sa to robí inak ako klasický ultrazvuk... že na túto skutočnosť upozorní svoje pacientky len málo lekárov, lebo väčšinou majú s tými, čo ho robia nejaké zmluvy, a je to pre nich výhodné poslať tam čím viac mamičiek... myslím, že len málo lekárov je dnes takých férových, že ti povedia klady ale aj riziká ;-) Samozrejme je len na budúcej mamičke, ako sa rozhodne a určite nejde len o tie prachy za to... a možno máš pravdu, že keď raz budeme my čakať bábätko, tak zmením názor :-) ja len že mám aj takéto informácie... a to nechcem nikoho vystrašiť =-) Pekné meno ste vybrali Šimonko... a budete mať úžasnú kuchyňu, tie posuvné dvierka sa mi rátajú :-) Aďka budete mať zaujímavý projekt domu... taký trošku atypický, ale vyzerá to dobre :-) Kedy začínate??? Gabi a vy ste už zabývaní??? Ako ste to zvládli nakoniec? A ešte sa vám idem pochváliť, že sme oslávili už dva roky manželstva x-) v utorok... ale ten čas neuveriteľne letí...
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj bam srdecne gratulujem...v ten den a rok sa mi vydala kamoska :-) a ako si uzivas volny den ...ozaj a vy ako s byvanim/stavanim/prerabanim :-D
Odpovedať
bam: no cauko :-) aj ja som dnes doma... sice riesim aj robotu, ale vzdy ked robim z domu, tak sa mi robi lepsie ako u klienta... a dakujem za pochvalu domu, je iny vdaka tej plochej streche, lebo krov by nam to predrazil viac ako tato plocha strecha.. navyse mame v rodine izolaterov na ploche strechy, tak by bola skoda nevyuzit to ;-) popri tom sa aj na mna cosi nalepilo z tejto problematiky... a velke plus pri tom je, ze mame plnohodnotne izby aj na poschodi... este nemozeme zacat, cakame na povolenie, 2.7. mame termin na urade, tak som zvedava, co sa bude diat...
Odpovedať
bam, makali sme piatok,sobotu a nedelu, ešte teraz vyhadzujeme zo stareho bytu nejake veci a v novom si to trošku zveladujeme.. nejaky čas to ešte potrva, ale neva :-) babule, je niekde v tom okolí ako bývame nejaka večierka v dome alebo niečo podobne? či ake potraviny su najbližšie? :-) dddd
Odpovedať
ďakujem Linduš :-) s našim bývaním zatiaľ akosi stagnujeme, ale drahý to rieši pomaly... hlavne hypotéku teraz, je to dosť záludné s tými všetkými podmienkami a pod... ale verím, že ešte tento rok aspoň základy stihneme :-) Adi tak to by bola škoda nevyužiť takú príležitosť ;-) keď sú v rodine kvalifikovaní ľudia... no veď človek si stále rozširuje obzor s každou novou skúsenosťou, hm? som zvedavá, či sa aj na mňa niečo nalepí, keď budeme stavať a tak :-D tak držím palčeky na tom úrade... určite to schvália a budete môcť začať stavať, neboj...
Odpovedať
fuu Bam, to by bolo ale oziarenych babatiekna svete!! robi sa to normalne cez brusnu stenu, ako klasicky utz. Ten pan lekar je asi odbornik v stresovani tehotnych mamiciek. kazdy utz predsa vysiela iste vlny, a mierne sa ohreje aj plodova voda pri tom. Kuchynu mame tak na 50% hotovu. Cez vikend ideme montovat jednu stranu toho L- ka- pracovnu dosku a spodne sokle. Musime zistit kolko cm na zvysnu dosku nam bude chybat a podla toho dokukpit spravny rozmer, aby sme co najmenej rezali. Manzo je dnes v Senci este berie posledne veci z bytu, o hodku sa stretne s majitelom bytu a da mu kluce a este ide na ten pozemok k tym znamym cosi domerat a spat do ZA. uz to vidim,ze zase pride o jedenastej vecer. a gratulujem k vyrociu.my ho mame az v decembri.
Odpovedať
ahoj Gabi, neďaleko toho je len Carrefour :-) alebo ešte viem o potravinách Koruna... ide sa tam presne po ceste oproti tomu mrakodrapu medzi domy, stále rovno a na konci je taký nový oranžový panelák, tak za ním zahneš doľava a tam sú tie potraviny... inak aj my tam chodíme, lebo majú lepší výber ako u nás v CBA alebo aj v Lidli ;-) inak dúfam, že pridáš potom fotky, keď sa dostatočne zariadite, hm? :-)
Odpovedať
bam, ďakujem, musím si to tam prejsť nech viem kde čo je :-) jasné, pridám hneď ako s bude dať ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?