Čierna Voda - Panónsky háj I a II

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
caute baby. slubene forum..... inac ma napadlo neviete nahodou co sa chysta ako polyfunkcia na pozemku pri radovkach? dufam ze taky maly obchodik a nie krcma :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No my uz mame, ale len zahradny domcek, a ten nedosvieti az na ulicu. Ale chvali druhu ulicu radoviek, tam to kraaasne svieti! Ale snad par dni pred vianocami pojdu svetielka do akcie, tak este nakupime.
Odpovedať
to hapci: tma vsade okrem jednej ulice (nastastie pre mna, tej nasej)
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim susedov PH I, hlavne tych, ktori ako ja este nekolaudovali, takze akosi pozabudli a nepodavali si nove danove priznanie na dan z nehnutelnosti (rozumej ine ako podali v roku 2009), kedze aj napriek tomu vznikla udalost, ktora si to vyzadovala. Milovany obecny urad CHG, dodrziavajuc zakony SR, ved pre nich su zakony viac ako sväte pismo, aj ked v porovnani s ciastkou dane za stavebny pozemok, je to smiesny bagatel a ide tu len o princip, vyrubil dan aj za pozemok pod komunikaciou, ktory sme kazdy v PH I svoju 1/99 darovali CHG este v roku 2009, teda de facto a de jure je jeho vlastnikom. Podla mna spinavost do neba volajuca, poukazujuca na chrapunstvo ludi pracujucih pre nas a platenych z nasich dani. Kedze nevediac (a nevedomost zakonov neospravedlnuje, no na druhej strane ich vedomost a dodrziavania Ti v tomto "slovenskom molochu" malo kedy pomoze ) som si nepodal nove danove priznanie pre rok 2010, takze som si zaplatit v tomto roku aj dan za pozemok, ktory uz vlastni CHG. Pytal som sa pani dotycnej na danovom oddeleni, ci je "sakra problem" poslat info ludom, ktorych sa to tykalo, ktori jedneho krasne dna budu obyvatelmi "maľebnej dedinky" a ocakavaju minimalnu ustretovost a starostlivost zo strany obce ak jej platia dane a pripomenut im to, kedze okrem tychto zalezitosti a beznych zivotnych udalosti ma clovek tolko problemov, ak riesi barak so super developerom, ze nevie kde mu hlava stoji a ide o pripad, kde na strane obdarovaneho stoji prave CHG. Draha pani mi oznamila ochotne len tolko, ze tychto pripadov tam maju "milion" a chudatko je tam samucka. Tak len pre vasu info v CHG uz bude priblizne + - milion obyvatelov, ktori darovali CHG nejaky pozemok. Riesenie by sa aj naslo aby vratili 1,65 Eur a to mojou ziadostou o opravu dane z nehnutelnosti ale nasledne, by mi ochotna pani, samozrejme v sulade so zakonom, ktoreho sa drzi ako vsetci na tejto rodnej hrude, musela vyrubat pokutu (a to som sa radsej nepytal v akej vyske) za nepodanie si danoveho priznania pre rok 2010, ak v mojom pripade nastali zmeny. Takze zaver pre obcanov (mozno je nas viac), ktori ignoruju zakony tohto statu a nepodavaju danove priznania je, nechat 1,65 Eur chudobnemu CHG, ktory tieto "looooove" ako mi bolo povedane, zuzitkuje pre nase "blaho", takze ak nesvietia poulicne lampy tak nie developer ale CHG je potrebne o to "blaho" poziadat a v roku 2011 si podat nove danove priznanie. Dozdanenia susedia.
Odpovedať
Uff... tak to bolo vycerpavajuce a znicujuce. Ostava nam len dufat, ze nove vedenie CHG to cele trocha poludsti, tesit sa z toho, ze jednu noc svietil cely PH 1 (az na tri lampy hned na zaciatku), no a na tie vianoce:)
Odpovedať
to hann uff... PHII az na tri lampy pri vstupe a celú zadnú časť Bazovej svietila.To len pre presnosť.Bazova,zadná časť, nesvieti už minimálne 2 týždne ,okrem snáď 1 hodiny minulý týždeň. A skutočne neviem koho oslovovať kvôli nesvietiacemu osvetleniu.A hlavne mi nie je jasné,prečo svetlá chvíľu svietia a potom zas nie.Hlúpe reči o samovypínaní ,alebo poškodených kábloch považujem za výmysel a prestáva ma baviť už aj hra na harmonogram.Dúfam,že sa to čím skôr vyrieši.Keby mi dal niekto v tej tme facku ,tak ani neviem, komu sa poďakovať.Prajem pekný deň Ivan3
Odpovedať
zdravim, v postovej schranke som si nasiel Oznamenie o ulozeni zasielky, ale nie na moje meno ale na "Ivana Beranekova" (ospravedlnujem sa ak som to zle napisal, ale je to perom...). Sranda je, ze perom je pisana ulica a cislo domu, co je v podstate moja adresa, len meno je ine... Ak je dotycna osoba tu na fore, nech da o sebe vediet najprv sem na foruma potom si dohodneme odovzdanie. Pekny den vsetkym
Odpovedať
@marcelus zdravim, poslala som vam IP ohladom tej zasielky.
Odpovedať
Viem ,že sa notoricky opakujem,ale dnes ráno bola celá PH II ponorená v tme.Nebyť snehovobielej prikrývky ,tak zas tma ako v rohu.Prajem všetkým krásny decembrový deň Ivan3
Odpovedať
dnes bola planovana odstavka el. energii na niektorych uliciach v ramci PHII, ako mi povedasli na Poruchovej linke ZSE. Normalne to ale davaju vediet Obecnemu uradu a ten musi komunikovat taketo informacie obyvatelom rozhlasom alebo listockami do post. schranok. Udajne to ale na Obec. urade vobec nevedeli a nedostali ani nic postou. Vraj to budu eskalovat na ZSE. Verejne osvetlenie ma stale v zodpovednosti developer - Suche Miesto.
Odpovedať
Profilova fotka
Pekny vecer susedkovia., To s harmonogramom osvetlenia na PH 2 je nejaky kanadsky zartik ??? Nejaki ujovia pobehovali minule po PH2 a pink --svetla odrazu svietili v celej lokalite .. ale prislo nejakych 21,00 a Brusnicovu zahadne niekto vypol . Robi to niekto z PH2???????
Odpovedať
No, vidim, ze sa na tu z toho rozvija detektivka... takze k diskusii tu - ako uz povedal Ivan, ide o pokus zvladnut nevyspytatelnu a zahadnu situaciu s polulicnym osvetlenim na PH2 humorom. To, co vieme, je, ze istic nestaci na pokrytie vsetkych ulic, skor ci neskor nejaka vypane. Ktora, to je zahada, ale mozno fox mulder bude nasledovat svoj nick a pomoze nam dopatrat sa, co sa to tu vlastne s tymi lampami deje. :) Oficialne to ma stale na starosti developer (a zrejme este dlho bude mat), co, ako vsetci dobre vieme, je dost zufale. Ostava nam iba dufat, ze ked sa uradu v Chorvatskom Grobe ujme nove vedenie, bude ochotne zatlacit na developera z moci uradnej a zaujmu verejneho... teda pre mna aspon nejaka nadej. Krasny mrazivy den vam zelam
Odpovedať
Dufam, ze starostlive mamicky strachujuce sa o svoje deti to nemyslia vazne s tvrdenim "deti, ktore sa casto hravaju na ulici" .. kvoli nim chcu poziadat o namontovanie spomalovacov na cesty na PH1, ale dufam, ze ked uz prejavili tolko tuposti a primitivizmu, ze tie spomalovace si nechaju namontovat pred svoj dom aby im pod ich oknami prechadzajuce auta brzdili, nasledne sa rozbiehali a tym zvysovali hlucnost a otrasy... Nabuduce budu pozadovat co? - sused ma pred svojim pozemkom urobene parkovisko? - ale ved je to obecne - tak mu tam zaparkujeme, sused ma vysadeny pred domom travnik? - posleme tam nase deti nech sa tam hraju. My si na nasom pozemnku vysadime kvietky, travnik po ktorom sa nebude sliapat aby sme si ho neznicili, deti vyzenieme na ulicu alebo na susedove parkovisko alebo travnik a ked ten zly sused vyzenie nase deti zo svojho travnika, my budeme len lamentovat "preboha, kde sa tie deti maju hrat"
Odpovedať
Článok sa načítava...
joper bud si uz zabudol, ake to je byt dietatom, alebo ake to je mat male dieta, alebo dieta vobec nemas. Susedsky zivot sa neodohrava len cez plot, ale aj na ulici, aspon na tej nasej a pokial viem aj na vedlajsej urcite. Nase, aj susedske deti sa ucia na ulici bicyklovat, kopat do lopty, kreslit kriedami, tahame sa v zime na sankach, mamicky tam kocikuju svoje deti, stretavame sa tam so svojimi susedemi a budujeme vztahy.... To co ty pises su uplne hluposti a ked chces, ty sa uzamkni na svojom pozemku aj so svojiim parkoviskom a ja ho budem so vojim dietatom s radostou obchadzat.
Odpovedať
myslim, ze joper ma pravdu. Kazdy by si mal od cesty vybudovat co najvyssi mur, aby mu ten neznesitelny detsky dzavot a nebodaj aj rozhovor nezalezenych susedov nedolahol do jeho sidla. kazdy ma predsa svoj nedoknutelny pozemok, na ktory by mu ostatni nemali ani len pozerat. A ty cicushka, ked chces budovat vztahy, tak si laskavo zapni mobil ! Socializacia deti by sa predsa mala odohravat v detskych kutikoch v shopping centrach ... !!!
Odpovedať
tusim niekto to zas zle pochopil a vysvetlil si to po svojom, a ako inak urobil zo seba "obet". kto povedal, ze ma nieco proti detom? bolo tu povedaane len to , aby sme starost o to kde sa budu hrat nase, teda aj tvoje deti nenechavali na vsetkych tych zlych susedov a inych dalsich "zlych", ale aby sme skusili preto nieco spravit aj my a ty. Cicushka nebolo by to od teba krasne gesto keby si namiesto spomalovacov na ceste vybudovala na svojom pozemku detske ihrisko pre vsetky nase deti z PH I. ? To by uz bol teda cin hodny na nominaciu "cin roka" . Urobis to?
Odpovedať
joper, nestojim o nominaciu na cin roka. ale mas pravu, na jar skusim vybetonovat nas pozemok, aby sa dalo lahko po nom kocikovat a bicyklovat a aby sme nezavadzali aj s nasou tupostou a primitivizmom pretekarom na ceste.
Odpovedať
Profilova fotka
Pozdravujem vsetkych, citajuc tuto diskusiu som vsetkymi desiatimi za bezpecnost deti, aj ked este ziadne nemam a este nebyvam na PH I, no tiez sa zamyslam nad opodstatnenostou spomalovacov, ktore skutocne cloveku, ktory ich bude mat priamo pred domom usmev na tvar nepriniesu. Stale som si myslel, ze spomalovace su na miestach, kde si dana lokalita chrani vlastne uzemie pred prilezitostnymi cestnymi piratmi. Myslim si, ze ak vsetci, co v tejto lokalite byvaju a maju alebo budu mat deti, si ak maju aspon priemerne IQ uvedomia ako sa jazdi v obytnej zone a nebudu vlastnym pricinenim ohrozovat ci uz svoje alebo susedove deti. No ak je to niekto, kto sa potrebuje strasne rychlo presunut od svojej branicky na hlavnu cestu z Ciernej Vody, tak tomu ani 20 spomalovacov nepomoze, pretoze bud bude pri nich flekovat a divoko akcelerovat alebo ich preleti bez mrknutia oka ci uz s podvozkom alebo bez neho, pripadne pri SUV ich ani nezaregistruje.
Odpovedať
som rada, ze su tu ludia, co vedia nazor prezentovat aj inak, ako bezdovodnym urazanim druhych.
Odpovedať
o tom či tie spomaľovače pomôžu alebo nie - ja verím že rozumným a slušným minimálne "pripomenú" kde sa nachádzajú (ak sa pozabudnú), nuž a tým čo nebolo zhora nadelené, tým nepomôže nič. Na strane 95 je tu pár príspevkov na túto tému. Ináč, krásne a spokojné Vianoce prajem všetkým.
Odpovedať
Ak som niekoho nechtiac urazil aten/ta,ti ... to pochopil/i ako urazku tak sa mu ospravedlnujem :) Ale to, ze cicushka vybetonuje svoj dvor to bolo povedane resp. napisane so zahryznutim si do jazyka :) lebo vieme, ze to nespravi, a preco by aj mala ... Ja viem, velmi lahko sa hovori, o niecom na com sa nemusime priamo podielat, vzdy cakame ze to niekto urobi za nas
Odpovedať
Joper, myslim, ze Cicushka to s tym vybetonovanim myslela ako humor - ulicu detom nenahradi vybetonovany dvor, ani najlepsie preliezky ci luxusne hracky. Su tam kamarati, dobrodruzstva, bicykle, tajomstva, smiech. Ked to nepoznas, tvoja skoda. p.s. Cicushka, pridite niekedy aj na nasu ulicu do PH2:) Tu zatial deti nikomu nevadia a, tiez zelam vsetkym krasne a pokojne sviatky
Odpovedať
hann, ale kde, myslela som to vazne. :-) Naozaj tych par metrov stvorcovych vybetonujem. Len budete sa musiet kvoli obmedzenej kapacite zapisovat do poradovnika, aby neprislo k nejakej kolizii. A budem musiet vymysliet nejaky rozvrh, ktory den sa bude co robit, aby sa nezrazali bicykle s kocikmi. A samozrejme, ze najpohodlnejsie je, ked za mna robi niekto iny. :-) Ved tajne dufam, ze si to tu niekto z kompetentych precita a zacne za nas konat! :-D :-D Ale dost bolo srandy ;-) Naozaj, este som sa nestretla s tym, aby tu niekto nadaval inym do tupych a primitivnych za vyjadrenie svojho nazoru. Bol to iba moj nazor a nikto nejde este nic nikam montovat. Ale myslim, ze clovek si velmi rychlo spravi obraz o tom druhom podla toho, ake slova voli. Ale joper, pridaj sa na najblizsiu susedsku akciu, kde mozeme spolu diskutovat o tom, co by bolo najvhodnejsie riesenie. Len teraz neviem, ci ti nebude vadit, ze sa to odohrava na ulici a pobehuju okolo nas deti...aj po trave.
Odpovedať
parcelácia PH3
Odpovedať
Vsetkym prajem pekny novy rok! Neprajem ho vsak tym, ktorych psi milacikovia nam nechali pred domom (R17) vianocne prekvapenia pri plynovych hodinach...a to obrovske psie 'ho..v..na'. Cize to musel byt niektory z tych ridgebackov alebo vyziel co tu pobehuju. Je to naozaj nechutne ze pokazde, ked idem vybrat postu musim skakat pomedzi psie vykaly! Apelujem na vsetkych psickarov aby sa o svojho psa starali ako maju... tj. starali sa aj o jeho vykaly a nie len peknu srst !!! Ak nemate na sacok staci dat vediet a ja ku schranke nejake zavesim!!! Ostatnym sa ospravedlnujem za novorocny prispevok ale vytocilo ma to. Ak nahodou niekto viete o koho sa jedna a videli ste niekedy ich psov kadit pred nasim domom alebo hocikde inde, dajte mi prosim vedeit cey IP. Rad by som sa s takym clovekom stretol a dohodol sa ako dalej...
Odpovedať
Profilova fotka
Suche miesto 2 - http://www.eurohouse.sk/ Stastny novy rok.
Odpovedať
Ahojte. Aj ja Vam vsetkym prajem stastny a uspesny rok 2011! Chcem sa popytat obyvatelov PH2: Dnes som videla v PH2 pobehovat mladeho cierneho vlciaka. Nemal ziadnu znamku a ani obojok. Neviete niekto, co je to za psa? Patri niekomu? Pritom pred par dnami mi suseda vravela, ze este v decembri v PH2 videla 2x pobehovat cierneho mladeho vlciaka a ze sa bala (maju male dieta). Vtedy som dufala, ze pes dakomu patri. Ale dnes, ked som ho videla osobne, obavam sa, ze je bezprizorny. Pytam sa preto - ak nikomu nepatri a nikto ho nechce, ci by mu snad nebolo lepsie v nejakom znamom utulku, kde by mal aspon strechu nad hlavou a jedlo. Prosim Vas preto o akekolvek info - aj cez IP, pripadne ak treba, pomoc s odchytom. Pripadne ... akykolvek lepsi napad... Samozrejme, najviac by ma potesilo, ak by sa nasiel majitel! Dakujem.
Odpovedať
Ahoj atka2, myslim, jestli to neni pes PamStavu, mivali tam takoveho na hlidani, tusim, ze to byla holka. B.
Odpovedať
Ahoj, beerucha, vdaka za info. A prosim, ak mozes, skus zistit viac. No a ak je tak, ako pises, je to dievca a sterilizovat ju zrejme nedali, budeme tam mat cez rok aj steniatka... A zrejme 2x do roka! Ale nechcem krivdit, mozno sterilizovana je. Ak mate niekto viac informacii, zrejme ti, ktori byvate pri Pamstave, dajte prosim vediet. Dakujem.
Odpovedať
ten pes sem tam byva zavrety na pozemku v kde parkuju nakladne auta .... (roh suche miesto, lesik)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tak ten pes z arealu PAMstavu je fenka a je z utulku, cize sterilizovana by mala byt. Ale nie je uplne cierna. A je skor stredneho vzrastu - nie je cisty nemecky ovciak, taka poulicna zmeska. Neviem ci by som ju popisala ako velkeho cierneho vlciaka. Ale tulat som sa ju nevidela, vzdy len za branou. Do PamStavu si ju vzali chvilku potom ako sme my prichylili Lessie. Ten pan z PamStavu Lessie velmi chcel, ale uz sme mu ju uz nedali, tak si pytal adresu na utulok na Poliankach a este v ten den vecer priviezol tuto fenecku. Viac o nej neviem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?