Z čoho postaviť garáž?

Ahojte. Na foto je nákres dvojgaraze ktorú by som chcel tento rok postaviť. Platna bude betónová komplet len mam dilemu z coho stavať co sa tyka financií. Garaz bude nevykurovana ( mozno nejaká piecka alebo nejaké priamotopy elektrické neviem) chcel som stavať z dreva. Klasika konstrukcia z vonku osb potom nejaká izolacia asi vata vnutri osb. Z vonku 5cm polys a natom omietka. 2. Varianta je nejaká 20tka porfix 5cm polys a omietka. Priklanam sa zatiaľ ku drevenej konštrukcií. V garazi bude iba natiahnuta elektrika. Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
Stavt drevogaraz je narocnejsie ako murovat a to robim s drevom stale ale lahsie sa mi muruje.
Odpovedať
Chcelo by to prerátať finančne ktorý variant je lacnejší no varianta s porfixom je určite blbuvzdornejšia není tam až tak dôležitá vzduchotesnosť čo pri dreve je kĺúčové. Je to podľa mňa jednoduchšie na realizáciu. Mimochodom 4,5m sa ti zdá dosť na auto?
Odpovedať
@treborztv je to nakreslené aby to splnalo iba ohlásenie. Pri realizácii to pôjde ešte o meter viac 🙂 zas pri murovanej potrebujem urobiť aj základové pásy nie? Navyše veniec betónový....neviem. o otca sme stavali komplet z dreva pred 6 rokmi a stále je bezproblemov. Akurat ze ju nemá zateplenu. Iba konštrukcia a osb a natom omietka
Odpovedať
ja som minule videla montovanu garaz, nad tym si nerozmyslala?
Odpovedať
@bibiana177 urcite nie. Myslíš gardeon? Keď som si dal u nich konfiguráciu vyšlo to 10 000 za uplny základ. Hlavne ze na stránke vyskočí ze ich garaze majú 1/3 cenu ako murované...
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@martinak15 Mám 5,7m vnútorný rozmer a je to len tak tak ak chcem niečo vybrať z kufra a zároveń mať možnosť prejsť okolo auta aj vpredu. Záleži aj aké máš máš. 🙂 Základové pásy treba aj pri drevodome alebo ak chceš na platni dá sa aj murovaná na platňu ale fakt na platňu urobenú tak ako sa má nie len že vykopeš 20cm a zabetonuješ.
Odpovedať
@treborztv garaz bude iba na autá 🙂 ostatné veci ako bicykle a podobne majú svoj priestor inde 🙂 mazda 3 a superb combi 🙂 stačí 🙂
Odpovedať
@treborztv urcite malo
Odpovedať
@bibiana177 su hrozne vozia ich z polska a nenormalne si na nu prihodia za zmontovanie
Odpovedať
@martinak15 mozes na patky postavit z osb dosiek Ako drevodom ... tie montovane co si spominal je to hrozne vozia ich z polska a kvalita nic moc take ľapky a prihodia si na nich 300%
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 ked mas platnu, tak je aj toto moznost z coho steny...... usporis priestor a mas hned aj izolaciu... na stenu klimu a mas kurenie cez mobil... https://www.youtube.com/watch?v=HGZwn...
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme to tiez riesili a nakoniec sa muz rozhodol pre porfix. Urobil celu garaz takmer sam, ked mal volno a nelutujeme
Odpovedať
@zuzcek1988 ďakujem. Asi sa priklonim k tomu porfixe 🙂 bude lepšie aj keď budem chcieť nejaké poličky a podobne navrtat
Odpovedať
@martinak15 my mame regaly, aj bicykle povesane, navrtane. A hlavne moj muz sa vela radil so stavbarmi a kazdy povedal, ze ked uz, tak murovat. Jedine co lutujeme, ze sme dali dĺazbu. Teraz by sme radsej volili lesteny beton
Odpovedať
odporucam murovane.bude tam dost klud a to je pre hlodavce idealne 🙂
Odpovedať
@profistavbari urcite teda vyhráva tehla...ci bude 20tka porfix alebo tehla uvidime podla ceny. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 pises, ze chces len na ohlasku, teda do 25m2, to mas pri pribliznom obvode 20m (6x4m np) a 20cm stene hned 4m2 v haji...
Odpovedať
@majkoj ked to bude montovane z dreva tak nebude stena 200mm ale 160mm tam je ta uspora miesta? zanedbatelne.
Odpovedať
@majkoj ohlasku kvoli papierom. Pri stavbe sa nejaky ten metrik prirobi
Odpovedať
Profilova fotka
@martinak15 ak ides stavat z dreva hlavne si nedaj z exterieru osb dosku, lebo budes musiet riesit parozabranu. Ja som to neustriehol a potom som sa tyzden hrajkal s parozabranou... 😬
Odpovedať
Profilova fotka
ja som robil drevenu dvojgaraz, zaklady, betonova platna, 6 drevenych stojok, sedlova strecha. Potom obil drevenym obkladom a spokojnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari on nestavia nizkoenergeticky barak, ale nevykurovanu garaz, tam nepotrebuje ziadnych 16cm.
Odpovedať
@majkoj a z coho to chces staviat? zo stesnej laty? ved nosna drevena stena je 140mm ˇplus osb...
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari uplne v pohode z beznych 5x10 .
Odpovedať
@majkoj aj keby 10... 2x osb a ma 12,4 ja som pisal 14 tak ako bude zastavana plocha oproti 20cm nosna kvadra?
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari stale to mas o 1,5 m2 viac pouzitelnej plochy.
Odpovedať
@martinak15 tiež som si týmto prešiel,zvažoval som všetko možné-nakonies som si to postavil sám z 20 porfixu.Za mna určite niečo murované..ako ti už napisali viaceri.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?