Výstavba domu postačí nám 80.000€

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý večer s manželom ideme stavať dom 9 * 11. Ide o jedno podlažný nepodpivniceny domček hore poschodie budú podkrovné izby. A máme na to rozpočet 80 tisíc. S tým že zakladova doska je už urobená aj všetky prípojky okrem plynu . Robí nám firma ďakujem pekne za odpovede
Odpovedať
Ach jaj tieto temy o cenach. Napr. pred 2 rokmi ked sme si zistovali ceny tak boli uplne inde ako su dnes. Isiel hore nielen matetial ale aj cena prace. Preto ked niekto pred 3 rokmi postavil za 800 eur/m2 dnes by to uz podla mna nedal. My sme napr. len za HS dali tych 80 tis., ale stavba bola komplikovanejsia. Takze cena sa neda aplikovat na kazdy dom. Osobne si myslim, ze sa standardny dom okolo 100 m2 zo standardnych materialov za tie peniaze postavit neda.
Odpovedať
Za seba poviem, ze postavit dom za 80 tisic, ak su uz postavene zaklady, a ste z okolia Starej Lubovne, sa urcite da. Ale cim viac z tych stavebnych prac si viete zrobit sami, tym lepsie. Ale tu na fore jednoznacnu odpoved nikdy nenajdete. Kazdy ma svoju pravdu. @janusik23
Odpovedať
@kreola ale da, len svojpomocnocne a bez problemov. Ja staviam 200m2 bungalov a planujem sa dostat na 100k s TC voda/voda,stenove chladenenie/kurenie, aktivnou rekuperaciou, cetralny vysavac, velkoformatova dlazba celoplosne, ..... Proste si postavym dom v nadstandarde svojpomocne za cenu podpriemeru stavany firmou!
Odpovedať
Profilova fotka
@pircuk ďakujem krásne za odpoveď. :) Máme šikovných príbuzných takže také práce v dome si vieme urobiť sami
Odpovedať
@originalx dik za linky ... no OK, to su uz ine speciality zasa ked clovek nevie kam s peniazmi ... kamos si ide kupit toto: Mercedes-AMG S 63 4MATIC+ kupé ale tesim sa, bo si zajazdim aj ja :) :) ;)
Odpovedať
@atak77 daj mi linky, lde to kupim za tie tvoje ceny.
Odpovedať
@originalx oficiálna cena už od 180 030,00 €... Neviem za koľko to bude kupovať, plánuje v lete... Pár faktov https://www.mercedes-benz.sk/passenge...
Odpovedať
@atak77 nechapem preco sem davas nejake auto, co to ma z domom spolocne?
Odpovedať
@originalx ušla Ti asi pointa. Spočíva v tomto "zasa ked clovek nevie kam s peniazmi" Reč je o Tvojich cenách veci v kúpeľni co si sem dal.
Odpovedať
@atak77 ak ti kamarat da zajazdit /ja by som ti nedal/ dufam, ze sadnes do takeho auta s respektom. Pred jazdou si este pozri par videi z youtube o nehodach supersportov. /ako dementni nevybureni showmani zaklincuju paradne auta a niekedy aj ludi... som majitel amg63 - mighty M156 :-D
Odpovedať
@rapidek chlape jazdil som na okruhu a mal som v rukách naozaj silné autá. Nemám 18 rokov a vyburil som sa už dosť za mladi. :-D
Odpovedať
@atak77 jasne, better safe than sorry. len som siril osvetu :-D nech sa dari
Odpovedať
Článok sa načítava...
@rkorba drzim palce to si potom frajer :-). My by sme toho neboli schopni :-S .
Odpovedať
@rkorba neviem v akom štádiu stavby aktuálne si, ale teda držím palce, aby si dal 200m2 dom za 100k€. ;-)
Odpovedať
@megdesign taham elektro, april omietky, maj sadrokarton, jun, malovka -jul, august dlazba obklady, sep-okt zateplenie, montaz technologie ... Cenu pocitam bez terasy a bazenu samozrejme :-) Ak ma oslovi drahsia dlazba , tak sa to predrazi, ale nejdem striktne po cene, takze keby to bolo 110k nevadi.
Odpovedať
@rkorba nekrič hop kým si nepreskočil. Keď skolauduješ stavbu potom sa chváľ koľko Ťa stála svojpomoc
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?