Výstavba domu postačí nám 80.000€

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Dobrý večer s manželom ideme stavať dom 9 * 11. Ide o jedno podlažný nepodpivniceny domček hore poschodie budú podkrovné izby. A máme na to rozpočet 80 tisíc. S tým že zakladova doska je už urobená aj všetky prípojky okrem plynu . Robí nám firma ďakujem pekne za odpovede
Odpovedať
riadna komedia :-D :-D :-D
Odpovedať
@janusik23 mna ste nesklamali. ;-) Ja som len napisal svoj nazor/skusenost. PS: zakladovy zemnic vam dufam do zakladovych pasov dali. :-) PS2: tiez som bol na zaciatku optimista, rozpocet som mal na svojpomoc nadstaveny na bungalow 9x13 metra na 60 000€, pozemok som mal. Dokonca rozpocet potvrdeny od projektanta, ktory projektoval dom a zaroven je stavebny dozor. Momentalne som na 109 000€ a to este nemam ani zateplene, ani fasadu, ani ploty, ani chodniky, ani parkovacie statia. :-N Podotykam, kazdu tehlu som ulozil na dom vlastnymi rukami, zakladove pasy aj dosku som tahal ja s otcom a svokrom. Firmy robili len krov, pokladali skridlu, stavali komin, potery a vyrabali/osadzali okna...
Odpovedať
Neviem si predstavit,ze firma postavi za 80tis,ale na druhej strane poznam partiu zivnostnikov z oravy,ktori su lacni,ale fakt neskutocne sikovni. A nebehaju zo stavby na stavbu,ale venuju sa jednemu domu,kym ho nedokoncia. Verim,ze ste sa na takychto natrafili, tito by to vedeli v takej cene postavit.Nepytali ste sa ludi,ktorym teda v dedine stavali,ci sa oni zmestili do rozpoctu a o kolko ho prekrocili? Lebo na zaciatku sa ti zda,ze vsak to len strecha a komin a tam mur,tam preklad,ale ked si naratas vsetky serepeticky okolo toho,tak sa peniaze rychlo kotulaju a na konci zistis,ze nie je z coho dokoncit omietky,podlahy a podobne.
Odpovedať
Profilova fotka
@catscan áno stala sa aj taká vec bol doma pol roka
Odpovedať
@lukas2589 Ty hovoris o dome ci nabytku a spotrebicoch? Kupelna za 5k jedna? to mas velmi slusnu, nmev iem co ma kazdy potebu hovorit ze ked jeho kupelna staqla 5 inemo nemoze stat 1000? @janusik23 ak mas platnu +80k a dom bude jednoduchy t.j. normane okna ziadne kktiny drevohlinikove posuvne a ine onanoviny co kazdy nutne potrebuje k zivotu tak sa asi da, ale plot okolie a zariadenie tazko. inak 10cm polystyren daj asi 15 ked uz davas
Odpovedať
Ja pridam svoju skusenost. Poschodovy dom 8*11, podla en. certifikatu hranica NED/PD domu, Inak NED, stavba aj s kuchynou - komplet dom nas stal nieco malo pod 100 tis. €, samozrejme je potrebnych dalsich x tisic € na dokoncovacky okolo domu. Zaklady vo vlastnej rezii, ostatne cez rozne partie. Dom mam tehlu na lepidlo zatepleny sokel 16 cm, fasada 20 cm, strecha 40 cm, trojskla, kurim elektrokotlom do podlahovky + male 4 kW kachle, rekuperacka. Naklady na cely dom (el. energia) 110 €/mesacne (poslednych 12 mesiacov). Pri stavbe sa viete dostat na uroven 700€-800€/m2 ak je poschodovy, bungalov je drahsi.
Odpovedať
Profilova fotka
@sysell ďakujem veľmi pekne my k životu potrebuje mať normálny dom a nie žiadny luxus ktorý ľudia fakt preháňajú. Ďakujem za každé rady. Mne sa jedná o domček z vnútra. Na oplotenie a iné veci máme tiež financie ktoré vieme použiť. A nedá sa všetko naraz.
Odpovedať
@megdesign napodobne..rozpočet 90k, ale vedeli sme, že bez zateplenia, bez jednej kupelky atď. atď., tak aby sa tam dalo tak polonormalne existovať.. Sme presne v tom štádiu, kde sme chceli byť za 90k a sme na 110k. Aby to ako tak vyzeralo zvonku/zvnútra, počítam ďalších 45k.. Ak by to dokončovanie malo byť bez kompromisov, potreboval by som ešte 60-70k...
Odpovedať
@sysell kupelne mam dve ako asi kazdy dom. Ked chces ist do domu byvat potrebujes aj nabytok.
Odpovedať
@lukas2589 ale kupelna nestoiji bezne 5k, a nabytok sa da doniest stary z druheho domu alebo aj lacny, ratat nabytok do ceny domu je mimo
Odpovedať
@sysell a kolko stoji bezne kupelna?
Odpovedať
Profilova fotka
Ked ono sa to nezda @mistro, ale tisicka sem, tisicka tam a zrazu su z toho desiatky. Jedna vec je realita a druha su planovanie a ocakavania. Viem o tom tiez svoje, tiez sme si tym presli, aj vela ustupkov sme napokon museli kvoli financiam urobit, ale co uz narobime.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@janusik23 Ja na rozdiel od iných si myslím, že za tých 80000 € čo sú ešte k dispozicií a základy sú už hotové to hravo date, keď obaja z manželom pripojite ruku k dielu.
Odpovedať
Profilova fotka
@janusik23 co vsetko planujete za tych 80 ? Akoze zaklady mate a planujete do toho vmestit hrubu stavbu + dokoncenie resp zobytnenie ? My realizujeme rovnako podsklepeny maly domcek s obytnym podkrovim. Financny strop mame viac menej podobny a verte ci neverte obcas mam strach ci sa zmestime a to mam sikovnych chlapov doma takze svojpomocne. Ozaj sa to nezda ale peniazky sa kotulaju najviac tam kde to neni vidiet suteren nas doslova zozral....Verim ze by ste sa mohli zmestit na taku obyvatelnu uroven ak clovek nespekuluje :) ale pri stavbe firmou si niesom moc ista. Kazdopadne drzim palce :)
Odpovedať
@ruren v podstate vsetko sa da, ak sa chce, ak je snaha. Len si to bude vyzadovat aby aj oni prilozili ruku k dielu ako si napisal. Niektore veci bude treba urobit svojpomocne aby to vyslo ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@ruren som rada že aspoň niekto je tu pozitívny. Základy sú urobene materiál ako porfix kúpený a firma nám to potiahne až pod strechu. Chcela som vedieť či sa dá z vnútra si ho pekne zariadiť. Nepotrpím si na drahé veci. Ale zas nechcem aby sa mi po roku rozpadol dom. :)
Odpovedať
@originalx tak isto nie 5000... Teraz idem robiť hornú kúpeľňu, tak obklad a dlažba cca 250,€ vaňa 190€, wc 60€, umývadlo do 100€, batérie 2x50€, 2 konzoly plus skarovka pod umývadlo cca 50€, zrkadlo 50€, svetlo 2x 50€ a ešte asi nejaká skrinka vysoká... 60-80€, Lepidlo a fugovacku mám. Skrinka, svetlá, zrkadlo z IKEA. Umývadlo, wc, konzoly, skarovka OBi, vaňa Jika smaltovaný Ptacek. Tak do 1000€. Technickú Mám hotovu, a to bolo a niečo lacnejšie... Menej obkladu. Nejaké fotky mám v albume, aj keď akurát sprchac asi nie.
Odpovedať
@roboza obklad 250e.... mna stal 1500. V technickej pomaly najlacnejsi ma stal 550 tak za 250 si to neviem predstavit. Sparovacka bola draha neviem uz kolko ale to mna zarazilo ale kupoval som najlepsiu. Mozno sa da lacnejsie ale geberit komplet 400. Skrinka pod umyvadlo 500... tak do 1000 bez sance. Len robota bola za 1000cku...
Odpovedať
@lukas2589 zabudol som ešte započítať prieckovky pod vanu, lebo ich mám ešte pol palety. Wc normálne cersanit samostatne stojace 42€+10€ doska. Sparovacka Knauf biela a sivá okolo 10€. Neminul som ani celé vrecká. Poličky pod umývadlo nemám odfotené, ale robil som to sám. Dlažbu sme dali Street a obklad ten čo je odfotený 12,50 alebo koľko to tam je.
Odpovedať
No a to je presne to čo som písal na začiatku. Keď bude človek šetriť a kupovať lacné materiáli, tak postaví dom za 80 000€. Ak si dá kvalitnú linku, sanitu obklady a pod tak ho interiér bude stáť kľudne aj o 15000€ viac. 100 ľudí 100 chutí niekto by si nikdy nekúpil "kúpeľňu v OBI" a pre iného to nie je priorita.
Odpovedať
cena materialu podla kazdeho poziadavok, niekto vyvali za kupelnu 10 000eur a niekto svojpomocou za 1000eur, takze asi tak. Treba ratat, ze cena prace sa rovna = cene materialu resp. 1,5-3x viac v pripadoch ako kurenie, obklad, voda... a este kopa majstrov, co ma obe ruky lave...
Odpovedať
yoyo, vsetko je to o kvalite ... das si sprchovaci kut najlacnejsi za 200eur domov? ALEBO za 1000 eur ... a takto je to so vsetkym 8-)
Odpovedať
@atak77 no len pomaly ... Sprchovacie kúty začínajú okolo 110€ ... nás stál dvojnásobok :-D
Odpovedať
@roboza no tak ja da co mna bude cca stat: Obklad-2000€, dlazba-500€ sklo na sprchac po strop 120x260x12- 500€, wc misa geberit s bidet sprskou-3990€, tlacitko geberit-400€, modul geberit-200€, umyvadlo+zula pod-1000€, podomietkova sprcha grohe termostaticka-1000€, vana-1500€, zrkadlo+osvetlenie-300€, rebrik-100€, bateria grohe cube vana+umyvadlo- 1000€ Spolu bez roboty-12700€
Odpovedať
Este som zabudol sprchovy zlab alcaplast nerez - 200€
Odpovedať
kiez by aj ta kvalita bola taka ako ceena.uz len samotna dlazba kazda inak odrezaana a kazda iny odtien.toto ked mi povedali originalnom ochode.a tak to je sovsekym.si myslite ze wau to musi byt super a pritom to je vsetko doveze.robila som vo firme kde vyrabali krby ani jeden u nas nezostal a vy kupujete polske sunty.
Odpovedať
@originalx tie ceny mas z Marsu? ze tlacitko Geberit co stoji 40e za 400e a podobne :-D :-D :-D ci si to myslel ironicky vsetko? ani neviem ... ale asi hej :-)
Odpovedať
Ja za co musim za to priplatim, ale vacsinou idem v ekonomickom mode :-) Takze sice vana bude za 1500E, ale dlazba bude stacit i z merkury 20E/m2:-D Napr ja budem mat viac elektroniky v kupelni ako niekto v obyvacke =-)
Odpovedať
@atak77 no na slovensku su veru ceny z marsu, ja ich neurcujem, bohuzial. Tu mas to tlacitko sigma40 s odsavanim smradu co chcem: https://www.kupelnashop.sk/sigma-40-t... Vsetky ceny som tam dal realne, aj wc misa.
Odpovedať
@atak77 https://www.kupelne-ptacek.sk/geberit...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?