Vsetky náklady pred stavbou

Profilova fotka
Prosím Vás, niekto kto teraz urobí stavbu aj ked firmou aj ked sám prosím napíste mi vsetky náklady súvisiací so stavaním: stavebné povolenie, iné povolenia, vymera pozemku, potom kolko stojí elektrická skrina vonku, napojenie na elektrinu, napojenie na kanalizáciu, kolko stojí kanalizácia za meter,lebo nenájdem nikde ani cca ze s akymi nákladmi musíme rátat aby nevisli nám nejaké prekvapenie potom a nejaké necakané náklady. Neviem ze kde by som mohla to spytat? Na stavbenom urade? Dakujem vopred za pomoc
Odpovedať
@schlar_vivi teta ved rozmyslaj, na stavebnom ti budu nacenovat skrinku? Papiere, projekty pripojenia sieti, kolky atd - radovo stovky eur. Kanal, elektrika plyn atd na tvoj pozemok - zalezi odkial a ako sa napajas- (skrinka vykopy, tahanie sieti, kopenie cesta atd...) - radovo vela stoviek eur aj tisice.
Odpovedať
@schlar_vivi veľmi veľa záleži od lokality, kde chcete stavať. A od toho sa odvíja cena. Bude vám to robiť firma, rodina, alebo sami? Skús to upresniť, lebo takto ti nik neporadí.
Odpovedať
Profilova fotka
https://old.modrastrecha.sk/blog/norc... tu je par poplatkov, ale neviem, ci ceny uz nesli hore. Ostatne poplatky su cisto individualne.
Odpovedať
@schlar_vivi fuha, tak to by niektori ludia riadne dlho pisali. Co mi bracho hovoril, tak to je neskutocne vela veci, poloziek.
Odpovedať
Odloz si na to 5000€ a vides pokial nemas nič neobvyklé.
Odpovedať
Nejaký rozpočet musíte predsa mať. My sme to riešili tak, že sme si stanovili rozpočet a podľa toho sme si naprojektovali dom, aby sme sa vošli. A aj tak sme nevošli 😂 Chyba nám cca 20 000-30 000€ ak by sme to chceli nakomplet aj s exteriérom.
Odpovedať
katalogovy projekt 1400e, projekt pripojok a osadenia 600e (este do 100e bude kanalizacia), geodet 100e (zameranie zakladov), plyn do 200e, vyjadrenie sevaku cca 2x30e, poplatok elektrarnam za pripojenie 220e, t-kom 13e, znalecke posudku 150-250e (pozemok, rozostavana stavba), geodet 200e (zameranie pre zapis na rozostavanu stavbu), pozemkovy urad cca 50e, ziadost o stavebne 50e (obci), vklady do katastra do 100e. skrinku sme vyberali na murik - 100e, cela zostava skrinky stoji cez 200e. aby sme dostali hypo na rozostavanu stavbu, museli sme si to dat poistit. to bolo okolo 160e, no ponuky sme mali aj 300e za poistku. pripojku vody, kanalizacie, plynu este nemame. aktualne cakame na okna...takze este netreba vsetky pripojky
Odpovedať
@denisalv v akom stadiu ste? zo zvedavosti. lebo u nas to bude tiez tesne a to bez exterieru a casti zariadenia
Odpovedať
@leatea no už síce bývame, vo vnútri mi chyba krb, obložiť schody, na jednu stenu na schodisku chcem dávať tehlovy obklad tam aj to ešte chyba, alarm, vstavané skrine nemáme žiadne, vonkajšie zaluzie, vonkajšie schody obložiť, zámková dlažba, brána a plot spredu, pergola na terasu, schody na terasu. No a dekorovanie interiéru, nejaké záclonky a take drobnosti okolo toho.
Odpovedať
Profilova fotka
@leatea no áno na to som myslela. Velmi pekne Vám dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@schlar_vivi ešte si pre zistite či kde staviate nemá mesto alebo obec miestny poplatok za rozvoj kde to moze byt 15-35EUR za m2 celkovej plochy. https://www.epi.sk/zz/2015-447 (s tymto sme neratali ale sikovna starostka to zaviedla pred vystavbou domov) Odporucam tiez dat si vybavit stavebne povolenie cez ludi co sa tomu venuju a inkasuju cca 200EUR a usetrite si dost nervov 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?