Základy na 110m2 dom

Prosím Vás, viete mi poradiť? Za 17 500€ by sme vedeli postaviť základovú dosku + vytiahnúť základy do 1,5m? Jedná sa o 110m2 domček. Je to reálne, či skôr nie? O týchto veciach nemám vôbec šajnu, a myslím, že Vy viac skúsení by ste mi vedeli viac pomôcť. Za každú radu vopred veľmi pekne ďakujem.
Odpovedať
1
2
@michaela136 projekt máte, tam sú jednotlivé položky, teda ak máte výkaz výmer? Čo ja tipujem že nemáte!. Bingo vyhral som. Treba viac info: Svah? Železo v zakl.pasoch? A hlavne LOKALITA!?
Odpovedať
Nám firma spravila komplet pivnicu so zakladmi a doskou za 20.000€...zaizolovana styrodur 10tka,schodicko, betonovy strop...a dom vo svahu,cca 120m2...cize vy sa musite zmestit do tej sumy aj keby neviem co...zaklady 150cm + zakladova doska.. odhad moj do 10tis €
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
mna stal material na 90m2 zaklady 6500€ a ytong na cely dvojposchodovy dom 8700€, cize so svojpomocou date kludne aj cele prve poschodie.
Odpovedať
Mna doska stala 77€/m2 pozemok mam rovinu 3 rady DT a kopec zeleza a porfix 5000€ ale vsetko si robim sam okrem bagra a betonu. V tej cene nie su pripojky na siete a projekt. Cize ak doska a murivo tak sa to pri 110m2 da aj ked budete platit za robotu ale este zakezi ci je to rovina alebo svah
Odpovedať
@michaela136 ak nemate komplikovany pozemok a nebudete vyzahovat DT na via cako 3 Rady tak urcite ano.. ale chcem vas upozornit ze ak potiahnete mury len do vysky 1m a potom zavolate znalca koli hypo je mozne ze Vam banka ziadost zamietne...ona vsade tvrdi ze 1m staci, ale realne chcu vidiet az po strechu, resp.,po veniec... viem o com hovorim..sam som si to presiel cca 1 mesiac dozadu... tak aby ste potom nemali oci pre plac..ze stavba nic, peniaze fuc a hypo stale nieje schvalene...
Odpovedať
@mcsmekac 2000eur za mury??? prosim trosku to rozved za kolko tych tehal ci ytongu si dal len 2000 EUR
Odpovedať
Profilova fotka
@pluvko myslel do tej metrovej vysky
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac jasne...ale tak ked uz objednavas murivo tak asi na celu stavbu nie len na ten meter..vijde to potom drahsie...predsa mnozstvena zlava
Odpovedať
@wolodymyr jasne chapem...
Odpovedať
@tominohorvath Áno, uhádli ste. Projekt ešte nemáme. Chcela som sa iba orientačne popýtať, keďže máme obmedzený rozpočet, či je to vôbec možné alebo nie. Ja sa do týchto vecí vôbec, ale že vôbec nerozumiem, preto sa pýtam tu. Pozemok ktorý máme je úplne na rovine, čiže žiaden svah..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pluvko Prosím Vás, a ako ste to potom riešili, keď Vám banka neuznala ten 1,5m? My to určite chceme riešiť cez hypo, len teraz ste ma dostali. Máme 17500€ na ZD + tie základy do 1,5m no potom sme skončili. Lebo samozrejme musíme čakať, čo by banka pustila peniaze, aby sme mohli vo výstavbe pokračovať.
Odpovedať
My sme platnu zrobili za cca 9000€. Staviame pri Poprade a doma ma rozlohu cca 146m2
Odpovedať
@michaela136 no ale preto sa robí výkaz výmer aby ste vedeli koľko to bude celé stáť. Svah som myslel ,lebo bolo napísané vytiahnuť základy do 1,5. Ale asi to bolo myslené múry kvôli banke. Určite áno
Odpovedať
@tominohorvath aj ja som myslel ze zaklady 1,5m do hlbky,nie murivo..tiez som nechapal naco tak do hlbky,ci svah,ci co...uz chápeme 😉
Odpovedať
Ospravedlňujem sa potom za nedorozumenie :-D Ja sa ozaj do toho nerozumiem, a jedine takto som vedela položiť otázku. A áno tie vytiahnuté múry na 1,5m je kvôli banke, aby sme sa vedeli pohnúť ďalej. No teraz som ostala mierne mimo, keďže banka neakceptuje múry do 1,5m ale až keď sú vytiahnuté múry až po veniec, ako vyššie spomínal p.pluvko
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@michaela136 tahaju mury co najviac vam to peniaze dovolia...potom volajte znalca a potom banka..nezastavte sa na 1,5m....(rozdiel medzi 1,5m a mury do uplne vysky nebude az taky rozdiel ) ked nebudeme mat bandu ktora vas zderie z koze tak Vam 17 500 bude na to stacit... Banka chce vidiet co najviac..aby mala istotu ze dom chcete dostavat a nie je to len oyeb :) odporucam PRIMA banku..ta robi najmensie caviky okolo toho... vela stastia
Odpovedať
@mcsmekac chapem...ok ved prave preto som pisal ze prosim dovysvetli... :)
Odpovedať
znalec ma upozornoval, ze musi byt dokoncene cele nadzemne podlazie a pockal i ked bude nahodeny krov, nech tie foto lepsie vyzeraju, takze tak.
Odpovedať
Profilova fotka
Aký to má zmysel ťahať múr len do meter päťdesiat? Tie tvárnice musíte kúpiť tak či tak naraz. Rozdeliť dodávku a vykladku na 2x by vás vyšlo drahšie. Taktiež na prípadnej zľave sa nedohodnete keď kúpite 8 paliet namiesto 16. Normálne treba vytiahnuť múr po veniec a netreba nič riešiť či 1,5 alebo 1,2 m. Cena samotného materiálu je na stavbe to najmenej
Odpovedať
@michaela136 a nemôžete dostať prvú tranžu z hypotéky založením pozemku v prospech banky? Predpokladám že pozemok máte. My sme takto dostali na začiatok vyše 20tis.€.
Odpovedať
@pluvko ako ste na tom? Už dávno pod strechou?
Odpovedať
@zltalienka uz pod strechou ale nie tak davno :) ide to pomalsie ako som si myslel ;(
Odpovedať
@pluvko my sme práve zaliali druhu plotnu, keďže bude poschodak :-) do jesene by mala byť hrubá stavba hotová.
Odpovedať
Profilova fotka
@michaela136 nám bolo povedané na hypotéku plátna plus 4 kvadry do hora to ti podľa mňa kľudne vyjde ak nenájdeš predražených robotníkov ale normál
Odpovedať
@michaela136 trošku som nad tým rozmýšľala - ak máte "iba" 17500€, tak to môže byť problém. Ok, vytiahnete múry hoci aj do plnej výšky, na účte máte 0€. Banka vám to ohodnotí (dajme tomu na tých istých 17500€) a uvoľní vám z toho 70% (60-80 je štandard), čo je 12250€. Koľko z toho postavíte? Strechu? Ja netuším, neviem aký komplikovaný máte projekt. A čo potom? Banka vám opäť uzná 70% z tých 12250€ (8575€) Ďalej si to viete domyslieť, stále menej a menej €. Zišlo by sa viac € na začiatok. Pozemok máte, akú má hodnotu? Chcete stavať sami? Alebo budete platiť ľudí?
Odpovedať
Nie je to celkom tak ako pise @zltalienka , niektore banky pocitaju s buducou hodnotou domu podla znaleckeho posudku a od toho sa odvija vyska hypoteky, samozrejme peniaze uvolnuju postupne po vydokladovani jednej tranze uvolnia dalsiu. Takto to robi napr. Primabanka. No a berie sa do uvahy tiez hodnota pozemku, to je zahrnute v tom znaleckom posudku.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?