Rozpočet na dokončenie holodomu do štandardu

Ahojte, pls koľko Vás stálo alebo koľko asi tak stojí dokončenie holodomu do štandardu. 170m2. Alebo koľko Vás stáli konkrétne položky cca (štandardné vyhotovenie): - elektrická brána - kúpeľne 2x, WC 2x - podlahy (laminát), aj schodište - dvere (5i dom) - kamerový systém - požiarny alarm - vonkajšie žalúzie - klíma v obývačke Prípadne ešte: - zastrešená drevená terasa Ďakujem.
Odpovedať
@yimi do 25 tis. by to šlo. podľa náročnosti.
Odpovedať
@yimi tuto veľmi záleží na vás. Kúpeľňa sa dá urobiť za 4 aj za 40 tisíc. Kamerový systém aliexpres 400 jablotron 2000. Žalúzie profirol 8000 lamelland 5000. Brána klíma detto. Takže veľmi skromne od 15 reálne 20-30
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Ahoj, taktiež prosím o informáciu, koľko by stálo prevedenie holodomu do štandardu, rozmer 113m2? taká stredná cenová kategória. - podlahy - kupelna 2x, wc 2x - zábradlie na schodisko vnútorné - kuchynský kút - dvere interiérové (4izb.dom) - kamerový systém Ďakujem
Odpovedať
@yimi ma holodom už prípravu na alarm, kameru, klímu vonkajšie žalúzie? Ak nie tak je to problém (ak je to holodom a nie hrubá stavba). Iba ak použiť bezdrôtové technológie, ale napr pri zaluziach by zasahovali do okna. Tieto veci je potrebné robiť pri hrubej stavbe.
Odpovedať
@bystrica1985 nás vyšlo dokončenie aj s krbom a tepelným rozvodom 20000 ale zasa bungalov. Na kamerový systém mam ponuku za 1200 eur hikvision (4 x IP kamera, rekordér a kabeláž)
Odpovedať
@bystrica1985 Veľmi hrubý odhad je od 15 tisíc hore. Ak skutočne len to, čo si napísal.
Odpovedať
@yimi ako uz pisali vyssie vsetko zalezi podla narocnosti uzivatela, nas napr. el. brana 5m - 2.960,-eur kupelna c.1. wc obyc. na komplet cca 50,- umyvadlo so skrinkou cca 50,- pracka cca 300,- sprcha cca 100,- bojler 30 lit. cca 120,- obklad a dlazba cca 1.000,- plus robota podla narocnosti / svoju neviem lebo syn snad nebude pytat prachy od otca, 2. kupelka wc cca 250,- geberit, skrynka s umyvadlom cca 1.200,- vana cca 300,- pracka cca 500,- bojler 80lit. +- 80,- obklad a dlazba cca 3.000,- robota to iste a obe su skoro identicke jedna 8m2 a druha 10m2 no a teraz bud mudra co stoji kupelka??? 🙂 podlahy laminat v hostovskej casti domu po 7,- za stvorak v nasej kde fungujeme po 15,- za stvorak, dvere 3ks v hostovskej casti stali aj s oblozkami aj s montazou 270,- ale v nasej za 6ks som dal 1.480,- eur kuchynka v hostovskej casti stala cakum prask aj so spotrebicmi stala ani nie 1.000,- eur ale v nasej obyv. casti cez 8.000,- tisic a v cul bud mudra co kolko stoji ??? preto som zacal, ze kazdeho to stoji podla jeho narocnosti, ja som napr. total nenarocny, preto nemam ani poziarny system / snad uvidim ked zacne horiet, ani alarm / ale mam dvoch psov /CO/ ani ziadne vymozenosti vedy a techniky , ale napr. mam presah strchy aby som nemusel minat prachy na vonk zaluzie a aj dokonca klimu mam ktorou dokonca kurim a iny zdroj kurenia nepouzivam dokonca ani zamorovac ovzdusia nazyvany krb nemam, ked chcem romantiku tak idem na chatu do lesa a tam kurim do zblaznenia drevom, veverickam ani divim sviniam v lese to nevadi na rozdiel od obyvatelov dedin a miest dychajucich ten smrad s kominov 🙂 takze bola ti ta odpoved asi platna ako mrtvemu zimnik, ci ? apropo strucne od 5 do 50 tisic podla narocnosti !!!
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň, mám na vás otázočku. Chceme kupiť dom, avšak dom je iba hrubá stavba, sú tam iba nové okna a dvere. Moja otázka znie, koľko by nás cca stalo dať dom dokopy? Čiže, podlaha, podlahove kúrenie, fasada, kúpelňa, kachličky.. úplne všetko, aby dom už bol pripravený na bývanie. Dom je už pripojený na vodu a elektrinu a veľkosť domu je 122,65m2. Vopred ďakujem. 🙂
Odpovedať
@jasmarcok Odhad 65tis z fazy hruba stavba s oknami do fazy holodom.
Odpovedať
@jasmarcok vodoinstalacia a elektroinštalácia je hotová ? Zišli by sa foto domu aby sa vedelo posúdiť lepšie čo tam je urobené a čo nie...hrubá stavba býva aj bez priečok, veľmi málo info si podal... Ale uuuplnr hrubý odhad na komplet kľudne aj 100tis záleží od požadovanej kvality
Odpovedať
Profilova fotka
@jasmarcok Bude lepšie ak poznáš cenu domu, svoj budget, možnosti svojpomoci a potrebné práce čo bude treba urobiť. Potom už pôjde tipovať, a stále to budú iba odhady....
Odpovedať
Ak do obyvatelneho stavu tak 100tis urcite
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
toto sú tak nezmyselné otázky.. 🙂 možno 50 000€ a možno aj 150 000€... nikto za vás nepovie (lebo nikto nevidel váš projekt a ani nikto nevie, čo a ako chcete mať hotové), jednoducho povedané: napr. koľko cm polystyrénu dávate pod podlahové kúrenie, alebo na vonkajšie zateplenie? (10,15, 20..? klasický polystyrén, či grafitový?), to isté pri zateplení stropu (striekaná, fúkaná alebo klasické rolky vaty? koľko cm?)... aký typ podlahového kúrenia? (teplovodné, alebo elektrické?), zdroj? (elektrokotol, plynový kotol, tep. čerpadlo?..), poter betón / anhydrid?, kachličky (obklady) kupujete za 10€ / m2, alebo za 60€ / m2? a takto sa dá ešte dlho pokračovať (a to sa tu spomínajú čisto len ceny materiálov, ďalšia vec je financie za prácu - idete robiť niektoré veci svojpomocne, alebo komplet firma?)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?