Dotácia 8000€ od štátu na dom A0 - podrobnosti

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, natrafil som na informáciu, že by sa mala dať získať dotácia na A0 v hodnote 8000€. Ale nemôže byť už čerpaná dotácia na rozvoj bývania..., neviem či sa na to vzťahuje dotácia na TČ alebo fotovoltaiku. https://inardex.sk/dotacia-na-rodinny... Staviame jednopodlažný dom v tvare L. Energetická trieda podľa projektu je A1 35kW/m2. Momentálne ideme robiť strechu. Zateplenie podľa projektu: 40cm vaty na žb. strope. 15cm EPS podlaha (budeme dávať 20cm) 20cm eps fasáda 20cm xps základy (dali sme 15cm, dá sa ešte na to dolepiť druh vrstva, ale pochybujem o účinku :-D ) Kúrenie v projekte TČ vzduch-voda, uvažujeme nad voda-voda, ale to s tým nemá asi nič spoločné. V projekte sa počíta s rekuperáciou a aj ju budeme mať. Ako sa dá dostať na A0, teda pod 20kW/m2? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@topfield idu volby, obavam sa, ze sa najde nejaky sposob ako tieto peniaze co nevycerpaju rozdat na svoju kampan - nieco dochodcom a podobne.
Odpovedať
@viperko Koho by taka sms nepotesila :-D Hned im skocim po krku, ak pridu . Ani pipnut nestihnu. Treba mi este garaz a plot. Najhorsie na celom bolo, ze podmienky sa vlastne ujasnili az na poslednu chvilu. Ja som tiez strasne zvedava ako to dopadne.
Odpovedať
jemine, ja tiez cakam druhe kolo :-D .. a neviete, ci aj dotacie na TC, kolektory, solar bude aj v 2020? :-N
Odpovedať
@peter977 citujem "elektrika má najhorší koeficient CO2, takže s čistou elektrikou nemáš šancu na A0". Dovolím si nesúhlasiť, len treba objasniť aká je Tvoja predstava pod pojmom "čistá elektrika" Mám elektrokotol a napriek tomu aj energetický certifikát A0.
Odpovedať
V tychto clankom su uvedene pocty schvalenych, neschvalenych ziadosti v pripade dotacie pre starsie rodinne domy a dovody zamietnuta https://www.webnoviny.sk/venergetike/... https://www.webnoviny.sk/venergetike/...
Odpovedať
RD starsich ako 10 rokov???
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba hrušky a jablká.....dotácia na zateplenie nie je dotácia na A0
Odpovedať
@eagleowl tak potom v poradecku, len som sa zacital a nesedelo mi to :-)
Odpovedať
@vrajoz a máš iba elektrokotol a nič iné? Pochybujem
Odpovedať

Odpovedať
Uz niekomu prisli prachy, alebo rozhodnutie, alebo vyzva na doplnenie informacii? Nejak dlho je ticho. Maju sice 3 mes na rozhodnutie a dalsi mes na poslanie prachov ale aj tak
Odpovedať
"Výzva č. N1/2019 na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie bola ukončená naplnením limitu 500 žiadostí dňa 15. októbra 2019."
Odpovedať
Článok sa načítava...
@haloms myslis, ze este bude tato vyzva na rok?
Odpovedať
@hroma Ano. "Vyhlásenie výzvy č. N2/2020 sa predpokladá v II. štvrťroku 2020."
Odpovedať
@haloms super x-)
Odpovedať
@maxxxo ja som už mal telefonát z ministerstva, lebo chceli niečo doplniť a že pošlú rozhodnutie hneď, takže na tom robia už.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@peter977 Tvoje pochybnosti sú na mieste. Mám aj kachľovú pec, solár na streche a rekuperáciu. Ale Ty si argumentoval že dotyčný s elektrikou nemá šancu na A0. Spochybnil som len nevysvetlený pojem "čistá elektrika"
Odpovedať
@dufus777 Ahoj, ak sa mozem spytat - kolku v poradi mas ziadost a kedy si im poslal jej pisomnu formu? Aspon priblizne... Dakujem
Odpovedať
@jakub888 mám 1. Žiadosť a poslal som im to hneď 2.9.
Odpovedať
Profilova fotka
@dufus777 Si to posielal hned o polnoci? :-D ja som sa spamatal teraz zaciatkom oktobra a mam nejaku 450tu :)
Odpovedať
@vrajoz však práve si potvrdil čo som napísal. A to to, že s čistou elektrikou nie je šanca. Ty nemáš čistú elektriku kúrenie, tým máš aj zdroj z biopaliva (pec) a obnoviteľných zdrojov (solárne panely)
Odpovedať
@viperko tak to nie :) ale začínalo to o 8 ráno a čakal som nápor ako s dotáciou na čerpadlo,ale nebolo to také ako som si myslel :)
Odpovedať
Profilova fotka
@dufus777 Oki, drzim palce :)
Odpovedať
@viperko ďakujem aj ja tebe :) vyzerá to celkom nádejne, takže uvidíme :)
Odpovedať
@dufus777 A kedy sa ti ozvali? Na vyzvu na doplnenie udajov mali tusim 20 prac. dni. Inak to co tu pisete ze cisto s el kurenim sa neda A0. El. kurenie, rekuperacia, dobra orientacia a tvar domu, potom staci len dopocitat hrubku izolacie. A ak mas nahodou fotovoltiku, tak uplne v pohode.
Odpovedať
@maxxxo ozvali sa teraz v pondelok, ale ja som dodal všetko čo chceli na začiatku, ale keďže mám zmenu voči projektu, tak teraz chceli ešte jeden papier.
Odpovedať
https://www.teraz.sk/spravy/podmienky... Parada... Ak ho nedostanem teraz, tak v dalsej vyzve nesplnam podmienky, kedze som dostal prispevok 1750e na solar... Dufam, ze ked umoznili podat 500 ziadosti, tak su aj na tento pocet vyclenene prostriedky...
Odpovedať
@jakub888 tak to nebudeš sám, lebo ja si myslím, že vačšina tých, čo žiadala príspevok a má A0, tak má dotácie aj zo zelenej domácnostiam...
Odpovedať
Tak dnes prišlo oficiálne rozhodnutie, takže už sa to pohlo :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?