Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
nie vazne tato suma nieje realna. hanina ale zisti nieco podrobnejsie. ake velke zaklady podpivnicenie z coho stavali aka strecha a tak. a potom napis.
Odpovedať
Profilova fotka
Takovych optimistu je evidentne vic :) www.dumzamilion.cz/ www.vseprovasdum.cz/stavime-dum-za-mi...
Odpovedať
inkinka aj premna. to by staval kazdy sam. nie to aby kupovali byty za 2,5mega a to hovorim slusnu cenu este. cize za 2,5mega by bol postaveny u hanini cela vila
Odpovedať
Profilova fotka
400 tis. za hrubou stavbu, proc ne? Nikde neni definovane, co hruba stavba je, kazdy do ni muze zapocitat, co chce :) Hruba stavba je i deska+zdi+ stropy. Vubec v ni nemusi byt strecha a okna. Deska 150 tis., material na stavbu 200 tis. (+ v tom mel znamy snad i polystyren a domecek rozhodne nemel maly, zdeny heluzem) - jeste zbyde 50 tis. na odizolovani desky :))
Odpovedať
ene to mas pravdu. ja beriem ako hrubu stavbu ze doska mury strop strecha. my sme si teraz dali napocitat dosku. a pozemok nemame daky problemovy da sa povedat ze je to rovina len trosku je utopeny oproti ceste tak musime vraj dat o meter vyssie zaklady a nech robime co kolvek stale sa pohybuje ta cena okolo 380 az 480 bez dph.
Odpovedať
hrubá stavba je základová doska, múry, okná, strecha. máš to všade na každom projekte. takže máš pravdu, každý si to môže vysvetliť ako chce, ale potom to nemôže pokladať za hrubú stavbu. my tiež budeme radi ak sa vojdeme za hrubú stavbu do 800 000 a nemáme nejakú vilu.samozrejme so svojpomocnou prácou. to nehovorím o cenách čo ponúkajú firmy za prácu. len za robotu berú 500 000 za hrubú stavbu. akurát nám volal jeden pán, preto to hovorím. :-(
Odpovedať
ahojte, mi ideme tiez sa pokusit o stavbu domceka, tak uvidime ako to pojde, chcem sa tiez teda spytat ci niekto nemate s tym blizsie skusenosti - ci ste nerobili predbeznu kalkulaciu, kolko by mohla tak hruba stavba stat penazi, alebo teda nejake stranky mi poradit , kde by sme si mohli pozriet priblizne ceny , kalkulaciu, materialy ..a podobne. celkom dobre su naj na porada.sk, tam som pozerala prispevky a clanky o tom , no nic ine sa mi nepodarilo najs. dik za info vopred. - a chceme svojpomocne stavat..
Odpovedať
No s tým stavaním to je strašné hlavne sa rozhodnúť že z čoho stavať. My sme rozlýšlali aj nad montovaným domčekom, ale tie ceny sú ešte vyššie ako pri murovanom. Dostali sme tri cenové ponuky na montovaný dom a bolo to stráááášne veľa. Takže zrejme si budeme stavať svojpomocne murovaný. A ten s tým rozpočtom to je tak, že on sa vždy navýši. Takže mi rozpočet máme, ale len taký orientačný.
Odpovedať
pozrite toto, nie je to asi dost zrozumitelne, ale urobila som taky rozpis prac, trvania, a inych veci - co som nasla a postahovala z internetu co vy na to ? ak by niekto chcel viem to v zruzum. podobe poslat v excel tabulke na mai. napiste mi potom vas nazor, pripadne, doplnte ak mi nieco uslo, nieco chyba, chyba nejaka prace alebo cena nesedi...papa :-N Pč Typ práce Trvanie Cena Text, rozmery Poznámky 1 pozemok IV.05 800 sk/1m rozmery : 20 x 30 m 2 projekt chalupy vyber z katalogu 34 000 sk rozmery domu: 8 x 14,7 stanovenie podmienok bungalov - prodom 3 uprava pozemku 2 tyzdne - apríl svojpomocne 4 vytýčenie stavby 1 den 2 000 sk odborník 5 voda 1 tyzden 5 000 sk + 12 000 vodárnička 2 x 2 x 2 m sachta,4m hlbka použ. sal. Tvárnice + vodárnička 7 Elektrika 2 tyzdne 27 000 sk elektromer, revizia, montaz, pripojka 8 Odpadova rúra natiahnut prívod vody dat do základov, pod zem ZÁKLADOVÁ DOSKA 8 Bagrovanie - UNC 3 hodiny 2 000 sk hlbka zakladov 80 cm 9 Šalung, debnenie 3 dni 11 000 sk cena práce + material 10 Betonovanie 1 den,2 tyzdne vyzrieť 1680 sk / 1 kubik betonu 5 domiesavacov, 23 m3 betonu 11 Inštalatér vody 7 000 sk (5tis z toho material) 12 Výpln základov 1 tyzden polievanie vypln medzier - štrk, okruhliaky 13 Rozloženie sieťoviny 15 x 15 cm, 6 mm priemer, z Roxoru 14 Zaliatie betonu 3 tyzdne polievanie 15 MUROVANIE cena práce 20 000 sk murári, pomocníci cena práce 5 členov materiál PORFIX 1 den 110 000 sk ( z toho lepidlo 8 000 sk ) 37,5cm na obvodové múry 20 cm na nosné múry, 10 cm na priečky ( vyber z YTONG, PROTHERM, PORFIX) 16 šalovanie venca 1 den murári, pomocníci, 1500 sk/ 1človek betonovat naraz nie na etapy vyzretie venca 2 tyzdne 17 STRECHA Kúpa krovu, škridla 92.000 sk za 70 m2 tatranského profilu (krokva, vaxník, pomurnica, klieština, latovanie ) cena práce 27 000 sk 18 OKNÁ A DVERE Objednávka 3 týždne dodanie 136 000 1 úzke kupeknove, 1 x velke posuvné dvere na terasu, 1 x bezne okno 4 francúzske okná po zem, vchodové dvere VNÚTORNÉ PRÁCE 19 Elektroinštalácia 50 000 sk montáž, prípojky,alarm 700 m káblov - spotreba 20 Podlahové kúrenie 220 000 sk prietokový turbokotol od Thermona + radiator iba do kúpelne 21 Podlahy firma robila 30 000 sk , 98 m2 poteru robota + materiál 22 Omietky stien 65 000 sk práca + materiál SDK tabule namiesto tenkej omietky 28 000 sk - materiál ( skúsenosti, menšia prácnost, rýchlejšie, čistejsia práca a dobrá cena )
Odpovedať
Baby, no ja čumím z tých vašich cien =-) My sme si zákl.dosku dali urobiť vlani v sept., vyšla nás 300.000,- a to sme nemuseli pohnúť ani prstom a nemáme ani úplnú rovinu a pôdorys je cca 115 m2. Včera a dnes nám začali prichádzať cenové kalkulácie na vytiahnutie komplet múrov, potrebujeme 32 m3 muriva, cca 25 paliet. Od jedného pána máme ponuku 150 tis., nepotrebuje ani stavebnú búdu ani WC (nepotreboval to ani pri základoch). Ďalší berie 700,-SK za m2+za každý preklad a vencovú tehlu.Za komplet múry, bez prekladov a vencov som narátala 100tis, čiže to bude niečo podobné ako to prvé, lebo musíme ešte zohnať tú búdu,.... Takže podla toho, čo píšete, niektorí páni majstri si riadne nechávajú zaplatiť ]-( A potom, že finančná kríza.....
Odpovedať
No to máš pravdu, niekto chce zbohatnúť na jednej stavbe za pár dní. To je strašné. Ja nepochybujem o tom, že sa dá v dnešnej dobe postaviť za rozumnú cenu. Lenže tých ľudí je veľmi málo, ktorý nechcú len zbohatnúť. My by sme si tiež najradšej dali urobiť väčšinu práce niekomu, ale keď pýtajú strašne veľa.
Odpovedať
My chceme, aby nám vytiahli majstri múry, urobili strechu, okná a vch.dvere tiež firma, vodu a elektrinu prídu tiež majstri a ostatné bude robiť muž. Niečo sám (zateplenie, SDK na strop, dlažby, obklady) a niečo s jedným majstrom murárom (potery a stierky). Kúrenie si tiež urobí muž sám, budeme mať el.podlahové. Vďakabohu, že je taký zručný a šikovný.....
Odpovedať
Článok sa načítava...
My pri svojpomocnej si chceme urobiť samí základovú dosku a hrubú stavbu.Ostatné ako strecha, voda ,plyn, kúrenie a obklady vo vnútri, to si necháme urobiť, keďže chcem to mať všetko úplne rovno a pekne urobené. Nieže by to priateľ nevedel urobiť, ale predsa majtri majú už niečo odmurované a pôjde im to určite rýchlejšie.
Odpovedať
anavila: To nemozes mysliet vazne orientovat sa cenou dlazby ala Baumax. Je to sice tvoja vec ze si budes davat polske obkladacky. Ja som dal do haly a kuchyne gres co bolo drahe ako slak, ale nechcem ked mi padne nieco na zem menit kus dlazby. V kupelniach mame zulu, garantujem ti ze tam nevidis ani naznak poskodenosti, vyzera to vsetko ako polozene pred par dnami. Dalej k chladnickam .... dnes si (rozumni) ludia vyberaju chladnicky A+ a je jedno akej velkosti ... zalezi ci chces dvojkopresorovu ( ta je lepsia, lebo mrazak a chladnicka maju vlastny zdroj pre pripad vypadku ) ... kuchyne .... neviem, myslim ze nemame nejaku extravagantnu linku, klasicke eLko bez skla, ciste drevo, ziadny rustikal a vyslo to bez umyvadla a sanity 78.000 SKK. Umyvadlo Blanco ( ma tri roky - ako nove ) ... baterie mame iba Grohe ( ziaden vodny kamen ), spotrebice vsetko AEG Electrolux ( ziadna reklamacia ) atd atd .... nebudem setrit na niecom aby som to o rok-dva menil. Radsej to robit pomalsie a kupovat kvalitne veci ....
Odpovedať
branot, ja mam tiež gres a vôbec to nebolo drahé, takže neviem.... :-| , niekedy stačí vedieť, kde to treba kúpiť
Odpovedať
Ja som tiež toho názoru, že radšej drahšie a na dlhšie. Poprípade-navždy. Ale treba samozrejme vediať kde treba ísť nakupovať, lebo ceny sa pohybujú. Všade je to inak. Ale keď si na každú vec do domu mám robiť prieskum cien, tak stavba bude hotová v roku... Ale samozrejme na také drahé položky ako je materiál, okná a strecha to sa treba informovať na viacerých veciach. Tí čo už bývajú, tak majú čas obiehať obchody a zháňať lacnejšiu batériu. :-)
Odpovedať
taxo1 zopár ľudí tu už písalo svoje rozpisy, čo ich čo stálo, este vlani, ale neviem si spomenúť pri akej téme to bolo. Nepamätáte sa niekto?
Odpovedať
Profilova fotka
dai, predstav si, ze aj ja mam vzdelanie, a to ze napisem ze budeme radi ak vyzijeme, nieje podla mna vobec nezodpovedna...teraz je to tak lebo som na materskej ale potom by som chcela pracovat, ved nebudem tych 30 rokov stale v jednom postaveni, vela sa moze zmenit...ale treba pocitat aj s tym, ze nielen k lepsiemu ale aj k horsiemu...A mozes mat aj 3 vysoke skoly... takze nepaci sa mi ako pises ze som nezodpovedna len preto ze ideme stavat dom a verim ze ho postavim lacnejsie a kvalitne... o to sa budem snazit a taktiez sa budem snazit aby mojim detom nikdy nic nechybalo.... prepac za tie 3 otazniky...mne zas pripadalo arogantne vacsina z toho co si napisala....sorry!!
Odpovedať
ene • 25. mar 2009 o 14:41 Absolútne s tebou súhlasím. Toto si zhrnula úplne perfektne a je to odpoveďou ľuďom typu dai ;-) ;-) ;-)
Odpovedať
ale da sa , my tiez mame rozpocet na 1 500 000 mil. sk , ale z toho uz drevo mame , nejake materialy tiez , a domcek bude mat rozmeryh aj s dvojgarazou 18 x 5 m nieco viac nieco menej, potom vela zavisi , ake bude kurenie ..a td vy co idete stavat ste nad akym typom kurenia rozmyslali ? my uvazujeme bud elektricke - olejove radiatory, nasi znami to maju rok zapisuju si to a spotreba ich vyjde tak isto aj na plyn, stym ze prvotna investicia - zavedenie, rozvody a kotol bolo lacnejsie ako pri plyne , a nemuseli vybavovat novu pripojku na plyn - co mi tam nemame. na elektriku pripojka je na pozemok vedena dalej , slnecne kolektrory - bud voda voda, zem voda ...uvidime, zavisi co sa oploati najviac, ci to chceme iba na ohrev teplej vody a umiestnenie na strechu alebo do zeme a aj na kurenie a dalej ako alternativne - krb a krbove kurenie A ake su vase nazory na to, skusenosti, a o com uvazujete ?
Odpovedať
Profilova fotka
18 x 5? nemalo to byt 18 x 15? to budete mat taku dlhu husenicu, ako sa stavali niekedy?
Odpovedať
anavila, samozrejme, vysoke skoly nie su vsetko, potrebujes aj sedliacky rozum a nejake vlastnosti aby si sa vedela presadit... a samozrejme volu... reagovala som nato ze si pisala ze budes rada ak pri tych splatkach, ktore mate na 30 rokov vyzijete - vtedy si nepisala nic o tom ze si na materskej a vratis sa do prace ... to sa samozrejme vasa situacia znacne zlepsi, takze nie je o com :-) lexinka, nie som ziaden typ - ani typ dai neexistuje...budes prekvapena ale som normalne zijuci clovek ;-) to co ene napisala - teda vacsina ma hlavu a patu - vobec to nie je v protireceni tomu co som pisala ja... takze neviem kde si prisla nato zeby davala odpoved na ludi ´mojho typu´. :-S s tym zaverom samozrejme nesuhlasim - neverim ze niekto z vas, keby mal k dispozicii viacej penazi, tak by nevyberal aj z drahsich materialov ]-( ale v pohode, ak sa potrebujes presvedcit ze tvojim snom je to co stavias a presne len to a nic ine, tak sa presviedcaj... ja si napr. priznavam ze keby nato mam, tak si kupit niektore veci kvalitnejsie a lepsie... ( ano mozem sa presviedcat ze moja 80 - palcova televizia do obrovskej obyvacky je to najlepsie co mozem mat, aj ked viem ze 127 - cka by sa tam hodila omnoho viac... ale na nu momentalne nemam ) - to je to co stale pisem - ja neberiem nikomu iluzie, som realista ktory ma sny... vy tu vacsinou pisete tak ze mate sny a plnite si ich... tak potom je vsetko v poriadku - gratulujem, nie kazdemu sa podari splnit si svoje sny... este jedno: nie kazdy kto chce nieco lepsie je hned arogantny snob - mozno keby sa na moje nazory pozriete trochu zvrchu tak by ste vedeli aj suhlasit - neviem preco vsetko beriete tak strasne osobne |-|
Odpovedať
Veď samozrejme že každý jeden kto tu je tak si plní svoje sny. Mne napríklad stačí aj menšia telka a nemôžem povedať že by som túžila po niečom inom. Ja keď som spokojná , tak naozaj aj spokojná som. Nehovorím to len tak. Ideme stavať dom a dovolím si povedať že vysnívaný-prečo by som mala mať väčšie nároky, keď mi dom našich rozmerov úplne vyhovuje? Načo mám mať obrovskú vilu, keď kopec častí a izieb bude nevyužitých a budú len zapadať prachom? Aj lacnešjší materiál je niekedy oveľa kvalitnejší ako ten drahší. Keby som mala aj milióny, tak určite by som si nekúpila len to najdrehšie preto, že na to mám. Kúpila by som si hlavne dobrú vec a vôbec by mi neprekážalo že je tá vec o niečo lacnejšia. A to je úplne prirodzená vec že sa ľudia boja ísť do hypotéky , lebo nevedia čo bude zajtra. Aj ja končím vysokú školu o dva mesiace, ale som realista a nenesiem sa v oblakoch. Skutočnosť bude možno niekde úplne inde. Aj ja mám obavu ako skmoro každý, že či budeme mať v budúcnosti z čoho vyžiť popri všetkých výdavkoch. Ale aj napriek tomu si myslím že si určite s priateľom plníme svoj celoživotný sen aj napriek jestvujúcim obavám.
Odpovedať
ale no dai uz sa konecne zmier s tym, ze nie kazdy ma take poziadavky a sny ako ty ;-) a ty si svoj cas vazis velmi prevelmi, ze mas kuchynsku linku za veeeeeeeeeeelke prachy, aby setrila tvoj cas a nemusela si jej udrzbe venovat vela casu, tiez mas upratovacku, ktora setri tvoj cas - a ty ten velmi drahy cas travis na fore a v teme, ked navyse dom ani nestavia. hough
Odpovedať
lexinka , mas IP mam prave meeting po calle :-) takze pocuvam a pritom pisem - moj velmi drahy cas travim v praci... asi na rozdiel od teba hough
Odpovedať
no a nyli je dalsi clovek, ktoremu musim dat uplne za pravdu :-)
Odpovedať
no ale ja sa neohanam mojim veeeeeeelmi drahym casom :-p
Odpovedať
dai potom asi tak aj tvoj apraca vyzera ked vacsinu casu stravis za PC uuuups ale vazne sak sa uvedomte ludia skromny clovek skromnym ostane a nikto ho nepresvedci ze ma byt narocny a naopak narocneho cloveka nikto nepresvedci ze by mal byt skromny.... bavte sa tu prosim o veciach ktore ludom naozaj pomozu, telky a kuchyne su na poslednom mieste v stavani domu radsej sem napiste vase rozpocty plany, z coho jako za akej pomoci idete stavat a kde sa da uskrtit a kde sa neda uz sa to meni na poriadny slepacinec Dai a este k tebe tolko ze kolkokrat je taky sedliacky rozum lepsi ako inziniesrky...mozes mat aj 3 vysoke skoly a budes robit taky zivotne chyby ake by ten sedliak neurobil.... takze si myslim ze by uz stacilo a zacnite sa venovat teme a nie svojim povaham a osobnostiam
Odpovedať
froshka, keby si citala co pisem: anavila, samozrejme, vysoke skoly nie su vsetko, potrebujes aj sedliacky rozum a nejake vlastnosti aby si sa vedela presadit... a samozrejme volu... takze asi tak... o moj vykon sa nemusis starat , robim pracu kde je dolezite robit mnohe veci naraz... a kedze to viem, tak mozem robit takto, bez toho aby som ohrozovala svoj vykon ;-) v ostatnom mas pravdu... nech sa lubi - pokracujte :-)
Odpovedať
froschka, takze k radam?! my sa snazime usetrit na pracach. napriklad styria murari vytiahli mury a nosne priecky za tri dni a stalo nas to 270€. nie su to ziadny suflikanti ani nic podobne, len to nie su komplet stavebne partie a firmy. ked sme sa pytali stavebnych partii, tak nam povedali, ze za vymurovanie jednej palety ytong 375 (na palete je tusim 24 kusov) beru 50€. my sme mali 45 kusov paliet, tak si zvaz kolko sme usetrili. vela prac robi manzel so svokrom plus velmi dobri kamarati - odbornici. viem, ale ze nie kazdy ma taku moznost, ze ma znamych krovarov, kurenarov a pod. ale treba si pomoc cim sa da. dalej sme sa snazili setrit aj tym, ze mame jednoduchu sedlovu strechu, tiez sme obmedzili vselijake vyklenky a pod. stavili sme na jednoduchost, ale nie len za ucelom setrenia, nam sa take prekomplikovane veci ani nepacia. komin nemame napr. schiedel, ale prespor. krytinu sme zvolili betonovu, ale tiez preto, ze mame velmi nizky sklon strechy. dlazbu som si vybrala rako - ani nie lacnu ale ani nie najdrahsiu. a snazime sa vyuzivat vsetky mozne zlavy. napr. sme zvolili kvalitnu krbovu vlozku, ale znamy krbar nam ju vybavil s pomerne zaujimavou zlavou. tiez aj fragranitovy drez ma teraz franke v akcii a navyse sme este nan aj s bateriou dostali 30% zlavu, takze nas vysiel asi na polovicu povodnej ceny. su to len malickosti, ale centik ku centiku :-) tiez som obisla viacero stavebnin, kde som dala nacenit ytong, strop, skridlu a brali sme odtial, kde nam dali najpriaznivejsiu cenu. ceny boli dost pruzne a anpriklad len na skridlu sme dostali 21% zlavu, podobne ytong atd. netreba sa bat otvorit pusu a pytat sa :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?