Dá sa postaviť dom za 50000€?

Zobraz úvodný príspevok
Keď čítam, aké veľké rozpočty majú ľudia na stavbu domu tak je to podľa mňa dosť veľa....napr. že 3500 000Sk...a to my s priateľom sme rátali, že tak 1500 000 by nam mohol stačiť....je to málo???? myslite si že by sa zato dal postaviť murovaný domček s rozmermi 10x8??
Odpovedať
situacia stabilna, cakame... :-| co sa tyka cena za murovanie, to moze byt naozaj velmi rozdielne, treba sa vela pytat a asi najlepsie je zhanat partie po znamostiach... dobry znamy ti asi nedoporuci zlych majstrov... a s tymi dobrymi majstrami treba jednat...
Odpovedať
jasna otazka jasna odpoved. Za 1.500.000 dom nepostavite, ani maly. Staval som dom, takze viem co to stoji. Za tie peniaze dotiahnete IS, vykopete zaklady, vytiahnete mury, kupite okna a mozno ostane na kusok strechy. To bude asi tak vsetko co za tie peniaze budete mat. Mozno smutne, ale pravdive. 1.500.000 je tak na rozbeh ...
Odpovedať
branot nestraš :-D tu stavajú viacerí a aj ceny sa pohybujú rôzne, niekto stavia svojpomocne, niekto s firmou,... aj základy sa tu pohybujú od 100 000 sk do 500 000 sk, takže .... ;-) my ideme tiež stavať a nevidím to až tak čierne
Odpovedať
Branot zas to netreba preháňať... všetky veci, ktoré si vymenoval sa určite zvládnuť za 1500 000Sk dajú...(a celkom v pohode aj tá strecha do toho vojde) Len si treba dohodnúť ceny.... :-| My sme to, čo píšeš zvládli hravo a podstatne za menej ;-) Základy sme síce nerobili ale pochybujem, že by stáli 700 000Sk. :-D A to ak si všimneš dom nemáme najmenší 8-) Tá plocha je taká ako keby si spojil dva bungalovi :-p Ani okná nie sú malé a ešte k tomu som si okno dala posuvné(čož tiež nieje najlacnejšie) Tak neber ľuďom illúzie...zas to tak horibilne nevyjde (myslím to,čo si vymenoval) :-)
Odpovedať
branot nemozes sudit podla seba. mozno druhy daju iny material a tak. mohol si dat napr durisol iny da tehlu alebo ytong. strechu si mohol mat za 500 druhy da za 250 okna mozes mat euro druhy moze dat biele plastaky taze by som to neporovnavala
Odpovedať
Profilova fotka
branot, vsetko sa da, len treba chciet a hlavne nechciet vsetko najdrahsie. Znamy prave dokoncili bungalov s rozmermi 8x11 komplet aj so zariadenim za 1.400.000,- a takmer vsetko im robila firma. Presne ten isty bungalov ideme stavat aj my, tak potom dam vediet, kolko to vyslo nas :-)
Odpovedať
da sa to... ale zalezi to od velkosti domu, od podorysu, stav. materialov a najviac toho, ci ste sikovny a mate sikovnych a ochotnych priatelov ci rodinu ;-) siete mozu byt uz vyvedene na pozemku ;-)
Odpovedať
ja som to uz sem raz pisala, nam dala stav. firma ponuku na hrubu stavbu domceka 8.5x8.5 s podkrovim na svahu cca 4° 1 800 000 Sk. To bolo este vlani v novembri
Odpovedať
tak ano, ja som si majstrov vyberal podla doporuceni a vzdy som bral material triedu lepsi ako priemer, len par veci ale az pri zariadovani som kupoval spickove. Dom mam v kopci v Raci, kde boli aj terenne upravy, dom mam samozrejme z tehly, strecha ma napriklad vysla 250.000 Sk, kamenny mur popri dome 600.000 ... ok, beriem ze toto vsetko tam mat nemusi .... ale svojpomocne pokial nema stavebnu skolu by som do toho nesiel. Nechcel by som potom nadavat ze je nieco neodborne urobne. Pokial nepozna koeficient tepelnej straty,koeficient difúzneho odporu, nieco o izolaciach atd atd tak neskor horko zaplace. :-|
Odpovedať
Tak my si robíme všetko sami. Môj tata postavil už nejeden dom...svokor staval pred časom druhému synovi... takže sme zabehnutí :-D Je to veľké plus, že peniaze, ktoré by som musela dať za prácu môžem využiť inak. No, nie každý má takú možnosť... :-| Ja len dúfam, že sa zmestíme do dvoch miliónov... :-p
Odpovedať
zavidim... nam v rodine nemal kto takto pomoct... ;-) ale vobec nesuhlasim s tvrdenim, ze clovek potrebuje stavebnu skolu, aby mohol postavit dom... v minulosti sa sli ucit za murarov len sami 4-5-ri zo ZS... a dnes su "odbornikmi"... my tiez nemame "murarske" vzdelanie a druhy dom by sme uz stavali aj sami... nakolko sme puntickari, vela veci by sme si urobili lepsie, nez odbornici, kt sme mali... napr. takeho obkladaca aj ked to robi xy rokov ani ho nenapadne, ze nejaka listela moze mat svoj "zaciatok aj koniec"... ten nas ako chytil z krabice tak nalepil... skoro som odpadla... vobec si nevsimol ze ich lepi kadejako... ked som ho upozornila, zahanbil sa, ze si to nevsimol... nastastie to bolo cerstve tak to odlepil a opravil :-D alebo moja "uchylka" ked niekde pridem hned si vsimnem dlazbu... by ste sa divili, ludia si to ani nevsimnu, ze ju maju zle ulozenu, ze ma nejaky vzor a oni to maju vselijako cik-cak polepene... pritom sa chvalia aka bola draha... :-D :-D
Odpovedať
to ajka0077: myslím že branot neberie ľudom ilúzie. Pozri sa z čoho ste stavali vy (myslím že z porfixu), takže ak budete vyberať lacnejšie, nekvalitnejšie materiály tak áno postavíte aj za 800 000 sk. Aké máte okná, z akého profilu? aký majú tepelný odpor, čím ten porfix chcete zatepliť, akú izoláciu máte v podlahe.... Napíš aké máte vypočítané tepelné straty. Som zvedavý koľko potom prekúrite eur. Nie je postaviť dom ako dom :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
ajka, a ten dom je cely novostavba, alebo len nadstavujete a rekonstruujete prizemie.... A kolko mate m2 obytnu plochu? Tiez mam pochyby o stavbe domu do 1 500 000....
Odpovedať
Profilova fotka
my sme dnes s manželom videli jeden domček na prizemi mal kuchynu + obyvku....špajzu a kupelku a na poschodí 2 izby + kupelka....nemali ho ešte zariadený bola tam len kuchynska linka...a zatial ich to vyšlo na milion...takže myslím že keď nie je niekto veľmi náročný tak sa domček do takej sumy da postaviť...jedna kupelka bola hotová druhá z polovičky...takže ja tomu verím že sa to dá... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
lencici, a to uz mai aj kurenie? a z coho to bolo postavene? Inak dost malicky domcek....ale vsak pohodka pre trojclennu rodinku :-D My sme siesti, chi, ale ratam aj rodicov manzelovych :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mam len dotaz, pre tych co postavili do 1.5 mil - a uz v tom byvate. Aka je mesacna spotreba - myslim hlavne za teplo. Davali ste aj zatepletenie? Co zateplenie zakladov, podlahy? Aky koeficinet maju okna a ake su velke? Podla mna sa da mensi 3 izbovy dom postavit do 1.5 svojpomocne, ale otazka je kolko sa tam cez rok vrazi penazi do tepla. Je rozdiel platit mesacne 1500 - 2000 zalohovo za teplo, ako 4-5 tis. ako to ma este dost domov. Tym padom uspora na stavbe sa strati za par rokov prevadzky (a to ceny energii stale rastu).
Odpovedať
Profilova fotka
janula ano už len menšie dokončovačky nabytok a môžu byvať...kuria s plynom..nemaju tam krb ani nič podobné..len tam bol iný problém než peniažky pokazili sa vzťahy tak sa ten dotyčný pán na všetko vykašľal a teraz tam bude byvať ta pani s malym chlapčekom... myslim že domek je z ytongu...je dosť jednoduchý...
Odpovedať
my sme asi pred rokom a pol postavili dom približne v tejto hodnote, 3-izbový z ytongu bez zateplenia, podlahové kúrenie / pod podlahovkou je betón ľahčený polystyrénovou drťou + samozrejme ostatné, čo treba pod podlahovku / , sadrokartónový strop s izoláciou 25 cm a spotreba plynu je do 1800 sk/mesiac, kúrime v zime do 23st.C, okná máme výšky 150 cm, šírky od 120- 150 cm a veľké dvojité terasové dvere
Odpovedať
Profilova fotka
tak my jsme též chtěli vejít do 1,5mil ale bohužel. máme stavbu z ytongu přížzemí pokoj, kuchyň, obývák jídelna, koupelna a šatna. 1patro 3pokoje, záchod koupalna. podlahy anhydrid, topení eletrika podlahová +krb na zahřívání. ;-) vrch je ze sádrokarotnu v přízemí stropy ve dřevě. zateplení venkovní a vnitřní. okna vel 150cmvýška šíře asi 1m + 2balkony a terasové 230cm na 250cm a jedno trojkřídlé okno. :-D vzdušný dům. dům. :-) jaké bude roční topení netuším a doufám, že to bude Ok. :-) u domu je přistavěná garáž s půdičkou+dílna. stavíme si to sami+ firmičky. nemí nad některé odborníky. :-)
Odpovedať
prajem veľa štastia všetkým čo sa chystajú postaviť dom do 1,5 mil. a zároveň gratulujem všetkým, ktorým sa to podarilo. Ale...podľa mňa nereálne. Začnime...podľa môjho názoru ktorý som konzultoval s dobrými architektmi a stavbármi, čo už niečo postavili ytong v žiadnom prípade. Môže mať certifikáty aké chce, ja tomu zloženiu neverím. Veľkosť...nehovorím že musím mať dom s plochou 250 m2, ale mať veľkosť ako 3-izbový byt tak to sa radšej do stavby nepustam a vegetím si v panelovom byte a chodím po dovolenkách kde chcem. Strecha...plech v žiadnom prípade (jedine hlinikový napr.Prefalz 500 sk/m2)ale tam je cena porovnateľná s Bramacom a inými podobnými krytinami. Okná..postupnosť podľa kvality a vhodnosti na rod.dom hliník,drevo a až ďaleko ďaleko plast. Ake dáme podlahy....studené a nekvalitné laminátove a dokonca lacné z Poľska,alebo niečo kvalitnejšie trváce napr. marmoleum (1200 sk/m2).A čo s kúrením a vetraním,napr. o solároch a rekuperácii ani neuvažujme že.Je toho veľa, všetko som tu nespomenul, ale keď chcete mať dobrý,kvalitný a moderný dom, v ktorom nechcete každu sobotu niečo opravovať a vylepšovať tak do 1,5 mil. ani náhodou. My plánujeme bungalow 15x11,6 m s čiastočným podpivničením keďže máme pozemok do kopca a využijeme to na dvojgaráž a s takými parametrami je hranica 1,5 mil na mile vzdialena….
Odpovedať
mirik ty o 1,5mega ani neuvazuj kedze ides stavat v kopci apodpivnicenie. ale zas dalsia vec musis brat do uvahy to ze ludia su rozny a nie vsetci chcu to co ty. na kazdom stavebnom materiali sa nieco da najst preco si ho nevolit. ak tebe nieje sympaticky ytong urcite si ho nedas. no a co sa tyka toho ze hovoris ze ak 3izb dom alebo byt. tiez je to len o tebe ako sa rozhodnes. ja som aj za maly dom a vysoke ploty a mat pokoj a ticho. :-D a na ten 3izb byt tiez musis najst niekde financie a z neba nespadnu takze ci hypo na dom alebo byt je to to iste a tiez mozes chodit na dovolenky. kazdy ma nato iny nazor ;-) ale su tu akoze odporcovia ze postavit za 1,5 ale su tu aj taky co veria ze postavia a aj taky co uz postavili. takze...
Odpovedať
mirik, ty si asi ešte nebýval v RD, neviem na čo by bolo komu 250 m2, možno doma až tak veľmi neupratuješ :-D mne na upratovanie stačí 120m2+terasa/a to môj manžel pomáha/ a poviem pravdu, že všetci, čo idú z činžiaku do domu majú predstavy, že treba stavať haciendy, ale keď sa nasťahujú, tak veľmi skoro zistia, že viac ako 4 izby vlastne ani nepotrebujú, podstatné je, ako aj mima napísala, pokoj, rána na terase, deti v záhrade... a nie všetci zalezení v dome 250m2- to môžeš naozaj zostať v tom činžáku. nechcem byť otrokom 250-tich m2 :-p :-p :-p a hlavne, tu sa ľudia chcú poradiť, nakoľko musia rátať s každou korunou a ak im na konci stavby zostanú peniažky, tiež si nekúpia vaňu v PL, ale v Ravaku
Odpovedať
Profilova fotka
mirku piš si o ytongu co chceš já mám doma stavaře a architeky dva a zase haní jiné mateirály. :-D střechu máme luxusní drahou a víš co, těším se na tvůj dům. :-D a minimální tvé ztráty a pak mi písni. :-D a budem se o tom všem bavit tak za 10let jo?
Odpovedať
Profilova fotka
mitek bude dotiž uklízečka otec v jendé osobě a na výlety nebude mít čas apoň ajko chlap nebude mít roupy. :-D |-| jo a adobrý stavař ti řekne až tak 150dům je dokonalý vždy se najdou mouchy azměny takže si tak 200let uvažij kresli a prohlížej a potom možná začni aby jsi to měl tip ťop. moje deti po dokonalesti neoutží. chtějí zahradu a svůj pokoj a já finančně utáhnu cokoliv. :-)
Odpovedať
veget v panelaku a veget na zahrade sa porovnat neda ;-) a uz davne neplati co je lacne nie je vzacne a opacne len drahe je kvalitne ;-) a tiez nechapem, preco si vsetci myslite, ze ti co to zvladli musia mat postavenu "kúlničku na dřívi" s vysokými platbami za energie, kde sa im kazdu sobotu nieco rozsype... fakt nechapem... nie kazdy mame rovnake naroky a rovnaky vkus... ja by som si nikdy nedala linoleum... aj keby bolo neviem ake kvalitne ci prirodne... nikdy... my mame velkoplosne drevene parkety... za 10-15 rokov sa mozu prebrusit a nalakovat a fungujeme dalsich 10-15 rokov... a myslim tiez nato, ze ked budem mat 50-60 urcite dom prejde rekonstrukciou, a mozno si dom prerobia podla svojich predstav prave deti... tiez priklad, z polska mame interierove dvere na poschodi, kvalitou su neporovnatelne so Sapeli... rozdiel? cca 60tisic... a ked ma clovek dobrych znamych, tak vsetko ide lahsie... dokaze veci kupit za babku... a ked sa mu chce, dokaze si to vsetko objednat z Nemecka a vsetko mu to dovezu rovno pred dvere...a ked si objedna napr. celu kupelnu od obkladov cez sanitu po baterie vyjde ho to o 40%lacnejsie, nez by to kupoval tu.. a to nie je scifi... to je holy fakt. takze skuste hladat riesenia si zpochybnovat tych, co to dokazali ;-)
Odpovedať
hups... takze skuste hladat riesenia ako sa to da, nie spochybnovat tych, co to dokazali ;-) a tiez nechapem, ako sa k cene moze vyjadrit niekto kto este nepostavil ani zaklad.platnu :-D :-D
Odpovedať
ahoj kali23, myslim ze k cene sa moze vyjadrovat kazdy kto si zistoval nejake ceny, porovnaval, kto sa projektom zaobera v hlave a komunikuje so stavbarmi a architektmi... nielen niekto kto postavil dom ;-) - mas pravdu v tom ze vela kvalitnych veci sa da kupit za zlomkove ceny ak poznas tych spravnych ludi...aby ti to ale ti ludia za tu zlomkovu cenu dali, tak podla mna musis byt bud ich rodina alebo nieco pre nich spravit... nikto ti nic neda zadarmo len pre pekne oci... - fakt je ze ked chce niekto designovy dom , ktory je zaujimavy a naozaj robeny pre neho, tak sa do 1,5 mil. aj s milion znamymi nezmesti( teda ak jeho predstava nie je jaskynne byvanie...) , ak niekomu staci maly katalogovy domcek bez vseliakych high tech systemov a bude si ho robit svojpomocne z lacnejsich ( nepisem nekvalitnych) materialov, tak mozno hej... ale urcite je to na hrane ( o zariadeni uz ani nehovorim) - rozdiel medzi domom a bytom urcite je... mozno niekto neveri ale mnoho ludi si dobrovolne vyberie byt, nie kazdeho snom je byvat v dome ( ten byt je mnohokrat o dost drahsi ako dom podobnych rozmerov) - kazdy je iny, inak si predstavuje oddych, relax, svoj zivot, byvanie... vela ludi sudi podla seba vsetkych... to je chyba - ja som napr. prezila stastne detstvo v byte v jednej izbe s mojimi dvoma bratmi... moj muz tiez... a planujem to aj pre svoje deti - myslim ze vacsi darcek ako spolocne prezivat svoje radosti a starosti, svoje sny... im dat ani nemozem , takze pre mna nema vyznam mat milion deckych izieb, ale tiez si nemyslim ze dom o rozlohe 250m je len o upratovani a je premrsteny ( fakt je ze mnoho ludi s vacsimi domami upratovanie neriesi, kedze oni to upratovanie nerobia... ) - ja napr. vidim ze by som potrebovala rozlohu cca. 200m obytnej plochy ( mame byt 150m plus 30 garaz - 3-izbovy, sme traja ) - ale chyba mi v nom este priestor na kniznicu a jednu hostovsku (obaja rodicia byvaju v inom meste ako my), takze tych 200 mne pride idealnych ( ak by som chcela kryte fitnes alebo bazen, alebo velku zimnu zahradu... tak by to muselo byt viac )
Odpovedať
dai, my sme to mysleli tak, že netreba hneď hádzať cenami a metrami do výšav, my sa tu radíme ako to urobiť, aby to bolo do 1,5 mil a ani neodsudzujeme toho, kto dá do domu napr. 5 mil. všetci by radšej stavali v najvyššej možnej kvalite a veľkostne podľa vysnenia, ale hold to vždy nejde ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
asi tak taky vidím tuto diskusi jako rady pro stavbnu domu do 1,5mil. postavit za víc je hračka. :-D
Odpovedať
viete aj ja chcem postavit dom co najlacnejsie a vobec nespochybnujem tych co sa im to podarilo alebo co to chcu dokazat..to len pre kali. Ale na druhej strane moj nazor je nemenny v tom, ze pochybujem o tom ze sa to da s kvalitnymi materialmi (nie drahymi) a dobrymi vecami ktore maju ulahcit cloveku zivot a aj usetrit peniaze za energie. Jeden sikovny majster murar a tesar mi povedal ze dom stavas pre viac generacii s cim plne suhlasim. Ono ako pisete po rokoch viete urobit rekonstukciu co je v poriadku...ale ked je zaklad nepoviem zly ani lacny ale menej kvalitne urobeny tak rekonstrukcia je nanic.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?