Dá sa postaviť dom do 120 000 eur?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte chcem sa opýtať sa sa postaviť dom cca 120m2 do 120000e viac menej firmou? Stredné Slovensko
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@martina151515 prestan sa urazat, to ze ty poznas len podlahu neznamena, ze ja do teba rypem http://www.fenestrask.eu/sk/kompozitn... https://www.dlhwood.sk/kategoria-prod... Ked niekto v predajni podlahovych krytin hovori o kompozite, takmer kazdy si domysli o com je rec. Ked ty hovoris o cene domu aj s kompozitom je to akosi nieco uplne ine.
Odpovedať
@majkoj neurážam ;-) ale vlastne som nič nepravdivé nenapísala, len som to nespecifikovala ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@martina151515 postupne budes vidiet ci sa do toho zmestite, ale tak myslim, ze postupne si to budete vediet aj ukoriogovat, ze niekde sa bude dat aj usetrit :-)
Odpovedať
@ado88 no my veľmi nemáme na výber, navyšovať hypo nechceme ,myslím že 75 je dosť na preplatenie :D do konca roka to musíme / chceme skolaudovať tak snáď to dáme..ešte nás čakajú omietky,izolacia,sadrokarton, dlazba,kotol, podlahy,sanita,kuchyna,gauc,stol ..to snáď nebude dokopy 40 000 :-D
Odpovedať
Profilova fotka
my sme postavili za 97tisic (holodom - cize bez podlah, inter. dveri, sanity a kuch.linky, ale vratane rekuperacie), je to 145 m2 zastavanej plochy, + 25m2 podpivnicena terasa...stavala nam mensia firma od nas
Odpovedať
Profilova fotka
tazko teraz povedat, kedze sme ani projekt nevideli. ako bez nejakaho zariadenia, sanity a podlah, kuchne by sa to dalo v pohode. zalezi ake materialy chces pouzit, ci si vies nieco spravit aj sam alebo pojdes len cez firmu.. tam je tolko ale a preco....
Odpovedať
Profilova fotka
@martina151515 to este mate vyse pol roka, takze myslim, ze je to realne, len netreba sa unahlit, aj ked sam viem, ze clovek uz by najradsej bol vo svojom, ze jo :-) tak budem drzat palce ;-)
Odpovedať
@ado88 ďakujem :-)
Odpovedať
Zase zmysluplné debaty sa tu vedú ... @pirhina Min rok nám dostavala firma na kľúč na západe ... Do ceny 1000 Eur / 1m2 sa dá na západe zmestiť aj zo štandardom pomerne bez problémov, aspoň čo sme teda riešili rôzne ponuky ... Takže si nemyslím, že by to bolo na strednom SK iné ... A teda ak hovoríme o štandardnom projekte, nie o nejakom dizajnérskom kúsku s drahými prvkami :) V každom prípade to sa bavíme len o dome ... My sme nechali robiť na kľúč aj parkovaciu plochu, chodnik k domu, okolo domu, terasu, plne betonove ploty, muriky, branu pre auto, branku, priestor pre koše, zarovnanie pozemku atď a už sme sa nad túto sumu (1000 Eur za m2) prehupli, ale teda to riešili všetko od SP a projektu až po kuchynskú linku, vonkajšie a vnútorné svietidlá a skrine ...
Odpovedať
Profilova fotka
@fearandlove Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
@pirhina neni problem das to aj lavou zadnou, len nesmies mat velke oci a najma dom nesmies povazovat za modlu, ale za miesto na byvanie
Odpovedať
da sa, no v niektrych miestach budes mozno potrebovat z vascih predstav tak trocha ubrat. ono vela zalezi aj od toho aki sikovni budete a co vsetko si budete vediet lepsie zohnat alebo vybavit. ale nebala by som sa toho rozpoctu, ba by som povedala, ze je pekny
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@minonkysk tak to proste je :-) a keby to za tie peniaze aspon poriadne postavia.
Odpovedať
@pirhina ano
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Dnes uz skoro na konci viem, ze so zateplenim a nejakym jednoduchym plotom daleko od 100000e nebudeme. Vsetko robil manzel, za pracu sme zaplatili ani nie 1500e a to chlapom co stavali krov a pri poteroch a omietkach, inak vsetko manzel. Mame dom s obytnym podkrovim 10x11 :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ako myslim si, ze sa da, len to bude mozno chciet az prilis vela kompromisov, ktore ako neviem, ci sa v kazdom mieste oplatia, aby ste mali dom v konecnom dosledku podla svojich predstav a nebolo to len o oberani so svojej predstavy
Odpovedať
@bejban Ľudia, ako neodpovedajte automaticky na názov témy bez toho, aby ste si aspoň pozreli, kedy to bolo zadané alebo ako sa diskusia vyvinula. Keby si si prečítal príspevok nad tebou, tak by si vedel, že zadávateľ témy - nicolkaa, už má pomaly postavené.
Odpovedať
@bejban Sorry, zle som si všimol zadávateľa, beriem späť.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 hehe no vsak v pohodicke.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@fearandlove Ako ste prosím po čase spokojní s kompozitnou podlahou Arbiton Liberal? Ďakujem pekne 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?