Dá sa postaviť 3 izbový bungalov do 70 000??

Dobrý deň, chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť či sa dá postaviť 3izbový bungalov do 70000. Vedeli by ste mi poradiť nejaké projekty??
Odpovedať
1
2
@pemo83 Nie neda skusam to a jednoducho sa to neda a to si robim co viem sam a na remeselnikov nechavam len odborne veci voda plyn elektrika kurenie , ak sa zmestim do 70000 budem mooc rad ato mame jednoduchy domcurik
Odpovedať
@pemo83 aký je veľký? Len postaviť, či aj zariadiť?
Odpovedať
No tak sme to nejak chceli aj my... :-( Svojpomocne ako sa dá.
Odpovedať
Zariadiť nie....myslým len s kúpelňou a podlahami. Nemáme ešte projekt preto som sa chcela spýtať na radu. Som v tom nováčik a nemám veľmi šajnu ako a čo.
Odpovedať
Profilova fotka
Dá: http://www.promiprojekt.sk/projekty/l... http://www.promiprojekt.sk/projekty/l... http://www.promiprojekt.sk/projekty/l... http://www.eurolineslovakia.sk/sk/pro... ...... a svojpomocne pri jednoduchých pôdorysoch a rôznych zbytočnostiach aj štvorizbový...
Odpovedať
dakujem
Odpovedať
Dá sa, len treba mať aj dobré známosti pri vybavovaní cien ;-) a radšej si spraviť 30 cenových ponúk
Odpovedať
Jasné že sa dá :D 3 izbový určite ... Pri trocha snahe aj 4 izbový :) Ale samozrejme, odtiaľ, potiaľ ... Dôležité je z čoho chcete stavať, v akom energetickom štandarde a s akým vybavením ...
Odpovedať
ak si to budete stavať sami a profesie budete platit len minimálne, tak sa da, ale treba venovať aj vela casu cenovým ponukám........my sme si povodne mysleli že sa zmestime do 70 000,ale asi to bude skor 90 000, ale my máme velký bungalov.
Odpovedať
@lubk0 na ten energetický štandart pozor ja som sa tu na MS tiež dočítala že po 1.1.2015 budú môcť byť skolaudované len NED s potrebou tepla do 50 kWhm2-rok . Vieta niekto poradiť či sa dá bývať i v neskolaudovanom dome?
Odpovedať
@pemo83 da sa a svojpomocne s prehľadom ak nerozflákate peniaze nekoordinovanou výstavbou. @nickirakli legálne nie
Odpovedať
Daj si na fb : dom za cenu bytu Ak to dokaze firma za 66 000 ...102 m2 a to je 4 izbak... Jednoducha kocka , ziadne hlinikove okna 4 metrove, ziadne tepelne cerpadlo ci podlahove kurenie , namiesto krbu krbove kachle a 70 000 vam postaci na dovolenku a zariadenie.... Ale prirodzene ak projekt bude stat 3400 eur....rozhodnete sa stavat z neakeho super spica marketingoveho materialu kde stena bude stat 100e za m2 naletite zelenym o vyhodnosti tepelneho cerpadla ( ktore vyhodne je ale nie pri mini domoch kde ide o kazde euro) a v mode doby si nechate naistalovat rekuperaciu za tisicky eur...tak mozno ani 150 nebude stacit... Su sem ludia co chcu postavit 4 izbak 150m2 za 50 000 ale s bazenom......
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nickirakli nie
Odpovedať
@larker ano
Odpovedať
@rabies ano? ako xes stavbu riadne uzivat bez kolaudacie? nehrajme sa o slovicka
Odpovedať
Profilova fotka
ÁNO. Samotný dom áno. Ale do toho nerátam: zemné práce viac, ako 1 meter od domu, ďalej prípojky, zamerania, poplatky, kolky, revízie... Bleskozvod napr. vyjde na 500 €. Čerstvá skúsenosť. 1 m2 spevnenej plochy okolo domu pod 50 € nespravíš (chodníky, dlažby, terasy...). Takže priprav si ešte rezervu minimálne 10 - 15 tisíc. A zariadenie domu som, samozrejme, tiež ešte nerátal...
Odpovedať
Da sa postavit v pohode aj 4 i nie 3i.
Odpovedať
lanker: nevím, jak je to u vás na Slovensku, ale u nás to není žádný problém. Sám sem takhle bydlel s rodinou 3 roky a kamarádovo rodiče zkolaudovali dům, který začali stavět už za komunismu, někdy před 5 lety. Ale každý to má jinak.
Odpovedať
Profilova fotka
@nickirakli nie je pravda o tom údaji do 50 kW, potrebuješ enrgetický certifikát, ale môžeš mať aj horšiu hodnotu. V neskolaudovanom bývať môžeš na svoje riziko, lebo taký dom ti poisťovňa nepoistí a je to nelegálne.
Odpovedať
@topvideo ďakujem,síce máme projekt na NED ale či sa nám ho zdarne podarí postaviť aj v tej hodnote netuším,aj keď by ma to potešilo.A poisťovne nemám rada ešte som dobrú skúsenosť s nimi nemala,čiže dom bude určite nepoistený,neberieme hypoteku tak tam tá povinnosť odpadá.Pozerala som aj vaše fotky domčeka,vedeli by ste poradiť nejaké spolahlivé realizačné firmy alebo živnostníkov?Alebo čo by ste už teraz robili inak?Ďakujem :-)
Odpovedať
ja som prave podpisal s firmou zmluvu na holodom 150m cena 55000e
Odpovedať
@1marian1974 Ukaz aky :) A hlavne co si predstavujes pod pojmom holodom ... Totiž bol som už pozerať postavený dom, ktorý bol inzerovaný ako HOLODOM, ale od HOLODOMU mal ku*va ďaleko :)
Odpovedať
Profilova fotka
@nickirakli k tej poistke - tiež máme viacmenej zlé skúsenosti, čo sa týka plnenia zo strany poisťovne, ale taký blesk, víchrica sú živly, ktoré vedia narobiť paseku. V takom prípade radšej znášam minimálnu poistku a dobre spím... Čo sa týka výstavby domu, najímal som si živnostníkov na všetky práce, bol som často na stavbe, tiež som pomáhal a hlavne som si kupoval materiál sám na 99%. Tak som si dohodol lepšie ceny. Ak sa hovorí, že 1m2 zastavanej plochy stojí pri výstavbe cca 800-1000€, tak ja môžem povedať, že som sa dostal na sumu trošku nižšiu ako 600€. Podľa tvojho profilu si z okr. NZ, tak ti asi veľmi nepomôžem, čo sa živnostníkov týka...snáď iba strechára, ten chodí po celom SVK, ale ja mám fatrafol a nemám poňatia čo ideš stavať, aký dom...Ak chceš niečo vedieť viac, kľudne do IP. Ešte dodatok: Čo by som robil inak? Postavil by som montovaný drevodom cez firmu.
Odpovedať
@topvideo toho strechára by si dal... ale rovno hovorím horizont jedneho roka... teraz trošku stojí stavba resp platna, niečo o nom cena práce dohody apod....
Odpovedať
@topvideo Ďakujem ozvem sa určite čakáme na stavebné povolenie :(
Odpovedať
Profilova fotka
@tvojaritka IP, spojíš sa sním, nebudem ceny hovoriť za neho :-|
Odpovedať
@topvideo oukej máš pravdu daj IP.... vďaka
Odpovedať
construction áno pokial by bol aspoň približne k tejto cene urobený projekt.
Odpovedať
construction Velmi doležitú úlohu, tiež hrá dostupnosť mechanizmov a doprava na miesto budúcej stavby a velkosť stavebnej parcely. /navážanie staveb.materiálov,zariadenie staveniska,atd./
Odpovedať
@pemo83 construction
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?