Výmena zárubní a dverí

Dobrý deň. Neviem či mi môže niekto poradiť. Plánujeme meniť nové dvere. Nevieme sa rozhodnúť, či vybrať von staré železné zárubne alebo ich obložiť. Manžel chce vybrať ale ja sa bojím...je to starší dom a vieme ako sa niekedy murovalo...😛 nemôže sa stať že to spadne? Keďže neviem aký je tam preklad...ani sa to vlastne nedá zistiť...😛
Odpovedať
Čoby sa nedalo - ak detektor kovov nenájde nad dverami roxory, tak sekáč a kladivo ti to určia spoľahlino... 😉
Odpovedať
Tak rozbíjať určite nechcem...
Odpovedať
@dedo758 tak rozbíjať určite nie...
Odpovedať
niet nad zelezne zarubne 🙂 ocistit, natriet, lepsie ako tie papundekle co sa teraz davaju ... sak vyburajte a uvidite, sak to nebudete burat bagrom ak date nato, uberie vam to zo sirky ? kolko ? vadi ? ak nie, nechajte, zbytocna robota burat, odpad, atd
Odpovedať
@shadowmilan uberie to asi 3-4 cm... keďže kuchyňa bola robená už skôr, je tam stierka a tú by som tiež nechcela zničiť a robiť nanovo a tiež kúpeľňa...🤔
Odpovedať
Neviem či je vôbec reálne vybrať zarubnu bez väčšieho poškodenia... 😛 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@danielami Da sa vybrat aj s mensim poskodenim zalezi na tom ako pevne drzi finalna vrstva no ten prach co bude vsade je neskutocny. Kebyze ja mam menit tak radsej zarubne natriem a dam nove dvere iba. Teraz som totizto zvacsoval otvor o 10cm a pekne pomaly rucne sekacik kladivko ako psychohygienu a prach bol fakt vsade.
Odpovedať
@wolodymyr no, prach je ďalšia vec ktorá ma na tom odrádza...A nemôže to spadnúť keď neviem aké sú tam preklady (nerozumiem sa veľmi tomu😛)...aj ja tak uvažujem nechať zárubne alebo oblozku dat radšej na nich. .no neviem ako presvedčiť manžela...a to nehovorím že dvere máme vcelku nové a drevené, len ideme meniť podlahu a chceli sme už rovnaké aj s oblozkami ...no neviem či mi to stojí zato...😛
Odpovedať
neboj sa, aj ked nieje, nepadne, ja preklady nemam tiez, tehla plna este ... ak to bolo robene predtym, tak to drzi pokope samozrejme, ak do toho nejak nebuchnes priamo 🙂 dokonca, nad 1 dvermy som daval prec este jednu radu tehal a proste drzi to jak slak 🙂
Odpovedať
@shadowmilan potom nechápem ako ti to môže držať keď tam nemáš preklad 😛 no neviem mám obavy z toho..
Odpovedať
@danielami jednoducho, tak ako rimske obluky z tehal nad otvormy ... proste tlakom z boku jasne ze v dnesnej dobe davaju preklady, lebo ako tam tie tehly alebo porobeton daju 🙂 ale ked das zarubnu hned, tak preklad netreba ...
Odpovedať
@shadowmilan no oblozkova zárubňa by nešla hneď keďže sa čaká dva mesiace na ňu a my už začíname s prerabkou...😛
Odpovedať
Článok sa načítava...
no a ? ja tie dvere mam vybrane cez 2 roky, dokonca aj jeden otvor v nenosnej stene som urobil este vsetko bez prekladu a pohoda jedny zelezne zarubne isli von aj z nosnej steny ke tiez nieje preklad ... ja som ich dal prec lebo som vyberal podlahu a izoloval a novy poter atd takze vysky nesedeli 😄 a boli hrdzave odspodu
Odpovedať
ja by som pozrel ci sa ok a zalozil len dvere a malta zabrani korozii
Odpovedať
vnútorné zárubne vyberať nemá zmysel , ak tam budú znova rovnaké dvere, ak silou mocou obložiť drevom musí si dať robiť i nové dvere lebo musia byť menšie, ak je tam plná tehla stena isto nespadne , ja som robil otvor v priečke kde bola plná tehla na šírku 15 cm a nič naviac nevypadlo, , ak by to bol múr hrubý m zo skál to by iste spadlo, tiež som dával dodatočne zateplenie a vonku išlo 30 cm sutiny ale rám hrdzavý nebol a to mal vtedy asi 50r. podlaha vyšla vyššie aby bola v rovnakej výške, tak stačilo trochu zrezať z dverí
Odpovedať
Profilova fotka
@danielami Drzi trenim tak ako vsetko. Mne tiez nespadlo nebol preklad. Nesmies do toho mlatit ako rumun🤣
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?