Rekonstrukcia kocky z r.1975

Zobraz úvodný príspevok
Pridavam sa k clenom modrej kocky, v septembri sme zacali s rekonstrukciou nasej kocky, na streche uz bola vymenena pozinkovana krytina pred cca 15 rokmi, zateplena bola z 3 stran, vacsina okien uz plastovych. Od septembra sme krov vyfukali Climatizerom plus, severnu stranu sme zateplili polystyrenom 10cm, zatial bez fasadnej farby, horne poschodie a schodisko dokoncujeme. Pridam nejake foto.
Odpovedať
@duzu zateplovat budem, takže opravím to, len mne ide hlavne o to, či nieje narušená statika a či budem môcť stavať nad garážou ďalšiu izbu.
Odpovedať
A toto sa prečo stalo podľa vás? Predpokladám, že kôli tomu, že kvapkala voda zo strechy a podmočilo okapový chodník.
Odpovedať
Uz okolo toho nespekuluj tolko, nekupujes novostavbu 🙂 aj na fb som uz niekde videl toto vlakno. Zavolaj majitelovi ze nebudes uz spekulovat ak spusti 2000 a ked sa dohodnete na litri aj tak dobre 🙂 Este mas dlhu cestu pred sebou, bude aj horsie 😄
Odpovedať
@strejdo001 mal som durchom prasklinu cez stenu a riešil som to podobne ako @duzu u mňa bola tá prasklina kvôli tomu, že bol zle riešený detail oplechovania a zatekalo to poza, k tomu prirátaj zlú väzbu tehál (na tom mieste to robil asi nejaký učeň 😄 ) a voda v zime spravila svoje. praskliny v rohoch stena/strop ani nerieš, ja som mal tak dopraskané v celom dome, nekúrilo sa tam 5 rokov čo tam nikto nebýval tak si ten dom zima/leto pracoval všelijako a to bolo výsledkom. 🙂 tej veľkej praskliny som sa bál ale statik pozrel a hneď vedel že to nebude statická porucha ale v dôsledku zlého detailu. a keď som odkryl omietku pochopil som všetky príčiny ako som opísal. 🙂 a áno boli všetky na tom dome, čo mám v albume. na fotkách je vidieť ako som riešil tú prasklinu zvnútra aj zvonku a trochu aj aká veľká bola. zároveň tam trochu vidieť aj ďalšie vnútorné praskliny čo som mal a po nových omietkach nevybehla zatiaľ po roku a pol ani jedna 🙂
Odpovedať
Pridavam pre inspiraciu nejake foto po rekonstrukcii od zakladatela tohoto vlakna, rekonstrukcia od 09/2020 - 10/2021.
Odpovedať
Kocky maju naozaj obrovsky potencial. Minimalne podla fotiek sa jedna o naozaj komplexnu rekonstrukciu. Veci, ktore vadia mne osobne (resp. by som spravil inak): exterier - v navrhu velmi pekny, v realite tie tehlicky na dolnom poschodi byt nemuseli, su tak trosku navyse. Nie su v exterieri s nicim prepojene, nic ku nim neodkazuje. Niekedy je menej viac. - viac by sa mi tam hodili antracitove okna, ale samozrejme je to vec vkusu Interier - dispozicne velmi dobre riesenie, naozaj chvalim - tieto kocky je mozne velmi pekne presvetlit krasnymi francuzkymi oknami, skoda, ze na hornom poschodi ostali povodne velkosti (rozumiem, ze by bolo potrebne riesit kurenie, ci uz podlahovku, alebo presuvat radiator, co by si vyzadovalo znacnu investiciu) - leskle stropy nie su vhodne, moderne ani nadcasove - rozne podlahy, tu si to vyzadovalo podla mojho nazoru dat do izieb len jeden typ, idealne z toho iste materialu aj schodisko - kupelna, wc - vela roznych druhov obkladov, dlazieb s mozaik. V jednoduchosti je krasa, spolu to velmi neladi. Napr. ak horna kupelna mala byt siva, hnedy obklad by som tam uz netlacil silou mocou - kuchyna vyzera vyborne, chvalim 🙂 Pri antracite sa trosku obavam odtlackov a celkovej udrzby. Na pohlad super, cas povie samozrejme ci to bolo dobre rozhodnutie - zariadenie mi celkovo pripada spred cca 15 rokov (gauc, stolik), predpokladam, ze nabytok je vlastny z predchadzajuceho byvania, da sa do buducna vymenit takze OK. Je tu vidiet dobry napad a vela prace, za mna trosku nevyuzity potencial, ale urcite je to krajsie ako povodny stav! Nech sa dobre byva ☺️
Odpovedať
Dakujeme za nazor, v realite tehlicky zapadaju k terasovej a zamkovej dlazbe a budu aj k terase, terasa na obyvackovej strane bude drevena, hore sklo. Ramy sme chceli antracitove, ale pred rekonstrukciou boli 2/3 plastovych okien uz osadene v bielej farbe. Ak by bola ta cast domu ktora je z ulice orientovana do dvora, tak by sme vsetky okna dali francuzke, dom projektoval otec v 70rokoch a vtedy sa take veci neriesili. Leskle stropy su vec vkusu, vieme, ze 95percent ludi si dava napinane matne, my by sme ine nedali, v dvoch izbach mame matne, ktore by sme uz nedali, leskle sa nam v nasom koncepte pacia, zvacsuju miestnosti, stropy po znizeni hore 255, dole 245, v reale sa zdaju vyssie. Spodna kupelna bola robena pred rekonstrukciou, s podlahami a roznymi drevodekormi mate pravdu, ale dom sa rekonstruoval na etapy, taktiez parkety v dvoch izbach by som nevymenil za nic ine a schodisko je buk. Inak gauc je uplne novy za nemale peniaze, ostatny nabytok v obyvacke nie je novy, to ste si vsimli. Vsetky napady su z nasich hlav.
Odpovedať
Ahojte nerobil niekto, z takejto kocky /foto pozicana/ terasu na záhradu?alebo aspoň nejaké schody dole?potešilo by foto.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@strejdo001 ahoj, aj my sa snáď chystáme na rokonštrukciu kocky... ak sa možem opýtat, ako si na tom po pol roku?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?