Prerábka elektriny v RD

Ahojte, máme dvojpodlažný dom, prvé poschodie má 2izby, malú kuchyňu, malú kúpeľňu, špajzu a pivnicu, druhé poschodie to isté. Dom je vonkajší rozmer 11x9. Ako dlho vám trvala výmena elektriny v dome a ako vás to vychádzalo cenovo? Po známosti sme si našli elektrikára, robí denne len 6h. z toho 0,5h obed, takže robí len 5,5h denne a berie 85€ denne (70€ práca + účtuje 15€ cestu). Robí už 8 dní a nemá urobené ešte ani prvé poschodie. Je to podľa vás ok a mám len veľké očakávania alebo ho zrušiť a nájsť iného? Čakala som že to pôjde rýchlejšie. Ale zdá sa mi to veľa peňazí na tých pár hodín, je tá suma v poriadku? Mám pocit že robí strašne pomaly a to nehovorím o tom že drážkovať mu musí manžel.
Odpovedať
@66simonka66 myslím že základná chyba bola zobrať niekoho, kto si prácu účtuje od času a nie od "úkolu". Jasné že keď je platený od času, tak to bude naťahovať. Mne trvalo prízemie podobne veľkého domu výmena elektriny nakomplet 3 celé pracovné dni. 2 dni na nadrážkovanie a naťahanie 1 deň potom na zapájanie. Pracovalo sa ale od 7 do 7 v dvoch ľuďoch (elektrikár+pomocník) nakoľko to bolo v rámci rodiny.
Odpovedať
@sousedekovci89 už som zistila, bola to hrozná chyba, strašne naťahuje čas, včera mi povedal že tam má roboty na mesiac ale podľa mňa je to hrozne dlho. Rozmýšľali sme že ho zrušíme a zavoláme firmu, len som zvedavá koľko bude firma pýtať. Ale tak urobili by to hádam rýchlejšie a hlavne by nemusel ostávať muž doma a môže ísť do roboty zarábať. Človek sa učí na vlastných chybách. 😥
Odpovedať
Profilova fotka
To mate este lacne aj keby robil mesiac. Nam dali rozpocet iba na elektrinu v dostavanom podkrovi plus bleskozvod takmer 5000 a este sa tvaria, ze sa to musi navysit, lebo sme si vraj vymysleli 4 zasuvky a vypinace navyse. Sekali minimalne, vacsinu tahaju v sadrokartonovych prieckach
Odpovedať
8dni by som povedal ze na taky kus odrobeny je prilis aj keby sa to robilo do betonu ... susedovy nabehli 2ja na byt 4izb, drazky a priprava cez vikend, potom den natiahli kable zapojili krabice, dalsich par dni uz bolo len dopojenie rozvadzaca atd a vyspravka stien ... ale ak robi len 5hod denne ...to je jasne, ze sa nema velmi kam ponahlat 😄 sak dajte nejake foto co zatial urobil, bude jasnejsie ja som si sam drazkoval a tahal kable ...netrvalo mi to zdaleka 8dni ... zapojenie rozvadzaca je tak na doobedie / den, podla velkosti to prerabate asi, stym ze tam nebyvate ? ci preco tam musi niekto byt ? aj tak ...keby to bol mesiac - pracovny 20dni, to je cca 1700e za pracu ...ale to ste sa mali dohodnut vopred na celkovej cene ... ale nik tu nepozna co vsetko sa robi ...ake su podmienky ...
Odpovedať
@sissik praca + material ? kedy to bolo ? teraz niekedy ?
Odpovedať
@66simonka66 Počítaj asi tak, že koľko stojí materiál, tak toľko stojí práca čiže cca 1:1..Možno niečo menej. Mne teraz prerábajú záhradnú chatu a pracujú denne cca 6-7h.denne, ale robia ozaj dobre a som s nimi spokojný, aj keď cena práce by mohla byť lacnejšia, ale neľutujem.. 😉 Za mesiac ako nastúpili /4-dni neboli na stavbe-počasie/ ale, počítam že tento týždeň bude hotovo na komplet.. 😉
Odpovedať
@technik007 zahradnu chatu "mesiac -4dni" ? to je jedna z tych klasickych "zahradnych chat" ? 😄
Odpovedať
@66simonka66 ja som 3i panelový byt aj s drazkovanim zvládol za víkend + prívod ďalšie 3 hodiny. Takýto dom nemôže trvať dlhšie ako týždeň. Platí ale pre prázdny objekt.
Odpovedať
@shadowmilan To je na dlhšie písanie, pretože z tej chaty pôvodnej neostalo veľa, a prerábala sa tiež do dĺžky ako aj do šírky...Nová strecha,nová konštrukcia, steny,betónovanie miestností,pokládka dlažby, obloženia, izolácia...Teraz to vyzerá na menší domček...asi toľko k tomu..
Odpovedať
@shadowmilan pošlem foto keď pridem domov, veľa roboty nevidno, lebo ťahal elektriku nejakými chraničkami čo boli v stene takže dole nič skoro nesekal a ešte to ani nedokončil, vrch musí celý sekať. Momentálne tam nebývame, odišli sme pretože máme malé deti, takže behame ako bezdomovci raz k bratovi, raz k mamine. Bola chyba že sme sa na to dali bez riadnej cenovej ponuky ale povedal že sa to nedá presne naceniť, lebo že robota ukáže. Verili sme že nám pomôže lebo je to známy a hlavne sa strašne rýchlo do toho pustil, v piatok sme sa rozprávali a v nedeľu volal že od pondelka môže robiť tak sme boli radi že aký rýchli je. Včera povedal že to vidí ešte tak na mesiac, povedala som že to je dlho tak potom povedal že na dva týždne a ja už ani neviem čomu veriť. Bleskozvod určite nedáme robiť jemu, nemáme dôveru. Fakt netuším či ho zrušiť a nájsť si na vrch niekoho iného. Sme už z toho na prášky.
Odpovedať
@shadowmilan materiál nakupoval zatiaľ za 2060E a povedal že to ešte nie je všetko vraj minimálne ešte 500€ potrebujeme a plus ešte všetko na bleskozvod ale ten cez neho určite nedáme. Faktúry len donesie ukázať a povie odfoťte si ich a vezme si ich preč.
Odpovedať
@neutrino máme tam nábytok ale všetko máme v strede izieb prikryté aby sa to nezničilo. Priestor je z každej strany aby sa dalo prejsť, dal dať taký ten malý rebrík a aby bolo miesto na drážkovanie, on ale aj tak povedal že manžel musí ostať doma a vydrážkovať mu to. (Aspoň myslím že sa tomu tak hovorí)
Odpovedať
Článok sa načítava...
úprimne, neviem v ktorej oblasti sa jedná ale za 70€/den by som Vám to nerobil ani nahodou. To je veeeeľmi dobrá cena za deň práce, otázne je však tá efektívnosť. ak nemá nič iné na robote tak to má dobrú ,,vyplň,, času. Ale silno pochybujem že elektrikar ktorý robí a na ktorého sa čaká x týždňov / mesiacov by Vám robil niečo takéto v takejto cene 🙂 ako tu už bolo aj písané, treba isť po úkole nie po hodinovke. často to býva väčšia suma, veľa ludí odradí či vystraší.. ale ked už majstri prídu tak vidno že sa maká a robota odbúda 🙂
Odpovedať
@66simonka66 pockat, co ? "ostať doma a vydrážkovať mu to"
Odpovedať
Tyzden to je strasne vela na taku robotu. Mne v 6 izbovom dome kde museli aj sekat do stien vsetko okrem toho co vedeli tahat pod stropom to spravili za 3 dni dvaja. A robili aj bleskozvod a v kazdej izbe je zvlast aj na led pas priprava aj kable na elektricky pohon zaluzii.
Odpovedať
@shadowmilan áno chce aby manžel vydrazkoval na káble a elektrikár že napojí už len káble do tých dier, otvorov alebo ako to nazvať. Takže nielen že musíme platiť jemu ale aj manžel prichádza o zárobok v práci.
Odpovedať
Skor by som sa dival na celkovu cenu, ako na cas, ako dlho mu to bude trvat (ak nie ste nejak casovo tlaceni). Ak to spravi za 3 tyzdne, tak cena 1125 EUR je viac nez dobra. Ak dlhsie, tak cena pod 2000 EUR za poschodovy dom je stale super. Ja som zaplatil 1000 EUR za 4 izbovy byt pred 12 rokmi (bolo to hotove za 5 dni).
Odpovedať
@pier no spodok nemá ešte urobený a robí už týždeň a pol, povedal že robotu na dome má ešte na mesiac
Odpovedať
@66simonka66 to on si za to berie peniaze a nerobí najťažšiu robotu? Však si zratajte cenu manželovej dovolenky a pripocitajte k jeho platu. To je drahý elektrikár, by som ho kopol do zadku a veľmi rád by som videl to zapojenie keď je taký lemravy. Napríklad rozvádzač a či vám k nemu dá aj papiere podľa vyhlášky.... To je ako keby mi išli stavať plot na kľúč ale povedali že základy si musím vykopať sám...
Odpovedať
@66simonka66 a za mesiac by som urobil komplet s drazkami a ešte aj Smart Home a dátové rozvody 😄
Odpovedať
ak je z rodiny znamy, mohli ste sa dohodnut, ze drazky si spravite, kable vam povie ake natahat, ukaze priklad, potom pride len zapojit rozvadzac a krabicky prip ... len ono to je blbe dohodnut hodinovku a nie za dielo ... to je taky starsi taxi pristup ...ak to bude casovo viac napocitame vam to, ak to bude vzdialenostne viac, napocitam to 😄 ak stym robi ...tak odhad musi mat nato bez problemu ak viete presne co kde chcete ...
Odpovedať
Zamyslite sa všetci čo tu vypisujete, ako vám novostavby spravili za 2-3 dni akú sumu ste zaplatili? Elektrikár bol suverénne najdrahší majster na celej stavbe, za 3 dni 2 litre + revízie.
Odpovedať
@66simonka66 zrejme je to uz neaktualne, ale pre predstavu, ci porovnanie: nam menili elektriku na chalupe, len jedno podlazie, ale nabehli styria, urobili drazky, natahali kable, nove zastrcky, vypinace, kde som chcela, komplet nova a vacsia isticova skrinka, tahali aj do altanku a na povalu elektrinu a napajali nas cez zem (predtym vedeny kabel zo stlpa este strechou, cize vzduchom). Chlapci to zmakli za dva dni, stalo to 3000 € so vsetkym, ale samozrejme este potom treba opravit steny, nove stierky, malovka atd.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?