IPA pod betón

Zdravim, ideme robiť do starého domu betónovu podlahu, boli tam podlahove dosky v zlom stave. Od majstra som dostal radu že mám dať pod betón (na piesok) IPU a na to 10cm betónu. Je to OK?
Odpovedať
@marko158 aké bude zloženie podlahy?
Odpovedať
@rchrdba plavacka tam pojde
Odpovedať
no neviem ci by som na piesok daval ipu ... ked to budu zalievat tak sa potrha ... a preco piesok ? Ake su tam zlozenia a vysky aktualne ? treba z toho ubrat este a spravit beton dosku a potom ipu s napojenim pod murmy ... nato potom uz dalsiu dosku alebo eps a poter ...alebo dreveny rost bez viac info mi to pride ako blbost ...aj foto by bola dobra
Odpovedať
@shadowmilan je tam asi 20cm piesku, pod tym zemina a štrk, chcem to mať čo najjednoduchšie ale nech to zas nie je odflaknute
Odpovedať
Profilova fotka
Vyberte este 15cm piesku Nasledne spravte 10cm vrstvu betonu nanu natavte ipu dajte 10cm izolacie (eps) na vrch spravte normalnu 5cm cementoveho poteru... Idealne ked chcete izolovat podlahu aby ste mali izolovane aj murivo aby netahlo vlhkost hore..
Odpovedať
@sappa pod murivom je izolacia, vsetko je suche
Odpovedať
@marko158 suché je to preto lebo do teraz išla vlhkosť cez piesok hore a do dosiek keď to zalejete potom uvidíte či je dobrá izolácia pod múrmi
Odpovedať
@marko158 ipa na piesok je hlupost, ipa ma ist na beton. Pozri co pisal @sappa, to mas spravne zlozenie podlahy bez odflaknutia. Pod murivom je izolacia, aka? Je este funkcna? Nerozpada sa? Volakedy sa robili asfaltove lepenky, ktore pohromade drzi len sila vole...
Odpovedať
Profilova fotka
@marko158 chcem to mat co najednoduchsie aby to nebolo odflaknute je nezmysel. Pri rekonstrukciach starych domov nie su ziadne riesenia jednoduche - su len zlozite a velmi zlozite 🙂. Tzn, ze bud si prepnes nastavenie v hlave a urobis to poriadne (tzn. vykopat 50cm), podlahovy beton 10cm, vodorovna izolacia (ipa, folia) prepojena s murmi), zateplenie podlahy 10-20cm (EPS), folia, poter, parotesna folia, plavacka alebo je to docasne riesenie, vlhkost sa presunie z miestnosti do murov (izolacia pri 50rocnych muroch je davno nefunkcna). Dalsia moznosti su klasicke drev.podlahy na roste s odvetranim.
Odpovedať
@mgx este som zabudol dodat...jedna sa.o poschodovu kocku, ciastocne podpivnicenu, cely dom je dvihnuty cca o meter
Odpovedať
no ok, ale sam si vyskusaj rozvinut ipu na tych 20cm piesku a potom zistis aka je to sprostost a to tam este bude behat niekto (viacery) na poter 😄 to aj ked pouzijes modifikovany pas nejaky co nieje taky citlivy ako klasika, tak nepomoze podla mna ... ak chces usetrit, sprav ako ja vyhod piesok, nanes makadam / strk - dobre to udusaj strojom, jemna vrstva poteru aby to drzalo pekne a bola suvisla vrstva navrchu a nato daj ipu ... a potom napr spat ten piesok ak nechces odvazat a daj hranoly donho a znova palubka alebo dosky a nato uz co chces ... kazdopadne idealne je ak mozes napojit tu ipu na tu pod murom, to je jedno ci je zarovno ale meter vyssie, zalei od zvysku faktorov ale ked mas pivnicu tak je mala pravdepodobnost ze bude vlhnut mur ... ale to je taka loteria a ver tomu ze prehrat ju o niekolko rokov ... ale ak mas komplet podpivnicene tak by si nemala mat problem ... ale ja ti nato zaruku nedam
Odpovedať
@shadowmilan vyhrabal som piesok cca 20cm a pod nim je strk takze podklad by mal byt ok
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@marko158 ciastocne podpivnicene znamena co? Na celej vymere, 1/2 vymery, 1 izba s pivnicou? Skus dat nejake fotky. Pisem preto, ze som celym procesom presiel aj doma a navrh ala internet forum smrdi pruserom. Tieto veci chcu obhliadku a navrh niekoho, kto sa vyzna...
Odpovedať
@marko158 štrk kari sieť betón a na to IPA ja plus podrezavanie .. to čo máš teraz pod múrmi je tak tera papier nie izolácia ono sa to len tak tvári zamedziť prístup cez podlahovú plochu pôjde do múrov ... ( Piatok mi vytopilo pivnicu 25m3 vody v pivnici hore ani tuk 😉 som rád hlavne že som si to robil sám , pre info vytopenie vďačím kvalitnému mosadznému filtru ktorý strelil.. )
Odpovedať
@mgx 1/2 domu, pod dvoma izbami ktore riesim pivnica nie je, zajtra mozem pridat aj foto mal som tam majstra ktoreho radia u nas v meste medzi najlepsich vraj a jeho nazor bol ze ak tam ani nedam IPU tak mi to vlhnut nebude ale ze ked uz som kupil tak ju pouzijeme, vykopal vnutri pri stene vacsiu jamu a vsetko bolo suche aj pod izolaciou Podlahove dosky boli suche, hrady pod nimi boli tiez suche akurat boli rozozrate od likozruta alebo podobnej havede
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?