Vymena 1 radiatora za 400 euro

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, som strasne sklamama s cenami, ktore sa zacinaju na Slovensku objavovat. Za vymenu jedneho radiatora v byte, som dostala 2 ponuky a obe boli za cca 400 euro. V cene je samozrejme aj radiator ... je to normalne?
Odpovedať
@meky1991 kto chcel pochopil a kto nechcel nepochopil.
Odpovedať
@minnehaha2005 vloz sem fotku radiatora (ventilov) a ak to je obycajny plechovy radiator dojdem ti ho vymenit za 50eur,kupit si ho mozes sama cez eshop,este ti ho aj dopravim domov.Samozrejme ak je to v BA.
Odpovedať
Nam menili 3 ks + prevaranie rur + termostaty. Rusili sme plyn tak zavarili aj odbocku k hodinam a stupacku vo WC sme dali prelozit do steny a zaplatili sme 430€ na komplet praca aj material.
Odpovedať
@alicka850 nehnevaj sa, je jasne, ze zadarmo nik robit nebude, ale malo by sa trochu selektovat aj podla odbornosti. Moja hodinova mzda lekara s takmer 10 rocnou praxou sa ani nepriblizuje sumam, ake si pytaju napr. obkladaci, ci ini remeselnici. Kazda praca si vyzaduje odbornost a skusenosti, ale treba snad aj pozerat na to, kolko dany clovek musel vynalozit usilia na to, aby ziskal kvalifikaciu na svoju pracu. A poznamka, ze ked sa ti nepaci, sprav si sam - skusim to vylepit na dvere svojej ambulancie aj s cennikom.... Tak som asi nepochopil.Vysvetlíš mi to prosím? Ak pracuješ v súkromnej sfére tak si pýtaj viac od zákazníkov,ak ti tolko nie sú ochotńy zaplatiť tak máš smolu.Ak pracuješ v štátnom sektore tak to už by mal tvoje ohodnotenie riešiť štát a ministerstvo zdravotníctva.To že si živnostník alebo majster vypýta viac ako zarobíš ty je len jeho vec.Ak máš titul tak by si to mala chápať.To je trh.Bohužial. :-D Inak nič v zlom samozrejme
Odpovedať
@chrobak7 ak je niekto majster, zaplatim rada, mali sme zivnostnikov elektrikarov, instalaterov a strecharov, nemozem porovnavat pracu instalatera s pokladkou laminatu, zamkova dlazba ma tiez ovela mensiu plochu, cm2, laminat ma m2 a poklada sa vnutri, listy boli cvakacie, ak mu niekto zaplati tych 200Eur nech sa paci, ja to urcite nebudem
Odpovedať
@kuracinarez By si sa čudoval, aký to je v takýchto mestách po-prdeli biznis s tou taxislužbou :) Majiteľ je na tom samozrejme najlepšie, on v podstate ani neprevádzkuje taxislužbu a má čisté peniaze :) @alicka850 = neporovnávaj to tak krátkozrako :) Ty ako lekár máš prácu stále, počas celého roka, nemáš pravdepodobne žiadny problém s tým, že by ti niekto nevyplácal mzdu a podobne ... Ten kúrenár pracuje predsalen sezónne, v lete má prace pravdepodobne dosť, v zime poväčšinou len servis / pohotovosť alebo takéto ojedinelé prípady ... Takže je kľudne možné, že zarobí 150 Eur za hodinu, ale je úplne kľudne možné, že za 1 pracovný týždeň odrobí len tú jednu hodinu ...
Odpovedať
az ked clovek zacne stavat dom dostane sa do tvrdej reality, niekomu pride zle z bezcharakternosti niektorych ludi a pre niekoho to je impulz na obnovenie si pracovnych manualnych navykov..ak samozrejme sa clovek nechce zadlzit na cely zivot a ostavat v trpnuti, aby bola praca a zdravie 30 rokov...aj preto, ze banky poskytuju uvery ako sialene a ludia ako sialeni zacali stavat luxusne domy jeden za druhym..tak si pracanti mozu davat ceny ake chcu (velakrat vyssie ako aj v takom UK), lebo tych sikovnych tu je malo...v kazdom pripade skoro vsetko na stavbe ide urobit svojpomocne...aj ta vymena radiatorov sa da vela veci pripravit pre pana kurenara a tym znizit naklad.... Co sa tyka platov vsetci v SR by mohli mat 3000eur mesacne v cistom aj viac, keby pani hore nekradnu a nesmiali sa z nas ako sa tu handrkujeme jeden medzi druhym....pritom oni si ziju z nasich vytazenych lesov, nerastnych surovin, predaja pozemkov, predrazenych zakaziek...atd... ale vsetko ma svoje hranice a aj hnev ludi...
Odpovedať
@lubk0 ale zase to ide s rizikom, ktore si vybral, preto ma predpokladat ake naklady ma mat...pocas roka a setrit... ja viem, ze tu nic nevyriesim, len som chcela vediet, ci ta cena je v tejto dobe normalna, alebo ja nie som normalna
Odpovedať
@minnehaha2005 dnes je vsetko mozne, aj 10 pohlavi, humanitarne bombardovanie, pomoc teroristom:) tak tie ceny este nie su take strelene ako ostatny svet:)
Odpovedať
@minnehaha2005 Tak bohužiaľ, je to tak ... Ja som si chcel tiež dať prehodiť radiátor ešte v byte, posunúť ho asi o meter ďalej na druhú stenu a mne nebol ochotný žiadny kúrenár ani napísať ponuku, pretože sa im kvôli jednému radiátoru nechcelo ani prísť. Tak som si kúpil materiál za pár Eur a prehodil som si ho sám ... Tak isto som mal problém zohnať niekoho, kto mi na byte osadí vaňu a geberit, buď nikto nechcel prísť, alebo si za to vypýtali veľa ... Tak som si to tiež proste osadil sám ... Sú to pomerne jednoduché roboty, Váš "problém" vyrieši hocijaký hodinový manžel ...
Odpovedať
@gkrivanek ano
Odpovedať
@lubk0 To bol len taky priklad s taxi,ale mozes rozpisat aky je to biznis.Ale to ze remeselnici nemaju v zime robotu,ich neopravnuje pocas sezony pytat nehorazne sumy za pracu.Ked v zime nema robotu,nech ide dokladat tovar do supermarketu a to nemyslim sarkasticky,ale proste ked nema celorocnu pracu,tak nech to kompenzuje inou pracou a nie okradanim ludi,ktory zarabaju mozno 500eur-
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kuracinarez - čo sa týka toho okrádania, s tým nesúhlasím :) Remeselník si môže vypýtať koľko len chce, je na nás, či si ho objednáme alebo mu cenu akceptujeme ... Okrádanie by to z môjho pohľadu bolo vtedy, ak by si nemal na výber a musel by si si jeho služby objednať ... - čo sa týka taxi, je to pomerne jednoduché ... Väčšina týchto "taxi" služieb, ktoré majú jednotnú cenu cestovného funguje na princípe prenájmu. Majiteľ taxi-služby vlastní autá, telefónne číslo, názov spoločnosti a dispečing. Taxikári, ktorý pre neho jazdi na živnosť, si autá od neho požičiavajú za poplatok + príspevok na dispečera. Taxikári pracujú na 12 hodinové šichty = auto vždy preberajú aj odovzdávajú v rámci možností čisté a s plnou nádržou. O servis, poistky, nákup áut atď, sa stará majiteľ. Koľko si taxikár zarobí za jeho smenu, je jeho vec, majiteľa to nezaujíma. On má svoj pevný zárobok z každého plne vyťaženého auta :) Tým pádom je úplne odbremenený :) Jedného konkrétneho poznám .. Z jedného auta má mesačný minimálny zisk 500 Eur ... Keď si vezmeš, že mu jazdí cca 10 áut, nie je to zlý "job" za prenájom áut :)
Odpovedať
Ja by som to povedal tak budem prirovnávať Ba nehnevajte sa mimo Bratislavský ..Ak sa bavíme o výmene starého radiátora môže to byť často krát banalita na 30 minút ,ale môže to byť aj zábava na pol "dňa " vždy záleží od obhliadky ,kde to je hlavné ak sú staré bytovky ako je často v Petržalke ,že nemáte možnosť zastaviť ,len jeden byt ,ale celú bytovku v lepšom ,len jednu polovicu ..Tak možno vám schválne nahodnotia cenu lebo meniť radiátor v tomto období je dosť aj održku a pracne a nemajú moc ani záujem vám to robiť ..ja som pred týždnom vymenil 3 radiátory v Ba a zapital som si za prácu 70 euro (všetko ,ale už mali dovezené tak som sa nemusel naháňať ešte po obchode )..Ale stretávam sa niekedy ,že si chlapi berú za prácu nehorázne pálky napr jedna pani mi vravela ,že zaplatila 80 eur za zapojenie umývačky riadu tak áno majstri si pýtajú ak ľudia platia a nevedia začo vždy je dobré sa dohodnúť predom ..
Odpovedať
Presne ako pisu vyssie, kup si radiator a zavolaj si kurenara, najlepsie toho co ti robi revizie ak mate svoj kotol. To by nemalo vela stat. Mne tiez tak daval dole a nahadzoval novy rebrikovy radiator v kupelke ked sme ju prerabali a platila som mozno nejakych 40 Eur za to.
Odpovedať
@minnehaha2005 Ved to aj sama vymenis, naco ti je kurenar?
Odpovedať
@vodarba vedeli by ste dojst aj k nam?
Odpovedať
Tento týždeň určite nemôžem mám toho strašne veľa ...
Odpovedať
@alicka850 mám pocit že kombinovanie zdravotníctva s remeselníctvom je troska z cesty. Zamestnanie si snáď vyberá každý z nás.Je to slobodný výber. Nepodceňujem ani jedno odvetvie, všetky sú dôležité.Stačí mi napr keď si zájdem k zubárovi a za 25 min. tam nechám od 30 do100 e, aj to je málo?Beriem to tak, žijeme v slobodnej krajine. Všetky odvetvia prechádzajú do súkromných rúk a tým pádom aj cenník.Kedysi som skúšal fušky popri zamestnaní, urobil som cenu a pre istotu este podliezol poriadne cenu, urobil dobrú zľavu a ľudom sa nevidelo. Teraz? Teraz po 7 rokoch si zapýtam plnú sumu , výnimočne urobím lepšiu cenu. Výsledok? Ludia sú spokojný, neraz odstanem viac ako si zapýtam.Keď si ľudia nebudú vážiť dobre odvedenú prácu a nebude dobre zaplatená, ostanú Vám len fušeri a oči pre plač. :-p :-D 8-)
Odpovedať
v tomto pripade ani za 50,ani za 300,ani za 600eur,tak babo rad co fcul...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Jedna rýchla otázka: aká je cena výmeny 1 radiátora? Mám na mysli demontáž liatinového (odrezanie starých rúr, výroba nového závitu apod.) a montáž nového plechového radiátora?
Odpovedať
@engine_er musíš v prvom rade definovať či priblíženie vyvodov k stene bude kolienkami alebo ohyb autogenom. Lebo staré liatinove majú obvykle privod a vývod ďalej od steny. Kolienkami je hnusnejsie a lacnejsie.
Odpovedať
@milan209 to musím teda ešte zistiť. Každopádne ty odporúčaš aký postup? Len podotýkam, že ide o byt na najvyššom (treťom) poschodí.
Odpovedať
@engine_er aký postup? No ako som písal. Sám si musíš odpovedať či to chceš mať pekné a autogenom nahriať a prihnuť k stene bližšie alebo navariť kolienka. Alebo to urobiť bez autogenu a každú rúru kolienkami priblížiť k stene. Keďže tam predpokladám máš závesy a zaclony tak stačí lacnejšia 2. varianta. A za koľko to záleží od lokality ale to je asi jasné že ceny sú na Orave iné ako v BA.
Odpovedať
@engine_er ja pre takuto robotu fakturujem cca 100Eur + DPH
Odpovedať
ja som vymenol liatinovy za plechac a priblizil som to k stene bez ohybu alpex rurou ktora je "prisposobitelna" a nebol ohyb len taky jemny postupny spad :) bez rezania rur atd. idealne @engine_er ked das foto ako to mas teraz ...odkial si ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@manilla pošlete mi kontakt?
Odpovedať
@nadezda_fuksova bohuzial, moj vodar/kurenar uz nieje medzi nami :-(
Odpovedať
Mne menilo bytove druzstvo radiator vlani,ked som este byval v panelaku,na komplet za 200 eur aj s robotou.
Odpovedať
No vidim,ze aj na radiatoroch sme riadne usetrili.Muz teraz menil a dorabal sam dalsi radiator,v obyvacke vymenil a v detskej izbe.Ako vidim tu by boli ine palky za robotu.Este ze je taky sikovny,ze naozaj si vsetko porobi sam.Jedine do coho sa nehrnie je elektrina a kotol zapajanie.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?