Vymena 1 radiatora za 400 euro

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, som strasne sklamama s cenami, ktore sa zacinaju na Slovensku objavovat. Za vymenu jedneho radiatora v byte, som dostala 2 ponuky a obe boli za cca 400 euro. V cene je samozrejme aj radiator ... je to normalne?
Odpovedať
@alicka850 "Majstri" bežne stanovujú cenu podľa ceny materiálu ktorý montujú. Ak má namontovať radiátor za 200, tak aj práca bude za 200. Keď máš na (podľa neho) drahý radiátor, tak budeš mať aj na predraženú prácu... Alebo jednoducho skúša... Nepozastavuj sa nad tým a oslov iného 8-) Rozčuľuje to aj mňa a veľa vecí sme si (aj kvôli tomu robili sami). Naposledy sme zháňali obkladača, mala som ponuku po obhliadke na 2500 eur (len práca) a nakoniec sa mi podarilo zohnať jedného miestneho pána s výbornými referenciami (len sme na neho museli pár týždňov čakať), ktorý to spravil za 800... A pre tých čo tvrdia že živnosť nie je lacná, nuž faktúru mi ani jeden z nich neponúkal...
Odpovedať
@z3d ja nie som autorka diskusie, takze radiator nezhanam :-) tiez ale staviame dom, takze sme s cenami prac konfrontovani denne. Ja to robim tiez ako ty- ked sa mi nepozdava, oslovim viacerych a vzdy sa nejaky kompromis najde.
Odpovedať
Napr.Taxisluzba u nas v meste stoji 2.5e na jednu jazdu po meste.Za hodinu stihne odviest 2 zakaznikov ked su zapchy a vecer mozno 3.Teda za odjazdenu hodinu dostane 5az 7.5eura.Co ma potom povedat majitel taxisluzby ake drahe je podnikanie,ked zaplati auta,opravy,pneumatiky,povolenia,vodicov,dispecing,ekonomku atd.A reci nasich niektorych remeselnikov ze urob si to sam ak sa ti zda drahe.No zda sa mi drahe dokonca zlodejstvom pytat si za hodinovu pracu 250 eur.Lebo furt sa tu ohanaju remeselnici aka je draha zivnost,ze musia mat naradie,auta.Ved aj pekar ma drahe stroje a preda chlieb za 1 euro.A tiez nam zajtra moze povedat,ze chce 10 eur a ked nie,upec si sam.
Odpovedať
vsetkym nam je jasne ze 400€ vypytal worker_falcom.nemusis sa za to hambit ,ved kazdy musime z niecoho zit a vzdy je koho oje.....ť.a neviem ci som odbornik,ale pracu instalatera som aj videl aj robil,tak ze tak.a dnes 10€ na hodinu je velice pekny peniaz. ;-)
Odpovedať
@beckham23 nie, nepovedal
Odpovedať
No nehnevajte sa, ale 400Eur za radiator mi nevypyta ani v Rakusku, dali sme montovat sest radiatorov, ktore stali 130Eur/kus vratane termostatov a mal ich namontovane za osem hodin, vratane odvzdusnenia a prestavky, siedmy kupelnovy zostal na druhy den To mi chcete vysvetlit, ze som za to platila 2800Eur??? Tiez sme mali exota v TT, ktory pytal 200Eur za25m2 polozenia laminatu, material bol komplet nachystany, robota na 6hodin :-|
Odpovedať
@janine1030 Štandardná cena za polozenie plávajúcej poahy je 6€/m2. U teba to mohlo byť 150 €, plus lišty stoja 1 - 2 €/bm podla typu, to mohlo byt u teba kľudne 15 m, teda cca 20 € a este nezabudnúť na lepidlo. To je spolu 170 - 180 € štandardne. Takže nebol predražený, pokiaľ si účtoval aj cestu.
Odpovedať
@z3d ano, mala som 2 ponuky, obe 200 euro, v jednom pripade radiator stal 120 euro, podla nich, na nete som nasla ten isty radiator za 85 eur, ta druha ponuka bola 160 za radiator. V tom druhom pripade mi nebolo povedane, aka znacka je ten druhy radiator. Takze ani cena material = praca mi v tomto pripade nevychadza.
Odpovedať
@kuracinarez ale, tu druhu ponuku mi dal instalater, ktory je u nas v bytovom podniku vedeny ako pohotovost, lebo ten radiator tiekol, za zvesenie radiatora si pyta 50 eur, plus dan. Je mi z toho celeho zle. Ak obycajny clovek zarobi min. mzdu na Slovensku, a tu celu da na vymenu radiatora...
Odpovedať
@zuzanka.zuzu hej, idem to riesit ako navrhujes.
Odpovedať
@stano8 radiator stoji 160, 240 euro za 1 hod max. 2 prace?
Odpovedať
@manilla budem to asi takto riesit, este ze nie je teraz az taka zima.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@minnehaha2005 V panelaku standard radiator 600x1200mm,vacsi asi nepotrebujete stoji 110eur
Odpovedať
@worker_falcon tak, ventily su na oboch trubkach, ten radiator je standardny, dosluzil .. je nutna vymena, cize nic komplikovane, ani stupacky sa nemusia vypustit, ani nie je potrebne volat bytoveho kurenara, lebo je tam dost tlaku, aby pri novom spusteni sa natlacila voda... ja si poctivu pracu remeselnikov vazim a cenim, vysoko ale ked ma chce niekto odbrat, lebo som zena... ktora sa v tychto veciach nevyzna, tak je to strasne luto... pracovala som vsade, aj v zahranici, dokonca som jedno leto stravila na brigade na prerabke 3 bytov v zahranici, a ani najvyssi odbornici si nedavali platit tolko... tesar mal 60 dolarov na hodinu a to sa vtedy malitelovi zdalo strasne vela, aj to si ho najal iba na komplikovane casti strechy... ani v Rakusku by si ziadny pracovnik tolko nevypytal... ved ked len za den takto opravi 2-3 radiatory, za kazdu pracu zoberie 250 euro, za mesiac zarobi 15 000 tisis eur !!!!!!!!!!!!!!!
Odpovedať
@kuracinarez presne, cize cena radiatora je cca 110. Nechcem ziadny pekny, super moderny, toho som sa uz davno vzdala...
Odpovedať
@chrobak7 super, skusim, povedala som si, ze snad este najdem niektoho poctiveho.
Odpovedať
@sonau aky 4 metrovy? aky liatinovy? ake 7 poschodie?
Odpovedať
@blackomt dakujem, skusim pozriet
Odpovedať
@alicka850 presne, suhlasim, ale urcite aj teraz mate "odbornikov a lekarov ala google".Ja rozumiem tomu, ze ak je niekto super odbornik v niecom, a na celom Slovensku som jediny odbornik, a patricne to studujem, tak si za to dam zaplatit, ja proti tomuto nic nemam.. ale dokelu... za vymenu radiatora?
Odpovedať
@minnehaha2005 takze za pracu 160€ treba nieco aj prevarit ci len vymenit kus za kus .......ja tiez keby som mal ist niekde urobit 1m2 niecoho a berie sa 10€ tak sa mi tam neoplati ani ist kvoli 1 m2 vynasat naradie,doprava cas.....tak treba aj to brat do uvahy
Odpovedať
@stano8 vymenit kus za kus, nie je nutne nic zvarovat ... 50 - 70 je primerana suma.
Odpovedať
@chrobak7 manzel nemal cas, byt bol od 1. prenajaty, polozila som ho sama, chces mi povedat zarobim 200Eur za pokladanie laminatu, viac ako s vysokoskolskym zamestnanim? Potom sa pytam, naco potrebujeme vobec ekonomov, notarov, lekarov, zvelorekarov, ked pokladac laminatu zarobi 22Eur za hodinu, potom sa cudujem, preco sa ludia rozculuju nad zdravotnym poistenim a cenou liekov
Odpovedať
@minnehaha2005 tak uz podla tychto informacii mozem aj zhodnotit ze je to vela......... take nieco zvladne priemerne zrucny chlap
Odpovedať
@alicka850 jednoducho to vylep, budes vidiet kolko nekvalifikovanych fušerov sa bude hrať na lekarov, lebo par krat boli v ordinacii, tak obkukali ako to chodi, ved maju google
Odpovedať
@alicka850 Prepáč, páčili sa mi Tvoje príspevky a nejako som si vsugerovala, že si autorkou, hm... :-D @minnehaha2005 Tak potom asi len skúšal... Ale na to tiež asi treba nejakú špeciálnu povahu, lebo ja by som si také prachy za pár hodín práce vypýtať nevedela...
Odpovedať
@z3d ano, presne, ach... jaj, z toho celeho mi je smutno.. ako sme dopadli, neviem, ci na Slovensku existuje nejaky nahlad nad pracou, ci vobec mozem niekomu oznamit, ze si berie moc vela... nieco ako protikorupcne akoze spravanie...
Odpovedať
@minnehaha2005 Jediné čo môžeš spraviť je napísať o tom na MS a budeš tu mať pár stovák súhlasných príspevkov, lebo všetci čo staviame sme sa s tým už stretli... Ja z toho už smutná nie som, normálne sa na tom začínam baviť. Veď prečo by si si robila ťažkú hlavu z nejakého týpka, ktorý si chce takto po sviatkoch prilepšiť, tak si za prácu vymyslí astronomickú sumu? Čo on môže stratiť? Tú chvíľu čo sa na ten radiátor bol pozrieť? Na druhej strane, ak by si mu na to skočila, má pár stovák vo vrecku :-) Ohľadom toho úradného protikorupčného dohľadu, mi rozprával známy, že si chcel vybaviť eurofondy na najakú bio farmu či čo to malo byť a na úrade mu pani otvorene povedala, že najprv musí priniesť 20% zo sumy ktorú chce vybaviť. A to nebolo že nej do vrecka, ona o tom nerozhoduje, tie prachy šli do bratislavy... Vyskúšaj to s tým bavením sa: Nechala som si naceniť kuchynskú linku, takú jednoduchú do U, pracovnú dosku z drevotriesky mi nacenili na tuším 800 eur. Ale mali tam aj vzorkovník masívnych, jedna sa mi páčila, tak tú mi nacenili na 6500 eur (nieje to preklep) :-D Krásnu dubovú priebežnú škárovku kúpiš za 125 eur za m2 ale tá ich vychádza na 1500 eur za m2... No nekúp to :-D 12 interiérových dverí nám miestny majster nacenil na citujem "11 až 12 tisíc", síce bez faktúry, ale s montážou :-D Fakt na neho niesi odkázaná, radiátor si kúpiť vieš (na internete bývajú lepšie ceny ako v kamenných veľkoobchodoch) a napojiť Ti naň dve trubky zvládne fakt aj priemerne zručný domáci kutil. A pozerám, že si z BA, ak chceš odporučiť jedného veľmi solídneho, napíš mi správu.
Odpovedať
@janine1030 Opýtam sa opačne. Prišla by si mi položiť laminátovú podlahu vrátane soklov do izby 30 m2 za 200 €? Ak áno, tak potom prídi na jar, budem zastrešovať prístrešok pre auto kanadským šindlom. Je to tiež 20 m2 robota tak na 1,5 dňa. Predpokladám, že viac, než 150 nevypýtaš (majstri berú 10 €/m2). A budem aj pokladať zámkovú dlažbu aj so zhutňovaním. Tam si pýtajú majstri 15 € /m2 za zámkovú a 13 €/m2 za vyplnenie podložia. Je to tiež 20 m2, ja ti ponúknem 20€/m2, takže za 3 dni zarobíš 400 €. To máš za týždeň práce 550 €. Berieš to? V práci si zoberieš dovolenku a ešte aj dovolenku budeš mať zaplatenú. Ja by som to nerobil ani za tie peniaze. Hej, sebe to porobím, lebo to robím pre seba a je to ako hobby. Ale aby sa tým človek živil, robil vonku či praží slnko či je zima. Chodil kolenačky. Ani za tie peniaze.
Odpovedať
Profilova fotka
Je to také dvojaké. Niekomu sa to zdá byť dosť, niekomu nie. No čo tak sledujem, tak práca je cca úmerná samotnému materiálu. Nejak tak mi to v poslednej dobe vychádza
Odpovedať
@alicka850 Prepáč ale neviem čo si chcela.povedať tým že tvoja mzda doktora s 10 ročnou praxou sa ani nepribližuje mzde majstra..Kastuješ ludí podľa toho akú majú profesiu?Na škole mi hovorievali budeš robiť pri lopate.A remeslo aj robím,mám sa lepšie ako spolužiaci s vysokými školami a titulmi.Ale taký je život.Ty si si vybrala cestu lekára..Že niekto zarobí za hodinu 200 eur je jeho šikovnosť a hlúposť toho kto to zaplatil..
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?