Rekonštrukcia 3izb bytu pražského typu,kosice

Dobr den,zaujímala by má kompletná cena rekonštrukcie 3izb bytu 68m2,pražský typ bez lodžie.Potrebujem vyhodiť jadro,vymurovat kúpelnu,priečky na izbách,elektrinu,okna ,linku ,dvere.Zaujímala by má aktuálne cena v ke približne,chcem ist zlatou strednou cestou,nie najlacnejšie ani najdrahšie a ešte by má zaujímala dĺžka rekonštrukcie,pripadne ak máte dobrú skúsenosť s nejakou firmou tak budem vďačná.
Odpovedať
40 000e
Odpovedať
@shadowmilan dakujem za názor,to je nad moj limit dúfam že sa to da do 30
Odpovedať
@chantal333 verim, ze ano, je tam vela faktorov
Odpovedať
@chantal333 ako napísal @shadowmilan dá sa to aj do 30 nedá sa to povedať takto do oka.... a veľa záleží či to celé bude robiť firma alebo niečo zmáknete svojpomocne. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 len do 30 je to velmi velmi natesno. Tam nie je priestor na kvalitne materialy, ja som rekonstruovala 9 rokov dozadu, 2 izbovy byt, 56m2 - pricom instalatera a elektrikara som mala zadarmo, material nakupeny za naozaj velkoobchodne ceny (zo srandy som to dala nacenit aj inym a cenovy rozdiel pod 3.000 eur neklesol), spotrebice do kuchyne som uz mala kupene a rovnako aj cast kuchynskej linky (menila som v najomnom byte a kupila som si tam vtedy spodnu zostavu ikea, ze pouzijem neskor do vlastneho - cize som za kuchynu v case rekonstrukcie platila smiesne peniaze, asi 1.500 eur)... Dvere som kupila kvoli cene jednoduche, bez akychkolvek priplatkov, avsak kvalitne. A za rekonstrukciu som vtedy dala 20.000 eur. Obkladacky ma stali najdrahsie 12 eur za m2. Vzhladom tu na vacsiu obytnu plochu, a na to ze od mojej rekonstrukcie uz ubehol znacny cas a cena prace vyrazne narastla, by to teraz bolo tych cca 30 tisic. Lenze k tomu treba pripocitat kuchynsku linku so spotrebicmi, co som mala (5.000), pracu vodara a elektrikara (2.300). A uz ti moc zo 40.000 neostane 🤷🏼‍♀️
Odpovedať
mna cela kuchyna v jednom byte stala 2000e, v dalsom vacsia 2500, obe trenab rovnaky matros, rovnake skrinky atd mi nacenovali v roznych studiach a ceny boli za "nemecku" schopne atakovat aj 25000, ano potom mi ponukli zlavu na 15000, aj tak ... su kuchyne "moderne a na mieru" totalne "future" ako krasne su, ale to su cenovky tak 5000e za meter ...
Odpovedať
@chantal333 za komplet robotu pocitaj od 15 vyssie, a material v strednej triede asi tiez tak. Bez sanity, linky a dveri a roznych serepeticiek ako vypinace, svetla...
Odpovedať
@kaktusik007 ja som minulého roku rekonštruoval 95 m2 domu, podlahovka (so všetkým aj betonážou) nový elektrokotol, nové podlahy, omietky, SDK strop, komplet kúpeľň sa so všetkým, kuchynská linka, nové schodište, nové okná (Salamander 72+trojsklo) nové vchodové dvere, komplet nová voda, elektrina... vodu a kúrenie som paltil riadne majstrov, elektrinu som platil iba materiál. + samozrejme vymaľovka a zmestil som sa do 30 tisíc aj s týžňovým živením pomocníkov (rodina). hotové za 3 mesiace. V cene nie sú interiérové dvere tie som objednával trochu neskôr a stáli má 1300 € a teiž svietidlá vypínače a zásuvky v cene sú 🙂. kde sa dalo som zjednával cenu a využíval rôzne akcie, vernostné kartičky 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 tak potom som evidentne narocna. Ale u mna bola zmena dispozicie, buranie stien, vyhadzovanie skvary v podlahe a 30cm polystyrenu dnu.... cize je to vysoko individualne a kedze si priznal, ze si stravoval pomocnikov, tak asi aj bola svojpomoc ;)
Odpovedať
@kaktusik007 no svojpomoc okrem všetkého okolo kúrenia a vody 🙂 aj keď na vodárov som mal také šťastie že zobrali nemálo peňazí a aj tak som to po nich ešte trochu prerábal... je pravda, že dispozičná zmena u nás bola len jedna- zrušili sme taký divostvorný záchod (bol na takej medzipodeste mlýnarskych schodov miniatúrna miestnosť kde som sa ani na výšku nevošiel (na to miesto prišlo schodište na povalu, z ktorej plánujeme budúce obytné podkrovie) inak dispozícia ostávala po starom 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 no a svojpomoc nie je kompletna rekonstrukcia bytu ;) 90% ludi co rekonstruuju byty si ich nerekonstruuju sami, ale nahanaju majstrov/firmy. u domoch je to ine - tam idu sami stavat co si na ciastocnu svojpomoc trufaju alebo maju na to to zaplatit ;) cize tvojich 30 tisic plus praca co si neplatil a si na sume cca 37 tisic aj ked to urobis pomerovo, ze ty si mal 95m2 a toto je iba 68.
Odpovedať
Profilova fotka
Vsetko zalezi od narokov ake mas. Dost sa da usetrit napriklad pri burani, kamarat si bural tak sam a usetril nejake 2tisicky aspon podla toho, co si daval nacenit firme. Sam si zbural jadro, steny a potom si to aj povyhadzoval. Makol si, ale za tie usetrene peniaze to stoji, ked ich nemas navyse.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kaktusik007 práve preto som písal, že ak si niektoré veci vedia spraviť svojpomocne do rozpočtu sa zmestiť vedia.... ak by som mal byt, tiež by som ho robil spojpomocne. Rovnako viem o kope ľudí, čo si byt prerábali svojpomocne. 🙂 Dokonca niektorí to robili tak že firmu "vyhnali" lebo ta práca nestála to čo za to pýtali a robili to svojpomocne pritom to nikdy predtým nerobili ani k tomu nemali vzťah 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 lenze svojpomocne je nielen o usetrenych peniazoch. Niekedy ide o cas. Zas natahovat sa s rekonstrukciou bytu pol roka lebo mas na nu cas par hodin po robote a v sobotu pol dna, to je sice dost usetrenych penazi ale tie nervy. Moje aj mojich susedov :-p A ked za ten cas nemas kde byvat, tak nasobne tolko co usetris za robotu zaplatis za byvanie v podnajme.
Odpovedať
@zita19 nikde ale nenapísala do akého časového limitu sa chce zmestiť. na čas sa len pýtala, koľko to asi potrvá. Písala len o predstavách rozpočtu, kde som napísal, ako sa dá do tohto rozpočtu zmestiť. Btw. ak by ťa zaujímala rýchlosť mojej rekonštrukcie, tak 90% rekonštrukcie bolo realizovaných po práci a po víkendoch resp. minul som si na to 75% svojej ročnej dovolenky (z toho týždeň keď mi prišla pomôcť svojpomocná partia z rodiny, ktorí tiež čerpali ten týždeň dovolenku a zvyšok prevažne piatky a podobne aby som čo to porobil) 🙂 začínali sme 24.04.2020 vypratávaním a prvými búracími prácami a prvú noc sme spali v dome 15.07.2020. Áno bolo to spolovice ešte stavenisko (bola dokončená iba jedna izba v ktorej sme fungovali) ale takisto nás tlačili financie a tiež ukončenie nájmu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 lenze - robil si po praci a po vikendoch. U nas v bytovke smies prerabat do 17:00 a vikendy vobec, my tu neuznavame ani pracovne sobotne dopoludnie.... cize moj byt prerabat popri praci v tychto casoch - rekonstruujem rok 🤣🤣🤣🤣
Odpovedať
@kaktusik007 akože pochopím že večer sa už nebúcha ale nerobiť buchot po 17.00 hod. a v sobotu vôbec, to máte niekde v domovom poriadku? lebo akože nech sa nikto na ma nehnevá ale toto je už moc. keď niekto býva v bytovke musí rátať aj s hlukom od susedných bytov a neočakávať komfort domu 🙂 (pričom ani na dedine takýto pokoj nemáš) 🙂
Odpovedať
@kaktusik007 v Kosiciach vo vseobecnosti sa toleruju hlucne prace do 18:00 a sobota doobeda. Ked prides o stvrtej z roboty, vela toho neurobis. V najlepsom pripade to stihas o pol tretej, ked o druhej zapichnes vidly do hnoja. :-p @sousedekovci89 ty kde vidis aky rozpocet ma? Do coho sa ma zmestit? Do toho tvojho? Ani do toho sa nezmesti, lebo v prazkom byte musi robit kazdu jednu priecku, podlahy, omietky, strop. A potom ten zvysok. Ked vyhadze priecky a jadro v prazskom byte ostane jej uplne prazdna betonova kocka 6 x 11 metrov s radiatormi pod oknom a stupackami pri stene. Porovnavas neporovnatelne
Odpovedať
@zita19 skôr než si tu znova vyleješ zlosť, choď na začiatok diskusie, tam píše do koľko mala predstavu že sa chce zmestiť, hneď 3 príspevok 😉
Odpovedať
@sousedekovci89 ja si zlost nevylievam. Ja debatim. ;-) A mas pravdu.
Odpovedať
@zita19 no vidíš, ale musela si položiť pár ironických otázok akoby som strieľaľ do vetra. celý moj príspevok do diskusie začal s tým, že ak si vie aspoň niektoré práce spraviť svojpomocne, do toho rozpočtu sa môže vôjsť. A potom sa tu spustilo na mňa že je to natesno, že strieľam odbuka a porovnávam neporovnateľné. ja som tiež robil, podlahu omietky strop. áno nerobil som priečky.... Ale zase úprimne, mal som čistej podlahovej plochy skoro 1,5 násobku jej výmery, musel som riešiť zdroj vody (som napojený na studňu), odpad z domu do žumpy (musel som volať bager), takisto nepredpokladám, že v byte tejto výmery bude mať 7 metrov kuchynskej linky, musel som riešiť zdroj tepla (elektrokotol), elektrickú prípojku (preložka). Preto som reagoval, ak si vedia urobiť niektoré veci sami, dá sa do 30 tisíc zmestiť. Nikde som nepísal že pohodlne 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 ale, si prilis vztahovacny
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 no pockaj, ja mam 56m2 byt a kuchyna ma dlzku cez 7 metrov 🤣🤣🤣 ano, mame to v domovom poriadku. Nesmies robit hlucne prace v pracovnych dnoch po 17:00 a rovnako ani cez vikend. Akoze ak si potrebujes privrtat k stene prave zmontovane nove kniznice, nik ti hlavu neodtrhne a do tej 20:00 je vynimocne nejaky ten pocet dier v stene povoleny, avsak ak to zaberie viac ako 20 minut tak uz je to na vazkach ;) a osobne som za to rada, po praci chcem oddych aj cez vikend, nechcem pocuvat ako tu niekto stierkuje ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@kaktusik007 tak ono to dozaista má aj nejaké tie svoje výhody, keď chceš oddýchnuť, len pre toho, kto chce robiť a prerábať tak to musí byť utrpenie, najmä ak by si chcel svojpomocne. Keď si vezmem, že ja chodím domov okolo pol 6 bežne, tak ja by som nemal šancu asi nič urobiť 😄
Odpovedať
@kaktusik007 tak tí ľudia čo na toto pritlačili by v bytovke ktorú som zažil nevydržali ani minútu 😄
Odpovedať
@kaktusik007 dakujem za názor.kolegyňa robila 1,5izb byt a stala ju reko 7000 bez okien,robila jadro a kuchyňu asi merkury tak z toho som vychádzala že sa to da.elektrikára mám a neviem si predstaviť ak jadro bude stať dajme tomu 10ris čo by stalo zvyšných 20...
Odpovedať
@shadowmilan @sousedekovci89 @nemcek dakujem Vám krásne za názory, @vojtti @kaktusik007 @zita19 dakujem za názory.ide presne o to,že to budem búrať celé a nanovo robiť steny.Som na to sama,aj nie.Mám veľmi šikovného brata,ktorý ale žije v Nemecku,svokor je tiež zručný a je elektrikár tak sa ponúkol,on vie aj murovať a kadečo robiť plus mám bratrancov.Čas má tlaci a mám dve možnosti.Buď to budem robiť s rodinou a bude ma to stať podstatne menej ale neviem ako dlho a reklamácie budú neuznané 🙂))alebo zaplatim firme ak takú nejakú tu máte čo ro urobí za mesiac ,pôjdem do podnájmu mesiac ale bude to pre mna samu ženu s dieťaťom jednoduchšie.Chcela som vásw praktické nejaké skúsenosti.pripadne odporúčania na firmu v ke a hrubý odhad,ja chcem strednú cestu aj v kvalite lebo nechcem doplatiť na prílišnú setrnost teraz.Plus mám ešte jednu prosbu o radu,ako by ste riešili pražský typ bytu 3izb?bez lodžie.Uvažovala som nad ňou ale nenašla som žiadne sikovne riešenie ktoré by ma oslovilo.Veľa otázok viem a vopred budem rada al čo i len na časť odpoviete,pekný den
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?