Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo nezalievali sme len špajzu, asi 30cm sprchaču a tam kde bude krb/piecka ostatok vsetko
Odpovedať
Profilova fotka
chcem sa opýtať ako ste riešili vyškovy rozdiel na podlahe kde je laminat a potom kde je dlažba? da sa to do jednej roviny dat ?? mna muž straší že tam bude jemný rozdiel a dlažba bude vyššie :-S sice dlažbu som v kuchyni zrušila a pojde tam laminat ale chodba....a pred krbom-pieckou :-S
Odpovedať
Profilova fotka
foto
Odpovedať
Chcem sa este vsetkych spytat, ako mate rieseny prechod medzi obyvackou a terasou? Mate tam vyskovy rozdiel? ak ano kolko ? Dakujem za odpovede.
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 ahoj...prosim ta aky rozmer okna mate v kuchyni?...tak ako v projekte 150x150?...a francuzske okno mate ake siroke 2 m?...je posuvne...ci otvarave?
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte....tiez staviame B 333 R+T....prave mame dilemu...chceli sme zmenit strop...namiesto keramickeho dat len klasicky zavesny - sadrokarton...dali sme prerobit projektantovi...a ten mi prave volal, ze bol za statikom a dostal taku odpoved, ze si to mame poriadne rozmysliet...pretoze by tam mali ist nejake ucka ci co...na spevnenie a viac dreva...a ze ci sa nam to oplati menit, ze v konecnom dosledku tam neusetrime nic oproti povodnemu projektu, ba dokonca by nas to mohol vyst viac...tak mm volal aj p.Fasangovi...a od neho dostal v podstate tu istu odpoved...tak sa chcem spytat aj vas, ktory uz mate domcek postaveny...kolko vas vysla strecha?...vopred velmi pekne dakujem za kazdu odpoved !!!
Odpovedať
@lusia30 Urcite odporucam urobit miakovy. Z hladiska hluku, akumulacie atd.
Odpovedať
Profilova fotka
@lusia30 no rozmer je 1475x1325 - trošku zmenšene oproti projektu ale nie o veľa ;-) jedálenské je francúzske posuvné a to čo ide na terasu to je klasika otváravé obe 1980x2260 čo sa týka stropu tiež sme chceli keramický ale nakoniec vyhrali vazníky jednoznačne - lacnejsie, rýchlejsie takže odporúčam ale kvalitné od firmy nie klepcované na mieste
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 dakujem velmi pekne za odpoved...a kolko vas vysiel ten strop?...ja sa obavam tej statiky...ak to povedal statik, tak komu mam verit?...ale na druhej strane vidim, ze vela vas ma vaznikovy...
Odpovedať
@lusia30 Miaka a vazniky sa nevylucuju. Vaznikmi vies usetrit, ak si s nimi ratala uz od zakladov, inak nie. Navyse, nas to vyfackalo na podstatne drahsom zatepleni stropu, mohli sme dat uz jedine fukanu izolaciu.
Odpovedať
Profilova fotka
@matorado preco...uved ma prosim do obrazu...ja sa tomu nerozumiem...tak mi to prosim vysvetli ako "hotentotovi" ;-)
Odpovedať
@lusia30 No ze ked sa robia vaznikove krovy, tak sa postavia len obvodove mury. Usetri sa na zakladoch, tehle, vencoch. Varabilny vnutorny podorys. Ty uz mas v albume tusim aj nosne priecky... A k miakam - na miaka sa postavi stolica, cize sa krov podoprie stolicou. Ak nebudu miaka, musia tam ist prievlaky alebo kvantum zeleza, aby sa tam ten klasicky krov dal postavit. Cize spravny postup - bud vazniky a SDK strop (ale snazit sa vyhnut fukanej izolacii) alebo miaka a klasicky krov. Lacnejsie bude to druhe podla mna.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@matorado :-| ja som z toho vsetkeho uz jelen...miaka-su ten keramicky strop-ci ako sa tomu povie...to dobre chapem, ze? a ano mam nosnu priecku skoro v strede domu-deli nam oddychovu zonu od kuchyne z obyvackou...a co su tie prievlaky?...a ako sa vyhnut tej fukanej izolacii?...teba by som potrebovala doma,aby si mi vsetko povysvetloval...bo moj sa tomu rozumie asi tak ako ja...a potom to aj tak vyzera :-D
Odpovedať
@lusia30 Tu mas obrazok miakoveho stropu - predpate nosniky sa rozlozia na vence, medzi ne sa naukladaju tie keramicke "miaka". Navrch sa polozia kari siete, poviazu s vencami a nosnikmi a potom sa to cele este zaleje betonom. Prievlak je nieco ako veniec, cize zelezobeton, ale je to v lufte, nie na mure. Na to sa postavi krov, ked chybaju prislusne nosne priecky. Fukanej sa vyhnes tak, ze budu vazniky dostatocne vysoko nad podvesenym SDK, aby tam vosiel klasicky rolkovany nobasil, aspon 35-40 cisel. Lebo medzi vazniky, hlavne v rohoch domu, sa nevojde nic. Je tam ohromne tazky pristup. Treba si dat urobit cenove ponuky - v projektke by mal byt vykaz vymer - odtial sa daju nacenit miakovy strop aj krov. Vazniky ti nacenia aj z podorysu zakladov. SDK neviem, tam asi od m2 si treba najst na nete ceny.
Odpovedať
Profilova fotka
@lusia30 no my sme povodne chceli keramický strop teda "miaka" takze základy máme normálne a aj stredová priečka je nosná, aj na terase máme ocelový nosník medzi tými stĺpmi a aj veniec normálne zaliaty na komplet, aj tak nás to vyslo menej. keramika na celý strop ( nacenneá na cca 2700) vyšla viac plus betón (17m3) na zaliatie plus ocel (500kg) plus robota.... vazníky náš vysli (máme zatrešenú terasu) 4990,- € plus robota a boli to chlapi dohodení priamo od predajcu vazníkov s tým že bez papiera nám osadili vazníky nakomplet za cca 1200€ (dva dni roboty), boli brutálne šikovní chlapi tak nakoniec sme ich vzali aj na pokládku krytiny
Odpovedať
Profilova fotka
k nim dostanes aj projekt kde je vypočítana statika aj vsetko v cene plus som to konzultovala s Ing. Fasangom a neboli potrebné žiadne zmeny čo sa týka izolácie dávali sme normálne vlnu medzi nosníky a druhu vrstvu ma rošt pod to
Odpovedať
Profilova fotka
@matorado isover v rolkach uplne v pohode aj v rohoch, máme 2x 18cm potom znovu drevený rošt a na to konštrukcia na SDK
Odpovedať
Profilova fotka
v podstate nám rošt na SDK licuje so spodnou hranou venca takže myslím že to bude OK 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lusia30 ešte som chcela dodať že pri vazníkoch máš vlastne strop a krov v jednom , pri keramickom strope by si musela ešte prirátať krov - práca plus materiál a SDK alebo omietanie na hrubo a tak na jemno keramického stropu - čiže rozhodne pracnejsie, časovo náročnejšie a aj nákladnejšie - máš ale pochôzny celý strop čo je výhoda, my sme si dali vytvoriť úložný priestor n strede pri vazníkoch má plochu niečo cez 9m2 a v tých znížených rohoch aj tak toho veľa nenachodíš
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 dakujem za podrobny popis ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 jeeeej aj foto...super...vzdy je lepsie raz vidiet ako sto krat pocut ;-)
Odpovedať
@lusia30 pozri aj u mňa v albume, tiež máme väzníkový krov, tak isto ako písala olivia97 sme dostali ku projektu aj statiku, aj montážny návod ( u nás montoval väzníky manžel). Tiež máme v strede úložný priestor, vatu v hrúbke cca 31 cm, na to konštrukcia na SDK a samotný SDK
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 dakujem...idem kuk aj ku tebe do albumu...a aky velky ulozny tam mas?...inak dnes sme sa stretli aj s projektantom...dame si to nacenit...a ak bude vludna cena...tak pojdeme do toho a dame to naprojektovat statikovi...teda zatial sme tak dohodnuti...
Odpovedať
@lusia30 cca 5x4 metre je rozmer toho priestoru, zatiaľ ale nevyužívame, nemáme to ešte dokončené :-) inak projektovať statikovi sme nič nedávali - prišli z firmy, pomerali dom a rovno s projektom prišla statika aj montážny návod
Odpovedať
omyl
Odpovedať
Profilova fotka
Fuha tak to je celkom dost. Viem ze cementovy poter stoji min o polovicu menej akuratv tam treba robit dilatacie
Odpovedať
Profilova fotka
@matorado tazko povedat ci usetris a ci s tym treba uvazovcat od zakladov. Pokial ides robit B333 ci s terasou garzou alebo bez je jedno. Osobne by som tu nosnu strenu v strede domu nechal uz len kvoli stuzeniu celej stavby, lebo veniec len po obvode domu na dlzke 13 m je pomerne dost. Kedze by veniec bol aj na nosnom mure tak ti to cele zviaze. Ked by som mal ist do pevneho stropu tak by som asi uvazoval nad premac alebo prescot a nie miako. Je to obdobne ako miako akurat nie je keramicky ale betonovy. Vyhody ma tie ze spevni a stuzi stavbu, akurat ak chces mat pochodzny poval musis trak ci tak robit nejaky rost na ktorý das OSB dosky alebo poter. Pri takomto strope musis vediet kde ti pojde osvetlenie alebo to bude robit na sadrokartonovy podhlad. Pri vaznikovej strechemas isce menej priestoru na povale ale tie ukony ktoré mas pri betonovom a keramickom strope su tie iste. My sme dali vacsi veniec 30x3 5 cm, dali na to drevenne tramy ako navrhol Fašanga akurat inak ich rozdelili a o jeden navyse a na to postavili celu stolicu a na nu krov. Mne to vyslo najlacnejsie riesenie. Ma sice nizsiu nosnost na povalovom priestore (a to len 100 kg na m2). cenovo nas vysla strecha krov okapy, krytina, komin na 11 000e
Odpovedať
Profilova fotka
@olivia97 @matorado @zuzula80 @wondgo ....DAKUJEM VAM VSETKYM....za poucne odpovede ;-) aspon trosku ste ma dostali do obrazu :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo no neviem kolko by vyšiel betonovy poter, ale musel by byt hrubsi a o to menej izolácie v podlahe a toto má aj lepsiu vodivost tak sme sa dali na toto, taktiež ako píšeš netreba dilatovat v takejto ploche a ani kari siete
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo kolko ta stáli strojove omietky? dávali aj sietku pod ne? su to vap.cem. alebo sadrove?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?