Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@khalle foto by bodlo..dakujemmmme
Odpovedať
Manželka by to mala mať nafotené , tak skúsim sa jej opýtať čo sa s tým spraviť . Ináč som z okresu Bardejov .
Odpovedať
Profilova fotka
@khalle a akú verziu staviate? Aj garáž s prístreškom alebo? Aký material na murivo budete mať?
Odpovedať
Staviame verziu bez prístrešku a bez garáže. Takto sa nám to najviac páčilo . Materiál na murivo nám majú doviesť zajtra /dúfam/ a je to YTONG 375 P2
Odpovedať
@khalle a aký strop idete robiť? podla pôvodného projektu - beton, alebo máte zmenu?
Odpovedať
No strop budeme robiť drevený na celej ploche. To je zmena oproti pôvodnému projektu. Drevo mám svoje a železné nosníky mi robili chlapci vo firme kde pracujem .
Odpovedať
@khalle a mohol by si poskytnúť info v akej cene boli tie železné nosníky, ak nechceš takto verejne, môžeš aj do IP napísať, prípadne v akej cene by sa tie nosníky dali vyrobiť. Už si pomaly zháname info o cenách materiálu. Lebo aj my sme menili betonový strop za drevený, kde sú 4 oceľové nosníky a na tom drevený krov. dakujem
Odpovedať
@michal1982 k tej cene sa mi vyjadruje ťažko, lebo ja som v tej firme šéf. Platil som si len materiál , to bolo objednávané u jedného veľkého slovenského predajcu kde máme ako firma zľavy a prácu som mal samozrejme zadarmo . JA som strojný ing a po malom uvažovaní som si zmenil konštrukciu nosníkov. Keďže som mal prístup k nosníkom z HEA profilu tak so si to prerátal a následne zmenil. Podľa prepočtu HEA profil má ešte lepšie statické vlastnosti ako zváraný 2xU profil. A je na tom ešte jedná vec nebudem tam mať vytvorený tepelný most, ktorý sa dá len ťažko odstrániť. Myslím tým vnútro ktoré vznikne zváraním 2xU profilu.
Odpovedať
takže I profil a nevieš mi povedať aspon približnu cenu?
Odpovedať
Nie I profil ale HEA profil , je to v podstate profil v tvare písmená H . Prierezový modul okolo osi ,,y´´ je podstatne vyšší ako okolo osi ,,x´´ to znamená že ho treba uložiť s oboma stojnami zvisle . A s tou cenou je to ťažké , lebo ako som už vravel , ja to mám z našich starých zásob zo skladu . Ale normálne by vyšiel asi na cca 320 Euro bez DPH , 6 mt kus. PS: Ale ty si daj radšej tie dva účka ako navrhoval statik , ja som volil túto variantu len kôli dostupnosti tých HEA profilov. Ak by som ich nemal tak by som určite riešil 2xU profil. Čo sa týka ceny tak cena za kg U profilu 220 je cca 0,74-0.80 Euro/kg bez DPH a U 220 má 29,4 kg / 1 bm . S cenou práce sa to nedá povedať ale keby si to objednal niekto u mňa , tak to môže stáť cca 650-700 Euro / kus s materiálom aj prácou . To som len tak v hlave na rýchlo prerátal . ale ako vravím ceny sú rôzne. Ja som z východu a viem že na západe sú ceny iné ako tu, ba dokonca už aj medzi Bardejovom a Košicami je rozdiel.
Odpovedať
Profilova fotka
@khalle a teda ešte nemáte niejaké foto na stránke? Ďakujem
Odpovedať
....pre všetkých : pridal som nejaké foto... ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
tak konečne niekto začal..jupi..kukame fotečky..kto bude dalši? :) :-D
Odpovedať
@khalle dík za fotky!....už sa teším, keď pribudnú aj od nás ostatných... ;-)
Odpovedať
@katarinka2010 ze by ty? :)
Odpovedať
@lucynka44 oooóo to teda neviem..myslim že sa najde niekto kto bude šikovnejší...
Odpovedať
...neviem sa rozhodnúť či treba odizolovať obvodové múry jednou alebo dvoma vrstvami IPY. Poraďte niekto . Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@khalle podľa môjho názor by stačilo jednu vrstvu.
Odpovedať
Profilova fotka
Chcem sa opýtať, rozmýšla niekto nad tepelným čerpadlo? Poprípadne akým? Ja rozmýšlam dať Vzduch / voda, nemáme plyn takže preto. Ďakujem
Odpovedať
@khalle pekne fotky ;-) , my sme uz tiez zacali, ale tie vase zakladove pasy mi pripadaju nejake vacsie :-N , aspon na fotkach tak posobia. @norberts my sme rozhodnuti pre tepelne cerpadlo, lebo tiez nebudeme mat plyn. TC bude vzduch/voda ;-) , myslim, ze tak je aj v projekte ;-)
Odpovedať
@bundad ak ste začali..prosime si fotky
Odpovedať
Profilova fotka
@bundad A aké tepelné čerpadlo chcete dať, myslím značku alebo aké máte doporučenia a či náhodou neviete že koľko by to mohlo stáť? Ď.
Odpovedať
ludia nemate niekto skusenost s týmito madarskymi stavebninami??? http://metalloglobus.com/
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 nemám ja s tým skúsenosti ale môže to byť zaujímave ak si tam klient ide nakúpiť vo väčšom.
Odpovedať
@katarinka2010 stiahneme a zavesime ;-) @norberts k znacke sme sa este neprepracovali, ale ratame s investiciou tak 8tis. Eur ;-)
Odpovedať
pre tých čo stavajú 333 ponúkam ako alternatívu betónového stropu zbíjané priehradové nosníky aj s montážou za veľmi dobru cenu..viac v IP
Odpovedať
...for all: Pridal som nejaké nové fotky pre inšpiráciu.
Odpovedať
...komentujte , raďte ....(každá rada dobrá) :-)
Odpovedať
Ahojte, snáď sa aj my čoskoro zaradíme medzi priaznivcov a "čakateľov" na bungalov 333. Pozemok by už bol, priatelia a rodina sa mi smejú, že poznám každú "hrudu" v BB a okolí. :-D Teraz začal u nás monitoring a prieskum na trhu so stavebným materiálom. Takže čítam a nasávam každú informáciu od vás všetkých.
Odpovedať
pre všetkých : ....mám takú jednú zlú skúsenosť, nekupujte vencové U tvárnice , v jednej palete som mal cca1/3 polámané . Chapci čo murovali mi poradili kúpiť pričkovku 75 a tak ju nalepiť z dvoch strán . Pôjde tam síce trochu viacej betónu ale šetrí to peniaze . Akurát treba dať pozor pri zalievaní aby to neroztlačilo , ale kto zalieva ručne /ako ja/ tak je to v pohode .
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?