Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@katarinka2010 super, aspon o niečo ste na tom lepšie ako my. Snád sa dožijem, že tohto roku vôbec začneme niečo robiť :-)
Odpovedať
@zuzula80 pojde to...chce to velku davku trpezlivosti s uradnikmi ale dočkame sa všetci...my sme v očakavani či nam stavebne daju vobec..mali sme problem s prijazdovou cestou..sice mame prislubene že by sme ho mali dostat...ale to až na podnet jedneho znameho čo stavia v našej stvrti (lebo je v zastupitelstve) a tiež vybavuje stavebne povolenie...ked som tam išla sama s kočarom tak pani uradnička nebola až taka optimisticka
Odpovedať
@zuzula80 ..asi celkom nerozumiem vasmu komentáru..pokial to bola reakcia na to, ze je to nasa vlastna vyroba...tak to bolo myslene tak, ze my mase stavebnu firmu....a ze si nedavame nosniky vyrabat inou firmou. A samozrejme ze to musi mat projekt a statiku, inaksie by to bol diletantizmus najhrubsieho zrna...a verte mi...mne :-| sa do väzenia nechce ísť...
Odpovedať
@norberts ratam tak okolo 3.500 - 4.000
Odpovedať
@pr nie nie, to bol komentár k tej odpovedi čo ste písali katarinke2010 ohľadom zmeny toho stropu, že to stačí zmeniť len počas realizácie stavby. Ked ste spomínali že tým netreba zaťažovať úradníkov. Ale zrejme ste to mysleli tak, že netreba mať dopredu ten projekt , že to stačí zmeniť už ked sa stavia. Dobre to chápem? ospravedlnujem sa, zrejme som to napísala nejak chaoticky, takže sme sa nepochopili :-) My už máme zmenu toho stropu - teda projekt v rukách, ale tiež rozmýšlame aj nad inými možnosťami kedže tam ide strašne veľa železa. To čo máte vy vo fotoblogu tie nosníky to by mohlo ísť aj na takýto bungalov?
Odpovedať
@zuzula80 ..tak či onak..najpovolanejši je statik, bez neho ani na krok... :-D
Odpovedať
@pr dakujem, presne toto som myslela, že tak či tak pri zmene toho stropu treba mať projekt a statika ktorý to všetko preráta :-)
Odpovedať
vikitino@ katarinka2010 ahoj no to male vedla kupelne je to wc a vstup bude z chodby, vedla kupelne je kotolna a pre spalni je satnik ... a z kotolne je vstup aj zvonka kvoli drevu atak ... 14. apr o 09:42 • stavia dom • Odpovedz
Odpovedať
@vikitino ten šatnik zo spalne budeme robit aj my...a kotolnu sme doprojektovali..inak chatka demontovana..huraa...už len stavebko a mohli by sme začat...
Odpovedať
@katarinka2010 no aj my cakame za papiermi .. je to strasna ta birokracia nemozem sa dockat :-S
Odpovedať
@vikitino no teraz ešte velka noc do toho..všetci si beru dovolenky... 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
@pr a tá cena by bola už aj s montážou?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@katarinka2010 presne nechapem co im to robi taky problem a taha sa to napr. u mna uz viac ako dva mesiace :-. no dufam ze tento rok to zacneme ale pri ich rychlosti o tom zacinam pochybovat :-( musime len verit ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vikitino ako úprimne môžete začať stavať aspoň základy ak samozrejme viete, že Vám to stavebné povolenie bude vydané.
Odpovedať
@norberts to by som neriskovala
Odpovedať
@norberts ..ale bavíme sa len o krove, nie o celej streche.. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pr no jasné, čiže osadenie krovu resp. celej konštrukcie by stálo cca 3.500 - 4 000 € ? Alebo ??? :-)
Odpovedať
@norberts presne tak
Odpovedať
@norberts no mysleli sme aj na to pretoze je krasne pocasie a nechceme cakat a cakat .......... 8-)
Odpovedať
hura nasa sloenska birokracia
Odpovedať
Profilova fotka
@vikitino no bohužial, dneska trvá vybavenie stavebka cca 6 mesiacov zo všetkým, ale aj tak si myslím, že ak človek vie že stavebko nebude problém tak môže začať s prípravou a dokonca aj základy by sa mohli urobiť. Aj v našom prípade to bude trvať cca 4-6 mesiacov ale matierial už pomaličky kupujem a na základy si už brúsim zúby. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@pr a viete mi urobiť normálne cenovú ponuku?
Odpovedať
@norberts no my vybavujeme stavebko od januara..kym sa povyjadrovali...plynarnam som žiadost poslala poštou ako mi pani na spp kazala..a cestovala k nim mesiac..lebo spp sa stahovalo v našom meste do inej budovy..ale vyjadrenia vybavovala pani na starej adrese avšak mali zrušenu poštovu adresu a tak žiadost cestovala do NMnV, potom do BA a až potom do TT...cele to trvalo skoro 2 mesiace...zmeny v projekte trvali mesiac, a na pozemkovom to mala pani na stole presne 30dni...takže tým 4-6 mesiacom uplne verim...katastrofa...Vyjadrenie na dve vety a babru sa s tým týždne..s výnimkou vodarni, elektrikarni...tam to bolo ozaj do týždna...
Odpovedať
začal už niekto robit zaklady?
Odpovedať
ahojte, my ešte stále riešime papierovačky, takže ešte nie... ale už by sme radi kopali ;-)
Odpovedať
ani my ešte nič nerobíme, stále čakáme na projekt prípojok a čas letí a letí :-(
Odpovedať
@zuzula80 ten projekt pripojok je hned..aspon my sme mali do týždna
Odpovedať
Ahojte Všetci , tak aj ja s manželkou staviame tento domček. Ospravedlňujem sa že až teraz sa ozývame , ale viete ako to je , práca , papierovačky, zháňačky ....a neviem čo ešte.
Odpovedať
Máme už hotovú základovú dosku a teraz čakáme kým ,,dozrie´´ .
Odpovedať
Profilova fotka
@khalle ahoj, a máš niejaké foto? Rád by som teda videl už základy ale to asi nebudem sám čo to bude chcieť vidieť na vlastné očká :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?