Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@zuzula80 ešte nie..1,5 tony? to je nejako vela
Odpovedať
@katarinka2010 nie je to veľa, akurát dnes nám prišla zmena projektu z betonového stropu na drevený a výkaz ocelovej konštrukcie je na cca 1500kg ocele - na tie nosníky.
Odpovedať
@zuzula80 to je blbovina...ved nad detske davaš len izolaciu a sadrokarton a nad obyvkus kuchynou davaš dve ocelove I-čka..koli rozponu..tie dva nosniky maju ako 1,5 tony..musim ist..podebatujeme zajtra ked tu budeš
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 a akú cenu máte na tie eurookná ak sa môžem opýtať? Ja som dával ponuku na plastové okná a vychádza to cca od 4 000 € do 7 000 €, podľa toho, že od koho a aký profil atď.
Odpovedať
@norberts 4000-7000e..v rozpočte je nižšia suma myslim..poslala som ti IP
Odpovedať
@norberts to malo byt 4000-7000e?
Odpovedať
Profilova fotka
@katarinka2010 dakujem za IP, dosť zaujímavé, nám tiež jeden ponúka eurookná za 7 000 € a plastové okná budeme mať za cca 4 000 € ale momentálne tie najlepšie a najdrahšie lebo svokra pracuje v tej firme. Dostal som ponuku na tie isté okná od inej firmy a stoja 6 700 €.
Odpovedať
@norberts no dost..na to že je tam par okien.. Otazka pre všetkých..začal už niekto so stavbou..či riešime všetci len papierovačky?
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 ahoj, tam to treba zmeniť aj v projekte? na ten strop Vám čo teda dal?
Odpovedať
@norberts ja si myslím že by si to mal mať papierovo zmenené, už len kvôli tomu že sa tam mení statika domu.Keď sme si objednávali projekt tak p. Fašanga povedal že zmena z toho betonu na drevo nám príde dodatočne a akurát včera to došlo. Je to realizačný projekt - názov to má Trámový strop a obsahuje to Statiku, výkaz ocele a výkres ako to má byť riešené. Je tam napísané že na oceľovú konštrukciu je potrebné až 1,5t ocele. My sme z toho tiež v šoku, manžel si to predstavoval nejak inak, nie že tam bude namlátené samé železo na strope.
Odpovedať
@katarinka2010 ahoj, tak akurát sme s manželom porovnávali tie dva projekty - pôvodný beton a nový drevo. Takže v pôvodnom sú 2 oceľové nosníky a v novom sú 4 nosníky. Oproti pôvodnému sú tam pridané 2x U-nosníky v dlžke 6,5 a 12,7 metra. Na tie nosníky idú potom ešte železné L-ká, a aj na steny do betonu do venca tak isto. Na to sa potom kladú tie drevené trámy.
Odpovedať
@zuzula80 @norberts stači ohlasenie ku kolaudacii
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lucynka44 nejako takto...vo vyklenku v kuchyni chladnička...resp.zabudovane spotrebiče
Odpovedať
zmena podoryu malinka v mojom fotoblogu bungalov333
Odpovedať
@katarinka2010 ..po správnosti a aj podľa zákona..treba počas realizácie spraviť zmenu stavby pred dokončením...to vraví zákon, ale kedže nebude vôbec vidieť ako je krov spravený tak by som to ani neriešil a úradníkov by som s tým nezaťažoval ani pri kolaudácií.
Odpovedať
@pr no to som myslela len som na to nevedela najst slova...ale to je tež pravda..ved tam nebudu kukat ked sa bude kolavduvat.....my na povalu ani nebudeme robit vstup cez padace schody..tak nebudu mat ani jako sa ist pozret
Odpovedať
@pr no to som myslela len som na to nevedela najst slova...ale to je tež pravda..ved tam nebudu kukat ked sa bude kolavduvat.....my na povalu ani nebudeme robit vstup cez padace schody..tak nebudu mat ani jako sa ist pozret
Odpovedať
@katarinka2010 ..tak by som to ani nerieśil...čo oko nevidí..to srdce nebolí... :-|
Odpovedať
@vikitino inač velmi zaujimavo urobene..teda rušite to male wc na chodbe...to vedla kupelne je kotolna, či šatnik? je to slabo vidiet, je tam tušim aj vstup z vonka...
Odpovedať
@pr no jasnee..asi aj tak urobime ..pssst
Odpovedať
katarinka2010 ahoj no to male vedla kupelne je to wc a vstup bude z chodby, vedla kupelne je kotolna a pre spalni je satnik ... a z kotolne je vstup aj zvonka kvoli drevu atak ...
Odpovedať
Profilova fotka
@pr chcem sa opýtať, že či ste si dal robiť cenovú ponuku na ten strop čo máte v albume. Robí to firma tušim Kontruss, s.r.o. - t.j. vaznikový strop či ako sa to volá... Dakujem
Odpovedať
@norberts ..to je naša vlastná výroba
Odpovedať
@katarinka2010 ja som napr. nevedela že ku zmene stropu stačí len ohlásenie alebo nič :-D myslela som že kvôli statike to musí byť doriešené aj papierovo. A ako teda budete robiť ten strop ked na to nebudete mať žiadny projekt, ani statiku? podla čoho to budete stavať? my už teraz tiež rozmýšlame aj nad inými možnosťami, toho železa sa nám tam zdá strašne veľa. @pr kto mi potom zaručí statiku toho stropu ked na nu nebudem mať žiadny projekt? ako to budem robiť? len tak od oka? :-D myslím ako v našom prípade - že nechceme mať betonový strop ale drevený. Ako to robíte vy ked staviate dom a zákazník chce niečo iné ako je v projekte?
Odpovedať
@zuzula80 ale ved aj v projekte mas obyvačku s otvorenym stropom ako alternativu...
Odpovedať
@katarinka2010 ved jo moja, ale my to tam nechceme, chceme normálne celý strop ale bez betonu. A ked si odmyslíš ten beton nad ostatnou častou domu tak ako tam zavesíš tie trámy? predsa na tie oceľové nosníky nie? a preto ich je v tom zmenenom projekte o 2 viac. Nejak som z toho jeleň :-D :-D :-D
Odpovedať
@zuzula80 ale inač akože aj ja to nejak nechapem...a kedže ešte sme ani do zeme nekopali tak sa tym netrapim...nechavame to nejak na potom
Odpovedať
@katarinka2010 ani my ešte nekopeme, ešte stále nemáme dokončený projekt prípojok. Akurát dnes nám poslal projektant na schválenie situáciu osadenia domu na pozemok. Kedy sa tieto papierovačky skončia? :-( už by som najradšej stavala, teda nie ja ale bude to stavať manžel :-D
Odpovedať
@zuzula80 no tie papierovačky su na tom snad najhoršie...my čakame na stavebko...
Odpovedať
Profilova fotka
@pr to je fakt super, a koľko by mohla stáť taká strecha z toho systému? Približne viete, že ako ten dom vyzerá, ja mám verziu s prístreškom a s garážou. Ďakujem
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?