Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@ivetbal uvidime.. v tomto viac rozhoduje mm a ten zas pocuva kopec rad, tak sm zvedava.. ten porfix vychadza zatial najlacnejsie, citala som tiez o nom, ze sa vie mrvit, ale to je zas 100 ludi, 100 nazorov.
Odpovedať
@ivetbal Čo máš proti popolčeku? Klince sa do porobetónu zatĺkajú ľahko a držia. To je známa vec. O superizolačnej tehle sa to nedá povedať. @lucka1987 Popolček sa pridáva aj do iných stavebných materiálov. Nevidím v tom problém. Steny si daj 25 cm porobetónu a čo najviac polystyrénu.
Odpovedať
@radopp Je to predsa len odpad, ktorý vzniká pri spaľovaní. Namerali aj vyššiu hodnotu radioaktivity, samozrejme všetko je v normách. Porfix je vhodnejši skôr na hospodárske ako obytné budovy. Toť môj názor, samozrejme každý sa rozhodne podľa svojich možností.
Odpovedať
@ivetbal Konkrétne aké hodnoty rádioaktivity namerlali a môžem vidieť protokol z merania? Lebo inak to je len ohováranie. Povrch Zeme je mierne rádioaktívny, je na tom založená datovacia metóda C14. Je to ale tak malá úroveň žiarenia že je prakticky neškodná, škodlivejšie sú bežné chemické zlúčeniny v našom okolí. Pre zaujímavosť, úlet z výroby cementu a vysokopecná struska, čo sú tiež odpady, sa používajú na výrobu najkvalitnejších betónov, ktorú sú zdravotne neškodné. Odpad je relatívne slovo.
Odpovedať
@radopp steny sme sa rozhodli dat 30 cm + 20 cm zatelnenia. s tym, ze mame uz krov narezany, a nesedelo by nam to, kedze krov sa narezal este podla projektu, kde sa pocitalo s murmi v hrubke 38 cm . co sa tyka radioaktivity, hlavu si s tym nelameme, pretoze ked som pre dpol rokom poveala, ze premyslame nad durisolom, tak sa naslo 10 odporcov a 10 zastancov, ked sme mysleli, ze nebudeme spekulovat a bude to tehla, tak zas mi pisalo dalsich xy ludi, ktorí mali vyhrady na tehlu a xy ludí, ktorí si pochvalovali... a tak je to aj s porfixom.. ak by mal aj vysoke hodnoty radioaktivyty, ktore by boli zdraviu skodlive ( kedze dnes uz vsetko vyzaruje nejaku tu radio aktivitu a neviem ake ziarenia a neviem co vsetko ) tak by sa to asi nepredavalo ako stavebny material a nestavali by sa z nich rodinne domy....
Odpovedať
@lucka1987 Vraj stačia steny 25 cm a môžeš dať o to viac polystyrénu. Stena bude lacnejšia a bude lepšie izolovať. Neviem v akej súvislosti spomínaš krov. Durisol je predražené riešenie. V Porfixe je arzén a decht, oba sú jedovaté, ale jesť to nebudeš. Ortuť tam asi nebude, pri tých teplotách spaľovania sa asi odparila. Kúp si po jednej tehle/tvárnici zo všetkého nad čím uvažuješ a nechaj si to doma, aby si vedela či to smrdí. Ytong podľa mňa smrdí viac. Najzdravší materiál je tehla, ak je zo zdravej hliny. Takže ani to nemusí byť výhra. Porobetón je najjednoduchšie riešenie na stavbu svojpomocne, najmenej pracné, presné, dodatočne sa ľahko robia drážky a diery. 25 cm porobetónu Porfix Plus izoluje ako 10 cm polystyrénu, takže ušetríte na izolácii.
Odpovedať
@lucka1987 Zabezpeč si v dome akumulačnú hmotu, aby sa ti neprehrieval v lete dom. Poschodové domy zvyknú mať betónový strop. Dosť to pomáha. V bungalove môžno postaviť vnútornú betónovú stenu. Najlacnejšie je mať základovú betónovú dosku, ale ty už základy máš, takže sa ťa to netýka.
Odpovedať
@radopp s tym krovom som uz pisala s projektantom, aj o 25 ke sme uvazovali ale vraj by nam to nevychadzalo, koli tomu krovu, preto sme sa rozhodli dat 30tku. eviem co je akumulacna hmota, viem len co je aku nadrz, ktoru mat budeme urcite. dik za rady s tou kupo po jednej tehle som aj ja hovorela manzelovy, kedze toto rozhodnutie je hlavne na nom, aby si vzal z kazdeho materialu vzorku a videl a chytil do ruk, kedze uz susedia sliedia z coho ideme stavat a na kazde murivo maju svoj dotaz, samozrejme negativny.. no ak by sme stale mali dat na kazdeho rady stavali by sme asi zo slamy a dreva :-N a myslim, ze aj tam by sme nalsi kopec odporcov. pekny den. ;-)
Odpovedať
@lucka1987 Akumulácia je lacný a efektívny spôsob regulácie teploty v dome. V zime treba akumulovať teplo. Voda v akumulačnej nádrži naakumuluje tepelnú energia, ktorá sa rýchlo vyrobí napríklad v peci na drevo a potom sa pomali a dlho uvoľňuje do podlahovky alebo radiátorov. Akumulačná hmota je tu voda. V lete treba akumulovať "chlad". Akumulačná hmota je betón v stenách alebo v strope. V noci sa betón vychladí intenzívnym vetraním, a cez deň sa len pomaly ohrieva a tým zabráni prehriatiu domu cez deň. Pomaly sa nahrieva preto že má veľkú tepelnú kapacitu, vie uložiť veľa tepla. Existujú aj iné spôsoby regulácie teploty v dome ale tie bývajú drahšie. O betóne v budovách je napísané tu: http://www.veronica.cz/?id=185 .
Odpovedať
@lucka1987 Kúpiť po vzorke so všetkého je dobrý nápad. Môžete zistiť na vlastné oči kopa vecí - pevnosť, mrazuvzdornosť, či chytá lepidlo.... Z internetu sa to nedozviete. Z celulózy (drevo, slama, papier) neodporúčam stavať steny, pretože ich môže napadnúť huba drevomorka. Táto huba začína rásť pri vyššej vlhkosti, to je čerstvé drevo alebo pri poruche ak do dreva zateká voda. Keď začne rásť, už rastie aj v suchom dreve a zničí celú stavbu.
Odpovedať
@radopp a ty planuješ stavat Bungalov 333?
Odpovedať
@katarinka2010 Nie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Caute!Mam jednu otazku: ma tu niekto väznikovu strechu na tomto dome? a kolko ste platili? Diky
Odpovedať
@dunnyus ahoj, my máme väzníkový krov na tomto domčeku, pozri môj album
Odpovedať
Caute! Este jedna otazocka: do akej hlbky ste si dali zakladovy pas?
Odpovedať
@dunnyus my 1m ale to neplati zovšeobecnene...pri vykope by ti mal zhodnotit zakladovu škaru dozor a určit hlbku a pod..
Odpovedať
@dunnyus my mame 110 cm . sirku.. .. ani sa nejdem chvalit, kedze sm emali nesikovneho bagristu, ktory bol stastny, ked kopal nasiroko, kedze nam aj zalievala ta firma pasy.. takze sirku mame na niektorych miestach takmer dva krat vacsiu ]-( ale ako pisala Katka. zelezi to od podlozia, ake mas na pozemku.. my mame dost pekne, ale aj tak sme dali viac. povodne sme mali davat tiez 1 m
Odpovedať
@katarinka2010 Katka prosím ťa mohla by si mi poslať tú CP na podlahové kúrenie? Nikde som ju v Tvojom albume nenašla. Koľko Vás to nakoniec vyšlo?
Odpovedať
@ivetbal Tu ponuku nemam...lebo ako sme neskor zistili bola totalne nadcenena... len prichytky tam boli 2700ks za 450e...my sme ich real použili 1300ks a ušetrili sme 350e.. atd atd... poslala som ti IP
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal Ahoj budete mat podlahovku? Ci kachle? Alebo aj aj? :)
Odpovedať
@jiri_m Budeme mať podlahovku aj krbové kachle.
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím Vás všetkych. Včera som sa zaregistroval na tomto fóre a ko vidím tak je celkom plodne. My chceme tiež stavať 333+t ale zatial musime este chvilu pockať na €. :-). Velmi sa mi pačí že tu niekto pridáva aj fotto a že sa može pochvalit ako im to pekne rastie a odpada od ruky. CHvilku mi bude trvat kym si všetko prečítam :-)
Odpovedať
@wondgo Dobrý výber :-) Vitaj medzi nami, želám príjemné štúdium.
Odpovedať
@wondgo čauko, vitaj
Odpovedať
@wondgo tak vitaj ;-) pravdupovediac, mne tato diskusia a aj fotky, co pridavaju stavitelia 333 pomahaju az az. aspon clovek moze vidiet ak to vsetko vyzera v reale skor ako sa dostane do toho stadia rozostavanosti. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
No ja som chodil na stavebnu priemyslovku takže mne dost veci vela hovori, len ked clovek presne nevi projekt tak si niektore veci len domysla. Zatial este nejdeme objednavat projekt , pretoze musime rok dva pockat na cash. zatial zbieram info a skusenosti aj vdakj vam ktorí uz su stastnejsi a riesia realizáciu
Odpovedať
@wondgo :-D :-D ze stastnejsí :-D my uz dva roky "planujeme " a sporime a " realizujeme" z vyplat .. este mury vytiahneme, krov mame uz svoj, mooozno krytinu, ale to len mozno.... a dalej uz nic... sme donutení ist do uveru.. takze ziadne velke stastie to nie je :-N mimochodom muz tiez chodil na stav. priemysl. ale u nas v Pb .
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@lucka1987 skust behnut na prvu stavebnu sporitelnu. Maju tam pozičku 25 000€ bez založneho prava a od februara pri fixacii na jeden rok by mal byť úrok 3,7%. z toho by ste dali pod strechu a ostatne prekryt hypotekou. Bez toho urcite nepostavite pokial len setrite a ked sa to ma natahovat viac ako 4-5 rokov, tak je to na maslu to mi ver, poznam takych a zbytocne sa to potom predrazuje.
Odpovedať
@wondgo no hej, to som pocula o tom, no ono praveze sme necheli brat ziaden takyto " medziuver " ale hned hypo . preto chceme co najviac zo svojho... kym sa da.. zo svojho sme nasporili za rok na deku a krov, mury teraz riesime, buduci mesiac to budeme mat uz celu sumu na murivo.... neniec to tiez zo svojho.. a uz len tu krytinu.. a to uz ale pojdeme do tej hypo, zalozime mury ( pozemok mame svoj 1800m2 , pivnice, mury ) tak by to malo uz mat nejaku hodnotu na zalozenie. doteraz sa nam dalo odlozit vzdy tych 500 € isto, takze sa dalo... uvidime teraz
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?