Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@lucka1987 Ak zalozis dom na penoskle a doske, mozes dat steny kamkolvek. Okrem toho usetris kopa penazi a nervov.
Odpovedať
@radopp pivnicu a zaklady uz mame urobene.... celkovo to beriem len ako omyl pani uradnicky a to, ze dnes asi nemala dobry den a tak sa sekla..
Odpovedať
@lucka1987 Mrzi ma to, je to blbost, ale ta pani zo SU ma pravdu. Vsetko mas mat zadokumentovane v projekte, doslova kazdy detail. A to nielen pred schvalenim povolenia, ale aj pocas vystavby, az do kolaudacie. Nam to na stavebnom urade takto vysvetlili, detto mi povedal stavebny dozor, ktory roky robil vyjadrenia pri stavebnych konaniach na ministerstve vystavby, vyklady stavebneho zakona, atd. Ak si natrafila na prapoctivu uradnicku, mas prosto smolu. My sme to vyrepovali, povedala nam nakoniec, ze vsetky zmeny nech nahlasime pod jednou hlavickou - ako zmena stavby pred dokoncenim a dovolila nam pokracovat.
Odpovedať
@matorado :-| takze takto.. mam autorsky suhlas na dane zmeny.. lenze realne ja neviem ci niektore zmeny naozaj aj uskutocnime... ved vela veci sa riesi za pochodu, psuvas si niektore priecky, okno posunies trochu alebo uberes a nedas ho..... niektore veci sa nedaju hned takti zfleku povedat, ze budu na 100% na dome aj zrealizovane... takze teraz to mam chapat tak, ze ja vsetky zmeny, ktore este len planujem , musim dat zakreslit projektantovi ( vo tiez nebude zadara, dalsie naklady ) a potom ku kolaudacii dokreslit ostatne, ktore pribudnu pocas realizacie samotnej stavby ? :-N
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravim vas ;) citam vas ako besna snad uz aj tretikrat od strany 1 po koniec... Na jar zaciname aj my s 333 zrkadlovo a poviem vam, ze uz teraz mam hlavu ako balon. Momentalne riesime stavebny material - cakame na cenove ponuky, zhaname firmu na pracu - tiez cakame na cenove ponuke, riesim kuchynu a kupelnu - asi budem robit zmeny, tak nech sa vie popredu kde bude aky odpad a pod. a v neposlednom rade by chcel muz vyuzit akciu na okna, tak riesime - kde ake okno :-S Akoze pomoooc a to sme este nezacali stavat. Ak toto prezijem v zdravi, tak budem happy. Som rada ze ake take rady a tipy si mozem precitat tu... skoda len ze je toho toooolko na vyber... kto sa ma v tom vyznat? ;-)
Odpovedať
Ahojte chcem sa spytat mate tento projekt niekto otoceny na pozemku tak ze obyvacka a kuchyna budu vzadu cize vchod by bol z boku?Tym padom je vychod na terasu s obyvacky a kuchyne spojeny?Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@lucka1987 tie zmeny neries. povedz jej ze budete staviat tak ako je v PD. ak sa rozhodnete k nejakej zmene (a uz teraz o nej viete tak je nic nevrav, kasli na nu) tak to povedz stavebnemu dozoru nech ti to zapise a zakresli do projektu a orazi jeho razitkom. Samozrejme nemozes robit take zmeny ako menit okna dvere na obvodovom murive, menit vzhlad domu a menit nosne prvky. a je to bežna vec ku ktorej ma stavebny dozor pravomoc.
Odpovedať
@fibca sme na tom podobne.tiez stavame zrkadlo.. ;-)
Odpovedať
@fibca Tak vitaj medzi nami :-) Nóóó naraz je toho moc ale neboj sa, všetko budete robiť postupne. Tiež som mala ťažkú hlavu, čo a ako bude. Samozrejme, že všetko si treba dobre premyslieť. Ale aj tak si to ešte ináč premyslíš, keď to uvidíš v skutočnosti. My teraz práve riešime okná ale už sme vybrali.
Odpovedať
@lucka1987 Tiež by som tie zmeny teraz neriešila. Veď pri kolaudácii aj tak nie je možné všetky zmeny vidieť. Napr. ten krov netreba ani spomínať. A ostatné veci ako je pár cm posunutá alebo upravená priečka tiež netreba riešiť.
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem za privitanie ;) Ivetka - prosim ta ako riesite okna? Davate vsetky otvarave? a kolkokridlove?
Odpovedať
@lucka1987 my sme sa pýtali na zmeny a bolo nám povedané, že si môžeš v bungalove 333 poposúvať a pomeniť všetko len nosné priečky musia byť zachované a nesmie sa zmeniť vonkajšok
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ivetbal pre ktoré okná ste sa nakoniec rozhodli?
Odpovedať
@stanuska3105 ahojky, myslím že nikto z nás čo staviame tento domček to nemáme tak ako píšeš. Aspon o nikom neviem, kto sa pohybuje tu na fore. Väčšinou sa stavia presne podla projektu, maximálne tak zrkadlovo otočený - ako napr. my. :-)
Odpovedať
@fibca neboj sa nič, všetko to pôjde samé, ako píše ivetbal. Vela vecí sa rieši priamo za pochodu stavby, my sme napr. úplne zmenili krov - nedávali sme ani betonový, ani trámový ale väzníkový. Inak zatial ideme podla projektu a zrejme ešte budeme rozmýšlať ako@ivetbal nad posunutím dverí prípadne priečky kvôli sprchovému kútu. Zatial nemáme vnútorné priečky, nestihli sme do zimy takže sa rozhodujeme. Staviame svojpomocne, všetko prakticky robí manžel s pomocou rodiny a kamarátov-teda hlavne hrubú stavbu sme tak robili. Pýtala si sa na okná - my už objednané máme, rozhodli sme sa pre Slovaktual Pasiv HL, Aluplast ID8000, 8-komorové, 3-sklá, kovanie MACO, dištančný rámik swisspacer, zvnútra biele, zvonku tmavý dub. Všetky okná sme si dali delené so stlpikom, vždy jedno krídlo otváravé, jedno otváravo-sklopné. A tie veľké sme dali obidva balkonové (pôvodne sme chceli na terasu posuvné) bez stlpika, tak isto jedno otváravé, jedno otváravo-sklopné. Do kúpelky sme si dali tiež číre sklo nakolko sme nad úrovnou cesty a do kúpelne nik nebude vidieť. ;-) Vchodové dvere máme hliníkové s výplnou od Gava, nepriehladné sklo. Ale nad oknami ešte moc nerozmýšlaj , lebo sa iba viac zamotáš :-) najprv hrubú stavbu a postupne to pôjde. Nech sa darí
Odpovedať
@stanuska3105 alebo som to nepochopila správne?? ešte raz to čítam a neviem si predstaviť ako to myslíš? aj ked dom otočíš tak že vchod bude zboku tak sa všetky dispozície domu zanechajú tak isto, čiže nemôžu byť spojené východy.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 super diik. No praveze musim teraz nad tym rozmyslat, lebo ich ideme zajednat. Daju nam dobru zlavu len teraz v januari, takze predbezne to musime zajednat. Ideme tiez brat zo Slovaktualu. Vedela by si mi napisat aj cenu, na kolko vas vysli? kludne aj do IP. Presny typ este neviem, do 2.2. nam ma prist cenova ponuka, ale predbezne davame 2 okna na pevno - neotvarave, jednokridlove (obyvacka za gaucom a to velke pri jedalenskom stole - to menime, davame take iste ako je za gaucom, takze tiez neotvarave), v detskych a v spalni otvaravo-sklopne jednokridlove, kupelna matne. Vchodove este neviem =-) a farbu tiez chcem vnutri bielu a z vonku nieco hnede x-) ...Tak som zvedava na cenu. A ake ste dali "terasove" dvere?
Odpovedať
@fibca terasové sme dali tiež balkonové, delené bez stlpika, tie bočné tiež tak isto. Pôvodne sme chceli na terasu posuvky ale cenový rozdiel oproti balkonových robil až 5OO eur, čo je dosť.Myslím že cena vo vašom prípade by mala byť nižšia, kedže namiesto balkonu dávate okno a fixné, tam sa ušetrí na kovaní.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 aj mne sa pacia tie posuvne ale tiez sa mi zda 500€ dost rozdiel a tie balkonove ste dali take ze sa otvaraju obidve strany? ja rozmyslam ci nedat len jedno kridlo otvarave..
Odpovedať
@fibca áno balkonové sa otvárajú obe strany, kedže sú bez stlpika tak po otvorení vznikne velký priestor napr. v prípade že budeme chcieť niečo preniesť do domu. Ak budeš mať to okno pri jedálenskom stole fixné tak ja by som dala tie balkonové otváravé obe krídla :-)
Odpovedať
@fibca Tie štyri čo majú mať 1500x1500 (máme tam trošku iné rozmery) sú vcelku (nie delené) sklopno-otváravé okrem jedného, ktoré bude len sklopné a to v kuchyni, nakoľko ho chcem mať zarovno s linkou a bude za ním dres a batéria. Ďalšie budú dvere balkónové (to je to z boku) sklopno-otvárave a druhá časť len otváravá (bez stĺpika) a dvere na terasu budú sklopno-posuvné druhá časť fix. V kúpelni bude sklopno-otváravé.
Odpovedať
@zuzula80 Fenestra Geneo 3+ a ešte máme nacenené Fenestra Geneo 3+ Passiv (tie majú navyše termomoduly). Ale nakoniec nám postačia tie prvé. Uvidíme pri objednávke ako sa dohodneme s firmou.
Odpovedať
@fibca Ty teraz aj tak nemôžeš objednávať okná, lebo ti ich prídu zamerať priamo na stavbu. Môže sa stať, že budeš niektoré okná zmenšovať, pretože kvôli zvyšovaniu podlahy ti nevôjde výška linky. To sa nedá takto v predstihu, nevieš, čo sa môže na stavbe zmeniť. Ja by som to osobne určite neriskovala a firma u ktorej objednávame okná by nám ich bez zamerania ani neobjednala.
Odpovedať
@ivetbal dík za odpoved, môžeš mi do IP napísať akú vám dali cenu?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal dakujem za info ;) Muzovi sa tiez viac paci ked je to okno v celku. Ja som ale na pochybach, neviem si dobre predstavit to otvaranie okna napr. v detskych izbach... To okno pri kuchynskej linke ako urobis aby si ho mala zarovno linky? Budes zvysovat vysku linky? Takze dobre chapem ze tie dvere na terasu budu na pohlad dvojkridlove ale len jedna cast sa bude otvarat? Tak nejako by som to asi aj ja riesila. Co sa tyka objednania, slubili nam ze ked urobime tu objednavku a zaplatime 20% zalohu, budeme mat ako keby garantovanu tu akciovu cenu, ktora byva najvyssia v januari. Pocas dalsieho obdobia, ked aj najdeme iny produkt s tymi istymi parametrami ale lacnejsi tak nam vyrovnaju cenu. Samozrejme mozeme robit rozne zmeny, ci uz rozmerove alebo ine. Je jasne ze zameranie okien a celkova cena sa bude robit az priamo pred zadanim do vyroby. A Ivi ak by ti to nerobilo problem, mozem aj ja poprosit aku cenu vam urobili? Kludne aj do IP ;) DAkujeeem
Odpovedať
@fibca Áno tie dvere na terasu budú rozdelené na dve časti jedna bude pevná a tá druhá bude posuvná aj sklopná (dokonca nám nacenili na ne aj uzamykateľnú kľučku). V detských izbách budem tie okná minimálne otvárať (len keď ich budem umývať) u nás sa viac využívajú vetračky. Určite ich chcem vcelku aby boli izby, čo najviac presvetlené. To okno v kuchyni musíme ešte trošku domúrať, lebo s podlahou ideme hore o celú tvárnicu aby pekne vošla linka. Tá sa bude robiť namieru, takže to prispôsobia už oknu. Jeho výšku si musíme vypočítať podľa našej umývačky, lebo tá nebude zabudovaná v linke ale len vsunutá, nakoľko nejdeme kupovať žiadne spotrebiče, berieme si ich z bytu.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal OK rozumiem a dakujem ;)
Odpovedať
@zuzula80 Spojene vychody z kuchyne a obyvacky na terasu ked dom otocis bokom tym padom mas vchod z boku a kuchyna s obyvacku je vzadu.My to teda tak mame.Tam kde je vchod tych 13m2 podla projektu je z predu my mame tuto dlzku z boku a sirka z predu je 10m2 podla teda toho projektu co som nasla tu.Chcela som vchod s predu len nam dala projektantka tento dom na dlzku na pozemok a netahala ho do sirky.Mate to niekto tak?
Odpovedať
@stanuska3105 aha už chápem :-D myslím že naozaj to nikto z tých čo už majú postavené nemá takto ako vy. Skús si prejsť diskusiu a pozri si albumy stavitelov - každý to má podla projektu.
Odpovedať
@zuzula80 No skoda neviem ako to bude vyzerat.Paci sa mi moznost mat kuchynu a obyvacku smerom von na pozemok teda na terasu ale zas sa mi paci aj mat kuchynu a vchod s predu.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?