Stavia niekto bungalov 333?

Zobraz úvodný príspevok
Stavia niekto bungalov 333, resp. variantu s terasou alebo s garažou?
Odpovedať
@fibca z čoho plánujete robiť obvodové múry?
Odpovedať
Profilova fotka
@deniska1989 zatial nie sme 100% rozhodnuti. cakame na cenove ponuky. viacmenej sa rozhodujeme medzi ytongom, porfixom a tehlou... A vy?
Odpovedať
Profilova fotka
@ivetbal áno obývačka je menšia ale ked sme ho boli pozriet naživo nebolo to až také malé ale zase je vedšia kuchyna a aj izby tak preto tá dilema že ktorý :-|
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna obyvacka by mala byt velka a k tomu, pretože drvivu vacsinu casu budete travit tam. Do spalne sa idete len vyspat, resp. odychnu a izby pre deti stacia aj mensie, ved aj tak ked budu mat 18 rokov, tak vam povedia ze idu do zahranicia a budu vam zbytocne take velke izby, ale obyavsku bduete vyuzivat aktivne až dio smrti:-). tomu ver
Odpovedať
@pauloo Tiež myslím, že je najdôležitejšia miestnosť obývačka. Združuje sa tam celá rodina, dokonca mám takú skúsennosť (aspoň u nás je to tak), že deti sa chodia hrávať do obývačky a detské izby sú nevyužité. Takže môj názor jednoznačne 333-ojka :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo @ivetbal dakujem vám za názor aj ja si myslím že obývačka ja lepšia vedšia uvidíme čo nakoniec vyhrá lebo muž viac chce 1082 a ja 333 on rieši aj strechu že na 1082 je jednoduchšia áčková a aj lacnejšia
Odpovedať
@pauloo Tak to má manžel pravdu :-) Ale na 333-ojke je krajšia, dokonca v podkroví je toľko priestoru, že tam môže byť ďalšia izba.
Odpovedať
@pauloo presne tak, suhlasim s nazorom wondgo a ivetbal...obyvacku treba mat vacsiu najviac casu tam budete travit. Tiez sme uvazovali nad ackovou strechou, kvoli financiam, ale nakoniec sme sa rozhodli pre valbovu, lepsie to vyzera a nelutujeme....stavias iba raz, aby si potom nelutovala.
Odpovedať
@pauloo obývačka v 333 je PERFEKTNÁ! ...až tak, že moje deti si tu preniesli z detských izieb dve 120cm trampolíny, malý tu má rozložené koľajnice s vláčikom, tabuľu na maľovanie (okrem toho je tu normálne zariadenie)- a stále je tu dosť miesta :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@mia. tak to verím že je veliká ved má až 36 m a nemáte nieaké foto ???
Odpovedať
Profilova fotka
@renmat no dúfam že sa správne rozhodneme :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ludia ake okna ste riesili? Plast - drevo - hlinik???dvojsklo - trojsklo? a ako to vychadza cenovo mame nejake cenové ponuky? a priblizuju sa tie ceny k rozpočtu od p. Fašangu?
Odpovedať
Článok sa načítava...
aj mi ideme stavat na jar! Projekt uz máme, dufam že už čoskoro aj povolenie a potrebujeme už iba dobre počasie 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo my sme si akurat minuly tyzden dali nacenit ale este nam to neprislo... Dali sme 3sklo, plast. hneda farba z vonku, biele zvnutra. Dvoje sme dali zatial na pevno. a to kuchynske sme zmensovali na take ako je obyvackove. Z coho planujes stavat?
Odpovedať
Profilova fotka
@dunnyus gratulujem k vyberu a som rada ze je tu dalsi stavitel ;) Z akeho materialu planujes stavat?
Odpovedať
Hello!! Mi staviame z ytongu ale iba obvodove mury, budeme mať väznikovu strechu a vsetky ostatne priecky sadrokarton! ;-)
Odpovedať
@wondgo do albumu som pridala výkres väzníkového krovu :-)
Odpovedať
@wondgo my máme objednané od slovaktual - pasiv HL, 3-sklo, zvonku tmavý dub, zvnútra biele. Okná máme všetky normálne - čiže ani jeden fix, delené a 2x balkonové dvere, nedávali sme posuvky na terasu. A vchodové dvere hliníkové. Čo som pozerala albumy tohto domu, tak majú aj Incon, Fenestru, Trocal. Okná vyberať to bol "horor", sedeli sme s mužom nad tým 3 týždne - ked sme už mali cenové ponuky,mala som z toho poriadny mišung. Dúfam že budeme spokojní :-)
Odpovedať
@deniska1989 @fibca my sme stavali zo solbetu
Odpovedať
@fibca tiež nie sme zatial rozhodnuti... rozmýšlali sme nad tehlou alebo nad solbetom. Záleží aj od cenovej ponuky. Hrúbku múrov by sme chceli ale 30tku + zateplenie
Odpovedať
@zuzula80 ako ste boli spokojní zo solbetom? akú hrúbku ste dali?
Odpovedať
@deniska1989 zatial sme spokojní, robilo sa s ním dobre, ako s ytongom, len bol o dosť lacnejší :-) dali sme 30 na obvodové múry
Odpovedať
Profilova fotka
@fibca tak sa pochval s tou ponukou potom. No ja som jednznacne za tehlu. ci to bude heluz alebo ine tehlobloky je jedno, zalezi od ceny, kedze chcem zateplit min 12-16 cm polystyren tak na tepelnoizolacnych vlastnostiach tej tehly az tak moc nezalezi. len nechem ytong, kvoli tomu ze casom tvznikaju malinke mikroprasklinky ktoré sa asom zvacsuju a klima v dome z ytongu je tak neuveritelne sucha ze v zime ked sa bude kurit tam bude max 20-30% vlhkost a to je na maslu
Odpovedať
Profilova fotka
@dunnyus Ahoj. Vitaj medzi nami. Ta vazniková strecha ma zaujima. Ked pride k tomu ze ju budes riesit ozvemem sa:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzula80 a kedze si presla cez tie vsetky ponuky . ake mate pocity z toho a ake velke rozdiely su medzi tymi oknami by si vedela povedat
Odpovedať
Profilova fotka
@wondgo skoda ze vsetko ma svoje pre a proti a kazdy si tvrdi tu svoju pravdu. Preto sa nevieme rozhodnut do coho ist... O tehle som citala ze je fajn, ale len ta stara klasika... tieto novsie su uz o niecom inom... Tazke je to rozhodovanie, vsak to staviame na cely zivot... A jasne, ked pride ta ponuka na okna, dam info...
Odpovedať
@fibca @wondgo Je úplne jedno z čoho budete stavať, len nech je to pevné. Tepelno-izolačné vlastnosti vyriešite zateplením. Vyberte si tú najlacnejšiu ponuku, to čo ušetíte na tvárniciach, o to viac môžete dať do zateplenia. Naša skladba obvodového muriva bude 30+20.
Odpovedať
@wondgo My sme tiež riešili teraz okná. Cenové ponuky sú v rozmedzí od 4000€ do 5400€. Hodne zmení cenu aj farba. Biela je bez príplatku, a potom záleží, či chceš farbu jednostranne alebo obojstranne (to je najdrahšia alternatíva).
Odpovedať
@wondgo My už máme CP na ten väzníkový krov jedna je 6900 a druha 7700 eur, ale mi staviame 333 T+G
Odpovedať
@dunnyus Dávali ste si robiť CP aj firme Kontrakting Žilina? Od nich sme mali najlacnejšiu ponuku.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?