Bungalov - vlastný nákres

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, chcela by som sa poradiť, nakreslila som si vlastný projekt, len by som chcela počuť postrehy, návrhy, nápady - čo by možno niekto iný pozmenil, resp. z praktického hľadiska nič moc a chcelo by to zmenu :) za každú jednu reakciu vopred ďakujem.
Odpovedať
1
2
@24silvia24 @leonardom Zbytočne sa hádate. Každý má svoju pravdu. Silvia v tom, že majiteľ najlepšie vie, čo potrebuje, preto prvé myšlienky musia vychádzať od neho. A tiež vie (väčšinou), že čo chce. Ak si raz majiteľ povie, že chce mať pavlačový dom s priechodnými izbami, tak mu to treba nechať. A nie presviedčať ho, že to sa už tak teraz nestavia. Sú to jeho nápady a jeho peniaze, on tam bude bývať. Leonardo zase v tom, že silvia sa pýtala na názor. Leonardo svoj názor dal. Alebo si čakala, že ti každý bude dom len chváliť? Reakcie a kritika ľudí je rôzna, nauč sa ju prijímať. Možno keď dostaviaš, zistíš sama, že obývačka je tmavá. Ale teraz je to leonardov názor. Každý autor svojho malého diela očakáva, že to bude dokonalé, preto nerád počuje kritiku. Ak ti niekto niečo voči projektu namietne, poďakuj sa mu a potom sa nad tým zamysli. Ak v niečom mal pravdu, tak si to oprav, ak si myslíš, že pravdu nemal, tak si to urob aj tak po svojom. S diskutujúcimi sa nemusíš dohodnúť na konečnej verzii. Každému sa bude páčiť niečo iné, podľa mňa neexistuje ideálny projekt v štýle zlatého rezu, ktorý by sa páčil aj vyhovoval každému. Ten projekt nakoniec ešte aj tak prezrie v lepšom prípade ešte architekt, v horšom prípade len projektant. Architekt ešte môže urobiť estetické úpravy. Projektant tomu dá aspoň technické odobrenie, že sa to nezrúti. Aj tvoj projekt ešte prejde rukami viacerých ľudí - možno architekt, projektant, stavbári (hoci tí už veľa zmien nanarobia). Ak ti, silvia, nevadia tie malé miestnosti a obývačka bez okien, tak na pripomienky nereaguj podráždene.
Odpovedať
@happylife jeeeeej super, ďakujem pekne, toto je pre mňa kritika, preto lebo... naozaj si to vážim a nad tými dverami do spalne toľko rozmýšľam a posúvam hore dole :( ale neviem kde s nimi :) a tie detsky s kupelkou budú asi fakt male :D :D ale pravda je taká, že takýmto našim tempom bude postačovať len jedna :D :D :D lebo sa nám trošku nedarí :(
Odpovedať
@24silvia24 Vidíš, to nie je zlý nápad - sprav z toho jednu izbu, však malým deťom stačí jedna a keď vyrastú, druhé môže ísť do priestoru č. 1 - to ste chceli asi ako hosťovskú.
Odpovedať
@24silvia24 Thodosy ma pravdu. A ku projektu, hoci kazdy vie co potrebuje najviac, nie kazdy vie ako to zosuladit a dat na papier. Vo vsetkej ucte, podla mna tento projekt nema hlavu ani patu. Dom je investicia za XY penazi, su snim spojene vacsinou vsetky uspory cloveka a nasledne aj co zarobi v XY nasledovnych rokoch. Vrele doporucujem, aby ste si nasla architekta, povedala mu svoje predstavy a nech Vam spravi jeden alebo viac navrhov, s ktorymi budete nasledne pracovat. Budete spokojna, projekt bude zohladnovat ocakavanie od byvania, bude vsak riesit zaroven poziadavky na energ. efektivnost, statitiku, zakladne projekcne pravidla a dalsie podstatne veci.
Odpovedať
@thodosy ďakujem pekne, s reakciou som to prehnala uznávam, ale tu si proste ľudia radia, a keď už niekto s niečím podobným má skúsenosti a vystríha to beriem, samozrejme projekt prejde rukami architekta aj projektanta a jednoznačne viem, že budú dlhšie debaty, ale chcela som počuť viac názorov a kritík, ak si si všimol, tak som zopár návrhov už aj vniesla do projektu :) keby máme aj pozemok iný, jednoznačne by som veľa vecí pomenila, ale žiaľ tiež sa musíme v istej miere prispôsobovať, ale to asi každý :) a mňa táto stavba vôôôôbec, ale vôbec netlačí, bývať máme kde. a viem, že gro je kvalitný a dobrý projekt :) takže stavba začne až v tedy, keď sa hlavy: my, projektant a architekt zhodneme, že tak toto je ono.
Odpovedať
@24silvia24 na co sem teda pises? Mala si sem dat navrh dispozicie a napisat aby ti ho len kazdy pochvalil. Pisu ti ludia co uz maju postavene a co maju postavene, byvaju a uz vedia co je dobre, co horsie a co by urobili inak...
Odpovedať
@24silvia24 Mňa by pri tomto projekte skorej zaujímalo, aké máte očakávanie na cenu výstavby tohto domu, aký máte alebo plánujete kúpiť pre tento dom pozemok a aké odhadujete mesačné náklady ? Ja sa Vás nechcem dotknúť, to v žiadnom prípade, ale už sme mali jednu známu, čo sa do toho pustila veľmi podobne, s veľkými očakávaniami a nakoniec z toho bolo prd ... Nebudem písať, čo si máte ako prehodiť, na to tu je názorov dosť ... Skorej spomínam ekonomickú stránku :) Lebo postaviť tento dom, bude stáť celkom "majetok" , úžitková hodnota oproti značne jednoduchším a lacnejším projektom viacmenej nulová, za peniaze navyše (a že ich nebude málo) pridáte niečo na "estetickosti" domu ... Mesačné náklady budú tiež o inom, tj nie len ,že si priplatíte riadne pri realizácií, budete si priplácať stále každý mesiac. Navyše, pri takto komplikovaných domoch nastáva naozaj pomerne veľké riziko vykonania tzv. "stavebných omylov" pri samotnej výstavbe ... Po slovensky povedané, je oveľa väčšia pravdepodobnosť že firma alebo živnostníci, čo to budú stavať, niečo pokašlú ... Teraz trávite čas s priatelmi, grilujete atď ... Verte či nie, ak sa Vám náhodou s dieťaťom zadarí, aj tento fakt sa časom zmení ... Ale na to prídete časom sama ... Prispôsobovať dom priateľom a známym nie je moc logické ... O chodbách sa tu zase len hovorí z ekonomického hľadiska. Taká bežná štandardná cena za m2 domu na kľúč do štandardu je cca 1000 Eur ... Ľudia Vám spomínajú chodby, ale to sú aj priestory, cez ktoré sa bude dať len prechádzať, tj za gaučom alebo priestory, kde nič nedáte napr jedáleň ... Ak budú mať dokopy ja neviem, 25 m2, tak je v keli 25 tis. Eur + vyššie mesačné náklady. Čo sa týka detských izieb. Dom nestaváte na pár rokov, predpokladám :) Ak Vám dieťa vyrastie a zrazu bude mať aj nejakú tú frajerku a kamarátov, bude mu tá izba malá ... Nemajte ilúziu, že od Vás deti odídu bývať samé v skorom veku, takže určite sa ešte stretnete s tým, ako tam budú prespávať ich frajerky / frajeri a podobne ... Len môj názor :) Aj keby som tie peniaze zbytočné mal, niekde na účte, tak ich nevrazím do tohoto :) Radšej ich miniem na niečo iné :) V každom prípade, by som rád počul, aké máte finančné predpoklady na tento projekt.
Odpovedať
Ak na to mate ...stavajte....projekt pre mna a mnoho inych neekonomicky a zle navrhnuty ale ani ja ani nikto iny iba vy v nom byvat budete. Ak sa v nom vidite ... mate penazi na rozhadzovanie a 150 - 200 tisic eur na ucte.....
Odpovedať
trošku zmeny, asi menej chodieb už nepôjde :) ale kľudne píšte aj negatíva :D
Odpovedať
@lubk0 Ďakujem za reakciu, snažila som sa zmeniť množstvo chodieb, do domčeka sa vôbec nechceme pustiť zbrklo povedali sme si, že ak tak do jesene chceme mať projekt, pozemok už máme preto musíme aj dom riešiť takto ako vidíte :) aj ja som videla mnoho krásnych, klasické kocky, elká, no žiaľ to sa u nás realizovať nedá, preto musíme ísť do niečoho užšieho. Rozpočet na dom sme si stanovili tak cca okolo ako sa to už spomínalo 150 tis. e, ja som mala tiež zopár zásad, čo neviem či sa mi podarí vyhovoriť, a čo sme pozerali množstvo projektov tak sú všetky riešené: prechod - kuchyňa, jedáleň a obývačka - terasa, čo si neviem predstaviť, že by som s množstvo riadu a všetkým možným behala cez čistú upratanú obývačku, teraz nehovorím len o grilovaní samozrejme, ale my keď je to len trošku možné sa stravujeme na čerstvom vzduchu, proste to zbožňujeme a preto sa snažím aj kuchyňu situovať čo najbližšie k terase :) a viem aj to, že ma tu mnohý karhali za maličké skladiská, no my máme strašne veľa vecí, a to by som do šatníkov pravdepodobne nenapchala :(
Odpovedať
pridávam orientáciu a rozlohu pozemku :)
Odpovedať
@24silvia24 no, trochu sa to celé popravilo, ked to takto tak velmi chceš....už je to lepšie . Ja pri tomto by som teda ešte uzavrela zádverie a možno, by som tú stenu pri krbe potiahla a uzavrela chodbut am pri tech. miestnosti. Vysvetlila si už, prečo to je tak ako to je....ok , beriem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adelaidina zadverie určite uzatvorím posuvnými dverami, chodba - je síce pravda, že by to bol kompaktnejší priestor pri krbe, ale neviem či by to bolo dobre, keby tam naukladáme drevo, resp. by som musela obchádzať priestor, to toto ešte nechám ako možnosť otvorenú, ale sama sa uzatvoreniu priestoru (chodby) nebránim :)
Odpovedať
@isabella_fly , keby som poprosila o nákres projektu?? Sme tiež vo fáze hladania, máme už čo to nájdené, no stále máme čas na nové nápady....
Odpovedať
@adelaidina ak by pomohli, mne sa tieto tiež veľmi páčili, no nám nevyhovujú :( http://www.mfpro.sk/projekt/panorama-194 http://www.mfpro.sk/projekt/bungalov-147 http://www.mfpro.sk/projekt/country-157
Odpovedať
@24silvia24 sú pekné aj tie, máme favorita od Domnamieru z katalogu, musíme sa prispôsobiť šírke pozemku a slnku.Teda máme projekt ktorý ešte dotvoríme.
Odpovedať
@24silvia24 ten rozpocet 150tis. ani zdaleka nebude stacit do obyvatelneho stavu ak nechcete pouzit vyhradne tie najlacnejsie materialy a riesenia (ak si teda neprenasate kompletne vybavenie a nabytok z povodneho) a nepotrebujete investovat do exterieru na zaciatok nic
Odpovedať
@24silvia24 ten prvý návrh bol úplne že škaredý :-N ale tento sa mi páči, viem si ho predstaviť aj pekne zariadený ;-) čo by som určite neurobila, že by som neuzavrela stenu z technickej do obývačky, napr. ak žehlíš (ja nie) tak sa ti ľahšie prenesú veci alebo po vypraní vyvešať do záhrady alebo iných kopec praktických vecí... ďalej vyjadrujem NIE skosenej kúpelni - to bolo kedy v móde? 1980? 8-) vo mne to strašne evokuje tie príšerné domiská čo sa stavali v týchto časoch... asi jeden architekt pre celú republiku :-p a ešte horšie, že to zasahuje do detskej, čo by mohlo potencionálne skomplikovať estetické zariaďovanie alebo by sa museli urobiť kompromisy - a o to predsa v dome ide - predchádzať kompromisom :-) posledné - rodičovský šatník - s koľkými skriňami počítaš? lebo ja asi tak 2m na jednej aj druhej strane = 4m dokopy pričom ako je to široké? 2,5 - 3m? skrine sú široké cca 60cm x2 je 120cm a po odrátaní z 3m vyjde plac 1,80 x 2m2 zbytočného voľného priestoru.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?