Bungalov nad 300m2

Ahojte. Rád by som vedel aký je reálny či praktický rozdiel medzi jednoduchou a všeobecnou stavbou. Viem, že na všeobecnú, teda nad 300 m2 treba aj územné rozhodnutie (či ako sa to volá), ale ide mi konkrétne o to, tí, čo ste toto riešili osobne, či ste s tým mali nejaký problém. Myslím či to nejako predĺžilo vybavovanie stavebného povolenia, či nebodaj skomplikovalo vybavenie stav. povolenia alebo je to vlastne len "papierová záležitosť" a teda prakticky bez problémov?
Odpovedať
Ahoj. Územné rozhodnutie potrebuješ tak či tak, akurát pri jednoduchej stavbe sa to spojí so stavebným a tým pádom to je len jeden úkon - platíš raz, šetríš čas. Pri zložitej stavbe (aj môj prípad skrz dve plnohodnotné nadzemné poschodia) musíš žiadať samostatne najskôr o územné rozhodnutie - postup je v podstate rovnaký ako pri stavebnom akurát tu ti treba menej vyjadrení. To ti dajú, zaplatíš to a potom zasa rovnaký proces pri stavebnom povolení. Ja som si vybavil všetky potrebné vyjadrenia k stavebku zaniesol to na úrad, a nechal im to tam s rovno s oboma žiadosťami, pani najskôr napísala a poslala územné rozhodnutie aj s faktúrou, a keď nadobudlo právoplatnosť tak som sa jej pripomenul aby začala robiť stavebné. Neviem či sa niečo zmenilo pri tom novom stavebnom zákone. Dúfam, že áno lebo henten proces je absolútne zbytočný, jediný zmysel toho bol, aby človek behal po úradoch, čakal 2x toľko a samozrejme aj 2x zaplatil...
Odpovedať
@utrel Ďakujem za odpoveď. Takže vlastne je to tak, ako som si myslel.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?