Bungalov Eko 120

Zobraz úvodný príspevok
stavia ho niekto? alebo len plánuje? http://www.projektydomov.com/projekty... začíname.....a orientácia pozemku je na JV a SZ...tak nevieme či to je ok...a najlepšie by boli nejaké skúsenosti...prípadne či robil niekto upravy...pozemok už máme...teraz sme v strese...ako najlepšie tento projekt vylepšiť...prípadne..nejaké reálne náklady od niekoho z vás...nám sa veľmi páči.....ďakujeme krásne...za príspevky
Odpovedať
@esteban21 ahoj ja som zo zh a ideme stavať tento bungalov chcem sa opýtať aká firma vám to stavala a koľko vás ten bungalov vyšiel. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte EKO 120tkari :) Ak by ste potrebovali pomoct niekto s elektroinštaláciou alebo hromozvodom kompletne na kluč aj s papiermi ku kolaudacii pokojne sa mi ozvite... bývam v EKO120tke a elektriku som si robil sam ako aj na mnoho inych domov. Ale prave na tom svojom som si to robil do detailu a aj tak som este vynechal zopar vychytaviek ktore by som mohol prave vam poradit... Nedávno som si otvoril aj oficialne firmu s kamosom a robime elektroinštalačne prace na kľuč aj s revíznou správou, takisto bleskozvody... pokojne ma kontaktujte ak budete potrebovať poradiť alebo urobit samotnú inštaláciu...
Odpovedať
@chrochrinka ahoj,aj nam sa velmi paci eko 120,tiez chceme namiesto kupelne skrinu....a zrusit krb a o to zvacsit spajzu,a trosku rozsirit kuchynu....idem kuk tvoj album
Odpovedať
Ahojte, daval niekto dvere v chodbe s otvaranim von z WC a technickej miestnosti a nie dovnutra, ako je to v originalnom projekte? Zatial som take riesenie nasiel len u @sumienka333. Pripada nam to praktickejsie, jediny problem je, ci si dvere z WC nebudu zavadzat s vchodovymi dverami.
Odpovedať
@lumi74 dvere z technickej miestnosti a z wc sa mi otvaraju do chodby...je to podla mna ovela praktickejsie...vchodove dvere sa mi otvaraju von...mne to tak vyhovuje...ked vonku fuka vietor ich pritlaca a neodtlaca....
Odpovedať
@lumi74 daj si posuvne.my mame uplne iny dom, ale wc na malej chodbe a dali sle na wc posuvne do puzdra. top riesenie. @radoslaf vchodove do vonka ? to sa moze? nie su na to nejake normy ohladom bezpecnosti?
Odpovedať
@dorali otvaranie vchodovych dveri na RD je na uvazeni majitela...dnu ci von...ja mam von a nemenil by som...tymto samozrejme nikoho nepresviedcam...kazdy nech si da ako mu to vyhovuje....
Odpovedať
Profilova fotka
@lumi74 ja mam wckove do chodby, nič nezavadzia, ale lepšie je do puzdra zasuvacky tie mám na spajzi a dnes by som ich riešila asi všade kde sa dá...aj kúpeľňové som dala otváracie do chodby je to lepšie ako bolo v projekte ale zasuvacky do puzdra by boli lepšie...
Odpovedať
@radoslaf @dorali @michaelab2015 Dakujem pekne za reakciu. @michaelab2015 Nenaslo by sa u Vas nejake foto, ako to vyzera? Nenarusaju dvere von z kupelne celkovy vzhlad na chodbe, ked ostatne dvere (izby, spalna) sa otvaraju dovnutra? A tie z WC, nespravili by ste nejake foto s otvorenymi oboma dverami (WC, vchodove), ako to vyzera? Dakujem este raz.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Aký krb ste dávali do Vášho domčeka? Ja rozmýšľam nad výrobcom Kobok, len sa neviem rozhodnúť koľko kilowatový by mal byť. Kotol je projektovaný na 9 kw, tak neviem či 9 kw krb nebude veľa, keďže ten vykuruje len čas domu. Nechcem ho predimenzovať a zas aby aj niečo vykúril, keď už v ňom zakúrim. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@bordy_m my sme dali teplovodnu krbovu vlozku na peletky, ktorou vykurujeme podlahovku. Aj ked je vstupna investicia vyssia sme spokojni zatial velmi. Uvidime do buducnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@bordy_m krb by měl mít výkon od 3do 6KW, jinak budete pretapet nebo dusit krb. Já koupil výkon 4kw ale zatím nenainstalovano.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@wario 4 kW krbová vložka nebude málo v dome O120 (eko120) ?
Odpovedať
Profilova fotka
@bordy_m já mám jen do vzduchu . Tak to topí hlavně obývák a trochu přilehlé místnosti. Dům je dobře zaizolovany skoro pasiv . Výkon mám od 2,5kw do max.6kw stín že optimální výkon je 4kw. Elektrokotel mám 9kw .
Odpovedať
@wario Dalo by sa vykurovať aj s elektrikou teplovzdušne?
Odpovedať
Profilova fotka
@madagaskar1 : ne , elektrokotel je pouze do vodního podlahového topení a žebříku v koupelně
Odpovedať
Ahojte. Zmensoval niekto sirku chodby pri vchode? Niekde som tu cital, ze tak spravil @robo14 (z 1600 na 1500) a ze to bolo jedno z najlepsich rozhodnuti. Zvacsila by sa tym trocha technicka miestnost aj kumbalok. Neviem vsak, ci tych 1500 pri vchode uz nebude malo.
Odpovedať
Profilova fotka
@lumi74 nechal jsem 1600 mám tam zasouvací dveře do obýváku (1200) tak z každé strany zbývá 200 , také tam jsou stahovací schody , vestavěná šatní skřín a paní tam chce ještě věšáky na zed. s uložným prostorem dole, nezdá se mi to extra velké , těch 100 v technické to moc nevytrhne ... za mne 1600 ok mi tam budeme brzo parkovat i kočár tak se místo hodí ... větší než 1600 nebo menší než 1500 bych to ale nedělal :-) nejlepší rozhodnutí bylo vybrat tento dům
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte. Viete mi poradiť ako mám rozšíriť terasu? Ja som vybetónoval platňu v celku do obdlžnika, aj s terasou a teraz riešim ako ju vytiahnuť von, pretože teraz je len 6,5 x 2 metre. Rozmýšľam vykopať základy na rozšírenie terasy, na platňu čo mám teraz dať podlahový polystyrén 150s a zaliať navrch betónovú platňu vcelku aj stým rozšíreným už. Mám dilemu, čiv prípade, že by sadol trochu dom počase, tak či mi tá platňa nepraskne, keďže časť čo mám ako základovú platňu by klesla, ale časť, čo bude nanovo prirobená, nebude tak zaťažená a neklesne. Vtedy by mi mohla tá nová platňa prasknúť. Videl som na fotkách, že vy ste tam nevybetónovali platňu a potom ste robili terasu zvlášť. No ja som to takto vtedy spravil a chcem to rozšíriť von. Pridám sem fotku ako to mám teraz. Ďakujem za Vaše návrhy riešenia.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
Ahojte, menili ste niekto rozmer vchodovych dveri? Daval niekto vchodove dvere bez svetlika? Hlinik, drevo, alebo plast? A od koho?
Odpovedať
Profilova fotka
Ludia ahojte. Vieceri si davate žiadosť o priatelstvo, hlavne asi pre viditelnost mojich albumov a sem tam nieco poradiť... prosim vas dajte si nejaku profil-photo. Mam rad ked viem s kym komunikujem :) dikiiii ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@lumi74 tie čo som ti poslal resp.mam ja su uplne skvele. Aj rozmerovo, aj ich presvetlenie skrz svetlik je super. Vrelo odporučam.
Odpovedať
Profilova fotka
@bordy_m ahoj. 4kW vložka na krb bude malo. Myslim ze ideal by bolo 6-10kW. Tak to je v projekte domu.
Odpovedať
Profilova fotka
@lumi74 dvere do wc mam dovnutra. Von to by vyzeralo hrozneee. A dvere do technickej miestnosti som tiez riskol a dal s otvaranim dovnutra, ale nesmie to tak byt a prisnejsi clovek ktory ti to dojde skolaudovat ti to nemusi podpisať. Hlavne ak tam mas plynovy kotol...v pripade nebezpečenstva-vybuchu ti vystreli dvere vonku zo zarubne, ale ak daš opačne s otvaranim dovnutra tak ti ich nevystreli a vybuch sposoby vnutornu exploziu a tlak rozbije okolite steny...rozumieš. Takze kvoli bezpečnosti určite dvere na tech.miestnosti s otvaranim do chodby.
Odpovedať
Profilova fotka
@robo14 Ďakujem. Ja staviam O120g a v projekte som sa nikde nedočítal koľko kW krb tam má ísť. Este pozriem výkaz výmer, ak tam náhodou by to bolo. Ale každopádne som už objednal Kobok Eko 9 kW. Rozmýšľal som aj nad Kobok kazeta 6 kW, čo je akože pre pasívne domy, ale krbár mi odporúčal dať silnejší.
Odpovedať
Profilova fotka
@bordy_m Ja mam klasiku EKO120 bez garaze. Urcite tato varianta s garazou je est lepsia a lutujem ze v tom case ked som riesil domcek som sa k nej nedopatral. Ja mam vlozku o vykone 10kW a viem ze to mam uz riadne predimenzovane. Ta 6kW do tych 10 je myslim ideal. Značku Kobok ste si dobre vybral... tiez som ju mal z viacero stran odporucanu...
Odpovedať
Profilova fotka
1, světlík určitě udělat , vychází šíře cca 18 cm ale světla dává dost dal jsem matelux-mléčné sklo jinak pozor na dveře pokud budete dělat světlík - se v projektu tváří jako čistý průchod 90cm, ale oknaři umí kvůli profilu plastu max. cca 84-85cm průchod. 2,kupoval jsem Jotul kamna Tepelný výkon Minimální: 2,4 kW Nominální: 4,5 kW Maximální: 6,0 kW Účinnost: 83% uvidím cca až v lednu jak fungují :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte,vedel by mi niekto poradit ohladom komina.Aky ste davali vy?Kurenie bude-tepelne cerpadlo+doplnkove kurenie teplovodny krb.Vopred dakujem za kazdu jednu radu.
Odpovedať
Profilova fotka
My zatial tak,žial pocasie s nami vybabralo,stihli sme este zaliat veniec a teraz dame pauzu koli dazdu.Cely teren premoceny... ;-(
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?